STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Deník hraničáře - Prolog

6. února 2016 v 18:43 | Fluffy |  Deník hraničáře
autor: Snoopy

Jmenuji se Michael. Jsem královský hraničář a mám učně Jasona. Když dostanu zprávu z velitelství, že je předčasně svolaný směn, tak se mi začíná vše ujasňovat. Příběh tří kmenů není jen legenda, ale je skutečnost. Když jsem byl zapleten do něčeho, co jsem nechtěl, tak se mi začíná svět rozpadat pod rukama. Abych vše napravil, tak potřebuji probudit starou magii a zabránit konci světa dříve, než bude pozdě. To vše a ještě více v povídce Deník hraničáře.
Deník hraničáře

Prolog

Je večer a já mám konečně čas na to, abych si sedl a začal číst knížku, kterou jsem nedávno objevil ve věcech mého prapradědečka. Našel jsem ji na půdě u nás doma, když jsme dělali snad poprvé v životě velký úklid. Jmenuje se STARÁ MAGIE A TŘI KMENY a napsal ji Jonathan McLien, šlechtic z Alpiny. No, sám jsem teda zvědavý, o čem kniha s tak tajuplným názvem bude.

Sedl jsem si do křesla u krbu ve své chatce v Seacliffu, přikryl jsem se dekou z ovčí kůže a začetl jsem se do knihy.

Příběh tří kmenů

V dávných dobách obývaly světy tři kmeny - Magmové, Jontové a Aurové. Když ještě byly pohromadě, jejich vůdci se dohodli, že zrodí podle legendy magii, která jim a jejich kmenům přinese lepší život. Každý z nich tam vložil kousek svého já a taky čtyři živly a barvy přírody: voda - modrá, vzduch - šedá, země - hnědá, oheň - červená.

Jakmile zrodili posvátnou magii, celý svět se změnil od základů, ale ne tak, jak si přáli. Z neznámého důvodu se magie obrátila proti nim. Už nebyli lidé jen dobří, ale taky byli zlí a prolhaní. Příroda už nebyla tak krásná jako dřív, zemi sužovala horka, požáry, záplavy a hurikány. Neúspěch a přehazování viny z nezdaru mezi vůdci vedl k tomu, že se tři kmeny nakonec pohádaly a rozešly se, každý na jinou stranu.

Když se tři kmeny rozešly, každý se vydal svojí cestou. Poznávaly svět a hledaly vhodné místo na usazení. Magmové se usadili na východě a začali kočovat. Své hlavní město měli v Magmapolis. Jontové se usadili na severu a začali budovat civilizace, stejně jako Aurové, kteří se usadili na jihu. Když se po dvaceti letech vůdcové kmenů u příležitosti oslavy slunovratu opět sešli, dohodli se, že ukončí mnohaletou nevraživost a nenávist, neboť ani ta jim nepomohla k lepšímu životu, a rozhodli, že se znovu spojí. Magmové, v čele s prolhaným vůdcem Augistiánem, však dohodu nedodrželi, protože nechtěli vládnout společně, ale chtěli ovládnout svět sami. Lstí zradili Aury i Jonty . Když to zbylé kmeny prohlédly, Jonas, vůdce Jontů, řekl svému lidu, že je pomstí. Pomsta se neobešla bez ztráty na životech. Magmové rozpoutali boj o nadvládu. Povstání bylo zbylými kmeny potlačeno, bohužel krveprolití byla tvrdá realita. Tisícovky lidí kvůli tomu zemřelo. Povstalci, jak se Magmům od té doby říká, ale zničeni úplně nebyli. I když Aurové s Jonty uvrhli povstalce do nekonečného spánku, zbyla tu tradice, kdy je může probudit jen sama magie.

Nejen vůdcové sami, ale i všichni jejich potomci mají v sobě ukrytou schopnost probudit a používat magii. Nikdo však neví, že neznalost může probudit zlo…

Poté jsem si už nečetl a šel jsem už spát.

Ráno mě vzbudilo ranní sluníčko, ale mého učně Jasona ne. On je totiž spáč. Tak proto jsem mu vynalezl Ránobudič. Vzbudí ho kolem svítání a vždy nadává: "Ten ďábelskej stroj mě dostane do hrobu!" A já se jen směju. Ránobudič je taková malá dřevěná krabička, která funguje na sluneční záření. Takže když vyjde sluníčko na obzor, udělá "crrrrr crrrr" a je to nepříjemný zvuk, takže když Ránobudič zařinčí, tak Jason skáče z postele rychleji, než si stačím vypít ranní kávu. Jenom tak na upřesnění, Jason má mohutnou postavu a černé vlasy a hnědé oči. My si nejsme moc podobní, protože já mám šlachovitou postavu a hnědé vlasy a modré oči a trošku zkřivený nos z dětských rvaček.

Dneska je pondělí, takže dochází pošta. Což jsou zprávy od velitele Gilana, a pak je tu Drbnosvět. To je opravdový zázrak. Jsou to drby ze všech lén a ze světa, takže si počteš zajímavé věci. Ale dnes jsem dostal zprávu od velitele, že na území Alpiny se nachází lord Gaius a lord Antonio. Jsou lordi v Galice, ale taky lumpové a zloději. Ale nejhorší je, že se snaží probudit Povstalce. A to jsem si o nich včera četl, takže aspoň trochu vím, co jsou zač. Kvůli tomu byl taky předčasně svolaný sněm. Myslím, že se to tam bude rozebírat. Protože velitel Gilan podle mě ani sám neví, co jsou zač. Tak proto tam asi někoho pošle, aby to zjistil a zabránil jim v tom.


---
Vysvětlivky:

Magmové (Povstalci) - Kmen z východu. Byli to ostřílení muži se silnou postavou, ale jejich nejoblíbenější zbraní je katana. Jejich zrzavý vůdce byl slavný kvůli své jizvě přes oko. Měl mohutné ramena a modré oči. A taky byl lstivý a prolhaný.

Jontové - Kmen ze severu. Byli to dobří bojovníci a měli dobré strategické myšlení. Jejich obvyklou zbraní byl luk. Jejich vůdce s blonďatými vlasy a zelenýma očima. Měl malou a šlachovitou postavu s velkými rameny. Byl uznávaný muž, kvůli své chytrosti. Byl to dobrý diplomat.

Aurové - Kmen z jihu. Byli to společenští a spravedliví bojovníci, kteří kvůli své diplomatické schopnosti byli vysoce posazeni. Jejich nejoblíbenější zbraní byl meč. Jejich vůdce byl hnědovlasý a měl modré oči. Jeho mohutná a silná postava vyzařovala vnitřní sílu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 7. února 2016 v 4:48 | Reagovat

To vypadá zajímavě.

2 Ness Ness | 7. února 2016 v 21:04 | Reagovat

Páni! Já se nestačím divit! Jsem zvědavá jak to bude pokračovat. A mimochodem poc pěkný nápad! Ness

3 Reny | vrchní kejklíř Will Reny | vrchní kejklíř Will | 7. února 2016 v 23:08 | Reagovat

Milý Snoopy, skvělé, že ses pustil do nové povídky - už od prvního odstavce je vidět posun, který jsi učinil od Vlčího větru. Holým větám a záplavě přímé řeči odzvonilo ;).

Musím rozhodně pochválit legendu Tří kmenů - je to opravdu originální a otvíráš si tím velký prostor pro další děj. Doufám, že ho plně využiješ a překvapíš nás tím, co všechno z toho pro Michaela a celý Araluen vyplyne.

Ránobudič mě vykouzlil úsměv na tváři. Vskutku humorný název a vlastně i představa, jak Jason při zvuku, který ten "neškodný" přístroj vydává, skáče z postele.
Je ale pravda, že tvůj Araluen je lehce modernější - ať už tímhle zařízením, reagujícím na sluneční světlo (i když, kdo ví, třeba je Michael zrovna taková vynalézavá hlavička jako Hal. A pro Hala není nic nemožné), araluenský bulvár Drobnosvět (rovněž název, který pobavil :-)), nebo už fakt, že si Michael v raném středověku čte v lesní chatě knihu, které v té době byly opravdovou vzácností... Ale na druhou stranu, král Herbert, zakladatel hraničářského sboru, byl přeci OTEC MODERNÍHO ARALUENU :-D. Tak tady se projevila ta moderní stránka :).

Chvíli jsem přemýšlela nad formou a stylem psaní. Zpočátku jsem si říkala, jestli prosté popisování běžných činností ("Poté jsem si už nečetl a šel jsem už spát.") není trochu zbytečné. Pak jsem si ale vzpoměla, že moje vlastní deníkové zápisky vypadaly přesně takto ("Teď jsem dělala to a potom tohle"). Takže je to vlastně takřka autentický deníkový zápis :-D.

4 zuzka zuzka | E-mail | 8. února 2016 v 10:04 | Reagovat

Fakt moc hezké už se těším na další . Jen tak dal .  ;)

5 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 8. února 2016 v 13:00 | Reagovat

Tedy, Snoopy, musím říct, žes mile překvapil. Stejně jako Reny, tak i já oceňuji posun od holých vět. Tady je vidět, že opravdu platí pravidlo, čím víc píšeš, tím jsi lepší. :o)

Jinak mi náš kejklíř tak trochu vyfoukl, co jsem ti ještě chtěla sdělit, takže použiju opět to prosté hraničářské "dobrá práce". :D Přeji hodně zdaru s dalším dílem.

6 Snoopy Snoopy | 8. února 2016 v 14:55 | Reagovat

[1]:[2]:[4]: Děkuji moc za krásné komentáře=]

[3]: Reny, děkuji moc za krásný komentář.
Je pravda,že Araluen je modernější. =]
Ten posun od Vlčího větru trochu vnímám taky,ale podle mě je to jen tématem, ve kterém mám inspiraci a nápady. U Vlčí větru mi došly a nevěděl jsem, co s tím. A deníkové zápisky přece musí být v každém deníku. =]

[5]: Hani, stejně jako u Reny moc děkuji za komentář, který dokáže vykouzlit úsměv na tváři jako všechny ostatní.=] A prozradit můžu jen to, že na další kapitolu se můžete těšit, protože se trošku podíváme do Michaelovi minulosti

7 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 9. února 2016 v 23:42 | Reagovat

Snoopy,
je vidět, že to nadšení, které s novým nápadem přišlo, dokážeš přenést i na papír. Sálá to z povídky a přenáší se to přes obrazovky i na nás. Pevně věřím, že ti to vydrží - a budu se těšit na další kapitoly. =)

Už jsem ti chválila originalitu nápadu a dávala svoje připomínky, takže je znáš, ale musím tě pochválit i tady veřejně - je tu vidět obrovský posun, i těch gramatických a formálních chybiček tam bylo míň. Jen tak dál. =)

Ta moderna, o které mluvila Reny, mi nevadí, zatím mě tam vůbec neruší, spíš naopak hezky to doplnila, tak uvidíme, jak s tím naložíš dál. =)

Držím palce a fandím ti. =) Budu se těšit na další kousek příběhu. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama