STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Překlad ukázky z nového Bratrstva

1. dubna 2017 v 19:00 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Ačkoliv se John Flanagan teď zaměřil zase na pokračování Hraničářova učně a slíbil svým fanouškům nové příběhy o Willovi a Maddie, věnuje se naštěstí i pokračování Bratrstva. Stále sice nevíme, jak se bude nová knížka o Halovi a posádce Volavky jmenovat, ale už na internet unikl poměrně vypovídající kousek, který může o lecčems napovědět (jen upozorňujeme, že přečtením byste si mohli vyzradit to, co bylo v šestém dílu, takže čtěte pouze na vlastní nebezpečí. =))***

Lydie zadumaně procházela Hallasholmem. Ne že by neměla co na práci, na Volavce se vždy něco našlo, i když byla v přístavu. Jen si potřebovala vyčistit hlavu. Přála si, aby je oberjarl konečně poslal na výpravu. Zjišťovala, že pobývat na souši tak dlouhou dobu je ubíjející. Možná by na moři mohla utéct neodbytným myšlenkám, které neúspěšně odháněla už asi měsíc. V poslední době trávila spoustu svého volného času se Stigem a dělala mu společnost na střídačku s Halem a ostatními členy posádky.

Pokaždé ji bodlo u srdce, když ho těsně po návratu viděla, jak utrápeně bloumá po přístavu nebo jen tak sedí a civí na moře. Jako by u Mawagansettů nechal kus duše. Po dobu necelých deseti týdnů od příjezdu o předchozích událostech tak nepadlo ani slovo. Postupně se Stigova chuť k životu vracela, už nebyl tak roztěkaný, a pokud zrovna s Lydií nelovil nebo nepomáhal v Karinině hostinci, Hal si vždycky našel nějakou práci, k níž potřeboval pomocnou ruku svého přítele.

Lydie se moc dobře pamatovala, jak se Stig poprvé usmál, když Thorn s Halovou pomocí ušil na Svengala prvotřídní boudu. Ten pohled na to, jak mu zacukaly koutky, byl dobré znamení, že se věci vrací do normálu. A právě hřejivý pocit, který se tehdy objevil, Lydii naprosto zmátl. Byla rozhodnutá projít se mezi hallasholmskými domy a přemýšlet, ale nepomáhalo to. Nevědomky zamířila ke Karinině hostinci. Bylo odpoledne, svítilo slunce a uvnitř nikdo neseděl. Lydie tiše pozdravila a vklouzla na své oblíbené místo.

"Tak co tě trápí?" zeptala se Halova matka mírným hlasem a vzhlédla od masové směsi, kterou mísila v kotlíku. Příjemná vůně dolétla až k dívčině nosu, ale ona ji ignorovala. Starosti jí dělalo něco jiného. Nebo spíše někdo jiný.

"Stig," odpověděla přímo.

"Lydie, ty víš, čím si prošel," odpověděla Karina a pátravě se na ni zahleděla.

"Vím," kývla dívka. Po delší odmlce pokračovala. "Myslíte si, že bude schopný zase milovat někoho tak jako ji?"

"Časem ano." Karina mluvila z vlastní zkušenosti. "Ale myslím, že už pochopil, že lásku může najít i doma, mezi svými," usmála se.

Lydie se najednou cítila podivně lehká. "A nevíte, kde bych ho našla?"

"Jsou s Halem u Volavky." Ještě než Karina domluvila, jediná členka posádky vystřelila ze dveří. Celou cestu do přístavu běžela.

Zadýchaná se na nábřeží opřela o zídku a pohledem bloudila kolem. Zrak jí padl na dvojici sedící na mole vedle Volavky. Jedna postava se o druhou důvěrně opírala. Držely se za ruce. Když Lydie konečně popadla dech a přišla o něco blíž, poznala je. Byli to Stig a Hal.

pro rangersapprenticecz.blog.cz
napsala Hanka
a hezký DEN VŠEM! ;-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačka I Cuk Kačka I Cuk | 1. dubna 2017 v 19:18 | Reagovat

A proč zrovna tohle musí být jen apríl? :( těm dvoum by to spolu slušelo… (a moje shonen-ai/yaoi srdce by plesalo ještě víc) a máš to krásně napsané :D.

2 Lůca | Blaze Lůca | Blaze | 1. dubna 2017 v 22:14 | Reagovat

Cuku, prostě ne -klepe si kopytem na hlavu-
Jinak Hani, taky gratuluju, je to opravdu dobré.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama