STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Vzpoura

Vzpoura - 5. kapitola

2. prosince 2015 v 16:49 | Fluffy
autorka: Anča


5. kapitola

Halt stál ve dveřích Robertova pokoje. Přišel ho zkontrolovat a chlapec nezklamal - podle očekávání tvrdě spal, občas se ozvalo zachrápnutí. Halt se ani nedivil. Tenhle den pro něj musel být opravdu zajímavý. Pozoroval ho, jeho tvář byla ve spánku uvolněná a hrál na ní drobný úsměv. Potom Robert znovu zachrápal a otočil se ke dveřím zády. Halt z jeho pokoje tiše vycouval a zavřel dveře. Přišel do kuchyně a jeho pohled se setkal s tím Willovým, na kterém hrál pobavený úšklebek.

Vzpoura - 4. kapitola

26. srpna 2015 v 10:25 | Fluffy
autorka: Anča


4. kapitola

"Wille, tak povíte mi už, kam to jdeme?" Mladý hraničář pobaveně zavrtěl hlavou a Robert si povzdechl. Šli lesem celý den. Will ho sice zaměstnával, učil ho poznávat stopy, schovávat se mezi stromy, střílet z luku a další věci, ale Robert měl hlavu pořád plnou otázek. Už se u hraničáře učil přes měsíc, a tak věděl, že nemá zrovna v oblibě otázky. Rád by věděl, jestli to tak je i s ostatními. Ehm, dobře, té potřeby se vždycky na něco zeptat se bude muset honem rychle zbavit.

Vzpoura - 3. kapitola

3. června 2015 v 10:37 | Fluffy
autor: Anča3. kapitola

Robert vstal už za svítání. Probudilo ho čisté sluneční světlo, které nakukovalo k němu do pokoje. Jak si později uvědomil, zapomněl v noci zatáhnout závěsy. Když otevřel oči, nejdřív nevěděl, kde je, a nepovědomý strop mu ve vzpomínání taky nepomáhal. Rozhlédl se pořádně kolem sebe a potom si vzpomněl. Přinesl ho sem hraničář Will Dohoda. Potom mu nabídl stát se jeho učněm a Robert nerozhodně souhlasil. I teď z toho měl divný pocit. Willa vídával jen velmi zřídka. Nic o něm a o hraničářích nevěděl, jen si matně vzpomínal, že si o nich říkali v dějepisu. Podle učebnice to byli ochránci království. Nic jiného si nevybavoval.

Vzpoura - 2. kapitola

10. dubna 2015 v 13:27 | Fluffy
autorka: Anča

2. kapitola

Robert ten večer nemohl usnout. Věděl, že barona Aralda zklamal. Ale on se prostě nedokázal rozhodnout. Nebavil ho šerm jako Arrataye, neuměl psát tak hezky jako Holly, neuměl prostě nic tak dobře jako jeho kamarádi. Co mu ale pořád vrtalo hlavou, bylo, co řekl ten hraničář baronovi. Díky neustálému povídání mistra Nigela nic neslyšel a odezírat ze rtů neuměl. A proč tam vlastně byl? Pokud věděl, normálně se vybírání neúčastnil. Zajímalo ho taky, co baron vymyslel. Nejspíš ale bude pracovat na poli. No co, je to jeho vina. Zavrtal se do kožešinové přikrývky a neklidně usnul.

Vzpoura - 1. kapitola

26. února 2015 v 18:44 | Fluffy
autorka: Anča


1. kapitola

Will se rozhodl. Na ten den vybírání se půjde podívat. Stejně musí za Araldem kvůli nějakým nevyplněným papírům, ale chtěl se ještě jednou podívat na toho neznámého chlapce. Něčím ho zaujal. Když ho později sledoval, všiml si jeho obratnosti. Ten kluk při cestě do hradu bez nejmenších potíží ukradl jablko jednomu z nejlakomějších obchodníků v celém lénu. Co ale Willa překvapilo ještě víc, byl způsob, jakým se mladík dostal na opatrovnu. Neprošel kolem stráží, místo toho prolezl oknem přes jídelnu, proběhl po nádvoří, aniž by si ho někdo všiml, a do svého pokoje v druhém patře vylezl po jedné z tyčí, přes kterou se táhly šlahouny břečťanu. A to všechno zvládl za pouhých pět minut.

Vzpoura - Prolog

14. února 2015 v 14:27 | Fluffy
autorka: Anča

Will na opatrovně zahlédne zvláštního chlapce. S překvapením zjišťuje, že má talent na hraničářské řemeslo. Rozhodne se přijmout ho za svého učně. Když se později vrátí Halt, zjišťují, že hraničářský sbor má problémy. Rozděluje se na dvě poloviny a Will s Haltem a Robertem mají jen málo času na varování obyvatel léna Norgate, že po nich jdou vzbouřenci s dubovými listy. Podaří se jim zasáhnout včas? A má vůbec cenu ničit nejvýkonnější jednotku v celém Araluenu? To vše a ještě víc v povídce Vzpoura!


 
 

Reklama