STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Hraničářka

Hraničářka - Epilog - Setkání

22. prosince 2013 v 14:30 | Fluffy
Reny mi poslala na mail epilog k povídce Hraničářka - původně ji nechtěla ani dokončit, ale nakonec se přemluvila a poslala nám poslední rozloučení s Liou. Takže, Reny, moc ti děkujeme, že si můžeme přečíst, jak to s Liou dopadlo. ;)

autorka: RenyNew


Hraničářka - Epilog - Setkání

"Lio!" ozval se zpoza dveří hurónský hlas, který zněl zjevně potěšeně. A taky povědomě. Hraničářka pomalu nakoukla do místnosti.

"Sir Matthew?" podivila se překvapeně. Čekala tu leckoho. Halta a Paulinu, Willa s Alyss, Gila a Jenny, dokonce i královský pár Kasandru a Horáce. A skutečně, Willovi a nějaký čas už i její přátelé, tu všichni do jednoho byli. Popravdě netušila, jak se mohli do nepříliš velké hraničářské chaty vejít. Sira Matta, jak mu v duchu tajně říkala, tedy toho sira, který byl původně hlavním podezřelým na její prověřovací misi v Martinsyde, tu rozhodně nečekala.

Hraničářka - 14. kapitola – Risk

24. července 2013 v 9:00 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 14. kapitola - Risk

Will strávil další bezesnou noc. V koruně dubu celou tu dobu přemítal o sobě, Lie i Alyss. Potřeboval si utřídit myšlenky, utvrdit se v názoru, že stále miluje Alyss, i že Lia je jen kolegyně. Kamarádka. Hraničářka. Nic víc, nic míň. Ten polibek… kdo ví, co ji to popadlo…

Hraničářka – 13. kapitola – Ráno moudřejší večera?

14. července 2013 v 9:00 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 13. kapitola - Ráno moudřejší večera?

Všechno jako by se zastavilo. Lia přestala vnímat všechno kolem. Existoval jen ten nepopsatelný pocit… a Will. Na chvíli, která nebyla delší než pár sekund, jako by přestala myslet. O to horší bylo procitnutí.

Hraničářka – 12. kapitola – Nikdy nevíš…

23. května 2013 v 12:33 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 12. kapitola - Nikdy nevíš…

Willovi vrtalo hlavou, co přesně se Thonymu nezdá. Je mu jen divné, že byl včera tak unavený? Nebo se mu nezdá ještě něco? Udělali někde s Liou chybu? No samozřejmě, že ano, odpověděl si v duchu. Přišli na hrad téměř nepřipravení. Uniklo jim tolik věcí… Když se na to teď díval zpětně, měl štěstí, že Thony začal mít nějaké podezření až po lovu. Bez toho, co se tam odehrálo, by se vůbec neměli čeho chytit. Takhle snad alespoň Lia něco zjistí. Vlastně by to bylo ku prospěchu celé mise, kdyby na stěžejní informace přišla ona. Byla to její prověřovací výprava, a kdyby ji vyřešila více méně sama, nebylo by pochyb o tom, že má plné právo, být právoplatným členem hraničářského sboru. Ne, že by jeho samotného nezajímalo, co se tu vlastně děje. Všechno to bylo tak podivně zamotané. Popravdě prahnul po tom zjistit, jak je to s onou vzpourou, která snad jako by neproběhla, co se skrývá na první pohled nepřátelskou maskou sira Matthewa a vlastně i ten zdánlivě nezáživný problém se suchem jej začínal zajímat. Nakonec, celá tahle neobvyklá mise byla… jiná. A i to, že se díky ní dostal do party místních koňáků, bylo další věcí k dobru. Život hraničáře byl spíše samotářský. Ale Will měl odjakživa lidi rád. Cítil se tu jako ryba ve vodě. Dokonce i nějak pozapomněl na to, že je tu bez pláštěnky a bez luku, doteď jeho jistot a samozřejmých součástí. Takovou měla atmosféra stájí sílu. Jediné, co postrádal, byl nerozlučný Cuk a Haltovo lamentování.

