STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už brzy! ;-)

První léta - Střípky

Jen tak

1. dubna 2016 v 19:47 | Fluffy & Patt & Reny
EDIT (2.4.): Včera byl den šprýmařů, a abychom byli zcela upřímní, páteční střípek neměl s Prvními léty nic společného, jelikož měl blíž k našemu, českému hraničářskému sboru. ;-) Pilně pro vás totiž připravujeme letošní sněm, tak není divu, že jsme se nakazili od Halta s Crowleym... Kdo byl tedy v jejich rolích? Věřili jste nám tenhle malý vtípek? Za grafickou realizaci našich diskuzí děkujeme Reny a těšte se již brzy na první informace o dalším hraničářském setkání... =)
Mrkněte se do článku na skutečnou verzi tohoto malého střípku. =)

Crowley s Haltem jsou nejlepší přátelé na život a na smrt.
A jejich společná cesta za znovuobnovením hraničářského sboru začala právě v Prvních letech... co si ti dva asi tak běžně povídají? ;-)
Odhalte tajemství dvou nerozlučných kamarádů v dnešních Střípcích...

"Pověz mi..."

10. prosince 2015 v 10:18 | Fluffy
Čtvrteční střípky z Prvních let jsou znovu tady. Minulý týden jsme měli možnost se seznámit s trochu jinými kousky, přímo od pana Flanagana, který nám prozradil svoje budoucí plány.

A dnes se vrátíme zpátky k Haltovi. =)

Jedno povstání, jeden hraničář... nebo dva?

26. listopadu 2015 v 9:34 | Fluffy
Hraničáři sice tvrdí, že jedno povstání si žádá pouze jednoho hraničáře, ale už jsme zažili, že bylo potřeba tří, aby ochránili královskou princeznu na cestě do Aridy. Zdá se, že král Duncan při tomhle rozhodnutí čerpal z vlastní zkušenosti... ;-)

Ale očividně jeden hraničář dokáže obklíčit jeden hrad... =)

Ach, ten Crowley

19. listopadu 2015 v 18:31 | Fluffy
Zdá se, že nejenom Halt je tvrdohlavý a umí si stát za svým. =D

Kůň, nejlepší přítel hraničáře

12. listopadu 2015 v 18:35 | Fluffy
Čtvrteční večer je tady s dalším střípkem z Prvních let, a už podle názvu článku je jasné, které téma nakousneme...

Dnes tu více než jindy nechávám prostor pro vlastní diskuzi, a mám k tomu další otázku - jak by se jmenoval váš hraničářský koník? =) A myslíte si - s odkazem na dnešní malou ukázku -, že Starý (a Mladý) Bob prostě už od prvního kouknutí ví, který jejich kůň danému hraničáři poslouží nejlépe? ;-)

Nejlepší přátelé

5. listopadu 2015 v 20:58 | Fluffy
Dnes nepatrně se zpožděním, takže podvečer už stačil ztratit tu svou předponu, ale stále s dalšími střípky z Prvních let, tentokrát s podtitulem Nejlepší přátelé. =)
Hraničářští odpadlíci

29. října 2015 v 17:39 | Fluffy
Pan Flanagan už nám nastínil v Hraničářově učni, že ne vždycky byl hraničářský sbor takovým, jaký ho známe dnes. Byly chvíle, kdy jste se hraničářem mohli stát za plný měšeč zlata, místo abyste uměli skvěle stopovat, ovládat luk a nože, či se ztratit z dohledu kohokoliv jen lusknutím prstu. Tyhle chvíle nám přiblíží právě První léta - a i dnešní střípky.

Můžeme jen děkovat, že Crowley s Haltem měli dostatečnou odvahu se odtrhnout od starého hraničářského sboru a znovuvybudovat jednotku, která si zaslouží obdiv Araluenců a respekt nepřátel.

Hlavní záporná postava

22. října 2015 v 17:46 | Fluffy
Jak už to tak bývá, v každé knížce musí být záporná postava, proti které budou naši hrdinové bojovat. Ani tentokrát to nebude jinak a tímhle návratem v čase John Flanagan "oprášil" děsivého lorda Morgaratha z prvních dvou dílů Hraničářova učně.

Mám na vás otázku - byl podle vás Morgarath opravdu to nejhorší, s čím se Will a jeho přátelé museli během příběhu vypořádat? Nebo máte jiného zlouna, který by měl obsadit první příčku, a proč? =)

Plánování

15. října 2015 v 18:27 | Fluffy
Čtvrteční podvečer je opět tady a s ním další kousky z Prvních let - tentokrát je spojuje jediné slovo, a to plán. =)

Jak jste na tom s plánováním vy? ;-) A těšíte se na novou knížku? Jak si ji plánujete pořídit? V knihkupectví, přes e-shop, nebo si ji radši přečtete v elektronické formě? =)

Pritchardův odkaz

8. října 2015 v 17:33 | Fluffy
S dalším čtvrtkem jsou tu další dva střípky z Prvních let... oba dva trochu spojuje postava Haltova a Crowleyho učitele, hraničáře Pritcharda. Pamatujete si ještě, co o něm jeho bývalí žáci říkali v povídce Hiberňan ze Ztracených příběhů? Podělte se o svoje postřehy s ostatními do komentářů. ;-)

A užijte si další hraničářská moudra. =)

Mezinárodní den kávy aneb Trochu medu, prosím!

1. října 2015 v 16:40 | Fluffy
První říjen je už léta Mezinárodním dnem kávy (následován samozřejmě týdnem kávy), takže při této příležitosti počínaje dnešním datem každý čtvrtek uveřejníme malý kousek z Prvních let (pro ty, kteří nestojí o spoilery, nedoporučujeme klikat na ,Celý článek´, ačkoliv se většinou jedná pouze jen o malý, nic neříkající fragment - stejně jako dnes jen o osobní vtip mezi Crowleym a Haltem o kávě), které se objevují na oficiálním facebookovském účtu australského vydavatelství.

Doufáme, že jste dnešek oslavili pořádně hraničářsky a dali si nejméně tři šálky. ;-)

 
 

Reklama
Reklama