STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

BRATRSTVO - NOVINKY

O čem bude sedmé Bratrstvo?

9. července 2017 v 10:25 | Fluffy
Letos na podzim má v Austrálii vyjít další pokračování příběhu Hala a jeho Volavek. A ačkoliv si ještě na české vydání budeme muset nějaký ten pátek počkat, v domovině Johna Flanagana už jsou k dispozici první informace, o čem nový příběh bude, včetně přebalu očekávané knížky. Co na ni říkáte? =)

A pokud si chcete prozradit, jaké dobrodružství naše hrdiny čeká, překlad máte schovaný pod perexem. ;-)

Další Bratrstvo na obzoru!

20. června 2017 v 8:10 | Fluffy
Po malé studijní pauze se opět vracíme na stránky - a hned s jednou z nejočekávanějších novinek tohoto roku: John Flanagan se po Haltovi s Crowleym znovu navrátil na palubu Volavky. Sedmé pokračování Bratrstva s názvem The Caldera (české slovo kaldera je geologický termín, který toho má dost společného se sopkami, tak nezbývá než přemýšlet, co má pan Flanagan za lubem ;-)) by mělo vyjít v Austrálii letos na podzim. Těšíte se? =)


Překlad ukázky z nového Bratrstva

1. dubna 2017 v 19:00 | Fluffy
Ačkoliv se John Flanagan teď zaměřil zase na pokračování Hraničářova učně a slíbil svým fanouškům nové příběhy o Willovi a Maddie, věnuje se naštěstí i pokračování Bratrstva. Stále sice nevíme, jak se bude nová knížka o Halovi a posádce Volavky jmenovat, ale už na internet unikl poměrně vypovídající kousek, který může o lecčems napovědět (jen upozorňujeme, že přečtením byste si mohli vyzradit to, co bylo v šestém dílu, takže čtěte pouze na vlastní nebezpečí. =))

Umrlčí tváře zřejmě již na pultech knihkupectví!

9. listopadu 2016 v 18:24 | Fluffy
Máme pro vás malou, neoficiální informaci. =)

Ačkoliv je datum vydání šestého pokračování Bratrstva stanovené na pondělí 14. listopadu, zdá se, že v některých knihkupectvích už jsou výtisky zbrusu nové knížky k mání. =) Tak se zkuste zeptat v tom vašem! =)

Umrlčí tváře již v listopadu!

26. října 2016 v 13:35 | Fluffy
Už je to tady!

Šesté Bratrstvo s tajemným názvem Umrlčí tváře se na pulty českých knihkupectví podle posledních informací dostane již 14. listopadu tohoto roku. Na stránkách Egmontu si lze přečíst už první kapitolu, tak kdo se nemůže dočkat, má možnost si udělat nepatrný náskok. =)

Těšíte se? =)

Šesté Bratrstvo - Umrlčí tváře - již v listopadu!

20. července 2016 v 20:22 | Fluffy
České nakladatelství nám dnes přineslo kromě orientačního data vydání dalšího pokračování Bratrstva i českou obálku! Co na ni říkáte? Myslíme si, že se moc povedla! Už aby byl listopad. =)


zdroj: https://www.facebook.com/egmont.cz

O čem bude další Bratrstvo?

26. května 2016 v 11:12 | Fluffy
Už v půlce května vyšlo v Austrálii již šesté pokračování příběhů s Halem, Stigem, Thornem a posádkou Volavek - chcete napovědět, kam a do jakých potíží se naši oblíbení hrdinové dostanou?

(Pro klid duše je přeložená anotace schována pod perex, takže čtěte pouze, pokud se nebojíte malého prozrazení ;-))

Šesté Bratrstvo v Austrálii vyjde již 15.5.!

28. dubna 2016 v 9:29 | Fluffy
Podle oficiálních facebookových stránek australského nakladatelství šesté pokračování Bratrstva, nazvané v originále Ghostfaces, vyjde v rodné zemi pana Flanagana již 15. května.

To bychom se ho v českém překladu možná mohli dočkat ještě letos... těšíte se? =)Vydání šestého Bratrstva už se blíží...

29. ledna 2016 v 11:40 | Fluffy & Patt
Z chatu s panem Flanaganem jsme se dozvěděli, že plánuje šestý díl Bratrstva vydat na přelomu května a června. Dnes se konečně můžeme pokochat novým přebalem knížky, který prozrazuje i název: The Ghostfaces, který bychom mohli přeložit jako Přízračné tváře.

Tak jak se vám líbí? A nějaké nápady, o čem by další díl mohl být? =) Nebo je něco, co byste si pro posádku Volavky přáli a ještě to nebylo napsáno? Dejte nám vědět! =)


Otroci se Sokora ve finále Aurealis Awards 2014

6. března 2015 v 9:39 | Fluffy
Už před dvěma lety se Johnu Flanaganovi povedlo dostat do finále australských literárních cen Aurealis Awards s třetím dílem Bratrstva, i letos se probojoval se čtvrtým pokračováním až do finále v kategorii Nejlepší dětská fikce.

Vítězové budou vyhlášeni 11. dubna v Canbeře.

Držte Johnovi palce! =)

První kapitola Hory štírů!

4. března 2015 v 23:02 | Fluffy
Egmont se s námi podělil o první kapitolu, aby trochu vypomohl nedočkavcům. Jestliže patříte mezi ně, vzhůru do čtení!

Páté Bratrstvo 24.3.2015 na pultech knihkupectví! Předobjednávka již 16.3.!

19. února 2015 v 20:26 | Fluffy
Už jen chvíli a máme tu další díl Bratrstva - Horu štírů! Přesně 24. 3. jej najdete ve všech knihkupectvích! Na e-shopu českého nakladatelství si budete knihu moci objednat už v týdnu od 16. 3.

V pátém příběhu série Bratrstvo čeká Hala a jeho bratrstvo Volavek ještě jedna cesta do vyprahlé Aridy.

Araluenský král Duncan má pro Hala a bratrstvo Volavek naléhavý úkol. Jeden pokus o zavraždění princezny Kasandry byl překažen, vrazi však nepřestanou, dokud nesplní svou povinnost, kterou považují za věc cti.
Volavky se spolu s hraničářem Gilanem proto znovu vypraví do Aridy. Musejí v poušti vystopovat vrahy, proniknout do horského doupěte jejich sekty, najít jejich vůdce - a zastavit ho.
Obávaný zabiják však není jedinou hrozbou, které musejí čelit. U pobřeží se schyluje k námořní bitvě a po Volavkách se žádá, aby pomohly starému příteli Araluenců v boji.
Volavky jsou nuceny rozdělit své síly mezi rozpálenou pevninu a zrádné moře. Podaří se jim splnit úkol dřív, než vrazi najdou svou královskou oběť?


Malé info o pátém pokračování Bratrstva

15. října 2014 v 10:22 | Fluffy
Jestli jste fanoušky Bratrstva, určitě vás potěší, že John Flanagan nepřestává v psaní a servíruje nám nové díly přímo rychlostí blesku.

Páté pokračování vychází v Austrálii už za necelý měsíc - 3. listopadu, v Americe pak o další měsíc později, tedy 2. prosince.

O českém překladu zatím žádné informace nejsou, ale naše paní překladatelka je úžasná, takže bych odhadovala vydání nového dílu někdy kolem března (a možná i dříve, kdo ví? =)) Určitě vás budu informovat, až se objeví jakýkoliv náznak.

Těšíte se? =)

PS: Pod perexem malá ochutnávka toho, co máme čekat...

Anotace Hory štírů

26. srpna 2014 v 18:41 | Fluffy
Člověk si přinese domů čtvrou knížku Bratrstva - a co nenajde vzadu? Anotaci k dalšímu pokračování...

Můj překlad byl trochu nepřesný, ačkoliv rozdíl mezi štíry a škorpiony žádný není. =D

Aby mě nikdo nenařkl z toho, že prozrazuju něco, co jste si přečíst nechtěli, najdete ji pod perexem. ;-)

Australská obálka Hory Škorpiona!

9. srpna 2014 v 19:06 | Fluffy
Dnes se na facebookovské stránce představila již v pořadí pátá obálka knižní série Bratrstvo, díl by měl vycházet na přelomu podzima a zimy. =) A vzhledem k tomu, že naše paní překladatelka pracuje jak drak, pokračování se dočkáme i my velmi brzy. =)


A ani Američané nezůstali pozadu...


Tak jak se vám líbí? =)

Čtvrté Bratrstvo vychází 15.8.!

31. července 2014 v 14:08 | Fluffy
Bratrstvo 4 - Otroci ze SokoraUž ode dneška si můžete objednat na stránkách českého vydavatelství čtvrté pokračování Bratrstva: Otroci ze Sokorra. Na pulty českých knihkupectví se dostane v polovině srpna. Ale už teď si můžete přečíst malou ukázku.

Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout.


Pátá knížka Bratrstva už se rýsuje!

20. června 2014 v 8:32 | Fluffy
Věřte tomu, nebo ne, ale John Flanagan dopsal už páté pokračování Bratrstva. To má název Hora škorpiona a v Austrálii podle jeho nakladatelství vyjde koncem tohohle roku.

Tady je důkaz, rukopis a pod ním vykukující nová obálka... ;-)

Já už se nemůžu dočkat čtvrté knihy, ale na pátou... na tu se taky moc těším. =)


Název pátého pokračování Bratrstva!

30. května 2014 v 9:06 | Fluffy

Všem přeji krásné ráno,
na facebookových stránkách australského nakladatelství se dneska po ránu (i když v Austrálii spíš v odpoledních hodinách ;-)) objevila malá zprávička, která nám prozrazuje, jak John Flanagan pojmenoval pátý díl Bratrstva.

Podle všeho by se další dobrodružství Hala, Stiga, Thorna a Volavek mělo odehrávat někde kolem místa, které se nazývá Hora škorpiona.

V komentářích se lidé už pustili do úvah, kde by se ona hora mohla nacházet. Padají názory, že se Skandijci podívají někam do Východních stepí za Temudžaji, nebo naopak zůstanou v Aridě (kde se odehrává čtvrtá kniha Otroci ze Sokkora) a zabloudí v poušti a ve skalních městěch podobným těm, kde drželi oberjarla Eraka v pátém pokračování HU.

Co myslíte vy? Kde byste nejradši viděli Volavky? =)

V Austrálii vychází čtvrté pokračování Bratrstva - Otroci ze Sokorra!

1. května 2014 v 11:47 | Fluffy
S dnešním datem udělal John Flanagan radost hlavně australským a americkým čtenářům, protože vychází čtvrté pokračování Bratrstva. Jak už víme, k Volavkám se připojí Gilan, ale jak bude mise pod dozorem zkušeného hraničáře vypadat, o tom si můžeme nechat ještě chvíli zdát. (Můj soukromý odhad mi říká, že si český překlad budeme moci pořídit někdy kolem Vánoc, ale třeba nás paní překladatelka překvapí. =))


Nová knížka by měla ale nabídnout i mnohem víc, než výpravu na trh otroků v aridském Sokorru. Můžeme se těšit i na zmínky o Araluenu, které nám podají mnohem komplexnější představu, jaká další léna se v zemi nacházejí. Což, nebudeme si lhát, hlavně pro povídkáře má hodnotu zlata. =)

Pod perexem pro vás mám zbrusu novou mapu. ;-)

Těšíte se na nový díl? A přečtete si před vydáním tři předešlá pokračování, abyste si osvěžili paměť? =)

PS: Už brzy čekejte nové zprávy, které se týkají prvního českého hraničářského sněmu. ;-)

John Flanagan se dělí o svůj pohled na Bratrstvo!

22. dubna 2014 v 16:18 | Fluffy

Šest věcí, které jste o Bratrstvu nevěděli...


1. Jestli milujete Hraničářova učně, budete milovat Bratrstvo.

Pokud jste ještě nezačali číst sérii Bratrstva, je načase, abyste to udělali.

Protože vím, že pokud máte rádi Hraničářova učně, Bratrstvo se vám bude líbit. (Vím to, protože dostávám tolik e-mailů od čtenářů, které mi říkají, že je to pravda.)

Musím přiznat, že jsem byl trochu nervózní, když vycházela první knížka Bratrstva. ,Co když se lidem nebude líbit?´ptal jsem se sám sebe. Ale reakce byly 100% pozitivní. To je velmi potěšující.

Jsou tam skvělé nové postavy, které byste měli poznat.
 
 

Reklama