STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Nový život

Nový život - 5. kapitola

1. října 2011 v 13:55 | Fluffy
autorka: Abby

V neděli ráno jsme měli volno, protože byly slavnosti. Nevím, co se slavilo a bylo mi hloupé se zeptat, protože bych to měla určitě vědět. Den předtím jsme museli vyvařovat. Na hradě byla večer velká hostina. Já jako začátečnice jsem nemohla nosit na stůl, ale ne že by mi to nějak vadilo.

V den slavností jsem se potulovala po stáncích s jídlem a různými věcmi. Pracovala jsem za stravu a ubytování, takže jsem nedostávala plat a nemohla jsem si nic koupit. Bylo mi to líto, zvlášť když jsem viděla všechny předměty, co zde prodávali. Ale co, pomyslela jsem si, jsem na tom ještě celkem dobře. Týdně jsem měla vždycky jeden volný den a někdy jsme skončili s vařením dřív. Zatímco jsem takhle přemýšlela, přestala jsem vnímat, co se kolem mě děje.

Nový život - 4. kapitola

25. září 2011 v 18:07 | Fluffy
autorka: Abby

Už jsem opravdu nemohla. Celé dopoledne jsem drhnula špinavé nádobí. Vrchní kuchař Crick si na mě zřejmě zasedl, takže jsem schytala tu nejhorší práci. Ještě ke všemu mi občas uštědřil pořádnou facku. Většinou proto, že jsem nějaký hrnec čistila moc dlouho, nebo zase jsem to měla rychle, takže to bylo zaručeně špatně umyté. Konečně nastala přestávka na oběd a Crick opět odešel pryč z kuchyně. Zase jsme spustili nadávky na vrchního kuchaře, jak nás pořád fackuje.

Nový život - 3. kapitola

16. září 2011 v 19:28 | Fluffy
autorka: Abby


Když jsem se ráno probudila, uvědomila jsem si tři věci. Za prvé už může být pozdní ráno a já bych měla být v kuchyni. Za druhé už možná dneska uvidím Willa a za třetí mě od té příšerné postele bolí záda. Vstala jsem a chvíli si protahovala ztuhlé svaly. Téměř jsem slyšela, jak vržou. Potom jsem se oblékla a upravila. Vyšla jsem ze svého pokoje na prázdnou chodbu a zaposlouchala se. Všude bylo ticho.

Nový život - 2. kapitola

8. září 2011 v 19:03 | Fluffy
autorka: Abby

Stála jsem v pracovně barona Aralda a zvědavě si ho prohlížela. Potom, co jsem se najedla v kuchyni, mě mladý lovec, co se představil jako Adam, odvedl za baronem. Byl přesně takový, jak se psalo v knížce. Měl mohutnou postavu a na první pohled bylo poznat, že je silný bojovník, ale i velký jedlík.

"Tak ty bys chtěla jít k nám do služby, Anno?" zeptal se mě s úsměvem.

"Ano, to bych chtěla, pane," připustila jsem. Nevím proč, ale přišlo mi správné oslovovat ho pane.

"Něco by se pro tebe určitě našlo. Práce je tady spousta. Umíš vařit?"

"Docela ano, pane," odpověděla jsem.

"Docela?" usmál se baron Arald.

"Umím vařit dobře, pane," opravila jsem se.

Nový život - 1. kapitola

5. září 2011 v 17:08 | Fluffy
Autorka: Abby

Nevím jak, ale najednou jsem se ocitla ve světě z mé oblíbené knížky. Vše je tak skutečné. Je to opravdu sen? Nežiji opravdu v době, kdy očisťovali svět od zločinců hraničáři, rytíři a další? Nevím. A kdo to má vědět?

***


Probudila jsem se uprostřed louky. Netušila jsem, kde se nacházím a na nic jsem si nepamatovala. Poslední, na co jsem si vzpomínala, bylo, že jsem konečně dočetla celou sérii knížek Hraničářův učeň a únavou jsem usnula. Ty knížky jsem milovala a všechny jsem je znala téměř nazpaměť.

Ale co dělám tady? Je to jen sen? Pomalu jsem zvedala ruku ke tváři a pořádně jsem se štípla do obličeje. Nic. Štípla jsem se ještě jednou. Zase nic. Tak fajn, řekla jsem si a posadila se. Nikde nikdo. Jenom ptáci zpívali kdesi v korunách stromů, které lemovaly louku, na které jsem se probudila. Nebo spíš neprobudila, opravila jsem se.
 
 

Reklama