STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Dívka z hvězd - 9. kapitola

22. ledna 2016 v 10:51 | Fluffy |  Dívka z hvězd
autorka: LůcaTobias Archax sklesle seděl v křesle u svého psacího stolu a vyřizoval zprávy na svém počítači. Jeho dcera se poprvé vypravila sama na malou návštěvu na sousední planetu a on o ní měl strach. Měl ji rád, i když to nebylo na první pohled vidět, možná v tom byla i ta zatracená smlouva.

Jeho úvahy přerušilo cinknutí zprávy, podíval se, kdo mu píše. "Thomas?" vyklouzlo z jeho rtů, byl překvapen, jelikož svého syna viděl naposledy před dvěma roky, a nemluvil s ním ještě déle, vlastně od té doby, co se dozvěděl o té smlouvě. Klikl na otevřít, vytřeštil oči a zanořil se do křesla, měl pocit, jako by se na něj zbortil svět. Podíval se na obrázek maskovaný jako vyznamenání, na němž byla ona dívka, které ležel na ramenou osud celé planety.

Stiskl speciální tlačítko, po chvilce vešla do dveří služebná. "Přejete si, můj pane?"

"Přines mi, prosím, dvojitou kávu."

"Bude to všechno?"

"Ano." Zadíval se znovu na obrázek, pak si vzpomněl. "A, Sophie?" křikl za ní.

Dívka se se otočila ve dveřích. "Ano, můj pane?"

"Očekávám návštěvu, až přijdou, tak je rovnou uveď."

"Jistě." Služebná se uklonila a odešla splnit přání svého pána.

Tobias seděl a čekal na nepříjemné hosty, o kterých věděl, že určitě přijdou. Litoval, že si nemohl dát něco ostřejšího, ale na tenhle rozhovor musel být střízlivý.

***

Drey a Plat vešly na mýtinku, tam zatím ostatní dolaďovali výzdobu a radili se o nápadech.

Annabeth je hned zpozorovala a zamávala na ně, aby přišly k ohništi, kde se o něčem dohadovala s Jess a Henrym. "Hotovo?" zeptala se.

"Jo, jasně, už to máme, ale musíme si ještě pro něco skočit do lodi."

"Do tvojí lodi, Plat? Co tak důležitýho potřebujete?" podivila se Annabeth, ale pak nad tím mávla rukou. "Tak si jeďte, jo a dejte mi ty vaše nápady, ať to můžeme s Henrym probrat. Pokud tam bude něco, co nebudeme znát, tak se vás pak zeptáme, ale vraťte se brzo, protože pojedeme pro jídlo." Dívky odevzdaly papír a rozešly se zpět k tábořišti, tam odsedlaly koně a rozjely se směrem k hradu.

Drey věděla kudy jet, a tak se po chvíli dostaly k napůl rozpadlé stodole. Sesedly, uvázaly koně a vydaly se ke stavbě. Jak se přibližovaly, blondýnka znervózněla a více se rozhlížela, po chvilce se jí zablýsklo v očích a zašeptala: "Třetí strom vpravo, odraz od něčeho lesklého."

Platine přejela okolí pohledem a v jednom místě opravdu uviděla záblesk světla. Hned jí došlo, že půjde pravděpodobně o nějakou hlídku. Poté, co ještě párkrát přejela očima po okolí, dokázala zhruba určit, že jde o osobu menšího vzrůstu, sedící na stromě v pláštěnce, dokonce se jí zdálo, že jedna větev je trošku hladší než ostatní a tudíž by mohlo jít o luk.

"Co budeme dělat?" rychle zašeptala směrem k Drey.

"Ty teď nic," ušklíbla se její spolujezdkyně. "Sleduj a uč se. Jo a tvař se, že se nic neděje."

Plat jenom kývla, že rozumí. Uvázaly koně, Drey se postavila tak, aby mezi ní a hlídkou byl kůň. Plat si naopak stoupla na stranu k hlídce a hladila koně. Přemýšlela, co má Audrey za lubem. Ta mezitím odmotala řemínek, co měla jako pásek, a z kapsy vyndala náboj, když to celé sestavila, byl z toho prak. Drey rychle zatočila a vyslala střelu, ze stromu se ozval překvapený výkřik. Pak bylo vidět, jak ona postava slézá dolů. S lehce naštvaným výrazem se k nim blížil mladík v zelené pláštěnce, když se přiblížil, bylo vidět, jak má na hrudníku růžový flek. Drey se teď zubila na sto procent a provokativně na něj mávala.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kačule Kačule | 4. dubna 2016 v 19:39 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi napsala i další kapču, i přes to, že tu nikdo nepíše. Je to zajímavé, i když svoje výtky bych taky měla. Ale nelíbí se mi, že je Alyss příbuzná nebo známá s těmi mimouši. Mě by se prostě víc líbila s příbuznými (nebo známými) z Araulenu. ;) Ale určitě k tomu máš svůj důvod.

2 Lucie | Tess Lucie | Tess | 25. července 2017 v 22:34 | Reagovat

Kdo to jednom byl na Tom stromě? Prosím, čo nejdřív napíš ďalší kapitolu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama