NEWS

Novoroční oběžník

1. ledna 2016 v 17:50 | Fluffy

Milí hraničáři, hraničářky, učňové a učenky z celého našeho království,

je mi velkým potěšením Vás přivítat v roce 2016 a dovolte mi, abych Vám všem ze své pozice popřála jen to nejlepší do následujících dvanácti měsíců. Hodně zdraví, štěstí, spokojenosti, pohody, lásky a přátel - pořádnou zásobu kávy, vždy nabroušené nože (i jazyk), poslušného koně a dávku pravé hraničářské zvědavosti. Mistrům trpělivost, učňům pak nekonečný zástup na jazyk se deroucích otázek.

Za pár dní oslaví tyto stránky pětileté výročí a já Vám chci z plna svého srdce poděkovat, že jen díky Vám je to takové krásné kulaté číslo. Za ta léta jsem potkala tolik báječných hraničářů, že by i pan Flanagan mohl být pyšný na to, jaká přátelská komunita tady vznikla. Já na to rozhodně hrdá jsem. =)

V letošním roce nás všechny čeká mnoho změn - už teď s mými nejváženějšími poradci a spolubojovníky připravujeme již třetí hraničářský sněm, který se s největší pravděpodobností bude opět konat v Pražském léně koncem srpna. Také pro Vás chystáme několik povídkových soutěží o hmotné ceny, pořádnou příběhovou nálož (jak už se Crowley s Haltem zmínili v Silvestrovském mišmaši, já, Hanka a Reny připravujeme sbírku úplně nových povídek ze světa Hraničářova učně, u kterých se, doufáme, velmi pobavíte - a my Vám tak usnadníme trochu to čekání na nové knížky =)). Mimo jiné jednáme také o novém útočišti, takovém virtuálním sněmovišti, kam bychom se všichni mohli uchýlit... Sledujte stránky a všechno se včas dozvíte. =)

Děkujeme všem těm, kteří malují obrázky, píší povídky, čtou a komentují, dávají nám důležitou zpětnou vazbu, zapojují se do života tohoto malého hraničářského sboru. Děkuji těm, kteří přispěli do letošní soutěže, a gratuluji Reny ještě jednou, jelikož k prvnímu místu získala i čtenářskou cenu!

Budu doufat, že nám zachováte přízeň i nadále, že se s Vámi na letošním sněmu opět setkám, a ještě jednou Vám děkuji a přeji do nového roku jen to nejlepší!


Vaše Fluffy
velitelka

Silvestrovský mišmaš

31. prosince 2015 v 17:42 | Fluffy (& Hanka & Patt & Reny & Tammi)

Krásné Vánoce všem!

24. prosince 2015 v 13:29 | Fluffy
Za celý tým, který mi pomáhá s provozem těchto stránek, bych Vám všem, skvělým povídkářům, čtenářům, komentátorům - všem našim českým (a slovenským) hraničářům chtěla popřát krásné vánoční svátky! =)

Děkujeme Vám za přízeň a přejeme bohatého Ježíška (a nějakou tu hraničářskou výbavu pod stromečkem. ;-))


Turnaj v Gorlanu již na jaře!

15. prosince 2015 v 11:40 | Fluffy
České vydavatelství Egmont konečně jednomu z nás (díky, prunusi =)), odpovědělo, kdy chystají poslat do knihkupectví první knížku Prvních let.

Zapište si do diářů březen/duben 2016!

A až budeme vědět přesné datum, určitě dáme vědět. ;-) Těšíte se? =)

Střípky z dnešního chatu s panem Flanaganem

3. prosince 2015 v 13:36 | Fluffy
Už jsme si zvykli, že každý čtvrtek se tu objeví nějaký střípek z námi dlouho očekávaných Prvních let.

Dnes uděláme malou výjimku - v šest hodin našeho času proběhl na facebookovské stránce chat s panem Flanaganem. A já vám teď přináším otázky, na které odpovídal...

Co se z dnešních střípků dozvíte? Rozhodně kdy vyjde šesté Bratrstvo v Austrálii, že John plánuje dalšího Hraničářova učně, jak to vypadá s filmovou adaptací Rozvalin Gorlanu, co se stalo s Kasandřinou matkou, kdo je jeho nejoblíbenější postava ve světě HU, a mimo jiné, kde se asi potkají Will a Hal...

(článek obsahuje spoilery hlavně z 12. knihy HU a posledních dvou knih Bratrstva, jeden malý-velký z Prvních let a většinu budoucích plánů pana Flanagana, čtěte tedy pouze na vlastní nebezpečí. =))

Facebookový chat s panem Flanaganem

1. prosince 2015 v 10:26 | Fluffy
Ve čtvrtek 3. 12., cca od 6 hodin ráno (australského času v 16:00), bude možné naživo chatovat s Johnem Flanaganem na oficiální facebookovské stránce, kde mu budete moci pokládat otázky.

