STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

NEWS

Další oznámení

8. prosince 2013 v 17:26 | Fluffy
Ahoj všem,
chtěla jsem vám přinést novou povídku od WiseGirl, kterou už mám nějakou tu chvíli na mailu, ale bohužel mi to blog znemožňuje. Nemůžu vytvořit novou rubriku, nemůžu vůbec v administraci pracovat, takže zřejmě budeme muset počkat, jak se to vyvrbí.

Na hosting jsem psala ve čtvrtek brzy ráno, bohužel mi nepřišla ještě žádná odpověď - a já pořád pevně doufám, že se mi někdo ozve. Nechci ani přemýšlet nad tím, co budu dělat, když se věci nezlepší. =) Pořád pevně doufám, že se to nějak spraví a budu moct články vydávat tak, jako vždycky. =)

Silně pochybuju, že se tenhle článek zobrazí dřív jak v pondělí, nebo pozdě v neděli večer, tak snad bych vás jen opět poprosila, abyste komentovali - kamkoliv, abych viděla, jestli se to zlepšuje, nebo naopak je to s komentáři horší. =)

Moc vám děkuju za pochopení a budu se to snažit vyřešit co nejdřív. Pevně doufám, že sem nepřestanete chodit a že autoři nepřestanou posílat svoje povídky, protože by mě to hrozně mrzelo. Jsem z téhle situace doopravdy dost špatná a až se to zlepší, klidně budu uveřejňovat víc povídek za den, abychom ten deficit dohnali. =)

Přeju krásný zbytek neděle a hodně síly do dalšího týdne. =) Držte palce! =)

Vaše Fluffy

Výzva autorům

2. prosince 2013 v 21:47 | Fluffy
Ahoj všichni. =)

Tedy hlavě těm, kteří sem začali posílat svoje povídky. =)

Protože se během listopadu na mém mailu rozhostilo takové to nepříjemné hladové ticho po nových dílech, zajímalo by mě, jestli a jak to vidíte se svými pokračováními. =) Vůbec nechci na nikoho spěchat, rubriky jsou vám stále otevřené. =)

Spousta z vás mi bohužel ani neodepsala na maily, které jsem rozesílala, například s rozhovory pro povídkáře, a proto bych je ráda touhle cestou vyzvala, aby mi jen na mail dali vědět, jak to vidí. =) Pokud se rozhodnete povídku pozastavit a nechat si ji na později, napište mi to, abych to k vašemu dílku mohla napsat a dát tak najevo ostatním čtenářům, jak si na tom vaše povídka stojí. =) Pokud byste ji už dokončit nechtěli, schovám ji z hlavní stránky a napíšu k ní, že pokračování v dohledné době neplánujete. =)

Na konci roku je potřeba nějaká ta inventura, abych mohla zavést i ty nové rubriky, o kterých jsem se zmiňovala v rozhovoru. =) A navíc je lepší si do nového roku zamést před vlastním prahem a vyhodnotit, co by se tu mělo zlepšit. =) (To je i výzva pro čtenáře a návštěvníky - pokud vám tu něco chybí, dejte mi taky vědět, pokusím se udělat maximum. ;))

Děkuju moc všem, kteří tuhle moji prosbu vyslyší. =)
Fluffy

Zkouška

1. prosince 2013 v 13:10 | Fluffy
Ahoj,
chtěla bych vás moc poprosit, abyste zkusili komentovat a dali mi vědět, jestli se komentáře objevují nebo ne. =) Já můžu jen doufat, že se tenhle článek normálně uveřejní, abych mohla zase přidávat povídky. =)

Pokud bude všechno v pořádku, tak příští týden zase bude všechno jako obvykle. =)

Blog stávkuje?

26. listopadu 2013 v 10:09 | Fluffy
Ahoj,
nevím, jestli jste si toho všimli, ale už od víkendu je problém se zobrazováním komentářů pod články, a teď to dokonce dospělo do stádia, kdy se nechce zobrazit ani nově přidaná kapitola od Ráchel, ačkoliv v rubrice funguje. Bohužel v administraci se mi tenhle článek vůbec neobjevuje a nezapočítává se do statistiky těch vydaných. Takže na něj máte odkaz nahoře v menu. Jen co se vrátím ze školy, tak napíšu na hosting, protože se mi to vůbec nelíbí. Pokud to jsou nějací blogaři - máte problém s tím samým, nebo je to jen tady?

Bohužel, pokud se problém nevyřeší, budu muset blog na dočasnou dobu pozastavit, protože takhle fungovat nemůže. Pevně doufám, že se to ale nějak spraví. =)

Díky za pochopení.

Česká obálka k dvanáctému dílu? =)

19. listopadu 2013 v 9:14 | Fluffy
Na stránkách autora českých obálek k Hraničářovu učni se objevil tenhle obrázek - pojmenovaný jednoduše Will a Maddie. =) Egmont ji však ještě nepotvrdil, ale kresba rozhodně vypadá oficiálně. =) Proto ji dávám pod perex, protože se neoficionálním informacím jinak vyhýbám jako čert kříži. =D

Mnohem víc se mi sice líbí australská obálka, ale na druhou stranu tahle víc sedí do českých vydání. =)
Co na ni říkáte? =)

Královský hraničář na jaře příštího roku!

18. listopadu 2013 v 18:37 | Fluffy
Podle facebookovských stránek českého vydavatelství bychom se na poslední díl Hraničářova učně mohli těšit už na jaře příštího roku.

Už se taky nemůžete dočkat? =)


Chat s Johnem Flanaganem

23. října 2013 v 12:52 | Fluffy
Pokud jste si někdy přáli něco sdělit Johnovi a být si jistí, že si to přečte, teď máte možnost. =)
Facebookovská stránka australského vydavatelství nám na jednu hodinu umožní s Johnem mluvit přes chat. =)


Protože jsme ale bohužel v jiném časové pásmu než Austrálie, čas, kdy John opravdu bude sedět na druhé straně vašeho počítače, se mění. Pro ČR platí datum 30.10.2013 od 6:30 do 7:30 ráno. (pevně doufám, že jsem to správně spočítala, ale mělo by to tak opravdu být. ;))

Sraz hraničářů

20. října 2013 v 16:30 | Fluffy
Ahoj všichni! =)

Během mailování s Iviis nás napadlo, že by bylo fajn uspořádat někdy během příštího roku sraz - až bude víc svítit sluníčko a nebudeme muset sebou tahat zimní bundy a třást se chladem ;) -, že bychom se v nějaký pěkný den, na kterém bychom se samozřejmě domluvili, aby mohlo co nejvíc lidí, mohli potkat a popovídat si pěkně naživo o knížkách, najít nové kamarády a pobavit se. =)

Dělám předběžný průzkum, jestli byste vůbec byli pro - já bych tedy rozhodně pro byla. =) Osobně bych preferovala Prahu, nebo Hradec Králové, ale jelikož jsem už dospělá, není pro mě problém uspořádat sraz i jinde, kdyby se vás sešlo víc prostě někde jinde v republice. =)

Co na to říkáte? =)

Iviis a její blog!

3. října 2013 v 11:50 | Fluffy
Iviis, autorka povídky Vysněné povolání, má vlastní blog - pokud vás zajímají její postřehy, další povídky nejen ze světa Hraničářova učně, nebo se jen chcete podívat, kdo Iviis vlastně je, neváhejte a nahlédněte! =)


A aby toho nebylo málo, můžete se u ní na stránkách účasnit komentářově povídky! =)

HU a Bratrstvo s 30% slevou!

1. října 2013 v 19:28 | Fluffy


Pokud vám nějaká knížka od Johna Flanagana ještě chybí v knihovničce, teď máte jedinečnou šanci je získat za mnohem přijatelnější cenu! =) České nakladatelství až do konce října má akci na všechny fantasy knížky a mezi nimi i Bratrstvo a Hraničářova učně! =)

Tak vzhůru do nakupování! =)

Dvanácté pokračování HU je konečně na světě!

1. října 2013 v 9:52 | Fluffy
Dnešním dnem v Austrálii, rodišti Johna Flanagana, vyšel poslední díl série Hraničářův učeň - Královský hraničář. My můžeme jen doufat, že se českého překladu dočkáme co nejdříve! =)

Pro ty, kteří už nemůžou vydržet, nebo si objednají anglickou kopii - link tady -, tak australské nakladatelství zřídilo samostatnou stránku, kde si mohou čtenáři sdělovat své dojmy, aniž by byl prozrazen příběh těm, kteří o něm nic vdědět nechtějí. Stránku můžete najít tady.

Já už se moc těším, ačkoliv mě mrzí, že už to všechno končí. Co vy? =)Od prvního října! =)

29. září 2013 v 20:18 | Fluffy
Ahoj všem!
Mám za sebou první týden školy a bez mučení se vám přiznám, že je toho na mě zatím docela hodně, ale jsem si jistá, že si zvládnu čas nějak správně rozdělit, abych se mohla věnovat stránkám. =) Tudíž jsem se rozhodla, že blog zase rozjedu už tohle úterý, 1. října, a datum jsem zvolila naprosto záměrně - v Austrálii vychází poslední díl Hraničářova učně. =)

Takže na co se tu můžete těšit? =) Už na vás čeká pokračování Vysněného povolání, Černé perly a Pádu. =) Vrátíme se k prázdninovým rozhovorům - už se na vás těší Janka, Iviis, Hanka a v neposlední řadě i moje maličkost. =) Mám pro vás připraveno ještě pár novinek, které pomalu dostávají obrysy! Sledujte facebookovské stránky, aby vám začátek neutekl! =)

Těším se na vás a doufám, že se máte skvěle! =)

Fluffy

Oficiální trailer na celou sérii Hraničářova učně!

11. září 2013 v 17:55 | Fluffy
Na facebookovských stránkách australského vydavatelství se objevil nový trailer, který sumíruje všech dvanáct knih Hraničářova učně - rozhodně se na něj podívejte, podle mě jde o skvělý marketingový tah pro prodej dvanáctého dílu a připomenutí těch jedenácti předešlých. ;)


Pod perexem najdete překlad. =)
Navíc podotýkám, že u nás je kniha sedmá vlastně knihá pátá. =)

Krátká pauza

10. září 2013 v 18:19 | Fluffy
Ahoj všem,

chci se Vám moc omluvit, že teď blog trochu stávkuje, ale mám hrozný fofr - mimo jiné si dělám rozvrh do školy a mám z toho trochu nervy, protože mi nic nevychází, tak jsem si to původně navolila. =) Až se všechno kolem uklidní, zase najedu na normální režim, blog se vrátí do předprázdninového režimu. ;)

Děkuju všem za pochopení.

Informace pro nové autory!

28. srpna 2013 v 8:00 | Fluffy

Píšete si do šuplíku příběhy, které se týkají postav z Hraničářova učně nebo Bratrstva?

Chtěli byste se o ně podělit?

Ukázat, že příběhy našich araluenských a skandijských přátel mohou vypadat i jinak?

Ve fantazii se meze nekladou.Posílejte ve formátech .doc nebo .docx na rangersapprenticecz@gmail.com

Do prvního mailu vždy napište název povídky, pod jakým nickem zde budete vystupovat a krátké shrnutí povídky - něco, co navnadí čtenáře, aby si Vaši povídku přečetli! =) Pokud máte k povídce nějaký obrázek, který byste chtěli, aby se tu u každé nové kapitoly objevoval, přiložte ho!

Stejně tak - ať máte jakkýkoliv dotaz, neváhejte se mě zeptat! Ať už v e-mailu, nebo na našich facebookových stránkách, na které najdete odkaz v menu. =)

Těším se na Vás! =)

Rozhovory s povídkáři - aktuální informace!

15. července 2013 v 10:00 | Fluffy

Protože se moje iniciativa setkala s kladným ohlasem a na mail mi už od vás přistálo pár pěkných otázek - nad některými se autorky určitě zapotí ;) - chci vás informovat, jak to bude probíhat nadále. =)

Během tohohle týdne dám dohromady seznam otázek, které rozešlu každé z autorek a budu netrpělivě čekat na jejich odpovědi. Až se mi vrátí zpátky, možná mě napadne něco, na co bych se jich podle jejich odpovědí ráda doptala, a proto jim své otázky ještě znovu pošlu a počkám si, až mi na ně odpoví - poté dám celý rozhovor dohromady, znovu jim ho přepošlu a počkám, až mi ho schválí. =) A potom si ho přečtete tady vy a budete se v komentářích moci ptát samotných autorek a odpovědi už zůstanou jen na nich. =)

Tudíž jsem se chtěla zeptat, s kým byste si rádi přečetli rozhovor první?

Máme rozhodně na výběr! =)


PS: Pokud se ještě někdo zdráhal poslat své otázky, ať neváhá, má čas jen do konce tohoto týdne! =)

První kapitola dvanácté knížky v angličtině!

27. června 2013 v 19:59 | Fluffy
Pro ty, kteří se už nemohou dočkat - na internetu se dnes objevila první kapitola posledního pokračování Hraničářova učně.
Na překladu se pracuje. ;)

Rozhovory s povídkáři!

27. června 2013 v 14:38 | Fluffy

Napadlo mě, že většina z nás má přes prázdniny přece jen nějakou tu chvíli volna, a i když jsou věčně všichni mimo civilizaci - ať už na dovolených, na brigádách, u babiček nebo dědečků -, bylo by fajn oživit blog něčím netradičním. =) A když jsem překládala krátký rozhovor Johna Flanagana na zítřejší den, ten nápad přišel skoro okamžitě.

Napadlo mě, že bych sérií pár otázek vyzpovídala všechny autorky, které nám přispívají na blog svými bezvadnými díly, u kterých se všichni rádi bavíme. =) Snad nebudou mít nic proti. ;) A protože povídky jsou i o zpětné vazbě od samotných čtenářů, obracím se také tímto na Vás - je něco, co by Vás o autorkách zajímalo? Na co byste se jich rádi zeptali? Sama už dávám dohromady pár základních otázek, ale jsem si jistá, že většinu z Vás napadne něco originálního! Proto, pokud nějaké nápady máte, nestyďte se a sdělte je do komentářů či na kontaktní e-maily! =)

Stejně tak k samotným autorkám - pokud byste se chtěly svých kolegyň na něco zeptat, nebo se vyjádřit pro či proti tomuto nápadu, dejte mi vědět! =)

Budu ráda za jakoukoliv reakci! =)

Vaše Fluffy

Novinky ohledně dvanáctého pokračování!

21. června 2013 v 20:51 | Fluffy
Prohlížela jsem si různé stránky, ohledně dvanáctého dílu knížky a našla jsem spoustu překvapivých informací - nechci je tu psát takhle naoko, aby hned bily do očí a někomu tak zkazily překvapení, proto článek pokračuje pod perexem a je otevřen tedy pouze těm, kteří si novinky přečíst chtějí. ;)
*** POZOR! PROZRAZENÍ DĚJE! ***

Australské audioknihy

23. května 2013 v 9:00 | Fluffy
V článku z roku 2011 jsem upozorňovala na první dvě audioknihy Hraničářova učně, proto přidávám další odkazy na následující díly, kde si můžete u každého poslechnout krátkou nahrávku. =) Musím říct, že je to čteno celkem pěknou angličtinou - už jsem slyšela mnohem horší. =D
Tak pěkný poslech! =)

Ranger's apprentice bk 3: The icebound land

Ledová země (AUD 29.95)

Ranger's apprentice bk 4: Oakleaf bearers


Ranger's apprentice bk 7: Erak's ransom

Výkupné za Eraka (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 5: The sorcerer in the north


Ranger's apprentice bk 6: The siege of macindawRanger's apprentice bk 8: The kings of Clonmel

Králové Clonmelu (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 9: Halt's peril

Halt v nebezpečí (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 10: The emperor of Nihon-Ja


Ranger's apprentice bk 11: The lost stories

 
 

Reklama