STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Deník hraničáře

Deník hraničáře - 4. kapitola - Nasuada

16. července 2017 v 20:15 | Fluffy
autor: Snoopy


4. kapitola

Nasuada

Jason

"Konečně jsem utekl," pomyslel jsem si, "už mi nikdo nebude poroučet." A jel jsem dál na svém koni do černého a hlubokého lesa, který neměl konec na dohled.

Deník hraničáře - 3. kapitola - Lež

14. března 2017 v 11:25 | Fluffy
autor: Snoopy


3. kapitola
Lež

Vyšli jsme ven, tábor vypadal v pořádku, ale něco mi tu nesedělo. Měl jsem takový nepříjemný pocit v břiše, něco jako když jsem nervózní, ale já nervózní nebyl. Ještě jednou jsem si prohlédl tábor, ale teď pořádně a hned mi to došlo. Kde je Jason?! Podíval jsem se na své společníky, ale oba dva měli tváře kamenné jako sochy.

Deník hraničáře - 2. kapitola - Tajná pracovna mistra Johana

25. října 2016 v 10:08 | Fluffy
autor: Snoopy


2. kapitola
Tajná laboratoř mistra Johana

Bylo ráno. Sýkorky a vrabci štěbetali a vítali nový den. Na obloze se pohybovaly šedobílé mraky a podobaly se různým útvarům, zvířatům, ale i nadpřirozeným bytostem. Slunce svítilo nad táborem a hraničářům při ranní kávě s medem. Tábor se od mých mladých let moc nezměnil. Je pořád na tom starým místě, nikdo kromě hraničářů nevěděl, kde se nachází. Ale tábor se rozšířil a věci se zrenovovaly a koupil se nový nábytek, jako jsou třeba skládací stoly, židle a do stanů skládací křesla. Na cvičišti trénovali učňové, hraničáři si dávali ranní kávu a vykládali si, co je nového v jejich lénech. Já si zrovna povídal s Ramesem a Maddie. Můj učeň spal, jako obvykle se jen tak nevzbudí.

Deník hraničáře - 1. kapitola - Říše vzpomínek

29. února 2016 v 18:57 | Fluffy
autor: Snoopy


1. kapitola
Říše vzpomínek

"Jasone, vstávej!" řekl jsem s výhružným tónem v hlase, už po páté. Jason mžoural očima po pokoji, kde byl nepořádek, prohrábl si svoje černé vlasy, posadil se, zívl a chtěl vstát. Ale já ho nenechal ani vstát a už jsem mu začal nadávat: "Podívej se kolem sebe! Vidíš to! Samé oblečení na zemi! A ještě k tomu rozházené! Co si o sobě myslíš, pacholku! Že tu máme služku? Nebo uklízečku?" nadával jsem mu, ale to ještě nebylo všechno, "A jak to, že jsou okna zakrytá? Aby tě neprobudil Ránobudič, co? Tak takhle teda ne!" rozkřikoval jsem se všude kolem a dal jsem mu pár pohlavků. " A za trest budeš tady po chatce uklízet celý dva měsíce, aby ses naučil uklízet a ne lajdačit!" Chtěl něco říct, ale já ho zarazil. "Ne, nic neříkej, jinak to budou čtyři měsíce!" dokončil jsem svůj proslov.

Deník hraničáře - Prolog

6. února 2016 v 18:43 | Fluffy
autor: Snoopy

Jmenuji se Michael. Jsem královský hraničář a mám učně Jasona. Když dostanu zprávu z velitelství, že je předčasně svolaný směn, tak se mi začíná vše ujasňovat. Příběh tří kmenů není jen legenda, ale je skutečnost. Když jsem byl zapleten do něčeho, co jsem nechtěl, tak se mi začíná svět rozpadat pod rukama. Abych vše napravil, tak potřebuji probudit starou magii a zabránit konci světa dříve, než bude pozdě. To vše a ještě více v povídce Deník hraničáře.


 
 

Reklama