Za sebe vám můžu slíbit, že se pokusím sebrat ty nejdůležitější informace, které se v chatu objeví, a udělat krátké shrnutí, abyste nepřišli o žádné novinky. ;-) Jen pokud byste se ho chtěli na něco zeptat osobně, 3. prosince budete mít šanci... =)

Český překlad první kapitoly Prvních let!

24. července 2015 v 11:34 | Fluffy
Něco málo přes měsíc je na internetu k přečtení anglická verze první kapitoly Prvních let - příběhu o Haltovi s Crowleym. Rozhodla jsem se, že ji pro vás přeložím do češtiny. Nejsem fundovaný překladatel, a ačkoliv umím anglicky poměrně slušně a originální text je lehký jako peříčko, překládat knihu je poměrně složitý oříšek, takže to berte, prosím, s rezervou. =)
Tímto vzdávám hold paní překladatelce a panu překladateli za tak úžasné převedení do českého jazyka!
A teď vám přeju příjemné čtení. =)

První léta mají nové datum vydání!

15. července 2015 v 9:59 | Fluffy
Je to jen několik málo hodin, co australské nakladatelství oznámilo, že posouvá datum vydání - z prvního října na 16. září. Což je pro nás, české fanoušky, výborná zpráva! Čím dříve, tím lépe, a my se tak dočkáme českého překladu určitě v co nejkratším čase. =) Věřím tomu, že si nadělíme novou knížku pod stromeček. ;-)

Australská obálka a anotace Prvních let!

11. července 2015 v 10:47 | Fluffy
V Austrálii nová knížka vychází 1. října tohoto roku - americkou obálku jsme měli možnost již vidět, teď se dostal na řadu australský přebal. Rozhodně jsem zvědavá, jak bude vypadat ten náš. =)

Předtím než se z nich stal nejznámější hraničář všech dob a tvrdě pracující hraničářský velitel, Halt s Crowleym byli mladí přátelé odhodlaní změnit svět.

Intrikán baron Morgarath svolává další mocichtivé rytíře a barony pod svůj prapor. Král Oswald slábne, a pokud by se věřilo povídačkám, princ Duncan páchá spoušť na severu.

Halt a Crowley vyrazili prince najít, odhalit pravdu a znovu zformovat oslabený hraničářský sbor. Kdysi oddaní hraničáři jsou rozeseti po celé zemi a bude potřeba odhodlání, schopností a vedení, aby se znovu spojili v jeden celek. Dokáží hraničáři znovu získat důvěru království, nebo je mazaný Morgarath přelstí na každém kroku?

Hraničářský sněm 2015? II

23. června 2015 v 11:26 | Fluffy
Ahoj všem,

z předběžného průzkumu, který se tu odehrál před pár měsíci, opět nejlépe vyšlo naše hlavní město. Teď jde o předběžné datum - co bystě řekli na 29.8., tedy poslední sobotu před začátkem nového školního roku, nebo na první sobotu, 5.9., v novém školním roce? =)

Samozřejmě konec srpna je volnější... takže pokud byste si vybrali neděli, pondělí, pátek... nebráním se ničemu. =) Co by vám letos vyhovovalo nejvíc? =) Budu ráda, když se vyjádříte do komentářů! =)

První léta - americká obálka

30. března 2015 v 8:56 | Fluffy
Jak už všichni víme, první knížka Prvních let je dopsána a čeká na vydání. To australské se už klasicky dostane na pulty 1. října tohoto roku, to americké 6. října. A jelikož chtěli být Američané alespoň v něčem první, předběhli Flanaganovu domovinu a představili obálku nové knížky s předstihem.

Jak se vám líbí? =) A těšíte se na nové příběhy z Araluenu?


Hraničářův učeň: První léta - Turnaj v Gorlanu

5. února 2015 v 10:43 | Fluffy
První léta, příběh o Haltovi a Crowleym, dostala v názvu ještě dodatek - a to Turnaj v Gorlanu (Tournament at Gorlan).
Australské nakladatelství také prozradilo, že u nich vychází nová knížka - jako už klasicky každý rok - na podzim, tedy 1. října.

Českého překladu bychom se tudíž mohli dočkat někdy v této době za dvanáct měsíců. =)

A nejoblíbenějším australským spisovatelem pro rok 2015 se stává... JOHN FLANAGAN!

23. ledna 2015 v 11:00 | Fluffy
S radostí vám oznamuji, že naše hlasy, které se spojily s fanoušky sérií z celého světa, to dokázaly! John Flanagan se stal nejoblíbenějším australským autorem roku 2015.
Velká gratulace!


Hraničářský sněm 2015?

18. ledna 2015 v 13:30 | Fluffy
Ahoj vespolek!

Rok se s rokem sešel, a protože se jarní i letní měsíce pomaloučku blíží, mám na vás otázku, zda by i letos byl zájem o popovídání si, hraní her a propírání nejnovějších knížek pana Flanagana. =)

Jelikož mám tenhle rok pekelně náročný, protože mě čekají státnice a přijímací zkoušky na inženýrské studium, tentokrát bych se vůbec nebránila úplně prázdninovému termínu. =) Nebo jarně květnovému, červen a začátek července bude dost plný. =) Samozřejmě, pokud se vás většina shodne a mně na pondělí po víkendu, kdy bychom se sešli, nenapíší termín, přizpůsobím se. To není problém, jen říkám, co bych preferovala. ;-)

A které město? Prahu, Plzeň, Hradec Králové?

Prosím tedy, abyste se do komentářů vyjádřili, zda byste o setkání znovu stáli.
Mějte se krásně!
F.

PS: Kdyby si někdo chtěl připomenout, jak nám bylo fajn na tom minulém srazu, Hanka s Tammi napsaly skvělou reportáž. =)

Nominace na australského nejoblíbenějšího spisovatele!

12. ledna 2015 v 9:53 | Fluffy

Náš milý John Flanagan je nominovaný na australského nejoblíbenějšího spisovatele - a my, z malé České republiky, se můžeme taky zapojit! Kolikrát chceme - stačí prostě jen hlasovat znovu a znovu a znovu. Pojďte se přidat ke všem fanouškům Hraničářova učně a Bratrstva po celém světě a dostat Johna na příčku nejvyšší!

Příští pondělí bude ohlášena TOP 50 autorů a 23. ledna se dozvíme, jak to všechno dopadlo. Pan Flanagan naši pomoc potřebuje, protože konkurence je velmi vysoká - zmiňme třeba Markuse Zusaka, který se svými knihami jako například Zlodějkou knih zaujal mnohem širší publikum.

Hlasovat můžete tady: DEJ SVŮJ HLAS! - stačí najít Flanaganovo jméno v seznamu, zaškrtnout, sjet na jeho konec a zmáčknou tlačítko "Vote" tedy zvolit. =)
Stránka vám poděkuje za váš hlas, a pokud chcete přidat našemu oblíbenému autorovi další - klikněte pod poděkování na: "Return to Poll" a ono vás to vrátí znovu do hlasovacího módu! =)

Držte Johnovi palce a ukažme mu, že si vyhrát plně zaslouží! =)

PRVNÍ LÉTA

5. ledna 2015 v 14:29 | Fluffy
Ve svazku nazvaném První léta mladý Halt a Crowley vedou pátrání po princi Duncanovi, vytvoří hraničářský sbor a bojují s Morgarathem, uchvatitelem araluenského trůnu. "Bude to něco jako Sedm statečných a Robin Hood dohromady," říká autor John Flanagan.
Kniha je plánována na říjen 2015! (pozn.: české vydání datum stále nemá)


Tak co, těšíte se? =)
F.

Krásný nový rok!

1. ledna 2015 v 0:31 | Fluffy
Přeji všem autorům i čtenářům blogu jen to nejlepší do nového roku 2015! Roku, kdy se v České republice dočkáme pátého pokračování Bratrstva, a jak bylo dnes (ano, opravdu už dnes =D) oznámeno, tak nás John Flanagan už potěší první knihou s dobrodružstvími Halta a Crowleyho!

Mějte se moc krásně!

Fluffy

Veselé Vánoce

23. prosince 2014 v 21:14 | Fluffy

Výzva autorům a čtenářům

5. listopadu 2014 v 11:21 | Fluffy

Ahoj všichni. =)

Rok se s rokem sešel a já Vám opět píšu. =)

Protože se během podzimu na blogu rozhostilo takové to nepříjemné hladové ticho po nových dílech, zajímalo by mě, jestli a jak to vidí autoři se svými pokračováními. =) Vůbec nechci na nikoho spěchat, rubriky jsou Vám stále otevřené. =) Nechala jsem výzvu v bočním menu, ale nikdo z Vás na ni nereagoval. Pokud se rozhodnete povídku pozastavit a nechat si ji na později, napište mi to, abych to k vašemu dílku mohla napsat a dát tak najevo ostatním čtenářům, jak si na tom vaše povídka stojí. =) Pokud byste ji už dokončit nechtěli, schovám ji z hlavní stránky a napíšu k ní, že pokračování v dohledné době neplánujete. =)

Pro vás ostatní - je mi líto, že pro ty, kteří stále přispívají, si nenajdete ani minutku, nebo dvě, abyste po přečtení - a vím, že čtete, protože čísla na statistikách nabíhají -, autorovi dali nějakou zpětnou vazbu. Nikdo po vás nechce slohy, i jedna věta každého potěší. =) Nebudu lhát, že zřejmě i proto jsou stránky tiché... jednostranná práce se brzy omrzí.

Hanička měla skvělý nápad - a proto se teď obracím i na vás. Stáli byste o komentářovou povídku? Chtěli byste si zkusit literární činnost na pár řádcích? =) Já bych byla pro...! ;-)

Budu ráda, když mi dáte vědět, když se vyjádříte. =)

John Flanagan slaví 50 000 (fanoušků, ne let!)

12. července 2014 v 12:37 | Fluffy

Vzhledem k tomu, že komunita Hraničářova učně a Bratrstva dosáhla padesáti tisíc fanoušků, autor John Flanagan zodpovídá ty nejpalčivější otázky...
 
 

Reklama