STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už brzy! ;-)

Sama - Kapitola první - Důležitější věci

22. června 2017 v 10:51 | Fluffy |  Sama
autorka: Seci


Kapitola první - Důležitější věci

Když šla Tez přes tábor, tak si všimla, že ohniště už je rozdělané. Jako první ji napadlo, že si dá lahodnou sladkou kávu. Pak si vzdychla. Kávy ještě v sedlových brašnách trochu měla, ale včera spotřebovala poslední med, co měla. Nikdo krom ní kávu nepil, a i kdyby ano, určitě si do ní nedával med. Pokud by někdo přeci jen měl s sebou med, určitě by jí ho nedal. Každopádně bude muset zajet do vesnice, aspoň obhlédne tu chatu. Znovu vzdychla a vydala se směrem k Blekí.


"Hele, zelený princ jde!" zakřičel jeden z mužů u ohně. Tez si skousla spodní ret, jak ona tu přezdívku nesnášela. Tohle byla snad jediná věc, která ji dokázala spolehlivě rozzuřit. Zelený, protože všechno oblečení, co měla na sobě, bylo tmavě zelené. Tmavě zelenou měla nejen pláštěnku, ale i vestu, kamaše a lovecké boty. Košili si také obarvila na zeleno, i když byla původně bílá. Princ, to jméno si vysloužila kvůli své chůzi, chodila totiž s bradou nahoře a její krok byl pevný a jistý. Ona sama to dělala kvůli tomu, aby si udržela své postavení. Jeden chybný krok nebo malý náznak slabosti a ihned by se její postavení mohlo zřítit, snížit až na samé dno. Sice by jí mohli říkat princezna, ale jelikož měla vlasy ostříhané nakrátko, tak bylo označení princ jednoznačnou volbou. A navíc ji to víc naštvalo.

Tez měla co dělat s tím, aby se ovládla. Její tep se zrychloval, tohle bylo jediné, co ji dokázalo takhle vytočit. Kdyby odešla a prostě ty pitomce ignorovala, tak by tím nic nezkazila, jenomže teď už bylo pozdě. Viděli ji, jak přemýšlí. Ústup by vyvolal jen další vtipy na její účet. "Ale, ale, copak? Princátko se naštvalo?" spustil jeden z mužů. Ostatní vyprskli smíchy. Bylo rozhodnuto.

Tez mlčky přišla k ohni za stálého smíchu těch "smradlavých pitomců" - jak je s oblibou nazývala. Přišla mlčky k muži, který s tím začal. Vytrhla mu korbel s pivem, který držel v ruce, a obrátila mu ho přímo na hlavu. Poté pokračovala v cestě. Za ní byly slyšet kletby, ale ona si jich nevšímala. Její obličej byl jako vždy neznalý pocitů, ale v duchu se usmívala.

Blekí se na ni podívala a zaržála, jako by souhlasila s tím, co právě Tez udělala. "Jedeme pro med, holka," řekla malá dívka klisně. Tez ji připravila. Teď už jen zbývalo utáhnout podbřišník. Tez musela čekat, než se klisna uráčí vydechnout. Jako většina koní, měla Blekí také tento zvyk. Už chtěla nasednout, když vtom si vzpomněla, že si musí sundat pláštěnku a schovat luk, toulec se šípy a nože. Nesměla vypadat moc podezřele. Pláštěnku a nože si schovala do brašen u sedla, luk a toulec se šípy musela nechat v táboře a nenapadlo ji nic jiného než je přivázat k větvi někde vysoko na stromě. Poté už se na Blekí vyhoupla a navedla ji směrem k vesnici Wensley.
---
Will s Haltem měli plné ruce práce. Už delší dobu v Redmontském léně řádila skupina loupežníků. Okrádali pocestné a kradli koně. Teď by měli být někde v okolí samotného Redmontu. Nezbývalo jim nic jiného než čekat. Halt se rozhodl, že prozkoumá okolní lesy. Will se zajde poptat Jenny v hostinci.
---
Jakmile Tez vjela do vesnice, uchvátila ji majestátnost hradu Redmontu, nikdy neviděla nic tak úchvatného. Med ji netrvalo sehnat dlouho, ani s penězi neměla potíže - momentálně na tom se svou finanční rezervou byla celkem dobře. Až teď jí došlo, že vlastně odjela bez snídaně. Jakmile si všimla hostince, neváhala ani chvíli a rozjela se mu vstříc. Shodou okolností to byl právě hostinec Jenny.

Jakmile dojela k hostinci, zavedla Blekí do stájí. Když se ujistila, že se nikdo nedívá, opatrně vytáhla ze skryté kapsy v sedle měšec. Blekí nechala ve stáji a sama šla do hostince.

Jakmile vešla do hostince, překvapila ji vůně dobrého jídla. Jak dlouho už neměla tak dobré jídlo. Porozhlédla se po hostinci. Byl vcelku prázdný, na oběd bylo moc brzy. Ihned ji zaujalo stinné místo v rohu, ale ten nápad ihned zavrhla. Vypadala by moc podezřele. Místo toho si sedla ke stolu, který byl blízko vchodu do kuchyně. Chvíli po tom, co se usadila, za ní přispěchal mladík, očividně starší než ona. "Co si dáš?" řekl přívětivým tónem.

"Máte kávu?"

"Ano, samozřejmě. Ještě něco?"

"Dejte mi něco k snědku, nechám se překvapit," usmála se na mladíka.

Hned potom, co jí donesl kávu, nadělila si do ní štědrou dávku medu. Pustila se do snídaně. Dlouho se pořádně nenajedla a tohle jídlo bylo tak vynikající. Bylo jí líto, že tu jí asi nejspíš naposledy.
---

Jakmile Will přišel do hostince, neviděl nic zvláštního, na oběd bylo moc brzy a většina obyvatelů vesnice si nemohla dovolit chodit na snídani každý den.

Jenny stála u pultu a hned Willa pozdravila. "Ahoj, Wille, dáš si něco?"

"Ahoj, ne díky," odvětil hraničář. "Neviděla jsi někoho nového?"

Jenny zavrtěla hlavou. "Dneska jsou tu jen ty samé tváře, jediný nový člověk je támhle, ta dívka." Ukázala na Tez. Ovšem ta si jich nevšimla, právě se zabývala důležitějšími věcmi, což byla snídaně a káva. "Není na ní nic zvláštního," řekla Jenny.

"A vědět asi taky nic nebude," řekl Will a přemýšlel, kde by ještě mohl sehnat nějaké informace.

Z jeho uvažování ho vytrhla Jenny: "Je to kvůli těm loupežím, že?" Hraničář přikývl. "Včera přijel Gilan," pokračovala.

"On už je tady? Myslel jsem, že má přijet až dnes?"

"Přijel dřív, právě kvůli tomu, aby s tou bandou tobě a Haltovi pomohl."

"Aha... vzkaž mu, ať se dnes zastaví, přijde i Halt, musíme dát dohromady, co jsme zjistili."

"Dobře, vážně si nic nedáš?" zeptala se s úsměvem na tváři a dodala: "Na účet podniku."

"No, snad bych si mohl dát kávu."
---

Když Tez dorazila do tábora, vzala si luk a toulec s šípy, nasadila pláštěnku a vyrazila na lov, ulovila tři zajíce a několik holubů. Dala je mužům u ohně - kůže si samozřejmě nechala, prodá je později ve vesnici. Odsedlala Blekí a nechala ji volně se pást, poté vyrazila za Davisem.

"Davisi, byla jsem obhlídnout tu tvou chatu."

"No a co je s ní?"

"Není to chata."

"A co to tedy je?"

Snažila se být v klidu, ale nedařilo se jí to, a tak prostě vychrlila to, co měla na srdci: "Je to
stáj hraničáře!!!"Davis se zalekl, takhle naštvanou ji ještě nikdy neviděl. Okamžitě se ale vzpamatoval.

"No tak prostě ukradneš jeho koně."

"Jo, jasně, to se jenom tak řekne ukrást hraničářovi koně! Bude přesně jako procházka růžovou zahradou!"stále křičela

"Dobře, dobře. Uklidni se. Něco pro tebe mám." Šel k truhle a vytáhl z ní kuši se šipkami. "Říkala jsi, že z toho umíš střílet, ne?"

"No, ale já z toho střílela naposledy před tím než-" Už chtěla říct, že to bylo předtím, než jí zemřeli rodiče. "Než jsem se k vám přidala," dodala rychle.

"Prostě si to vezmi, ta kuše je z Genovesy. Ty šipky taky, já vím, že ty víš, co to znamená."

"A co když se otrávím já?"

"Proto ti dám i protijed." Podal jí lahvičku.

"A ještě něco, odkud ty jsi přišel k něčemu z Genovesy?"

"To je obchodní tajemství."

"A od kdy obchoduješ?"

"Ty musíš mít snad vždycky poslední slovo, že?"

"A co jsi čekal, když jsem se k vám přidala? Jo, a ještě něco," řekla lhostejným tónem.

"A co? Doufám, že snad nepotřebuješ pomoc?" usmál se

Tez ho zpražila pohledem. "No... přesněji řečeno jsi to ty, kdo bude potřebovat pomoc," řekla, jako by jí to bylo jedno - a to doopravdy bylo.

"Jak to myslíš?" Davis vypadal zaraženě.

"Zítra ráno odjíždím pryč."

"Počkej, to mi nemůžeš udělat!"

"Sám víš, že já můžu všechno." Někdo by tuto větu možní bral jako vtip, ale Tez měla naprosto vážnou tvář.

"Můžeš mi aspoň říct proč?!" Davis byl hodně naštvaný, ale Tez to nevyvedlo z míry.

"Ne," řekla a pokrčila rameny, tím ho ještě více rozzuřila. Po těch slovech se otočila a odešla.

Davis za ní volal: "Čekej, ještě jsem neskončil!"

"Ale já jo!" vykřikla za ním, aniž by se otočila.

"Tohle ti nedaruju!"

"Za prvé, říká se nedaruji. Za druhé, já ti nedaruji šíp v lýtku."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 prunus prunus | 22. června 2017 v 13:11 | Reagovat

Super, kdy bude pokračování, doufám že bude dříve než doba mezi prologem a prvním dílem :)

2 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 23. června 2017 v 10:37 | Reagovat

[1]: Tak za prodlevu Seci nemůže, to se jí musím zastat, že to byla chyba na mé straně, ale neměla jsem vůbec čas kapitolu dřív opravit. =)

A k povídce... Trochu mi přišlo, že je Will takovej, no, hloupoučkej. =D Od hraničáře bych čekala, že bude mít víc nápadů, než se jít ptát do hospody. =D A že nebude vědět o Gilanovi... prostě jsem myslela, že hraničáři jsou oči a uši království, a takhle to vypadá, že celou tu dobu to je Jenny Dalbyová. =D Které teda ani nepřijde divné, že jí v hostinci snídá dívka, kterou nikdy předtím neviděla, a navíc je samotná. =D
Co se mi líbilo, bylo, že Tez trošku dupla na svého šéfa s tím, že opouští bandu. Nevím tedy, co ji k tomu tak náhle přinutilo (že by se jí nechtělo do toho okrádat hraničáře?), ale možná už bylo načase, aby mu někdo vysvětlil, že je to špatný nápad. =D
Jsem zvědavá, kam příběh příště posuneš. =)

3 Seci Seci | 26. června 2017 v 16:51 | Reagovat

Děkuji za názory a za vytknutí chyb :)

4 Kačule Kačule | 27. června 2017 v 22:46 | Reagovat

Já jsem se do Tez zamilovala!!! Ta holka je snad dcera hraničáře!! :D (Budu to tady psát ještě hodněkrát, dokud se nedozvím pravdu o jejích rodičích...) Doufám, že se stane hraničářovým učněm. =D

Ale nemůžu se zbavit spojitosti s Černou perlou... tam se totiž hlavní hrdinka jmenovala Teressa, takže ve zkratce Tess. Jména jsou podobná a povaha docela taky, ale každá z nich má úplně jiný životní příběh. Ale tím ti nechci říct, že si myslím, že jsi zkopírovala postavu!! To rozhodně ne!

Piš dál!!!! Protože tvůj příběh je výborný a já se nemůžu nabažit děje. =D Hlavně teď jsi ve mně vyvolala otázky typu: Kde sehnal Davis kuši a šipky s Genovesy... nebo Co tak najednou, že Tez odchází? Možná přeci jen slyšela Willa a Jenny a rozhodla se odejít od loupežníků... a taky Jaká je sakra její minulost?! xD Prosím další kapitolu, co nejdřív. =D

5 Tez Tez | 28. června 2017 v 13:18 | Reagovat

[4]: Děkuji za názor :) Pokusím se další kapitolu dopsat co nejdřív😁.

6 Lucie | Tess Lucie | Tess | 25. července 2017 v 21:21 | Reagovat

Já zírám! Tahle kapitola se ti povedla. Ještě že to čtu ze spožděním a mohu jít na další kapitolu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama