STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

NEWS

John Flanagan slaví 50 000 (fanoušků, ne let!)

12. července 2014 v 12:37 | Fluffy

Vzhledem k tomu, že komunita Hraničářova učně a Bratrstva dosáhla padesáti tisíc fanoušků, autor John Flanagan zodpovídá ty nejpalčivější otázky...

Moravsko-slovenský sraz

9. června 2014 v 15:50 | Fluffy
Jelikož se sněm s mojí účastní pořádá v Praze, pro spoustu z vás je to příliš daleko. Bastian mi obratem napsal, že by byl ochotný uspořádat sraz na Moravě - a to ve městě Hodonín.

Tady přikládám odkaz na událost na facebooku, kde můžete hlasovat, kdy se vám to hodí. S dalšími informaci se proto obracejte na Bastiana, ten vám řekne co a jak. =)

PS: Kdo z vás plánuje dorazit do Prahy? Ještě se rozmýšlíte? =)

Chybí vám v knihovničce Flanaganovy knížky?

27. května 2014 v 8:39 | Fluffy
Pokud ano, české nakladatelství Egmont slaví Den dětí tím, že jim poskytuje dopravu zdarma, pokud si objednáte knížku z jejich e-shopu. Nabídka platí pro knížky, které objednáte dnes, do dnešní půlnoci.

Pokud jste váhali, jestli si máte nějakou knížku poslat, teď už nemusíte. ;-)

Připomínám, že Egmont vydal dokonce box, kde najdete celou sérii HU, dokonce v originálních obálkách. =)


John Flanagan slaví své 70. narozeniny!

22. května 2014 v 9:33 | Fluffy
Dnešním dnem John Flanagan oslavil krásné kulaté 70. narozeniny!

Přejeme mu hlavně hodně zdraví a inspirace, aby tu s námi byl ještě dlouho a mohl psát další skvělé knihy!Soutěžní povídky, které vzdávají hold tomuto úžasnému spisovateli, zde budou uveřejněny v odpoledních hodinách. =)

Narozeninová soutěž už je za dveřmi!

19. května 2014 v 12:02 | Fluffy
Znovu připomínám, že čas pro odeslání vašich povídek je do zítřejší půlnoci. =) Zatím je účast doopravdy malá, ale pevně doufám, že někdo se ještě rozhodne si zasoutěžit. =)

A i když je povídek zatím pomálu, věřte, že i jako čtenáři se máte na co těšit. =)

Narozeninová soutěž se blíží!

9. května 2014 v 11:55 | Fluffy & Patt
Připomínáme, že máte ještě necelé dva týdny se připojit k soutěži, která oslavuje krásné sedmdesáté narozeniny našeho oblíbeného Johna Flanagana!

Pokud si chcete připomenout kategorie, ceny a kam máte svoje povídky posílat, podívejte se SEM.

Na vaše povídky se moc těšíme!

Vyhraj helmu inspirovanou Skandijci!

25. dubna 2014 v 10:22 | Fluffy

Při příležitosti vydání čtvrtého dílu Bratrstva: Otroci ze Sokorra australské vydavatelství pořádá soutěž o skandijskou helmu.
Podmínky soutěže najdete na jeho stránkách. Soutěž trvá od 1. 5. 2014 do 31. 7. 2014.

Bohužel musím podotknout, že podmínkou vstupu do soutěže je vaše fotografie s nově vydaným Bratrstvem ve vašich rukou. Pokud si knížku objednáte, máte zřejmě možnost se účastnit (český překlad bude vycházet s cca půl ročním zpožděním, takže se do soutěže s ním už nevejdeme). Taky musím říct, že pokud byste se účastnili a vyhráli, všechny náklady na cestu do Austrálie na vyhlášení si hradíte sami. =) Což pro nás Čechy není zrovna levná záležitost. =) Ale podělit jsem se musela! =)

Krásné Velikonoce!

21. dubna 2014 v 11:07 | Fluffy
Ahoj,
všem Vám přeju krásné Velikonoce. =) Pevně doufám, že kluci vykoledovali pořádnou nadílku a holky nedostaly moc nabančíno a snad si můžou v klidu sednout. ;-)

Připomínám, že stále běží narozeninová soutěž a máte ještě měsíc na to, abyste své povídky poslali. =)

Mějte se moc krásně!

Aprílek aneb Žádné filmové obsazení...

1. dubna 2014 v 8:44 | Fluffy
Ahoj všem,

je jasné, že jsem si z vás vystřelila. Byl to takový malý nejapný žertík. =D Snad mi to odpustíte. ;-)

Bohužel herce, kteří by naše oblíbené postavy hráli, ještě vůbec neznáme a teprve doufáme, že se natáčení rozběhne. Nejnovější informace se objevily tady. A zatím si musíme držet palce. =)

Co mě ale poslední dobou zarazilo, a není to už žádný vtip, je návštěvnost blogu, která dost roste. Bohužel to se nedá říct u komentářů u povídek. Ty spíš klesají a jen málokdy se objeví nějaká výjimka, že zrovna chcete s autorem daného díla diskutovat. Což má za následek taky to, že tu teď nové kapitoly přibývají pomalu - můj mail byl do minulého týdne ÚPLNĚ prázdný. (Tím i nepřímo vyzývám autory a autorky, jestli by mi dali vědět, jestli hodlají vůbec pokračovat ;-) Jen abych věděla, s čím mám ještě počítat. =))

John Flanagan - Věci, na které se těším v roce 2014

13. března 2014 v 8:30 | Fluffy
Věci, na které se těším v roce 2014


OBSAHUJE SPOILERY, NEČTĚTE, POKUD JSTE NEČETLI KNIHU DVANÁCTOU: KRÁLOVSKOU HRANIČÁŘKU!

Plagiátorství

12. března 2014 v 11:54 | Fluffy

Ahoj všichni!

Mám pro vás oznámení, co se týče článků, které pro vás připravuji a překládám z anglických originálů, stejně tak se to dá lehce vztáhnout na povídky, které zde vycházejí. Na jednom nejmenovaném webu o HU jsem objevila svůj vlastní překlad - nebyl u něj vůbec uvedený odkaz na tenhle blog a ještě ho autor vydával za svůj.

Chtěla bych vás všechny upozornit, že svoji práci doopravdy poznám, protože to překládám hlavně tak, aby to znělo českým uším a ne tak, abych rozhovory překládala doslova. Nepřipadá mi fér, že vydáváte moji práci, nad kterou strávím dost času, za svoji.

Kromě toho, že je to neslušné a netaktní, v ČR je plagiátorství trestné. Úmyslným plagiátem je myšleno:

Úmyslný plagiát
• doslovné opsání nebo kopírování cizího textu a jeho vydávání za vlastní, aniž by byl
citován
• převzetí a publikování cizí práce (i seminární), včetně té, která ještě nebyla dokončena
a odevzdána
• vydávání kompilace (nebo její části) za vlastní originální text
• okopírování grafických prvků bez citace a odkazu na původní zdroj
• okopírování názvu, struktury (např. obsahu, osnovy aj.) cizího textu, popřípadě až do
té míry, že je možná záměna obou děl (§ 45 Autorského zákona)
• úmyslné neuvedení některých využitých zdrojů
• koupení či stažení volně dostupné práce a její vydávání za vlastní


Hned první bod je celkem dost výstižný - a právě s ním jsem se setkala (mimo jiné). To, že je něco volně přístupné na internetu, neznamená, že nejste povinni uvést zdroj, nebo dokonce vydávat něčí práci za vlastní.

To samé se týká v mnohem větší míře i povídek, které tu jsou uveřejněny - ty jsou chráněny autorským právem každého daného autora.

Autorská etika je velmi důležitá a pokud vás zajímá, co všechno autorský zákon a ona etika obsahuje a co chrání, opět se obrátím na stránky Vysokého učení technického v Praze - prosím, čtěte zde.

Myslím si, že není přece složité si sednout, napsat na mail a poprosit, jestli si na své stránky můžete dát přeložený rozhovor s panem Flanaganem, samozřejmě s podmínkou, že uvedete zdroj.

Dále bych prosila, aby povídky, které tu autoři a autorky uveřejňují, podléhaly stejnému pravidlu, navíc se souhlasem daného autora. Pokud se osobně s povídkářem nedomluvíte a jeho povídku i když s odkazem hodíte na svůj web, stále porušujete zákon. O etice ani nemluvě.

Pokud ani po téhle prosbě dané podmínky nesplníte a já objevím, že vydáváte články a příběhy z těchto stránek za svoje, budu nucena kontaktovat hosting vašich stránek a vysvětlit jim situaci. Je celkem jasné, že vaše stránky budou zrušeny, protože porušují platné zákony České republiky. Stránek o HU na českém internetu není tolik, aby se tahle krádež dala objevit.

A upřímně, ukradli byste v obchodě nějaké zboží? Asi ne. Tohle funguje na stejném principu. Duševní vlastnictví je celosvětově a mezinárodně uznáváno a chráněno, bez dalších výjimek. Chovejte se proto slušně a respektujte práci ostatních.

Děkuji za pochopení.

Fluffy

Dvanáctá knížka už jako e-kniha!

10. února 2014 v 22:01 | Fluffy
Ačkoliv držet papírovou knihu v ruce je nezapomenutelné kouzlo, ani technika nemohla opomenout znovu-vydání knih Hraničářova učně.

Momentálně je k dispozici dvanáct dílů ze série HU a tři díly Bratrstva.

Ukázka z dvanácté knížky

24. ledna 2014 v 18:15 | Fluffy
Tady si můžete přečíst první kapitolu Královské hraničářky. ;) Pro ty, kteří se nemůžou dočkat a ještě si nestihli knížku koupit. =)

Královská hraničářka vede žebříčky

24. ledna 2014 v 15:45 | Fluffy
Dvanáctá knížka Hraničářova učně už tři dny po oficiálním uvedení do knihkupectví vede v prodejnosti. Pro ty, kteří by si ji chtěli objednat, můžete to udělat tady.

Co se týče australského trhu, poslední pokračování bylo nejprodávanější dětskou knížkou roku 2013 (a vzhledem k tomu, že vyšlo až prvního října, je to doopravdy obrovský úspěch. =))

A co vy? Už jste poslední příběh přečetli? =)

Co John Flanagan plánuje dál?

12. ledna 2014 v 12:16 | Fluffy
EDIT (3.12.2015): Nejnovější informace najdete zde.

Teprve dnes jsem si všimla nového článku na australských stránkách Johnova vydavatelství - tak jsem si dala pauzu od učení a rychle vám otázky a odpovědi přeložila. =) Jsem si naprosto jistá, že vám všem udělají velkou radost - protože s Haltem se dvanáctou knížkou rozhodně neloučíme! ;)


Před několika týdny jsme měli skvělý chat na Facebooku naživo s nikým jiným než se samotným Johnem Flanaganem! Jak jsme slíbili, tady jsou jeho odpovědi na fanouškovské otázky hezky na jednom místě. Je série Hraničářova učně doopravdy za námi? Co dále plánuje? A co se děje s filmovou adaptací? Držte se, přichází obrovská odhalení...

Novinky

9. ledna 2014 v 19:23 | Fluffy

Ahoj všem,

nový design dělala Patt (já takhle zručná nejsem =)), takže jí tímto děkuju. =) Pokud chcete napsat rovnou Patt, klidně piště na g-mailový hraničářský mail, protože má k němu přístup a kdykoliv vám může tak odpovědět. =)

K informaci o vydání knihy - pevně doufám, že jsem vám nedala chybnou informaci, ale... přesvědčte se na facebookovských stránkách Egmontu sami. Úryvek je shodný s anglickou anotací a ten rozmazaný obrázek je podle mě ten samý, jako jsme objevili na stránkách českého autora obálky.

Tak snad nás nenapínají zbytečně. =)

Zítra se můžete těšit na další povídku a o víkendu na další rozhovor s autorkou - tentokrát na otázky odpovídala Isabella. =)

Dvanáctý díl Hraničářova učně od 21.1.2014 v prodeji!

8. ledna 2014 v 16:47 | Fluffy
Na facebooku českého nakladatelství se objevil úryvek z dvanácté knížky s otázkou, o jakou knihu se jedná a s datem 21.1. jako datem vydání. Myslím, že nám všem je jasné, o jakou knížku tu jde. =)
Nečekala jsem to tak brzy, ale mám o to větší radost! =)

Takže 21. ledna si vysypte kasičky a hurá do nejbližšího knihkupectví! =)

Krásný nový rok všem!

1. ledna 2014 v 15:08 | Fluffy
Chtěla bych Vám všem popřát šťastný nový rok 2014! Abyste byli zdraví, spokojení, plní optimismu, aby se Vám splnily všechny sny, které máte, a aby Vám vše vyšlo. Autorům bych popřála spoustu inspirace a méně tvrdohlavých múz, čtenářům snad větší chuť komentovat, protože si to naši povídkáři plně zaslouží. =)

***

I když se bilance spíš hodí na Silvestra, já si ji dovolím dát první den v roce - jako metu, kterou se budeme snažit překročit a vylepšit. V loňském roce bylo vydáno 215 článků a z toho většina byly díly povídek. Překvapivě stým článkem byl životopis a rozvohor Johna Flanagana, který tu od začátku blogu chyběl, a dvoustým začátek Vánoční soutěže. =) Neplánovala jsem to, ale moc pěkně to vyšlo. ;)

Pokud mě paměť nešálí, loni v lednu jsem blog pomalu dávala dohromady, a šestnáctého tohoto roku oslaví už třetí narozeniny od vůbec prvního vydání článku. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří sem pravidelně chodí, kteří pravidelně přispívají, protože bez nich by to prostě nešlo. =) Děkuju Vám. =)

Což mě přivádí k dalšímu bodu a to je úplně první hraničářský sraz. =) Už se nemůžu dočkat, až Vás všechny (nebo alespoň ty, kteří se odváží a přijedou) uvidím. =) Znám Vás jen přes písmenka a pár autorů přes maily, ale už teď vím, že to bude nezapomenutelný den. =)

A co Vás tady, kromě hraničářského setkání, ke kterému budu postupně dodávat informace, čeká? =)

Až přebolí zkouškové období (a věřte mi, už trpím =D), budu se věnovat Cukově rubrice, svému koutku a budu se snažit vymyslet o něco efektivnější chod blogu. =) To se samozřejmě bude odrážet i od pilnosti autorů, jak mě zasypou novými díly. =) Za sebe slibuji, že Hra o čas se už zdárně (i když možná pomaleji, než jsem sama čekala) blíží ke svému konci a že mám připravený další příběh, kterému se budu věnovat o to usilovněji. =)

Mějte se moc krásně a vkročte do toho nového roku tou správnou nohou! =)

Vaše Fluffy

Vánoční soutěž II

22. prosince 2013 v 23:59 | Fluffy
Do uzavření soutěže zbývá přesně 24 hodin. =)
Konkurence zatím není moc vysoká, tak máte rozhodně velkou šanci vyhrát. ;)
Těšíme se! =)

PS: Pevně doufám, že si pořádně užíváte prázdniny. ;) Mě čeká teď ráno ještě zkouška, tak mi držte všechny palce. ;)

Další oznámení

8. prosince 2013 v 17:26 | Fluffy
Ahoj všem,
chtěla jsem vám přinést novou povídku od WiseGirl, kterou už mám nějakou tu chvíli na mailu, ale bohužel mi to blog znemožňuje. Nemůžu vytvořit novou rubriku, nemůžu vůbec v administraci pracovat, takže zřejmě budeme muset počkat, jak se to vyvrbí.

Na hosting jsem psala ve čtvrtek brzy ráno, bohužel mi nepřišla ještě žádná odpověď - a já pořád pevně doufám, že se mi někdo ozve. Nechci ani přemýšlet nad tím, co budu dělat, když se věci nezlepší. =) Pořád pevně doufám, že se to nějak spraví a budu moct články vydávat tak, jako vždycky. =)

Silně pochybuju, že se tenhle článek zobrazí dřív jak v pondělí, nebo pozdě v neděli večer, tak snad bych vás jen opět poprosila, abyste komentovali - kamkoliv, abych viděla, jestli se to zlepšuje, nebo naopak je to s komentáři horší. =)

Moc vám děkuju za pochopení a budu se to snažit vyřešit co nejdřív. Pevně doufám, že sem nepřestanete chodit a že autoři nepřestanou posílat svoje povídky, protože by mě to hrozně mrzelo. Jsem z téhle situace doopravdy dost špatná a až se to zlepší, klidně budu uveřejňovat víc povídek za den, abychom ten deficit dohnali. =)

Přeju krásný zbytek neděle a hodně síly do dalšího týdne. =) Držte palce! =)

Vaše Fluffy
 
 

Reklama