STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Novinky od pana Flanagana

11. června 2016 v 19:13 | Fluffy |  NEWS
Čtvrteční chat s panem Flanaganem přinesl opět pár nových informací, na které tak netrpělivě čekáme - jak to vypadá s filmem a a jak jsou na tom druhá První léta? Kde přichází na nápady pro jména postav, nebo jestli plánuje další knížku o Maddie, nebo co by se stalo, kdyby se Stig potkal s Horácem...

Otázky a odpovědi jsou vám plně k dispozici... =)

Bude nějaký z hraničářů v dalším pokračování Bratrstva? A kdo je vaše nejoblíbenější postava, jakou jste kdy napsal? A jsou vaši hrdinové inspirováni lidmi, které znáte?
JF: Gilan bude možná v dalším Bratrstvu. Cuk je moje nejoblíbenější postava. Will je inspirován mým synem Michaelem, Halt mým učitelem ze šesté třídy, Horác zas synovým nejlepším přítelem Jeremym a několik dalších jsou kombinace lidí, co znám.

Zdravím oberjarle. A otázka: Jak to vypadá s filmem? Když jste tu loni byl na podepisovacím turné, řekl jste, že práva k němu byla obnovena. Kdy se tedy film stane skutečností?
JF: Ahoj, film je momentálně financovaný a začít natáčet by se mělo z kraje roku 2017.

Dovolí vám být u filmování? Bojím se, že to, co tolik milujeme, by nemuselo dopadnout dobře (mluvím například o tom, jak to dopadlo s Eragonem).
JF: Ne, nebudu součástí filmování, ale opravdu věřím režisérovi/scénáristovi, který se tohoto projektu zhostil. Jsem si jistý, že bude věrný podstatě knížek v každém možném detailu.

Je hraničářský film stále v plánu? A děkuju za tak skvělé knížky, zbožňuju je už od dob, co jsem byl kluk - a to jsem před pár dny skončil vysokou.
JF: Už jsem někde zmínil, že letos plánují obsadit herce.

Dobrý den, pane Flanagane! Nejprve bych vám chtěla poděkovat za úžasné knížky! Když jsem sérii poprvé četla, byla jsem kvůli čtení vzhůru dvě noci (nebylo to zdravé, ale nelituju toho). Mimochodem, moji spolužáci a moje sestra a její kamarádi - všichni milujeme vaše knížky! A, samozřejmě, máme nějaké otázky.
1) Nejdůležitější, na které se nemůžeme shodnout, jak se vyslovuje Gilanovo jméno (jsme Češi) a jaké je jeho příjmení?
2) Proč je v Čaroději ze severu (páté knížce) Will plně vycvičeným hraničářem, ale ve Výkupném za Eraka je stále učněm? (Tady v České republice to máme Výkupné za Eraka - Čaroděj ze severu - Obléhání Macindawu, což, myslím, dává smysl)
3) Jak často dostáváte nápady na nové knížky a příběhy?
4) Proč hraničářský sbor neexistuje na začátku Ztracených příběhů? Co se stalo? A také proč je Araluen republika?
5) Tohle je otázka mojí sestry - miluje, když postavy trpí, a proto se ptá, jestli budou trpět víc? (Osobně si myslím, že si vytrpěli dost, že by to vystačilo na celý jejich život)
) Plánujete někdy navštívit Českou republiku?
7) A nejdůležitější otázka ze všech - spal jste dneska dobře? No, to je všechno, na co si teď vzpomenu, děkuju předem, protože teď u nás začíná první školní hodina. Mějte se krásně.
JF: Děkuju za milá slova. 1) Gilun a žádné příjmení. 2) Zjistil jsem, až když jsem byl v polovině šesté knihy, že jsem Willa nenechal ukončit výcvik, proto je sedmá knížka mimo chronologické pořadí: a proto je v sedmé knížce i poznámka. 4) Je to o osm set let později, takové věci se stávají. 5) Nepochybně. 6) Rád bych, ale žádné konkrétní plány v současnosti, musím počkat, až mě nakladatelé pozvou. 7) Ano, spal.

Dobrý den, fanoušek číslo jedna! Teď bych rád věděl, jestli jste někdy přemýšlel o pokračování série Hraničářova učně? V Královské hraničářce není nikde řečeno, že se našlo Alyssino tělo, takže jsem zvědavý, jestli je to oficiální, nebo si necháváte otevřená zadní vrátka, abyste se k ní mohl někdy vrátit, protože by mohla být nalezena později.
JF: Možná budou další příběhy o Maddii, královské hraničářce. A bojím se, že Alyss je doopravdy mrtvá.

Ahojda! Nějaké plány na podpisovací turné? Rád bych si nechal svoji sbírku podepsat! Jste taky fanda do historie? Tipl bych si, že ano, vzhledem k tomu, že jsem objevil The Grey Raider - a zatím to naprosto miluju! (pozn. překl.: The Grey Raider je Johnova kniha pro dospělé, děj je zasazen do období Americké občanské války)
JF: Těší mě, že se The Grey Raider líbí! Žádné plány na turné v tenhle moment. A historií jsem fascinován tak moc, jak je to jen možné, protože ve škole nás dějepis neučili a cítil jsem, že mi něco chybí, takže jsem jako puberťák začal číst historické romány. A taky mám rád řeckou, římskou a severskou mytologii.

Dobrý den. Je nějaká šance, že bude víc pokračování Hraničářova učně?
JF: Hraničářův učeň: První léta 2 budou vydány později tenhle rok. A je docela možné, že v budoucnu budou další příběhy o Maddie!

Ahoj, pane Flanagane. Moje celá rodina miluje vaše knížky. Kdo byl Haltovým mistrem, když se učil na hraničáře?
JF: Pokud si přečtěte První léta - Turnaj na Gorlanu dostanete svou odpověď.

Miluju obě série. Zvažoval jste někdy nějaké větší propojení mezi nimi? Strašně rád bych věděl, kdo by byl lepší bojovník - jestli Horác, nebo Stig.
JF: Pokud by se někdy potkali, tak doufám, že by spolu nebojovali - byli by přáteli!

Co Will a Halt dělali, když se vrátili ze Skandie na konci čtvrté knížky do doby, než byl Erak unesen? Byla tam nějaká velká dobrodružství, nebo ne tak velká, která jste nám nepřevyprávěl?
JF: Ne, Will pokračoval ve výcviku.

Když vyšly Ztracené příběhy, zmínil jste, že Araluen je republikou. Co se tam stalo? Občanské nepokoje? Nebo válka? Nebo??? Nevím, zdálo se mi, že taková země se dokáže sama o sebe dobře postarat. Moje druhá otázka: Je Araluen pojmenovaný po něčem současném? Cestovala jsem nedávno a narazila jsem na ukazatel, který ukazoval Araluen - 15 km a nemohla jsem si pomoct, abych si na vás nevzpomněla.
JF: Za osm set let se toho v Araluenu změnilo hodně - války, revoluce atd. A co se týče jména - Araluen je místo v Novém jižním Walesu, kde vyrůstal můj otec.

Pokud je druhé pokračování Prvních let na vašem seznamu, bude tam něco o tom, jak se Gilan stal Haltovým učněm?
JF: Gilan se objeví v druhé knížce Prvních let, ale bude ještě příliš mladý na to, aby se stal učněm

Pane Flanagane, plánuje pokračovat v Hraničářově učni? Myslím, že je skoro povinnost, abychom dostali novou knížku jenom o Maddie. Měla by tu být další knížka o jejích potížích, na které narazí jako hraničářka. A mimochodem, plánuji být jednou spisovatel. Máte nějaké tipy jak uspět?
JF: Ano, je pravděpodobné, že bude další knížka o Maddie. A tipy jak uspět? Zkoušej to. Nevzdávej se. Napiš nějaké opravdu dobré knihy.

Pane Flanagane, jak jste přišel na nápad psát o hraničářích a věděl jste, že se stanou tak populárními?
JF: Série vznikla jako sbírka krátkých povídek, které jsem napsal pro svého syna. A neměl jsem vůbec ponětí, že to bude úspěšné, ale tajně jsem v to doufal.

V závislosti na dvanácté knížce - proč jste to Willovi a Alyss udělal? Myslím tím PROČ?
JF: Vypadalo to jako dobrý nápad. Chtěl jsem, aby se Will změnil a pak se znovu našel.

Co se sakra stalo během té scény u mohyly v Haltovi v nebezpečí?
JF: V těch starých hrobech byl zvláštní duch a vyděsil ho k smrti! Jen to ukazuje, že bychom se měli od starých hrobů držet dál.

Dobrý den, pane Flanagane. Uvažoval jsem, jestli plánujete napsat další knížku z Prvních let?
JF: Ano, druhé pokračování Prvních let je již napsáno a zrovna teď je editováno. Bude vydáno později tohoto roku.

Kolik knížek Bratrstva plánujete napsat?
JF: Neurčil jsem si konečné číslo. Mám plány na sedmé pokračování. Krása Bratrstva je v tom, že mají loď a můžou tak jet kamkoliv ve světě, kde je zrovna chci mít.

Ahoj, jak jste přišel a vymýšlít všechna ta skandijská jména?
JF: Často se dívám do seznamu skandinávských jmen a vyberu nějaké, které mi dobře zní.

Víte, kdy přesně by měl film jít do kin?
JF: Určitě ne dřív než na konci roku 2017.

Miloval jsem vaši hraničářskou sérii, dokud jsem nečetl Královskou hraničářku, kde jste zabil Alyss. Od té doby jsem si řekl, že už vás číst nebudu, protože takhle ukončit vztah, který se budoval přes celou sérii, je prostě mizerný.
JF: Váš názor. Díky.

Přemýšlel jste někdy, že byste napsal povídku o Willově prvním sněmu? Došlo mi, že ten první propásl kvůli lovu na kalkaru, a stejně tak druhý, protože byl ve Skandii. A jen tak - miluju, jak se hraničáři mezi sebou chovají.
JF: Je to skvělý nápad, ale momentálně neplánuju psát žádné další povídky.

Ahoj, zrovna čtu šesté Bratrstvo - zatím to vypadá na vůbec nejlepší knížku! Nějaké tipy pro kreativní psaní?
JF: Naplánuj si celý příběh předtím, než začneš psát. Pokud budeš vědět, jak to začíná a končí, je mnohem lepší se dostat od jednoho k druhému.

Poměrně detailně popisujete jídlo, které vaše postavy jedí. Zvažoval jste někdy vydat kuchařku?
JF: Ani ne, ale velmi rád vařím.

Kde si vyhledáváte všechny bojové techniky, o kterých tak úžasně píšete?
JF: Je to základní znalost jakékoliv sportovní činnosti, kde praštíte do balónu, nebo rakety. A navíc mám poradce, kterých se ptám, pokud potřebuju detaily. Co se týče lukostřelby, tak jsou přesné, protože sám střílím z luku spoustu let.

Kolik dalších knížek plánujete?
JF: Bude jich víc! Blízko Vánoc bude vycházet pokračování Prvních let a další knížka Bratrstva je v plánu na příští rok.

Plánujete někdy Willa zapojit do série Bratrstva?
JF: Ne, to je velmi nepravděpodobné.

Jak přicházíte na jména pro svoje postavy, města, země…?
JF: Nejsem si jistý o postavách, to přichází odevšud. Země většinou ze starých latinských jmen - Hibernie pro Irsko, Galika pro Francii, Iberon pro Španělsko a Portugalsko. Některé jsou nabíledni - Arrida pro severní Afriku, protože je vyprahlá. A pro skandijská jména chodím do seznamu skandinávských jmen.

*
Následující dvě otázky jsou namířeny na děj v šesté knize Bratrstva - jsou proto černý písmem. Stačí, když vezmete vaši myš a na stránkách přetáhnete a označíte si je tak, aby byly vidět. Jsou schovány schválně, ačkoliv si myslím, že bez kontextu nám toho příliš neřeknou. =)

Něco, co nutně potřebuju vědět o Přízračných tvářích.
Když všichni skočili na břeh a běželi se napít, kde byla Kluf? Potřebuju to vědět. Skočila z lodi a běžela do vody; když přistáli, byla stále uvázaná? Měl ji někdo na vodítku?
JF: Běžela přede všemi a napila se taky.

Ahoj, zajímalo by mě, jestli Hal a posádka plánují vrátit se někdy v budoucnu k Mawagansettům?
JF: Už řekli, že se nevrátí.

pro rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Fluffy
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Reny | vrchní kejklíř Will Reny | vrchní kejklíř Will | Web | 11. června 2016 v 19:24 | Reagovat

The Grey Raider? Americká občanská válka? Ve Flanyho podání?
To zní přímo dokonale!!!
Popravdě, měla jsem hrozný problém soustředit se na dočtení zbylých otázek, protože mi v hlavě šrotovalo tohle...
...ach jo, Egmont je nakladatelství pro děti. To nikdy nevydají... :/ Ach jo...

2 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 11. června 2016 v 20:10 | Reagovat

[1]: Co vím, tak ono ty jeho "dospělácký" knížky zas takový úspěch nemají, podle recenzí třeba na goodreads tomu prostě něco chybí. (Asi hraničáři, haha. =D)

3 Reny | vrchní kejklíř Will Reny | vrchní kejklíř Will | Web | 11. června 2016 v 21:46 | Reagovat

[2]: Tak jasně, bez hraničářskýho humoru to nemůže bejt ono :D.
Ale stejně by mě to zajímalo...

4 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 13. června 2016 v 16:34 | Reagovat

Díky za překlad, Fluffy.
Já už jsem taky někde narazila na to, že pan Flanagan napsal i několik "knížek bez hraničářů" a mrzelo mě, že do češtiny přeložené nejsou, ale recenze jsem nečetla, tak ani moc netuším, jestli by to stálo za to. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama