STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už brzy! ;-)

Třetí hraničářský sněm - Informace

30. července 2016 v 12:15 | Fluffy & Patt |  Hraničářské sněmy
Tu slyš: jedna - druhá -
v půl druhé zvon udeří;
klika cvakla a sněm volá -
Crowley s Haltem vchází do dveří.

Milé hraničářky, milí hraničáři a zvědaví učňové,

rok se s rokem sešel, nastal čas se znovu sejít a prodiskutovat situaci v našem království a seznámit vás s přidělením úkolů na období příští.

Kdy a kde?

Tentokrát se sejdeme v úterý 30. 8. 2016, sraz bude u sochy sv. Václava na Václavském náměstí (stanice metra A/C - Muzeum) v 13:30 hodin. (Opět zkusíme stát pod ocasem, určitě nás poznáte, ale pokud bychom tam náhodou nebyli, obejděte sochu kolem dokola a někde tam budeme. ;-))


Jaký bude program?

Prosíme, aby se všichni sešli pod koněm včas, abychom mohli vyrazit - opět jsou možné dvě varianty, stejně jako v loňském roce.

Pokud bude pěkně, sjedeme metrem na Nádraží Holešovice a pěšky se vydáme do městského parku Stromovka, který je pár minut cesty. Doporučujeme vzít si s sebou něco, na co si sednete - deku, ručník, igelitovou tašku. =)

Pokud bude ošklivo, sjedeme na stanici Vltavská a vydáme se do kavárny, která je také jen kousek.

! Den před sněmem budeme všem přihlášeným účastníkům posílat informační e-mail, aby bylo jasné, s jakou variantou se bude více počítat vzhledem k počasí. Proto prosím, abyste si 29. 8. večer zkontrolovali své e-mailové schránky. !

Konec akce závisí na každém z vás - obvykle se loučíme kolem sedmé hodiny večerní, ale můžete odejít i dříve, pokud budete potřebovat. =)

Co s sebou?

Pokud bude hezky, jak už bylo napsáno výše, něco, na co se posadíte, popřípadě nějakou tu čepici, klobouk (nebo kapuci pláštěnky :-)) a nějaké pití, abychom v tom vedru dodržovali alespoň trochu pitný režim a vám nebylo špatně. =)

A samozřejmě si s sebou přibalte tužku, pár korunek na kafe a jízdenky, no a hlavně pořádný kopec dobré nálady a chuti si povídat! =)

Jak to bude s jízdenkami?

Důležitou součástí jsou jízdenky na městskou hromadnou dopravu (Pražští s platnou opencard nebo lítačkou si starosti dělat nemusí), ale pro vás ostatní: Pokud je vám 15 let a méně za půl hodinové jízdné zaplatíte 12 Kč, pokud jste starší tak 24 Kč. Za 90 min se pak platí 16 Kč pro děti do patnácti let a 32 Kč pro starší.

V Praze fungují tzv. SMS jízdenky, kdy zašlete žádost o jízdenku, z kreditu se vám odečte příslušná částka a obratem je vám zaslána na mobil jízdenka ve formě textové zprávy, kterou si necháte uloženou, a tu pak ukazujete případnému kontrolorovi. Více zde.

Rozhodně se vyplatí si jízdenku koupit, protože pokud vás chytne revizor, pokuta se vyšplhá na 800 Kč.

Jízdenky by měly být k dostání všude po Praze - zvlášť na stanicích metra, autobusových a vlakových nádražích, či nejbližších trafikách. Tady je základní přehled na stránkách pražského dopravního podniku: www.dpp.cz

Z Muzea do našich cílových stanic to trvá cca 10 minut, tudíž stačí ono kratší jízdné. Ale pokud odněkud přijedete (z nádraží apod.) a budete to mít krásně načas, mohla by vám stačit jen jedna jízdenka, a to ta delší varianta. Proto prosíme všechny účastníky, aby přišli opravdu nejpozději v půl druhé už jen z toho důvodu, aby si ostatní nemuseli kupovat další jízdenku jen kvůli tomu, že si někdo nenechal dostatečnou časovou rezervu.

Pokud bude mít kdokoliv jakékoliv dotazy, které nezodpověděl tento popis, nebo stránky dopravního podniku, neváhejte se na mě obrátit, pomůžu vám naplánovat cestu, nebo poradím jak a co koupit. =)

A co my potřebujeme od vás?

Jako každý rok se podává elektronická přihláška, tudíž pokud víte, že se chcete zúčastnit, dejte nám co nejdříve vědět na rangersapprenticecz@gmail.com, kdy do předmětu zprávy napište SNĚM 2016 a do textu vaše jméno či přezdívku, pod kterou budete na sněmu vystupovat (upozorňujeme, že to jméno, které uvedete, bude i na účastnickém listu), poté budeme potřebovat vaše telefonní číslo, ze kterého léna (kraje) dorazíte a speciálně pro letošní sněm, zda jste stihli už přečíst První roky. (Pokud jste nepřečetli všechny knihy z Hraničářova učně a Bratrstva, prosíme, abyste to do mailu uvedli také).

Je opravdu velmi důležité, abyste dali vědět, že dorazíte - budeme počítat jen s těmi, kteří se přihlásí do půlnoci 28. 8. (tedy do nedělní půlnoci). Věřte, že je to z toho důvodu, abychom přesně naplánovali veškeré aktivity, do kterých se budou moci všichni zapojit.

Pokud by se náhodou stalo, že se po přihlášení najednou sněmu nebudete moci zúčastnit, také prosíme, aby nám bylo co nejdříve dáno na srozuměnou (v loňském roce se někdo rozhodl ve dvě hodiny ráno v den setkání a už jsme měli všechno připravené, tak budeme rádi, pokud tentokrát dáte vědět dostatečně předem, že jste si návštěvu rozmysleli, abychom pro vás nevytvářeli všechny příslušné rekvizity).

Kdyby cokoliv nebylo jasné, nebo jste měli nějaké otázky k čemukoliv, co se sněmu týče, směřujte je zde pod článek, nebo nám ještě lépe pošlete e-mail. Pokusíme se na všechno odpovědět v co nejkratší době (a pokud odpověď nepřijde okamžitě, nemějte strach, třeba zrovna nemáme připojení na internet, nebo dostatek času - ale pokud by se náhodou stalo, že odpověď nedostanete nejpozději do 23. 8., pak máte povolení nás začít bombardovat upomínkami. =))

Budeme se na vás moc a moc těšit!


Velitelka a Halt v sukních
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patt | Halt v sukních Patt | Halt v sukních | 30. července 2016 v 16:48 | Reagovat

Úplatky přijímám já.

2 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 31. července 2016 v 9:47 | Reagovat

[1]: Co by si vaše veličenstvo přálo? Mám zase něco upéct? ;)

3 Patt | Halt v sukních Patt | Halt v sukních | 31. července 2016 v 13:10 | Reagovat

[2]: Cokoli bez masa je vítáno! Též se přijímají i kávové úplatky.

4 nikata nikata | 11. srpna 2016 v 19:48 | Reagovat

Kolik tak předpokládáte účastníků? :)

5 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 11. srpna 2016 v 20:39 | Reagovat

[4]: Nepředpokládáme nic, prostě uvidíme, kdo se odhodlá přijít. =) Program se postupně upravuje podle počtu přihlášených, snažíme se ho pokaždé vymyslet tak, aby se bavili všichni a najednou nehledě na konečný počet. =)

6 Janny Janny | 28. srpna 2016 v 19:42 | Reagovat

Ráda bych se zúčastnila příští rok 4. sněmu, ale jsem až ze Zlínského léna, což značně komplikuje moji dopravu a vůbec- rodiče:-p Až budu starší a dostanu stříbrný dubový list, tak se určitě zúčastním :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama