STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Dívka s osudem - Prolog

28. února 2017 v 10:19 | Fluffy |  Dívka s osudem
autorka: Šárka

Anelís bude mít za dva týdny patnáct let. Když jede za svou o pět let starší sestrou, zastaví ji stařenka, která díky věštění z křišťálové koule vidí do budoucnosti. Anelís si od ní nechala věštit osud. Mnoho lidí by se takového osudu bálo, ale Anelís je prostě jiná. Místo, aby se snažila před svým osudem utéct, vyjde mu vstříc…

To vše a ještě víc se dozvíte v povídce Dívka s osudem.
Dívka s osudem - Prolog

Bylo slunečné odpoledne. Anelís se dívala z okna svého domu v postranní uličce, kudy zrovna projížděla postava na malém huňatém poníkovi oděná ve zvláštní maskovací strakaté pláštěnce.

Věděla, že vysloužilého hraničáře z Carawayského léna má v nejbližší době vystřídat hraničář nový. Nicméně se na ten den těšila, protože ji ta tajemná skupina lidí nesmírně přitahuje.

Mají krásné malé koně a umějí se zneviditelnit. (Jak to dělají je stále neodhalené tajemství). Ale nejlepší na nich byly mohutné dlouhé luky, které vždy nosili zavěšené na rameni nebo sedle.

Velká většina lidí se hraničářů spíše bojí, než obdivuje, ale Anelís je jiná. Hraničáře obdivuje, ačkoli se jinak straní všech lidí a dává před nimi přednost zvířatům. Rozumí si se zvířaty tak, jako by to byli její lidští přátelé. Jediný, kdo ji dokáže pochopit, je její nejlepší sedmnáctiletá kamarádka Rejana, která u nich pracuje jako služebná.

Nastoupila k nim do práce, když bylo Anelís deset, takže před necelými pěti lety. Rejana je krásná mladá dívka. Má krátké kaštanově hnědé vlasy a oči ve stejné barvě. Když se začne usmívat, po tváři se jí rozlije krásný ďolíčkový úsměv. Její kůže je malinko snědá. Její ruce jsou poznamenané ustavičným uklízením a mytím nádobí. Svým vzhledem je Anelísiným opakem.

Anelís má dlouhé plavé vlasy, zelené oči a růžové rty. Po tvářích se jí často koulejí slzy, ale když se usměje - což se stává zřídka - zrůžoví jí tváře - a kdo to někdy zažil, pamatuje si to ještě hodně dlouho. Co se týká vzhledu, neliší se od svých vrstevníků až na tělesnou výšku, a to, že v zimě je její pleť vždy neobvykle bílá a v létě pouze jemně opálená.

Teď však seděla u okna a hlavou se jí honily myšlenky ubírající se jedním směrem: Co s ní bude.

Za čtrnáct dní má totiž narozeniny a bude mít dokonce i oslavu. Nikdy neměla oslavu. Na oslavu jejích narozenin přijede i Eryka, protože TENTOKRÁT jí bude už patnáct a to znamená, že si bude muset vybrat:

Jestli zůstane a bude se starat o statek, nebo se vydá zkusit štěstí jinam.

Teď zrovna se nabízela možnost první, protože nevěřila, že by ji někdo cizí vzal do učení. A přeci…

… něco jí říkalo, aby tu nezůstávala, ale nemůže tu Rejanu nechat! Pak se rozhodla. Odejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 28. února 2017 v 10:26 | Reagovat

Šárko, vypadá to doopravdy na velmi slibný začátek! Hezky jsi nám představila hlavní postavu, anotace prozrazuje cosi o budoucnosti v křišťálové kouli a jsem vážně moc zvědavá, kam se to vyvine. =) Zatím je tam hodně otázek, na které budu potřebovat odpověď - těším se tedy moc na další kapitolku a hodně štěstí s dalším pokračováním, doufám, že bude brzy! =) Dobrá práce! =)

2 Leanis Leanis | 28. února 2017 v 21:01 | Reagovat

Teda, moc zajímavý začátek. :) Těším se, jak se to vyvine.
Musím se zeptat - jak vzniklo jméno Anelís? :D. Mám o hodně mladší sestřičku, takže vím, že je to jméno Barbie z jednoho příběhu, tak mi prostě zvědavost nedá a zajímá mě, jestli je jméno přejato právě z toho :).

3 Šárka Šárka | 1. března 2017 v 13:14 | Reagovat

Moc děkuji za komentáře. Pokračování by mělo být brzy. V první kapitole už jen něco dodělám a bude hotová. No, snad se vám můj styl psaní bude líbit. :)
Leanis, teď k tomu jménu-když jsem už před hodně dlouhou dobou přemýšlela nad hlavní postavou, chtěla jsem původně jméno podobné Alyss. A tak mi nějak naskočilo jméno Anelís (trošku pozměněné a s přidáním ne). Až minulý rok, když bráška hledal nějakou pohádku narazil na Barbie princezna a švadlenka-jestli jsi myslela tohle. Takže až tehdy jsem zjistila, že Anelís a Eryka už byly někde použity. Asi se mi tam dostaly podvědomě, protože když jsem byla malá tak jsem to viděla. :) Nicméně jsem je tam nechala, protože do těch rolí už mi nikdo jiný nepasoval.
Jinak děkuji za optání a doufám, že to jako vysvětlení bude stačit. :)

4 Kačule Kačule | 1. března 2017 v 16:38 | Reagovat

Á, den D. Tak to jí nezávidím. Ale přeci jen se může stát hraničářkou, jestli má nadání a do sboru jsou přijímány i dívky, což jí závidím. Tak schválně, co sis pro nás připravila. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama