Princové jsou na draka

27. prosince 2016 v 0:05 | Reny |  Haltovy veselé svátky
Říká se do třetice všeho dobrého - a i Haltovy veselé svátky mají tu pomyslnou skvělou třetici. Poslední kousek z Renina pera vám bezpochyby vykouzlí úsměv na tváři. Tak šup, šup, ať vám to neuteče! ;-)PRINCOVÉ JSOU NA DRAKA

Rytířským sálem hradu Dun Kilty se rozléhal zvuk píšťaly a mandolíny. Šlechtická mládež v honosných šatech se trochu nejistě pohupovala do tklivé melodie, snažíce se napodobit tanečního mistra Bowena.

Pohledy urozených slečen se však spíše než k jejich učiteli upíraly dvěma rozdílnými směry.

Část zaujatě pozorovala mládence, který na první pohled každým coulem splňoval veškerá předepsání královské etikety. Jeho kroky svědomitě opakovaly to, co jim Bowen před okamžikem předvedl. Byl přesný, pečlivý - ale přesto, ačkoli to jeho obdivovatelky zřejmě vůbec nebraly na vědomí, malinko neohrabaný.

Na druhé straně sálu, s lehce znuděným výrazem, opakoval úklony a otočky jeho pravý opak. Vlasy - ač stejně uhlově černé, působily nedbalým, rozevlátým dojmem, jako by se jejich majitel právě vrátil z vyjížďky na koni. Namísto atlasového pláště či směšně špičatých škorní měl na sobě oblečení, které by se spíše než pro hodinu tance hodilo na lov.

Na rozdíl od svého dvojčete se striktně nedržel učitelových pokynů. Jeho tanec byl mnohem méně svázán řádem a pravidly. Stejně jako on sám. Výsledek byl mnohem více elegantní. Energický. A působivý. Přinejmenším pro dívčí publikum.

Pohled mistra Bowena byl o poznání skeptičtější.

"Vaše Výsosti, učíme se basse danse. Tedy nízké tance. Vaše Výsost při úkroku pokaždé sekne kotníkem do vzduchu jako při saltarellu…"

Zkoumavě si přeměřil učitele a následně svoje kotníky. Provedl znovu zmíněný úkrok a švihnul nohou do výšky.

"Měl jsem dojem, že by to bylo vhodné oživení tohoto unylého počínání…," pokrčil rameny s bezelstným výrazem. Šokovaný Bowen zrudnul jako rak. Unylé! Jeho počínání je prý unylé!

"Vaše Výsost měla zřejmě také dojem, že se na moji hodinu nejlépe hodí lovecká kazajka! Vezměte si příště příklad ze svého bratra…" Ferrisovu tvář naplnil výraz spokojeného zadostiučinění.

"To ne," odtušil Halt klidně, "jen jsem si říkal, že když jistě dříve, nebo později zmizím do lesa, bude to poněkud praktičtější."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačule Kačule | 27. prosince 2016 v 0:16 | Reagovat

Halt! Halt! Halt! Prostě ten náš zachmuřený Halt a jeho suchý humor, který všichni tak moc milujeme! =D

Konec se mi strašně líbil, protože to, co řekl, nemělo chybu. Název sedl jako poklička na hrnec a samozřejmě, že se culím od ucha k uchu. Co taky jiného, že? Tobě tohle vážně jde. =D

2 Reny | vrchní kejklíř Will Reny | vrchní kejklíř Will | 28. prosince 2016 v 14:57 | Reagovat

[1]: Ano, náš milovaný Halt! :-)
Moc mě těší, že tě všechny tři střípky nového pohledu na našeho zachmuřeného hraničáře bavily! Mě moc bavilo je vymýšlet :-D.

3 Ančíííík I Morgarath Ančíííík I Morgarath | 31. prosince 2016 v 17:17 | Reagovat

Reny, ty tři kraťoulinký povídky mi rozhodně zpříjemnily svátky. Jak už psalo spoustu lidí, máš na to prostě talent! Byly o Haltovi? Za to dávám padesát bodů. O mladém Haltovi, když žil ještě na hradě Dun Kilty? Dalších sto bodů navíc! Fanklub byl taky dokonalý. A nádherně jsi zachovala Haltovu pochmurnou stránku ;) Díky

4 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 1. ledna 2017 v 20:42 | Reagovat

Moje milá Reny,
to si zaslouží metál! ;) Tahle byla z těch tří asi nejlepší. Prostě Haltovy kotníky nemají chybu - z toho bude pojem. :D
Díky za skvělé počtení o Haltovi, jak jsme ho ještě neznali. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama