STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Hraničářova dcera

Hraničářova dcera - 7. kapitola - Balík

19. října 2015 v 11:37 | Fluffy
autorka: Fluffy7. Balík

Slunce se ještě ani neukázalo nad obzorem, ale na statku, který byl vzdálený asi tři míle od draydenského Aberdeenu, bylo živo. Ve chlévě se kromě frkání koní a bečení ovcí rozléhaly údery věder, jak Ben Abbey zaopatřoval všechna svá zvířata. Byl to průměrně vysoký muž se širokými rameny a nesmírnou silou v pažích, zocelený tvrdou prací a těžkým životem rolníka. Společnost mu dělala drobná žena, prošedivělé vlasy měla stažené do pevného uzlu a dojila jednu ze dvou kravek. A ačkoliv by se zdálo nezaujatému pozorovateli, že i přes hluboké vrásky kolem očí a rtů se jedná o velmi energickou dámu, Ben věděl, že si jeho matka dělá starosti.

Hraničářova dcera - 6. kapitola - Já jsem já

15. dubna 2015 v 22:44 | Fluffy
autorka: Fluffy6. Já jsem já

Ráno Štědrého dne bylo krásně slunečné. Zima na okenních tabulkách přes ledovou noc vykouzlila nádherné květiny. Drobná dívka s pocuchanými zrzavými vlasy byla zahrabaná v přikrývkách až po bradu, i ze spánku se drobně usmívala.

Hraničářova dcera - 5. kapitola - První děvče

15. června 2014 v 10:52 | Fluffy
autorka: Fluffy


5. První děvče

Na jednom z ochozů hradu Redmontu stála drobná dívka. Dlouhé měděné vlasy, které byly pečlivě učesané v poměrně složitém účesu, se leskly v zapadajícím slunci a doplňovaly tak diamantové střípky ze sněhové peřiny, která se i v malých kopečcích usadila na cimbuří. Živé hnědé oči, vždy tak veselé a vstřícné, teď smutně hleděly na opačnou stranu, než mířily poslední paprsky.

Hraničářova dcera - 4. kapitola - Překvapivý vývoj

4. května 2014 v 10:51 | Fluffy
autorka: Fluffy


4. Překvapivý vývoj

Týden před Štědrým večerem se na Araluen snesla sněhová bouře. Silný poryv větru ohýbal kmeny i statných stromů a kdo nemusel, tak neopouštěl svůj domov. Tři cestovatelé v podivně strakatých pláštěnkách se blížili na svých koních k hostinci Na půli cesty. Byl to příhodný název, protože byl nedaleko největšího rozcestí v celém Araluenském království. Stejnou měrou dvou dnů se od něj nacházelo hned několik lenních hradů. Araluen, Redmont, Greenfield i rozvaliny hradu Gorlanu. Bylo to poměrně velké stavení, které v sobě kromě prostorného šenku skrývalo desítky malých pokojů pro pocestné.

Hraničářova dcera - 3. kapitola - Tajemství?

26. března 2014 v 11:48 | Fluffy
autorka: Fluffy


3. Tajemství?

Hackhamské pláně pamatovaly mnoho bitev, mnoho prolité krve a líté boje muže proti muži. Od té doby ale uběhlo už spoustu let a sněhobílá peřina, svítící slunce a vůně moře lehce pomáhala na ponurou minulost zapomenout.

U shluku podivně rostlých stromů podupávali dva huňatí koníci a vypadalo to, jako kdyby soukromě rozmlouvali. U malého ohniště, na kterém byl kotlík, postávaly dvě postavy v podivně strakatých pláštěnkách. Ta menší z nich si dýchala na zkřehlé ruce a pobaveně se šklebila, i přesto, že jí byla zima. Štíhlý mladý muž s tmavými vlasy se naklonil pak nad onen kotlík a nakrčil nos. "Už aby ta káva byla. Jel jsem skoro celou noc," postěžoval si.

Hraničářova dcera - 2. kapitola - Havran

7. března 2014 v 8:07 | Fluffy
autorka: Fluffy2. Havran

Severozápadně od Havraního průsmyku se po kopcích trousilo skotijské město Kilmarnock. Patřilo k těm větším, více obydleným a taky přívětivějším, co se araluenských pocestných týkalo. Značná část jeho posádky podporovala ve druhé válce proti Morgarathovi krále Duncana, takže od vidění znali šedozelené pláštěnky sousedních hraničářů. I tak uběhlo už spoustu let, co sem někdo takový zavítal.

Hraničářova dcera - 1. kapitola - Sněhová vločka

22. února 2014 v 11:44 | Fluffy
autorka: Fluffy1. Sněhová vločka

V krbu známě zapraskalo, když hraničářský velitel Crowley Meratyn přihodil do plamenů další polínko voňavého borového dřeva. Spokojeně si promnul ruce a dovolil si chvilku u plamenů postát. Byl to rozhodně příjemnější pohled než na velký pracovní stůl obtěžkaný hlášeními z padesáti královských lén. Povzdechl si a vjel si prsty do zrzavých vlasů, ve kterých se sem tam začal objevovat stříbrný pramínek.

Hraničářova dcera - Prolog - Nový život

14. února 2014 v 10:30 | Fluffy
autorka: Fluffy

Přichází doba, kdy si araluenští hraničáři budou muset vybrat. Co zvítězí? Rodina, přátelé, nebo smysl pro povinnost a touha ochránit Araluen?

 
 

Reklama