STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Duben 2016

Šesté Bratrstvo v Austrálii vyjde již 15.5.!

28. dubna 2016 v 9:29 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Podle oficiálních facebookových stránek australského nakladatelství šesté pokračování Bratrstva, nazvané v originále Ghostfaces, vyjde v rodné zemi pana Flanagana již 15. května.

To bychom se ho v českém překladu možná mohli dočkat ještě letos... těšíte se? =)
PRVNÍ ROKY: Turnaj na Gorlanu

12. dubna 2016 v 10:53 | Fluffy |  První roky: Turnaj na Gorlanu
Prolog k mezinárodně úspěšné sérii Hraničářův učeň

Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem…

Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan - dá-li se věřit zvěstem - pustoší sever země.

Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi?

Dva mladí muži musejí připravit své plány dříve, než začne každoroční turnaj na hradě Gorlanu, protože tentokrát bude v sázce mnohem víc než jen to, kdo se stane vítězem. Pokud si Morgarath prosadí svou, dojde na souboj o život - a o počátek nové vlády.

Vychází: 12. 4. 2016

Nejnovější trailer: https://www.youtube.com/watch


Oficiální český překlad první kapitoly Prvních roků

4. dubna 2016 v 17:31 | Patt & Fluffy |  NEWS
Na blogu českého nakladatelství Egmont, které již za dva dny (6.4.) startuje předprodej Prvních roků na svém e-shopu, se objevila první oficiálně přeložená kapitola. Můžete se na ni teda podívat znovu, neboť Fluffy již první kapitolu přeložila, tentokrát si ji ovšem můžete přečíst v podobě, ve které se objeví i na pultech knihkupectví. Datum vydání Prvních roků je stále naplánováno na 12.4.

Prvních volně dostupných sedm stránek si můžete přečíst zde. :)

Tak co na ni říkáte? Od překladu naší velitelky se až tak neliší, že? :) Těšíte se?


Prostě nejlepší den v roce

3. dubna 2016 v 18:46 | Fluffy |  Jednodílné povídky
autorka: AnčaHalt se vždy považoval za trpělivého člověka. Ano, možná se občas trochu mračil, možná měl sem tam sarkastické hlášky, možná byl jeho vražedný pohled známý po celém království… Ale rozhodně měl trpělivost. Z velké části to bylo díky Gilanovi a Willovi, protože ve chvíli, když má člověk učně, musí být připraven držet v sobě vztek, co nejdéle to jde, ale posledních několik let Halt vždy jeden den v roce litoval, že je vzal vůbec do učení. Ano, i když by jim to neřekl, byl na oba dva pyšný, ale prvního dubna měl vždy chuť přivázat je ke stromu hluboko v lese a nechat je tam pro jistotu několik dní. Dnešní rok samozřejmě nebyl výjimkou, jak poznal už těsně po probuzení.


Jen tak

1. dubna 2016 v 19:47 | Fluffy & Patt & Reny |  První léta - Střípky
EDIT (2.4.): Včera byl den šprýmařů, a abychom byli zcela upřímní, páteční střípek neměl s Prvními léty nic společného, jelikož měl blíž k našemu, českému hraničářskému sboru. ;-) Pilně pro vás totiž připravujeme letošní sněm, tak není divu, že jsme se nakazili od Halta s Crowleym... Kdo byl tedy v jejich rolích? Věřili jste nám tenhle malý vtípek? Za grafickou realizaci našich diskuzí děkujeme Reny a těšte se již brzy na první informace o dalším hraničářském setkání... =)
Mrkněte se do článku na skutečnou verzi tohoto malého střípku. =)

Crowley s Haltem jsou nejlepší přátelé na život a na smrt.
A jejich společná cesta za znovuobnovením hraničářského sboru začala právě v Prvních letech... co si ti dva asi tak běžně povídají? ;-)
Odhalte tajemství dvou nerozlučných kamarádů v dnešních Střípcích...