STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Silvestrovský mišmaš

31. prosince 2015 v 17:42 | Fluffy (& Hanka & Patt & Reny & Tammi) |  NEWS


Bylo posledního prosince. Všichni obyvatelé hradu Araluenu měli už od brzkého rána na tvářích potěšené úsměvy, těšili se na oslavu, kdy měli přivítat příchod nového roku. Jen jeden člověk pilně pracoval.

Hraničářský velitel Crowley Meratyn nebyl mezi stohy papírů na svém pracovním stole skoro ani vidět. Spíš byste ho tam mohli tušit, protože se ve vzduchu mísila vůně kávy a příjemné praskání borových polínek, které hořely v krbu nedaleko.

Povzdechl si. V minulých letech to byl Gilan, který mu každý rok pomáhal, ale letos na to byl sám vzhledem k výpravám, které jeho budoucí nástupce podnikal se svou oblíbenou vlčí posádkou. Touhle dobou už měli být zpátky, ale Gilan jako kdyby se vypařil. A na Crowleym zůstalo, aby se svého každoročního úkolu zhostil.

Velitelův novoroční oběžník.

Zpráva, která měla přijít všem hraničářům v padesáti lénech. A on neměl napsané ani oslovení. Jako kdyby měl v hlavě vzduchoprázdno. Jako kdyby ho papíry zavalily zaživa. Papíry, papíry, papíry.

Ozvalo se zaťukání na dveře. Žádné lehké, nýbrž pořádné zabušení. Crowley se nepatrně narovnal v ramenou a vyzval příchozího. Tedy vlastně příchozí, opravil se v duchu, když se dovnitř jako velká voda vehnali dva skandijští urostlí mládenci.

A velitel musel několikrát zamrkat, protože měl pocit, že vidí dvakrát.

"S čím vám můžu pomoci?" optal se zpoza lejster.

"Hraničář Gilan říkal, že jste tu ten nejchytřejší. A že nás rozsoudíte. A dáte mi za pravdu," začal odpovídat ten, co stál napravo.

Ten nalevo mu okamžitě vrazil loket do žeber. "Tobě za pravdu? Snad mně!"

"Miš nebo maš, pravdu mám já!"

"Ne, já! A Hal říkal maš miš!"

"Miš maš to bylo, to ti povídám!"

Crowley si dal hlavu do dlaní právě v okamžik, co znovu lehce klaply dveře. "A kdo jste vy dva?" obořila se na ně postava zahalená v podobné šedozelené pláštěnce.

"Já jsem Ulf," prohlásil jeden z chlapců.

"A já Wulf."

"Muf a Mulf?" zopakoval Halt a dělal, že si nevšiml, jak jeho nejlepšímu příteli cukly koutky.

"Ulf," připomněl hraničáři Wulf. "A tohle je Wulf." Schválně ukázal na svého bratra.

"Jak jsi to říkal?" zajímal se postarší hraničář. "Fuf a Fulf?"

"Ano!" vykřikl najednou Crowley a ze stolu se snesla sprška papírů, jak je prudce od sebe odstrčil. Začal v nich něco vehementně hledat.

"Né, my jsme W-" chtěl se do debaty vložit Ulf, ale Halt zakroutil hlavou.

Ukázal na Wulfa. "Ty jsi Fuf." A pak na jeho dvojče. "A ty Fulf. A teď máme práci. Tak buďte jako myšky, nebo vás, u Gorloga, hodím z okna. A hádám, že ani jeden z vás lítat neumí."

Oba Skandijci chvíli na drobného hraničáře zírali beze slova. Ale nebyli by to oni, aby se polohlasem okamžitě nezačali dohadovat. "Já jsem Fulf," prohlašoval Wulf.

"Né, já jsem Fulf!"

"Né, já! Hraničář to řekl mně!"

"Mně, ne tobě!"

"Řekl jsem jako myšky!"

"Mám to!" vložil se do toho Crowley s nadšením jasně vepsaným ve tváři. Ve svých prstech držel tlustou obálku. Takovou, kterou nikdy předtím, než mu ji poštovní vůz přivezl, neviděl. Bylo to hlášení. A nejen jedno. Hlášení ze země, kde se nedávno zformoval také hraničářský sbor. A to byla rozhodně zpráva, kterou by svým hraničářům předat mohl…

"Máš co?" zajímal se Halt, ale nespouštěl svůj ostříží zrak z Ulfa a Wulfa, kteří teď mlčeli a dívali se na poskakujícího velitele.

"Svůj novoroční oběžník," zazubil se Crowley. "Tedy ne můj, ale hraničářští velitelé si musí pomáhat… Chceš vidět, co je vevnitř?"

Halt věnoval skandijským mladíkům poslední výhružný pohled a nahnul se přes pracovní stůl, aby lépe viděl.

První, co Crowley vytáhl, byly složené obrázky. "Říkají tomu "Pohádkové pondělí". Každé pondělí vyjde vždycky nějaká koláž s námi a s obrázky z pohádek. Podívej!"


"Kdybych Horáce neviděl na vlastní oči…" zamumlal Halt nevěřícně a dal se do prohrabávání ostatních. Když došel nakonec, ulevilo se mu, že tam sám sebe nenašel. Ještě to tak. Aby ho zobrazovali nějací nejapní učňové…

"Tohle musíš vidět, Halte!" mával něčím Crowley nad hlavou a začal se smát nahlas, když spatřil výraz svého nejlepšího přítele, jakmile se mu to dostalo do rukou.

"Učňové," zaskřípěl Halt zuby, "co to má proboha znamenat?""Fluffy píše, že s tím mají velké plány," citoval Crowley přiložené hlášení. "Možná to prý dokonce navrhnou jako dopravní značku. Co je dopravní značka?"

"Určitě to nebude nic dobrého," zahudroval hraničář a tentokrát byl hibernský přízvuk hodně zřetelný. Vytrhl svému veliteli lejstro z ruky a dal se sám do čtení. "Píše tady, že na konci srpna plánují další hraničářský sněm. Třetí v pořadí. Prý budou přijímat nové učně. No, doufejme, že budou alespoň z poloviny takoví hraničáři jako ti naši."

"To bych se nebál," usmál se Crowley a napil se ze své misky, "ten letošní se prý velice vydařil."

"Taky tu píše, že už mají ve svém týmu Horáce, Willa a Gilana. A dokonce i mě! A rovnou v sukních? Já a sukně? No to snad ne."

"Ano, četl jsem. Je hezké vidět, že je hraničářský sbor v těch pravých rukou," lebedil si velitel, "dokonce tu někdo napsal básničku. Tedy… myslím, že ano. Dvorní kejklíř, Will? Reny? Počkej, najdu ji v tom nepořádku." A dal se do hledání.

"Hm… píše tu, že se s holkami daly dohromady a budou psát nové příběhy. Nové příběhy o nás! A říkají tomu Hraničářův učeň 13? Já myslel, že od toho je tady někdo jiný…" Poklepal na obrázek pana Flanagana na střípku z Pohádkového pondělí, které jim Fluffy poslala.

"Prý to bude něco jiného," sděloval mu Crowley, "asi se jim nechce čekat, až se to všechno přeloží."

"Vypadá to, že mají před sebou ještě hodně práce," odtušil Halt, zatímco očima jezdil po řádcích.

"Už ji mám, přečtu ti ji." Hraničář si odkašlal a jeho veselé oči zabloudily ke skandijským dvojčatům. Ta stála v rohu místnosti a kulila oči na to papírové dopuštění a neodvážila se říct ani slabiku, jak je Haltovo mudrování usadilo.

Bylo nás pět,
Flanyho svět
byl naším snem.
Povím vám teď,
jak tenhle svět
dal nám pár jmen.
Fluffy - velitelka naše,
štosy papírů snáše,
vlasy má jak liška,
toť je Crowley dneška.

A k tomu Patt,
netřeba snad
říkati dál, kdo se z ní stal.
Ač nemá šediny,
je to náš jediný
milovaný Halt.

Pak je tu Tammi,
uznáte sami,
že ona jediná
hladové stavy má,
že i náš Horác
z toho na zem by spad.

Zbyla dvě jména,
z od mistra z léna
Červená hora,
hej hola hola!
To Hanka s Reny,
řádně ukázněny
otázky nekladou,
což je nám záhadou,
když na ně zbyl
Gilan a Will.

"Pěkné, ne? " ujišťoval se Crowley s úsměvem.

"Letošní oběžník bude zřejmě velká legrace," prohlásil trochu kysele Halt a zíral na červený obrázek se svým jménem.

"Je to trochu miš maš," ozval se šeptem Ulf. Nebo Wulf?

"Spíš maš miš," usoudil ten druhý.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Anicka Anicka | 31. prosince 2015 v 20:05 | Reagovat

OH? To je úžasný! Moje hlava pořád ještě zpracovává, co přesně to mělo být, ale ať už je tenhle trochu šílený a zároveň úžasný příběh cokoliv, je to neskutečný! Koho by napadlo spojit Hu a naší malou skupinku novodobých hraničářů? Mě teda ne, a to moje nápady na povídky jsou často šílenější, než by se zdálo. Nepřestáváte mě udivovat, vaše představivost nezná mezí:-D
A to psaní Hu 13? Jestli něco takového opravdu budete psát, klobouk dolů. Do tak velkého projektu bych se vrhnout neodvážila. A nebojte se, stejně jako vy, i já se nemůžu dočkat. Teď hlavně Prvních Let, ale po Flanyho prořeknutí i nového Hu.
Holky, jste skvělé. Všechno je skvělé. Vylepšily jste mi náladu na pár dalších dní dopředu. Fakt moc díky:-DDD

2 Reny l vrchní kejklíř Will Reny l vrchní kejklíř Will | 1. ledna 2016 v 14:12 | Reagovat

Velitelko! To bylo něco neskutečnýho! Vykouzlila jsi z těch mišmašovitých pokladů naprostý zázrak! Miš  a maš, Wulf a Ulf ... :-D. Ale hlavně Crowley zavalený papíry, pachtící se s novoročním oběžníkem. Musím se přiznat, že jsem se culila na obrazovku, protože jsem v tom živě viděla tebe, jak píšeš tenhle článek ;). Bylo to skvělé propojení našeho a Flanyho světa. Klobouk dolů, velitelko ;)

"Učňové...." (Úplně slyším Patt :D :D)

Aničko, jsme moc a moc rády, že jsme ti takhle vylepšily náladu, to je skvělá zpráva. A ano, rozhodly jsme se na sebe vzít sousto jménem Hraničářův učeň 13 - a doufáme, že se budete bavit alespoň z poloviny tak, jako my během vymýšlení a psaní.

Krásný nový rok celému hraničářskému sboru!

3 prunus prunus | 1. ledna 2016 v 15:44 | Reagovat

Taky se přidám s přáním nového roku všem :) Neskutečně jste mě včera pobavili, doufám že vám nadšení a elán vydrží a už se těším na další super povídky a různé příspěvky :)

Dobrá práce!

4 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 1. ledna 2016 v 16:47 | Reagovat

Také přeju krásný Nový i nový rok celému hraničářskému sboru!

Fluffy, velitelko naše, Crowley náš, mišmaš byl skvělý, to ty víš. :o) A nejlepší stejně jsou dvojčata, překřtívaná Haltem. :D

5 Snoopy Snoopy | 1. ledna 2016 v 17:18 | Reagovat

Hraničářův učeň 13? Myslím, že se máme na co těšit! =) A  my učňové a celý hraničářský sbor budeme víc, jak z poloviny takoví hraničáři (možná ještě lepší, ale nechci si fandit) =)

A taky všem přejí krásný nový rok a spoustu toho štěstí a spisovatelské chuti do psaní i do života =)

6 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 1. ledna 2016 v 17:51 | Reagovat

Jsem opravdu moc ráda, že jste se bavili! =) Děkuju za zpětnou vazbu a za to, že sem tak rádi chodíte. =)

A také vám do nového roku přeju jen to nejlepší! =)

7 Patt | Halt v sukních Patt | Halt v sukních | 1. ledna 2016 v 18:35 | Reagovat

Šťastný nový rok a spoustu kávy pro Halta.

8 Fluffy | Velitelka Fluffy | Velitelka | Web | 2. ledna 2016 v 11:25 | Reagovat

[7]: A určitě se nerozdělí... =D

9 Reny l vrchní kejklíř Will Reny l vrchní kejklíř Will | 2. ledna 2016 v 11:36 | Reagovat

[7]: [8]: Hamoun Halt :-D

10 Patt | Halt v sukních Patt | Halt v sukních | 2. ledna 2016 v 21:53 | Reagovat

[8]: Vtipálku.
[9]: Těší mě.

11 Ančííííík Ančííííík | 3. ledna 2016 v 21:10 | Reagovat

Nádherný most mezi naším světem a světem pana Flanagana! A vtipná dvojčata to oživila jaksepatří ;-)

Těším se na novinky, které nám v tomhle roce přichystáte. Díky, že tu jste a píšete, protože díky Vám v HU pořád nacházím něco krásného. Tak ať Vám to všem píše v novém roce! :-D ;-)

12 Klári Klári | 16. ledna 2016 v 10:07 | Reagovat

To jsem se nasmála. Takhle vtipného jsem dlouho nic nečetla... :D Těším se na novinky v tomto roce a opožděně... Šťastný noyý rok!

13 Kačule Kačule | 20. března 2016 v 10:32 | Reagovat

Na Sylvestrovský mišmaš jsem narazil teprve teď, ale to mi nezabrání komentovat! =D

Řeknu vám, že tohle mě strašně pobavilo. Tlemila jsem se na monitor jako úplný idiot. =D

A jestli se vážně vrhnete na HU 13, tak vám držím palce! =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama