STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

NEWS

První roky: Turnaj na Gorlanu již v březnu?!

10. února 2016 v 10:31 | Fluffy
Nakladatelství Egmont před pár minutami uveřejnilo malou nápovědu... Nový příběh ze světa Hraničářova učně se již blíží!

Dlouho předtím, než se z nich
stanou hrdinové, jsou Crowley
mladým hraničářem a Halt
uprchlíkem ze země za mořem.
Je vám to povědomé? Mělo by, protože již v březnu se oba pánové přiřítí v novém vzrušujícím románu od Johna Flanagana!

Oficiálním překladem jsou tedy První roky, automaticky zařarazné pod celou hraničářskou sérii.

Už abychom knížku drželi v ruce!

Až bude známo přesné datum, dáme vám vědět. ;-)Česká obálka Turnaje v Gorlanu je na světě!

1. února 2016 v 17:52 | Fluffy
Poslední dobou se to novými obálkami, které nás mají nalákat na nové knížky, jen hemží. Dnes se můžete pokochat už tou naší, českou, od Jana Patrika Krásného, který tvoří obálky k českým překladům.

Jak se vám přebal Prvních let líbí? =)


Novoroční oběžník

1. ledna 2016 v 17:50 | Fluffy

Milí hraničáři, hraničářky, učňové a učenky z celého našeho království,

je mi velkým potěšením Vás přivítat v roce 2016 a dovolte mi, abych Vám všem ze své pozice popřála jen to nejlepší do následujících dvanácti měsíců. Hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, pohody, lásky a přátel - pořádnou zásobu kávy, vždy nabroušené nože (i jazyk), poslušného koně a dávku pravé hraničářské zvědavosti. Mistrům trpělivost, učňům pak nekonečný zástup na jazyk se deroucích otázek.

Za pár dní oslaví tyto stránky pětileté výročí a já Vám chci z plna svého srdce poděkovat, že jen díky Vám je to takové krásné kulaté číslo. Za ta léta jsem potkala tolik báječných hraničářů, že by i pan Flanagan mohl být pyšný na to, jaká přátelská komunita tady vznikla. Já na to rozhodně hrdá jsem. =)

V letošním roce nás všechny čeká mnoho změn - už teď s mými nejváženějšími poradci a spolubojovníky připravujeme již třetí hraničářský sněm, který se s největší pravděpodobností bude opět konat v Pražském léně koncem srpna. Také pro Vás chystáme několik povídkových soutěží o hmotné ceny, pořádnou příběhovou nálož (jak už se Crowley s Haltem zmínili v Silvestrovském mišmaši, já, Hanka a Reny připravujeme sbírku úplně nových povídek ze světa Hraničářova učně, u kterých se, doufáme, velmi pobavíte - a my Vám tak usnadníme trochu to čekání na nové knížky =)). Mimo jiné jednáme také o novém útočišti, takovém virtuálním sněmovišti, kam bychom se všichni mohli uchýlit... Sledujte stránky a všechno se včas dozvíte. =)

Děkujeme všem těm, kteří malují obrázky, píší povídky, čtou a komentují, dávají nám důležitou zpětnou vazbu, zapojují se do života tohoto malého hraničářského sboru. Děkuji těm, kteří přispěli do letošní soutěže, a gratuluji Reny ještě jednou, jelikož k prvnímu místu získala i čtenářskou cenu!

Budu doufat, že nám zachováte přízeň i nadále, že se s Vámi na letošním sněmu opět setkám, a ještě jednou Vám děkuji a přeji do nového roku jen to nejlepší!


Vaše Fluffy
velitelka

Silvestrovský mišmaš

31. prosince 2015 v 17:42 | Fluffy (& Hanka & Patt & Reny & Tammi)

Krásné Vánoce všem!

24. prosince 2015 v 13:29 | Fluffy
Za celý tým, který mi pomáhá s provozem těchto stránek, bych Vám všem, skvělým povídkářům, čtenářům, komentátorům - všem našim českým (a slovenským) hraničářům chtěla popřát krásné vánoční svátky! =)

Děkujeme Vám za přízeň a přejeme bohatého Ježíška (a nějakou tu hraničářskou výbavu pod stromečkem. ;-))


Turnaj v Gorlanu již na jaře!

15. prosince 2015 v 11:40 | Fluffy
České vydavatelství Egmont konečně jednomu z nás (díky, prunusi =)), odpovědělo, kdy chystají poslat do knihkupectví první knížku Prvních let.

Zapište si do diářů březen/duben 2016!

A až budeme vědět přesné datum, určitě dáme vědět. ;-) Těšíte se? =)

Střípky z dnešního chatu s panem Flanaganem

3. prosince 2015 v 13:36 | Fluffy
Už jsme si zvykli, že každý čtvrtek se tu objeví nějaký střípek z námi dlouho očekávaných Prvních let.

Dnes uděláme malou výjimku - v šest hodin našeho času proběhl na facebookovské stránce chat s panem Flanaganem. A já vám teď přináším otázky, na které odpovídal...

Co se z dnešních střípků dozvíte? Rozhodně kdy vyjde šesté Bratrstvo v Austrálii, že John plánuje dalšího Hraničářova učně, jak to vypadá s filmovou adaptací Rozvalin Gorlanu, co se stalo s Kasandřinou matkou, kdo je jeho nejoblíbenější postava ve světě HU, a mimo jiné, kde se asi potkají Will a Hal...

(článek obsahuje spoilery hlavně z 12. knihy HU a posledních dvou knih Bratrstva, jeden malý-velký z Prvních let a většinu budoucích plánů pana Flanagana, čtěte tedy pouze na vlastní nebezpečí. =))

Facebookový chat s panem Flanaganem

1. prosince 2015 v 10:26 | Fluffy
Ve čtvrtek 3. 12., cca od 6 hodin ráno (australského času v 16:00), bude možné naživo chatovat s Johnem Flanaganem na oficiální facebookovské stránce, kde mu budete moci pokládat otázky.

Za sebe vám můžu slíbit, že se pokusím sebrat ty nejdůležitější informace, které se v chatu objeví, a udělat krátké shrnutí, abyste nepřišli o žádné novinky. ;-) Jen pokud byste se ho chtěli na něco zeptat osobně, 3. prosince budete mít šanci... =)

Český překlad první kapitoly Prvních let!

24. července 2015 v 11:34 | Fluffy
Něco málo přes měsíc je na internetu k přečtení anglická verze první kapitoly Prvních let - příběhu o Haltovi s Crowleym. Rozhodla jsem se, že ji pro vás přeložím do češtiny. Nejsem fundovaný překladatel, a ačkoliv umím anglicky poměrně slušně a originální text je lehký jako peříčko, překládat knihu je poměrně složitý oříšek, takže to berte, prosím, s rezervou. =)
Tímto vzdávám hold paní překladatelce a panu překladateli za tak úžasné převedení do českého jazyka!
A teď vám přeju příjemné čtení. =)

První léta mají nové datum vydání!

15. července 2015 v 9:59 | Fluffy
Je to jen několik málo hodin, co australské nakladatelství oznámilo, že posouvá datum vydání - z prvního října na 16. září. Což je pro nás, české fanoušky, výborná zpráva! Čím dříve, tím lépe, a my se tak dočkáme českého překladu určitě v co nejkratším čase. =) Věřím tomu, že si nadělíme novou knížku pod stromeček. ;-)

Australská obálka a anotace Prvních let!

11. července 2015 v 10:47 | Fluffy
V Austrálii nová knížka vychází 1. října tohoto roku - americkou obálku jsme měli možnost již vidět, teď se dostal na řadu australský přebal. Rozhodně jsem zvědavá, jak bude vypadat ten náš. =)

Předtím než se z nich stal nejznámější hraničář všech dob a tvrdě pracující hraničářský velitel, Halt s Crowleym byli mladí přátelé odhodlaní změnit svět.

Intrikán baron Morgarath svolává další mocichtivé rytíře a barony pod svůj prapor. Král Oswald slábne, a pokud by se věřilo povídačkám, princ Duncan páchá spoušť na severu.

Halt a Crowley vyrazili prince najít, odhalit pravdu a znovu zformovat oslabený hraničářský sbor. Kdysi oddaní hraničáři jsou rozeseti po celé zemi a bude potřeba odhodlání, schopností a vedení, aby se znovu spojili v jeden celek. Dokáží hraničáři znovu získat důvěru království, nebo je mazaný Morgarath přelstí na každém kroku?

Hraničářský sněm 2015? II

23. června 2015 v 11:26 | Fluffy
Ahoj všem,

z předběžného průzkumu, který se tu odehrál před pár měsíci, opět nejlépe vyšlo naše hlavní město. Teď jde o předběžné datum - co bystě řekli na 29.8., tedy poslední sobotu před začátkem nového školního roku, nebo na první sobotu, 5.9., v novém školním roce? =)

Samozřejmě konec srpna je volnější... takže pokud byste si vybrali neděli, pondělí, pátek... nebráním se ničemu. =) Co by vám letos vyhovovalo nejvíc? =) Budu ráda, když se vyjádříte do komentářů! =)

První léta - americká obálka

30. března 2015 v 8:56 | Fluffy
Jak už všichni víme, první knížka Prvních let je dopsána a čeká na vydání. To australské se už klasicky dostane na pulty 1. října tohoto roku, to americké 6. října. A jelikož chtěli být Američané alespoň v něčem první, předběhli Flanaganovu domovinu a představili obálku nové knížky s předstihem.

Jak se vám líbí? =) A těšíte se na nové příběhy z Araluenu?


Hraničářův učeň: První léta - Turnaj v Gorlanu

5. února 2015 v 10:43 | Fluffy
První léta, příběh o Haltovi a Crowleym, dostala v názvu ještě dodatek - a to Turnaj v Gorlanu (Tournament at Gorlan).
Australské nakladatelství také prozradilo, že u nich vychází nová knížka - jako už klasicky každý rok - na podzim, tedy 1. října.

Českého překladu bychom se tudíž mohli dočkat někdy v této době za dvanáct měsíců. =)

A nejoblíbenějším australským spisovatelem pro rok 2015 se stává... JOHN FLANAGAN!

23. ledna 2015 v 11:00 | Fluffy
S radostí vám oznamuji, že naše hlasy, které se spojily s fanoušky sérií z celého světa, to dokázaly! John Flanagan se stal nejoblíbenějším australským autorem roku 2015.
Velká gratulace!


Hraničářský sněm 2015?

18. ledna 2015 v 13:30 | Fluffy
Ahoj vespolek!

Rok se s rokem sešel, a protože se jarní i letní měsíce pomaloučku blíží, mám na vás otázku, zda by i letos byl zájem o popovídání si, hraní her a propírání nejnovějších knížek pana Flanagana. =)

Jelikož mám tenhle rok pekelně náročný, protože mě čekají státnice a přijímací zkoušky na inženýrské studium, tentokrát bych se vůbec nebránila úplně prázdninovému termínu. =) Nebo jarně květnovému, červen a začátek července bude dost plný. =) Samozřejmě, pokud se vás většina shodne a mně na pondělí po víkendu, kdy bychom se sešli, nenapíší termín, přizpůsobím se. To není problém, jen říkám, co bych preferovala. ;-)

A které město? Prahu, Plzeň, Hradec Králové?

Prosím tedy, abyste se do komentářů vyjádřili, zda byste o setkání znovu stáli.
Mějte se krásně!
F.

PS: Kdyby si někdo chtěl připomenout, jak nám bylo fajn na tom minulém srazu, Hanka s Tammi napsaly skvělou reportáž. =)

Nominace na australského nejoblíbenějšího spisovatele!

12. ledna 2015 v 9:53 | Fluffy

Náš milý John Flanagan je nominovaný na australského nejoblíbenějšího spisovatele - a my, z malé České republiky, se můžeme taky zapojit! Kolikrát chceme - stačí prostě jen hlasovat znovu a znovu a znovu. Pojďte se přidat ke všem fanouškům Hraničářova učně a Bratrstva po celém světě a dostat Johna na příčku nejvyšší!

Příští pondělí bude ohlášena TOP 50 autorů a 23. ledna se dozvíme, jak to všechno dopadlo. Pan Flanagan naši pomoc potřebuje, protože konkurence je velmi vysoká - zmiňme třeba Markuse Zusaka, který se svými knihami jako například Zlodějkou knih zaujal mnohem širší publikum.

Hlasovat můžete tady: DEJ SVŮJ HLAS! - stačí najít Flanaganovo jméno v seznamu, zaškrtnout, sjet na jeho konec a zmáčknou tlačítko "Vote" tedy zvolit. =)
Stránka vám poděkuje za váš hlas, a pokud chcete přidat našemu oblíbenému autorovi další - klikněte pod poděkování na: "Return to Poll" a ono vás to vrátí znovu do hlasovacího módu! =)

Držte Johnovi palce a ukažme mu, že si vyhrát plně zaslouží! =)

PRVNÍ LÉTA

5. ledna 2015 v 14:29 | Fluffy
Ve svazku nazvaném První léta mladý Halt a Crowley vedou pátrání po princi Duncanovi, vytvoří hraničářský sbor a bojují s Morgarathem, uchvatitelem araluenského trůnu. "Bude to něco jako Sedm statečných a Robin Hood dohromady," říká autor John Flanagan.
Kniha je plánována na říjen 2015! (pozn.: české vydání datum stále nemá)


Tak co, těšíte se? =)
F.

Krásný nový rok!

1. ledna 2015 v 0:31 | Fluffy
Přeji všem autorům i čtenářům blogu jen to nejlepší do nového roku 2015! Roku, kdy se v České republice dočkáme pátého pokračování Bratrstva, a jak bylo dnes (ano, opravdu už dnes =D) oznámeno, tak nás John Flanagan už potěší první knihou s dobrodružstvími Halta a Crowleyho!

Mějte se moc krásně!

Fluffy

Veselé Vánoce

23. prosince 2014 v 21:14 | Fluffy
 
 

Reklama