STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

NEWS

Třináctý díl Hraničářova učně už v listopadu!

Úterý v 10:12 | Fluffy
V červenci vyšlo v Austrálii pokračování Hraničářova učně a českého překladu se dočkáme ještě letos!
Třináctý díl, který dostal název Klan Rudé lišky, vychází již 22.11.!
Těšíte se? =)


Přichází čas nové generace hraničářů, která nyní musí převzít odpovědnost a chránit Araluenské království. Maddie úspěšně ukončila třetí rok svého hraničářského výcviku a je povolána zpět na hrad Araluen. Jednotvárný život na hradě ji však ubíjí, cítí se v něm jako ve vězení a touží z něj uniknout. V okolí se začínají šířit zvěsti, že království hrozí nové nebezpečí. Tajemný klan Rudé lišky, skupina rozvracečů v liščích maskách, útočí na královskou rodinu a zpochybňuje nástupnictví princezny Kasandry a její dcery Maddie na araluenský trůn. Podaří se Rudým liškám odstranit Kasandru a Maddie a uchvátit trůn pro sebe?

Dnes vychází nové Bratrstvo, těšit se můžeme i na další Královskou hraničářku!

17. května 2018 v 10:39 | Fluffy
Je to tak, na pulty českých knihkupectví právě dorazil sedmý díl o Halovi a jeho přátelích. Tentokrát se posádka Volavky vydá opět do neznámých končin a vypadá to na pořádné dobrodružství, ve kterém o zábavu a napínavé situace nebude nouze. =)


Stig se v Hallashomu účastní každoroční soutěže o nejlepšího bojovníka Skandie. V noci ho však překvapí nečekaný návštěvník s prosbou o pomoc, kterou by Volavky měly raději ignorovat. Na druhé straně moře, ve státě Byzantos, totiž řádí piráti, kteří unesli syna císařovny. Volavky pod rouškou tmy vyklouznou z Hallasholmu a vypraví se chlapce zachránit. Plavba je dovede k nedobytné pevnosti, která je obklopena kalderou, již vytvořil kráter sopky.


Knihu můžete zakoupit ve všech dobrých kamenných knihkupectvích a také na eshopu nakladatelství.

***


Ale s novinkami nekončíme - John Flanagan potvrdil, že se vrací k původní sérii Hraničářova učně a Královská hraničářka bude mít své pokračování, tentokrát s názvem The Red Fox Clan (tedy Klan lišek), ve kterém se hraničářská učeňka Maddie vrací za svými rodiči na hrad Araluen. Království možná žilo několik let v míru, ale stále existují tací, kteří by chtěli veškerou moc pro sebe... Mohlo by existovat spiknutí proti koruně?
Nový HU by měl v Austrálii vycházet letos na podzim.


Těšíte se? =)

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

24. prosince 2017 v 16:41 | FluffyPřejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2018 jen to nejlepší!
Hodně zdraví, štěstí, hraničářského fištrónu a těch správných otázek. =)

Fluffy

John Flanagan opět první (i druhý)!

10. srpna 2017 v 10:38 | Fluffy
John Flanagan to opět dokázal - znovu ovládl žebříček nejčtenějších dětských knih v Austrálii. Knížka První roky: Turnaj na Gorlanu si letos odnesla vítězství. Perličkou může být, že i druhé místo patří naší oblíbené knižní sérii, a to Ruinám Gorlanu, kde jsme se s Willem, Horácem a Haltem teprve seznámili. Jak je vidět, stará láska nerezaví, a my můžeme pouze gratulovat, protože pan Flanagan porazil i takové autory jako Joanne K. Rowlingovou, Ricka Riordana, nebo Roalda Dahla.

Veselé Velikonoce!

17. dubna 2017 v 11:19 | Fluffy

České nakladatelství pořádá soutěž

7. dubna 2017 v 19:44 | Fluffy
Na facebooku českého nakladatelství si můžete zasoutěžit o obě knížky Prvních roků (ta druhá oficiálně vychází 10.4., ale v některých knihkupectvích už jsou ;-)). Stačí, pokud máte facebookový účet a odpovíte na jednoduchou otázku, hodně štěstí! =)

Novinky o připravovaném filmu

1. dubna 2017 v 8:12 | Fluffy
Před rokem se poprvé objevily informace, že by měl být Hraničářův učeň konečně zfilmován, potom, co k projektu přistoupila čínská společnost Film Carnival. Paul Haggis, scénárista nového filmu, se ale musel vyrovnat s mnoha požadavky, a proto až do dnešního data nebylo jasné, v jaké fázi se příprava nachází.

První roky: Bitva na Hackhamské pláni už v dubnu!

9. února 2017 v 11:32 | Fluffy
Druhé pokračování mini série o Haltovi a Crowleym je už skoro tady! První roky, které tentokrát nesou název Bitva na Hackhamské pláni, by se měly objevit na pultech knihkupectví už 10. dubna tohoto roku! A abyste se měli na co těšit, už dokonce víme, o čem nová knížka bude a jakou bude mít obálku. Co na mladého Halta říkáte? =) A těšíte se? =)

*

Mír v Araluenu je v ohrožení a nově korunovaný král Duncan se připravuje na válku. Morgarath zatím potají shromažďuje armádu divokých bestií známých jako wargalové. Halt se chystá na zdánlivě nemožný úkol - zdolat Deštné a temné hory, připlížit se nepozorovaně k nepříteli a odhalit jeho temné plány. Ví, že jediný chybný krok může mít nedozírné následky, protože v bitvě na Hackhamské pláni se bude rozhodovat o osudu celého království.

*

(Pokud jste nedočkaví, na stránkách českého nakladatelství - stačí kliknout tady dole na odkaz - je k dispozici k přečtení první kapitola. =))Šťastný nový rok!

1. ledna 2017 v 19:46 | Fluffy

Milí hraničáři,
rok se s rokem sešel... vlastně on ten nový přišel, tak mi nezbývá nic jiného než vám ze své papíry zavalené pracovny popřát jen to nejlepší v roce, který končí šťastnou sedmičkou. Ať je tedy i šťastný pro vás, ať jste zdraví, veselí a správně zvědaví (letošní veliteský oběžník se z důvodů zkoušek v prvních lednových dnech nepatrně posune, ale věřím, že se máte i tentokrát na co těšit, máme pro vás pár indícií, co se na vás letos chystá =)).
Jen to nejlepší, dubínci!
Za celé hraničářské velení
Fluffy

PS: Za letošní krásné PFko děkuji našemu nejmilejšímu a nejšikovnějšímu Halovi - Aničko, doufám, že je ti jasné, že odteď budeme dubové perníčky všichni požadovat. =D

Australské druhé První roky v listopadu!

2. září 2016 v 12:58 | Fluffy
Druhé pokračování Prvních roků vyjde podle australského nakladatelství v domovině Johna Flanagana letos v listopadu, tedy někdy v době, kdy se my u nás dočkáme šestého Bratrstva, a k této informaci byla zveřejněna i obálka. =)

Co na ni říkáte? =) Že by to byl Halt v boji s wargalem? =)


Druhé První roky už jsou na cestě!

3. srpna 2016 v 11:53 | Fluffy
Na facebooku australského nakladatelství se dnes objevila tahle vše říkající fotka - druhý díl Prvních let už prochází první korekturou, navíc s názvem, který nám jasně napovídá, kdy a kde se bude konat rozhodující bitva, a to na Hackhamské pláni.

Těšíte se? A už jste stihli přečíst Turnaj na Gorlanu? Vyrazili byste na dobrodružství po boku starší generace hraničářů?


Datum 3. hraničářského sněmu

30. června 2016 v 13:42 | Fluffy & Patt

Velké ahoj všem!

Se začátkem prázdnin si dovolujeme oznámit, že letošní, již v pořadí třetí, hraničářský sněm se bude konat:
v Praze v úterý 30. srpna!

Program je momentálně ve vymýšlecím procesu, včas vás budeme informovat co a jak, upřesníme dále pak i místo a čas setkání (stačí v průběhu prázdnin sledovat stránky).
Budeme samozřejmě rády, pokud se vyjádříte (alespoň předběžně), že dorazíte. Oficiální přihlašování bude spuštěno v průběhu prázdnin. =)

Pokud už teď ale samozřejmě víte, že se stoprocentně zúčastníte, můžete nám posílat přihlášky ve stejném znění jako každý rok na rangersapprenticecz@gmail.com, kdy do předmětu napište SNĚM 2016 a do zprávy vaše jméno či přezdívku, pod kterou budete na sněmu vystupovat, vaše telefonní číslo, ze kterého léna (kraje) dorazíte a speciálně pro letošní sněm, zda jste už stihli přečíst První léta. =) (Pokud jste nepřečetli všechny knihy z Hraničářova učně a Bratrstva, prosíme, abyste to do mailu uvedli také - chceme se vyhnout tomu, že bychom vám prozradili něco, co byste si sami s našimi hrdiny mohli prožít. =))

Moc se na vás těšíme!
Fluffy & Patt
alias
velitelka & Halt v sukních

Novinky od pana Flanagana

11. června 2016 v 19:13 | Fluffy
Čtvrteční chat s panem Flanaganem přinesl opět pár nových informací, na které tak netrpělivě čekáme - jak to vypadá s filmem a a jak jsou na tom druhá První léta? Kde přichází na nápady pro jména postav, nebo jestli plánuje další knížku o Maddie, nebo co by se stalo, kdyby se Stig potkal s Horácem...

Otázky a odpovědi jsou vám plně k dispozici... =)


Zítřejší facebookový chat s panem Flanaganem

8. června 2016 v 13:23 | Fluffy
Tento čtvrtek 9.6., cca od 6 hodin ráno (australského času 16:00) bude možné opět naživo chatovat s panem Flanaganem - s největší pravděpodobností se budou čtenáři ptát na otázky týkající se nedávno vyšlého šestého pokračování Bratrstva (chat je avizován přímo právě pro propagaci nové knihy), tudíž vstupujte do diskuze s tím, že je možné se dozvědět něco, co byste neradi věděli. =)


Já za sebe vám můžu slíbit, že po skončení chatu vyberu a přeložím takové informace tady na stránky, abyste se dozvěděli další (a nespoilerové) novinky - o filmu, o dalších příbězích a tak podobně. =)

Hraničářský sněm 2016?

5. června 2016 v 11:54 | Fluffy & Patt (& Hanka & Reny & Tammi)
Je tu další rok a další hraničářský sněm se pomalu, ale jistě blíží, proto se na vás obracím... po loňské zkušenosti jsme s mými milými hraničářkami usoudily, že by byl nejlepší opět srpnový termín, jelikož má spousta z nás stále ještě prázdniny, tudíž je větší šance, že se sejdeme znovu v hojném počtu. ;-)

Pokud se můj diář neplete, do školy se jde tentokrát až ve čtvrtek, takže připadá v úvahu opravdu hodně termínů v rozmezí od 22. do 31. 8.; byl by zřejmě lepší nějaký všední den vzhledem k dopravním spojením. ;-)

Pokud by samozřejmě většině z vás třeba lépe vycházela první zářijová sobota, přizpůsobíme se... =)

Měli byste i letos zájem se sejít, popovídat si o knížkách a oblíbených postavách, zahrát si pár her a otestovat si svoje znalosti ze světa Hraničářova učně?

Dejte nám vědět do komentářů, jak by se vám to hodilo... ;-)

Oficiální český překlad první kapitoly Prvních roků

4. dubna 2016 v 17:31 | Patt & Fluffy
Na blogu českého nakladatelství Egmont, které již za dva dny (6.4.) startuje předprodej Prvních roků na svém e-shopu, se objevila první oficiálně přeložená kapitola. Můžete se na ni teda podívat znovu, neboť Fluffy již první kapitolu přeložila, tentokrát si ji ovšem můžete přečíst v podobě, ve které se objeví i na pultech knihkupectví. Datum vydání Prvních roků je stále naplánováno na 12.4.

Prvních volně dostupných sedm stránek si můžete přečíst zde. :)

Tak co na ni říkáte? Od překladu naší velitelky se až tak neliší, že? :) Těšíte se?

Turnaj na Gorlanu 12.4. na pultech knihkupectví

31. března 2016 v 13:00 | Fluffy
České nakladatelství Egmont před malou chvílí oznámilo, že se uvedení Prvních roků dočkáme 12. dubna, jelikož knihu potkaly při výrobě blíže nespecifikované technické potíže. Na e-shopu bude nový díl dostupný již 6.4.
Pokud by se informace ještě měnily, dáme vám včas vědět. ;-)

Zfilmovaný Hraničářův učeň zas o něco blíž realizaci

30. března 2016 v 17:12 | Fluffy
Americká filmová společnost Dick Cook Studios navázala spolupráci se svým čínským protějškem Film Carnival, od kterého získala důležitou investici, navíc společně s dohodou, že čínská firma bude zcela hradit jejich projekty.


Prvním filmem, který bude zastřešen tímto partnerstvím, bude právě Hraničářův učeň, se scénářem Paula Haggise (scénáře např. k Milion Dollar Baby, nebo bondovkám Casino Royale a Quantum of Solace) a jeho dcery Alissy Sullivan Haggis. Sám Haggis bude pak film režírovat a společně s Michaelem Nozikem (Láska za časů cholery, Motocyklové deníky) produkovat.

Začít by se mělo letos na podzim.


*

a
pro rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Fluffy

Veselé Velikonoce všem!

27. března 2016 v 14:14 | Fluffy
Všem náštěvníkům stránek přejeme krásné velikonoční svátky! =)

Novinky ohledně Halta a Crowleyho

21. března 2016 v 19:31 | Fluffy & Patt
Podle posledních informací by se První roky, nová knížka ze světa Hraničářova učně, měla objevit na pultech kamenných knihkupectví na začátku dubna (podle našeho interního systému by to mělo být 5.4., stejně tak by měl vyjít i dotisk prvních dvou knih HU, ale už jednou se to posunulo z konce března, a oficiální stránky českého nakladatelství tuto informaci ještě nepotvrdily, tak ji berte zatím pouze orientačně. =) Navíc internetová knihupectví hlásí různá data - od 1.4. až do 8.4.)

Pokud ale sháníte i staré díly, které vám zbývají do sbírky - tedy i ty v pevných deskách s českými obálkami - Egmont by je všechny již měl mít skladem na svém e-shopu.
 
 

Reklama
Reklama