STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

NEWS

Dvanáctá kniha? - O dvacet let později?

27. února 2011 v 11:47 | Ju


Mezi komentáři na australských facebook stránkách, jsem objevila jedno zajímavé sdělení. =)
Jednalo se o diskuzi k obsahu jedenácté a dvanácté knihy.
Už víme, že jedenáctá kniha bude sbírkou povídek - ale o dvanáctce dosud nemáme jasno. Ale objevila se informace, že dvanáctá kniha bude posunuta v ději o dvacet let od Ruin Gorlanu.

Věděli jste, že...?

24. února 2011 v 8:17 | Ju
John Flanagan je známý tím, že se jeho fantastický svět vzdáleně podobá národům, které obývaly některé státy světa (př. Skandie je podobná dnešní Skandinávii, Araluen Anglii a Nihon-Džin Japonsku).


Ranger´s Apprentice Official Australian Page
Věděli jste to? Skandijci nosí rohaté helmy, ale není tu žádný důkaz o tom, že skuteční Vikingové nosili rohy nebo křídla na svých helmách. Jen další věc, která je odlišná v hraniřářském světě.


V komentářích byl ještě dodatek: Že Vikingové neměli jako hlavní zbraň sekeru, ale kopí.Audioknihy - Austrálie

22. února 2011 v 20:14 | Ju
audio
Hraničářův učeň už je vydán i jako audiokniha!
Bohužel pro nás - jen v Austrálii.
Třeba se jednou dočkáme i my a budeme si moci pouštět knížky na cestách, než abychom je četli. I když - mnohem radši bych viděla u sebe doma už desátou knihu. =D

Třetí kniha bude vydána velmi brzy.trvání: 7 hodin a 17 minut

aud


trvání: 6 hodin a 42 minut

Upřesnění? Bohužel...

22. února 2011 v 19:56 | Ju
horace
Když už se objevila naděje, že bychom brzy mohli znát přesnější vydání 10. dílu Hraničářova učně v České republice, nedoneslo se k nám nic dalšího - než opět červen 2011. A jen malé slovíčko navíc: začátek června.
Takže možná v první polovině června se konečně začteme do příběhu o Horácovi a jeho boji v císařově zemi Nihon-Džinu...

BROTHERBAND a 11. a 12. kniha Hraničářova učně

16. února 2011 v 19:33 | Ju
horace
V jednom z rozhovorů s Johnem Flanaganem (už pracuji na celkovém překladu =)) se objevila informace o jeho plánech do budoucna a psaní.

Interviewer: Můžete nám říct cokoliv o tom, co se bude dít v sériích Hraničářova učně, nebo o dalších dílech, které by mohly vyjít?

John Flanagan: Jedenáctá kniha je z půlky hotová. Je to série dlouhých povídek, které pokrývají celou škálu série k dnešnímu dni. Spoustu z nich odpoví na otázky, na které se mě ptají čtenáři. Například: Co dělal Gilan, když Halt a Horác jeli do Skandie zachránit Willa? Co se stane, když se hraničářský kůň stane příliš starým? Co se stalo, když Halt poprvé našel Willa? Jak se Halt s Crowleyem setkali?
Také bude dvanáctá a konečná kniha, ale teď ji chvíli dělat nebudu. V mezičase jsem začal nové série o polovičním Skandijci - Araluenci, který navrhl radikálně nový typ lodi. Série se jmenuje "Brotherband" a budu ji psát příští rok.

© pro www.rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Ju
z

PS: Celkový překlad rozhovoru čekejte nejpozději během soboty. =)

Císař Nihon-Džinu - vyjde v červnu

15. února 2011 v 20:15 | Ju
will
Na facebooku českého vydavatelství Egmont se objevila informace, že plánují vydat desátou knihu Císař Nihon-Džinu v červnu tohoto roku.
O přesném datu budou informovat na svých facebookových stránkách, jakmile jej budou znát.

V listopadu 11. kniha?

15. února 2011 v 20:06 | Ju
Av Halt
Podle všeho by v Austrálii v listopadu tohoto roku měla vyjít 11. kniha.
Její název bude brzy uveřejněn.
Neověřenou informací je, že by se jedenáctý díl mohl nazývat "The Lost Stories" - nebo-li "Ztracené příběhy".

Určitě v blízké době čekejte nějaké další info. =)

Série 12-ti knih?

7. února 2011 v 21:44 | Ju
iconevanlyn
Objevila se informace, že sérii Hraničářova učně bude tvořit pouze dvanáct knih.
Zároveň ale bude John Flanagan pokračovat ve psaní jiného příběhu - ve stejném světě. Bude o polovičním Araluenci - Skandijci, staviteli nejrychlejší vlčí lodi (o kterém je řeč v nám zatím neznámém desátém díle).

Více informací nebo potvrzení přímo od autora ale zatím není.

Ukázka z 10. knihy

7. února 2011 v 20:43 | Ju
Jedná se o takovou ochutnávku, kterou jsem přeložila z 10. knihy Císař Nihon-Džinu. Je to cca stránka z první kapitoly, překládala jsem to z anglické verze, kterou mám v počítači v pdf formátu. Doufám, že vám to trochu přiblíží očekávaný desátý díl. =)

***
1. kapitola

TOSCANA

"Avanti!"

Příkaz zazvonil přes sluncem vysušenou zem na cvičiště a trojstupy mužů vyšly společně. Každý velký krok, kdy jejich železem pobité sandály perfektně synchonizovaně narazily na zem, rytmicky duněl, poukazoval na nepravidelný cinkot zbraní a vybavení, které se tu a tam o sebe třelo a rachotilo. Už jejich pochodující nohy zvedaly slabý oblak prachu v brázdě.

"Dokonale byste je viděli přicházet z dálky," zamumlal Halt.

Will se na něj úkosem podíval a zašklebil se. "Možná to je účel."

Generál Sapristi, který pro ně organizoval přehlídku toskánské vojenské techniky, souhlasně kývnul. "Ten mladý gentleman má pravdu," řekl.

Halt zvedl obočí. "Možná že má pravdu a je nepochybně mladý. Ale není to gentleman."

Sapristi zaváhal. Dokonce i po deseti dnech v jejich společnosti nebyl ještě zcela zvyklý na neustálý proud veselých urážek, které pluly mezi těmi dvěma zvláštními Araluenci. Bylo těžké poznat, kdy je mysleli vážně a kdy v žertu. Některé z věcí, které si navzájem řekli, by byly důvodem pro zmrzačení a krveprolití mezi Toskánci - jejich pýcha byla notoricky silnější než jejich smysl pro humor. Podíval se na mladého hraničáře a zjistil, že nevypadá uraženě.

"Ah, signore Halte," řekl nejistě, "vy vtipkujete, že ano?"

"Vtipkuje? To ne," řekl Will, "ale rád si myslí, že vtipkuje - a to ano."

Sapristi se rozhodl, že bude možná méně matoucí vrátit se k bodu, kde oba hraničáři již navázali.
"V každém případě," řekl, "jsme zjistili, že prach zvířený našimi vojáky často zapůsobí na nepřátele a oni se rozprchnou. A velmi málo nepřátel je ochotno čelit našim legiím v otevřené bitvě."

"Rozhodně mohou pochodovat zdvořileji," řekl Halt mírně.

Sapristi se na něj rychle podíval, cítil, že přehlídka na šedivě vousatého Araluence zatím málo zapůsobila. Usmál se pro sebe. To se změní v několika minutách, pomyslel si.

"Tady je Seletin," řekl Will a jako druzí dva shlédl dolů, aby mohli vidět postavu vysokého aridského vůdce, který lezl na přehlídkovou plošinu, aby se k nim připojil.© z anglického originálu The Emperor of Nihon-Ja

Film? - První info

2. února 2011 v 19:31 | Ju

(edit 19.1.2014) NOVINKY OHLEDNĚ FILMU ZDE


Režie: Paul Haggis
Distributor: United Artists Pictures
Datum: ??? (rok 2011?)


Když je na hradě Redmont vyhlášen Den vybírání a odložené děti si mají vybrat, kde by rády chtěly studovat, mají všichni kromě malého Willa jasno v tom, čím budou - a mistři jejich oborů je s radostí přijmou. Will tak na poslední chvíli zkusí štěstí v bojové škole, jenže tam jej kvůli malému vzrůstu nepřijmou. Zájem o Willa však nečekaně projeví tajemný hraničář Halt, který se umí nenápadně a záhadně skrývat a mezi obyvateli Redmontu je považován za podivína. Will je tak od toho dne přijat za hraničářského učně. Je však Halt opravdu takový, jaký se zdá? Udělal Will dobře, že se k Haltovi přidal? A je hraničářská výchova opravdu tak drsná?

1) Kdy film vyjde?

Pokud jde o stav natáčení Hraničářova učně, od 12. 9. 2010 je nám neznámý (podle posledních informací by měl být natočen v letošním roce, pozn. překl.). Práva na knihy Johna Flanagana byla zakoupena United Artists Pictures v lednu roku 2008.


2) Další informace o obsazení a filmovém týmu?

Vzhledem k tomu, že stav produkce není znám, žádné doplňující informace, které se týkají obsazení, nejsou dostupné. V roce 2009 John Flanagan na svých stránkách uvedl, že režisér Paul Haggis je stále angažovaný v projektu Hraničářova učně.

3) Bude existovat série filmů, jako je tomu u knížek?

Pokračování filmů bude záviset na úspěšnosti prvního.

4) Kdy se film začne natáčet?

To je těžké říct. Vzhledem k finančním potížím United Artists Pictures je film nejspíš na několik příštích let "vyoutován".

5) Která kniha bude následovat?

Těžko říct. V lednu 2008 United Artists Pictures zakoupila práva na Ruiny Gorlanu, Hořící most, Ledovou zemi, Nositele dubového listu, Čaroděje ze severu, Obléhání Macindawu a Výkupné za Eraka.


© pro www.rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Ju

(N/A: Nejsem kvalifikovaný překladatel, snažím se, aby odpovědi dávaly smysl, takže nejsou přeloženy doslova - to už bych to rovnou mohla hodit do překladače. =) Tak omluvte případné nedostatky. Děkuji.
Jinak, co myslíte? Mám z toho tak trochu pocit, že se filmu, na který se mimochodem těším, asi nedočkáme... A to by byla škoda! =))

Císář Nihon-Džinu - Knižní trailer

31. ledna 2011 v 21:54 | Ju


Se sestupem zimy...
... v cizí zemi...
... s antickými a úctyhodnými tradicemi...

Císař je zrazen.

Zatímco Horác zápasí skrz třeskutou zimu...
... směrem k pevnosti, ztracen v mlhách času...
... pro jedinou naději odolat zrádcově armádě.
Nepřítel se blíží každým krokem...
... a bude potřeba ušlechtilé oběti.

Je pomoc na cestě?

Jestliže společenství přátel...
...dokáže plout na nejrychlejší vlčí lodi, která kdy byla postavena...
... přes krvavě rudé vody...
... piráty zamořeného moře...
... pak tu ještě může být cesta k záchraně.


© pro www.rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Ju
 
 

Reklama