Hraničářka – 11. kapitola – Odpověď s tisícem otazníků

11. května 2013 v 13:39 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 11. kapitola - Odpověď s tisícem otazníků

Byla to první noc na Martinsyde, během níž Lia neměla se spánkem větší problém. I přes menší hlodání svědomí, že Will musí spát na tvrdé zemi, jí netrvalo dlouho a usnula. Mladík byl na tom obdobně. Jako by snad ta tvrdá podlaha měla nějakou zvláštní, povědomě známou atmosféru. Sotva zamhouřil oči, spal.

Hraničářka – 10. kapitola – Štěstí víc než rozumu

4. května 2013 v 11:20 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 10. kapitola - Štěstí víc než rozumu

Další bezesná noc měla za následek, že když se Lia ráno probudila, Will už byl pryč. Po tomto zjištění byla hraničářka v mžiku docela vzhůru. Co že vstal tak brzy? Kvůli tomu lovu? Během přemítání došla k oknu. Na nádvoří už to žilo. V tu chvíli Lie blesklo hlavou, že to nejspíš nebude tak, že by Will vstal dřív. Ona zaspala.

Ale ne! Proč ji Will neprobudil? Jak moc zaspala? Takové a mnohé další otázky se jí honily hlavou závratnou rychlostí, zatímco se soukala do sukně a haleny. Teď byla za první část oblečení ráda, kalhoty by oblékala dvakrát tak dlouho. Nazula boty, na česání nebyl čas. Vlasy jen prohrábla rukou a vyrazila z pokoje. V duchu přemítala, co řekne mistru kuchaři. Byla tu teprve druhý den a už přijde pozdě. Skvělé uvedení se.

Hraničářka – 9. kapitola – Řešení v nedohlednu…?

25. dubna 2013 v 18:57 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 9. kapitola - Řešení v nedohlednu…?

Před polednem byl v kuchyni velký shon. Poté, co Lia oškrábala brambory a dala je vařit, ji čekal nespočet dalších úkolů, s Helen a Alicí, které se rozhodly ukázat nové kolegyni, jak to v kuchyni chodí. Lia v duchu dumala nad tím, jestli to nedělají hlavně kvůli tomu, aby se dozvěděli co nejvíc o ní a zejména o jejím muži. Will byl zkrátka hlavním tématem a Lia se musela v duchu hodně přemáhat, aby o něm dokázala mluvit jako milující manželka. To, čeho jí ušetřila hospodyně, teď s chutí vynahradily kuchařky. Jejich otázky byly občas vážně peprné. Halt sice říkal, že kuchyně je místo pro konverzaci jako stvořené, i tak ale Lia nevycházela z údivu. K tomu všemu musela stíhat krájet, míchat nebo nějakou další činnost. Když už bylo všechno hotové, celá kuchyně si oddychla. A Lia dvojnásob. Teď se muselo roznést jídlo do jednotlivých částí hradu. Nejprve samozřejmě to nejlepší baronovi a jeho nejužšímu okruhu, to skromnější pak ostatním zaměstnancům. Paradoxně se v kuchyni jedlo až naposled, ale nikomu to po neustálém vaření a ochutnávání ani moc nevadilo. Mistr kuchař začal rozdělovat kdo, kam, co odnese. Jedním z těchto míst byly i stáje, kde pracoval Will. Jak jinak, kuchař tímto úkolem pověřil právě Liu. Dívka se překvapeně otočila na ženy vedle sebe. Helen se ušklíbla.

"Domluvily jsme ti to, tak pozdravuj muže," řekla a Alice přikývla. Lia se nepřestávala divit. Nicméně vzala koš, ve kterém bylo jídlo, a vydala se dolů na nádvoří.

Hraničářka – 8. kapitola – Liana a William

18. dubna 2013 v 17:56 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 8. kapitola - Liana a William

"Tak, tady to máme," prohlásila hospodyně a mávla rukou do dveří nalevo. Místnost byla malá, ale účelná a i docela útulná. Jedna skříň, malý stolek s židlemi a… manželská postel! Lia měla co dělat, aby to neřekla nahlas, ten pohled ji dost rozhodil.

Samozřejmě, s Willem představovali manžele, tak bylo logické, že budou mít manželskou postel. Mimochodem, to označení znělo až moc honosně, byla to dvě velice jednoduchá lůžka postavená vedle sebe. Stejně jako zbytek pokoje by zřejmě však působily účelně a útulně, kdyby se pod tímto obalem neskrýval fakt, že je budou s Willem společně sdílet neurčitě dlouhou dobu. Na to Lia po včerejším zjištění skutečně neměla sílu.

Hraničářka – 7. kapitola – Manželé Mainwaringovi

12. dubna 2013 v 18:24 | Fluffy
autorka: RenyNew

Hraničářka - 7. kapitola - Manželé Mainwaringovi

Will, s Liou po boku, stoupal po točitém schodišti k baronově pracovně. Prvotní nejistota jej už opustila, po karambolu s příjmením jako by měl dojem, že možný problém už je za nimi. Alespoň pro dnešní den. Je-li skutečně místní baron takový, jak ho popisoval Halt, rozhovor s ním by neměl být až takový problém. Snad.

Před dveřmi pracovny jim přispěchal naproti baronův sekretář.

"Vy jste ti s žádostí o práci?" zeptal se a prohlížel si oba od hlavy až patě. Will přikývl.

"Jsem William Mainwaring a tohle je moje žena," řekl a protentokráte se dal hodně záležet, aby se nezadrhl u informace o Lie.

Hraničářka - 6. kapitola – Propánakrále!

5. dubna 2013 v 17:08 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 6. kapitola - Propánakrále!

Willa probudilo koňské zafrkání. Na tom by mu nepřišlo nic až tak neobvyklého, kdyby to nebylo tak intenzivní. Dokonce i cítil vůni koní. A k tomu všemu měl pocit, že po celém těle cítí štípání, jako by snad ležel na seně. V tu chvíli se zarazil. To nebyl jen pocit. Skutečně to bylo seno. Tenhle fakt ho docela probral. Promnul si oči, aby se ujistil, že ho nešálí zrak. Ležel ve stáji vedle Cuka! Náhle si vybavil, že v noci právě na tomhle místě Lie vyprávěl o Norgate a o Alyss. Už mu bylo všechno jasné. Po Liině nečekaném odchodu musel ve stáji usnout. Jestli mu ale něco doposud jasné nebylo, pak dívčina včerejší náhlá změna nálady. Neřekl přece nic špatného…

Hraničářka – 5. kapitola – Dlouhé noci hraničářů

25. března 2013 v 17:17 | Fluffy
autorka: RenyNew


Hraničářka - 5. kapitola - Dlouhé noci hraničářů

V lesní chatě zavládla přátelská nálada. Hector připravil hostům teplou večeři, za což byli všichni tři patřičně vděční. Hraničáři vařit uměli, jen k tomu nemívali příležitost. Zatímco Lia se snažila jíst pomalu a ukázněně, Halt s Willem obsah svých misek doslova hltali, jako kdyby nejméně týden nejedli. Je pravda, že už několik dní neměli pořádné teplé jídlo. Lia to v podstatě chápala. Ale přesto si neodpustila poznámku směřovanou Willovi.

"Člověk by řekl, že do někoho tvé postavy se to ani nemůže takhle rychle vejít," prohlásila s šibalským úsměvem. Will ale jen přikývl a dál se věnoval jídlu. To rozesmálo jak Liu, tak Hectora.

"Malý hraničář, velký hlad," přitakal hostitel, "jen si představ, Liano, tady Halt toho vždycky spořádal víc, než já." Lia se o to skutečně pokusila a musela uznat, že je to vážně legrační představa. Vždyť Hector byl o hlavu větší než Halt.

"Za jídla se nemluví," zamručel právě zmíněný a Hector ani Lia už v debatě nepokračovali. Ale dívka si moc dobře všimla Hectorova výrazu, když se zcela nepochybně snažil zadržet smích.

Hraničářka - 4. kapitola - Nevadí?

18. března 2013 v 17:39 | Fluffy
autorka: RenyNew

4. kapitola - Nevadí?

"Tak," řekl Will poté, co ošetřil Bianncinu nohu, "zase budeš běhat… nebude to hned, ale-" Jeho optimistické prohlášení přerušil Halt.

"Hned tak to bohužel opravdu nebude, ve výpravě už pokračovat nemůže, musí se zotavit," namítnul.

"Ale co budeme dělat?" zeptala se s obavou v hlase Lia. O kobylku měla větší strach než o budoucnost výpravy, ale ani to jí nebylo lhostejné.

Hraničářka - 3. kapitola - Jaký pán, takový kůň

14. března 2013 v 20:40 | Fluffy
autorka: RenyNew


3. kapitola - Jaký pán, takový kůň

Trojice hraničářů se na chvíli zastavila. Blížilo se poledne a všichni tři, připočítáme-li i věrné koně, tedy vlastně všech šest začínalo pociťovat hlad a žízeň. Cestou do Martinsyde nemuseli až tak pospíchat a tak se rozhodli na chvíli si odpočinout, poobědvat a také rozplánovat další cestu. Dvakrát měř, jednou řež bylo pravidlo, které hraničáři dodržovali a pokud bylo na téhle misi něco důležitého, pak správný a nejlépe nepozorovaný příjezd do léna. Když našli místo vhodné pro jejich účely, sesedli z koní a každý z nich se ujal jedné z potřebných činností. Will se postaral o koně - uvolnil jim sedlové popruhy a dal jim napít. Halt vyndal mapu, aby určil, která z možných cest bude tou nejlepší. Lia začala připravovat jídlo. Ne že by snad šlo o nějaký kulinářský zázrak, její práce v podstatě spočívala jen v rozdělení zásob mezi všechny tři. Více méně strava hraničářů se skládala ze sušeného masa a ovoce.

Hraničářka - Kapitola druhá - Prostě Will

20. srpna 2011 v 18:44 | Fluffy
autorka: RenyNew

Kapitola druhá
-
Prostě Will

Will byl na hlídce. Prostranství kolem něj osvětloval malý ohýnek. Dnes nebylo pravděpodobné, že by je někdo sledoval, nebo něco podobného.
Vlastě to bylo úplně nepravděpodobné. Proto si malý ohýnek mohli dovolit. Navíc byla chladná noc, a tak to bylo pro hlídku alespoň malé zpříjemnění těch dvou hodin.
Od lesa se ozval sotva slyšitelný zvuk.
Sotva slyšitelný, ale byl tu.
A Will ho postřehl a už v ruce třímal luk, avšak než stačil nasadit šíp do tětivy, cizí ruka ho zadržela.
Vlastně ne cizí v pravém slova smyslu.
Člověk, jemuž patřila, cizí nebyl.

Hraničářka - Prolog + Kapitola první - Lia, dcera hraničáře

19. června 2011 v 19:50 | Ju
Název: Hraničářka
Autor: RenyNew

Maskovací pláštěnka, luk a šípy, ale hraničář to není. Odvážná, důvtipná, chytrá a vždy si ví rady, ale kurýrka to není. Je to HRANIČÁŘKA...
Liana je dcera hraničáře.
Má za sebou hraničářské učení, ale není vyhráno.
Hraničářský sbor svolí, aby se Lia stala hraničářkou (první dívkou ve sboru), pokud na své první misi uspěje.
Právě na ní Lia narazí na Willa s Haltem a společně plní nové poslání.
Dokáže Lia, že i dívka může právoplatným členem hraničářského sboru? A jak si poradí s láskou k jistému mladému hraničáři? 
 

Reklama