STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Jednodílné povídky

Ztracený příběh

22. července 2016 v 11:30 | Fluffy
autorka: Kačule

Ztracený příběh
Flanaganovo pokračování HU se mi nelíbilo, proto jsem napsala Ztracený příběh.
Upozornění: Ten, kdo nečetl Královskou hraničářku nebo Fluffyinu Hru o čas, tento příběh nečtěte!!!


Prostě nejlepší den v roce

3. dubna 2016 v 18:46 | Fluffy
autorka: AnčaHalt se vždy považoval za trpělivého člověka. Ano, možná se občas trochu mračil, možná měl sem tam sarkastické hlášky, možná byl jeho vražedný pohled známý po celém království… Ale rozhodně měl trpělivost. Z velké části to bylo díky Gilanovi a Willovi, protože ve chvíli, když má člověk učně, musí být připraven držet v sobě vztek, co nejdéle to jde, ale posledních několik let Halt vždy jeden den v roce litoval, že je vzal vůbec do učení. Ano, i když by jim to neřekl, byl na oba dva pyšný, ale prvního dubna měl vždy chuť přivázat je ke stromu hluboko v lese a nechat je tam pro jistotu několik dní. Dnešní rok samozřejmě nebyl výjimkou, jak poznal už těsně po probuzení.

Třetí modré krve

18. února 2014 v 15:10 | Fluffy
autorka: RenyNewSlunce se vyhouplo nad obzor. Po cestě k místnímu hradu, sídlu knížete země Bohemia, se blížily postavy na koních. Jedno ze zvířat bylo zcela odlišné od ostatních. Zatímco zbylí koně byli vysocí, mohutní a svým způsobem elegantní, tenhle byl malého vzrůstu, měl soudkovité tělo a byl celý huňatý. Ani muž v jeho sedle nebyl příliš vysoký, ale víc se nedalo usoudit, neboť jej halila typická hraničářská šedozelená pláštěnka. Po jeho boku jela na jednom z oněch vysokých, ušlechtilých koní plavovlasá žena. Will Dohoda se na ni z Cukova hřbetu usmál. Dva roky od svatby a poprvé byli na společné výpravě. Byl to nápad krále Duncana, dozajista v tom však jistě měla prsty i Evanlyn. Kassandra, opravil se v duchu Will.

Willova úloha

25. listopadu 2011 v 20:06 | Fluffy
autorka: Casion


"Will, mám pre teba dôležitú úlohu!" oznámil Halt svoju učňovi, ktorý sa na neho zvedavo a dychtivo zahľadel.

"Vážne? A akú?" začal hneď vyzvedať a Halt prevrátil očami a povzdychol si.

"Tá dnešná mládež," zamrmlal si popod nos, no potom sa rozhodol Willa viac nenaťahovať, zobral ho von pred chatu a spoločne zastali na verande.

"Povedz mi, Will, čo vidíš?" spýtal sa ho Halt a širokým gestom ukázal na priestor pred chatou.

"Nič," nerozumel mu Will a jeho učiteľ pokrútil hlavou.

Okradnutie Gilana

24. října 2011 v 21:54 | Fluffy
autorka: Casion

"O čo ide Crowley?" spýtal sa Gilan, hneď ako vošiel do veliteľského stanu, kam si ho Crowley zavolal.
"Mám pre teba jednu úlohu!" začal Crowley a mladší hraničiar napäto počúval jeho pokyny. "Pôjdeš do Pikty. Pri hraniciach s Araluenom sa nachádza organizovaná banda zlodejov, ktorí okrádajú pocestných. Potrebujeme vedieť bežné veci - koľko ich je, kto im velí, kde majú skrýš a ostatné."

Ako raz Gilan Halta dobehol

29. srpna 2011 v 19:58 | Fluffy
autor: Casion (my-fantasydream.blog.cz)

Ako raz Gilan Halta dobehol

Nuda. To strašné slovo ho nemohlo opustiť už niekoľko hodín. Gilan sa nudil a to tak, že poriadne.
"Idem si niečo zariadiť, počkaj ma tu," povedal mu Halt skoro ráno a odišiel na Abelardovi. Práve bol čas každoročného snemu, Gilan tu bol už tretí krát, keďže sa práve nachádzal v treťom ročníku učenia u Halta.
Po iné dni plnil rôzne úlohy a cvičenia, lenže dnes tomu tak nebolo. Žiadne cvičenia, teda okrem toho, že sa práve cvičil ako nezošalieť od nudy.

"Určite ma tu nechal schválne, aby som sa cvičil v trpezlivosti," brblal si Gilan usadený pod košatým stromom, zhodou okolností to bol práve dub.

Jak se Gilan stal Haltovým učněm...

19. února 2011 v 22:21 | Fluffy
Jednodílná povídka o tom, jak se Gilan stal Haltovým učněm. Nedávno jsem nad tím přemýšlela, vzpomínala, jak Gilan vyprávěl Willovi s Horácem svůj příběh. Tak jsem se rozhodla ho sepsat. Pevně doufám, že si ho někdo přečte, zanechá třeba krátký komentář - a taky jsem doufala, že tím třeba najdu někoho dalšího, kdo by se chtěl podělit o svoje díla. =)

A teď už nezbývá nic jiného. než se pohroužit do starého příběhu a podívat se, jak se Gilan dostal k hraničářskému sboru...


autor: Ju (Fluffy)

***

Gilan sledoval z okna svého pokoje postavu v hnědozelené pláštěnce na nádvoří carrawayského hradu. Měl vykulené oči a viděl, jak se jeho otec, bojový mistr David, loučí se svým dlouholetým přítelem.

Gilan Halta nepokrytě obdivoval. Líbilo se mu, jak mu dokázal vždy zmizet z očí, když se ho snažil pozorovat. Prostě se zahalil do té své podivné pláštěnky a vypařil se. Gilana už nebavila věčná cvičení v bojové škole, zatoužil být stejně tajemný jako otcův přítel. O hraničářském sboru věděl něco málo od svého otce.

Ale sir David se rozhodně nechtěl dělit o všechna tajemství se svým patnáctiletým synem, protože ten měl talent pro šermířské umění a mistr MacNeil byl pro něj vynikajícím učitelem. Věděl, že je v dobrých rukou.
 
 

Reklama