STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Halloweenská soutěž - Speciál z kroniky Volavek: Ve velké síni straší

25. prosince 2015 v 18:25 | Fluffy |  Halloweenská soutěž

Na 5. místě v Halloweenské soutěži se umístil hraničář Snoopy, moc gratulujeme!Speciál z Kroniky Volavek -
Ve Velké síni straší

Vím, že my máme různé dobrodružství, ale tohle bylo velmi neobyčejné. Thorn si totiž vymyslel, že vyděsíme Eraka.
Oberjarl Erak si vykračoval po ulici a klepal se svojí holí o zem, až to dělalo, klap, klap. Erak neměl společnost, protože byl na ranní procházce a Svengal ještě spal. Tu na ulici potkal Hala s Thornem a povídá s úsměvem:

"Dobré ráno Hale a Thorne. To je dneska, ale pěkně."

"Hm, milý Oberjale Eraku!" řekl Thorn s vyčítavým hlasem, "myslím, že mě jako staršího, bys měl oslovovat jako prvního!"

"Oberjarle, to není nutné. Mně to vyhovovalo. Vždyť jsem slavnější než tady Thorn. Takže jste to udělal správně," řekl s šibalským úsměvem Hal a očkem se díval na Thorna, jak je rudý zlostí.

"Hale, ale Thorn má něčem pravdu. Je starší než ty, ale to neznamená, že ho mám oslovovat jako prvního. Je přece méně slavný, což když ho budu pozdravovat jako prvního je pro mě jako slavnou a velmi váženou osobu nekulturní!" řekl oberjarl.

"Eraku nebudeme si namlouvat, že bys byl nějak vážený," zavtipkoval Thorn, " a Eraku neříkal ještě před Mikkelovou smrtí, že ty Galičští páni jsou namyšlení a povýšení zločinci?"

"Co? To, že jsem říkal?"

"Ano, říkal," přidal se do rozhovoru Svengal, který se před chvílí přišel.

"Ne, neříkal a je to na nich, co mi posílají, ale tuto hůl mi dali jako dárek, když mi to Halovo psisko zničilo i tu druhou z Aridy!" řekl Erak a pyšně se podíval na svoji novou hůl.

"Oberjarle, loď na obzoru!" zakřičel hlídač.

"Jaká?"

"Oberjarle, ale to není naše vlajka, to je cizí vlajka s kříženými meči a nějakou divnou helmou."

"Co?" divil se.

Za chvíli se loď vylodila a vyskákala její ozbrojená posádka na zem. A muž spíš chlapec ve předu zakřičel: "Clariss!"

Na to reagoval Erak : "To je asi jejich pokřik."

Ale hned potom se ozvalo: "No co je Jacksone?"

"Když jsme jeli do minulosti, tak jsem myslel, že pojedeme do Řecka a ne do takové zimy. Brr,"

V tu ránu se hromový pokřik "na ně" a všichni skandijci vyskočili z úkrytů a máchali sekerami nad hlavou. V tu ránu se cizinci sbalili a ten cizí kluk vpředu na ně mrštil vlnu studené vody a byli pryč.

Erak na to mohl říct jedno: "Je mi líto, dneska jsme si nezabojovali. Tak všichni domů a ať vás tu nevidím," ale potom se otočil na Svengala a divil se, "tak to byl asi omyl."

Poté už přijela nečekaná Araluenská návštěva. Přijeli Gilan, Will, král Duncan a Kasandra. To bylo slávy. Celou noc hodovali, ale bratrstvo Volavek s Gilanem a Willem jeli na projížďku po moři. Ulf a Wulf se hádali, Thorn seděl u stěžně a povídal si s Gilanem a Willem, Lydia se dívala na moře, Hal kormidloval a Stig se na něj spokojeně díval a ostatní odpočívali u pádel. Za chvíli vstal Thron a navrhl: "Co takhle vyděsit Eraka?"

Ostatní hned přikyvovali, že je to dobrý nápad. Hned potom jim Thorn sdělil svůj plán.

----

Ráno se sešli u Medvědí zátoky a dali se do práce. Hal plánoval dobu útoku na Velkou síň. Přišel za ním Thorn a udiveně se dívá. Říkal si, že co to nemůže nechat tak komplikované a povídá: "Ta dnešní mládež! Všechno dělá složité a nedrží se plánu. Hale, když říkám, že ho chceme vyděsit, tak ho nebudeme strašit o půlnoci, ale až se setmí!"

"Thorne, ale Hal to dělá úplně správně," zastal se ho Gilan.

"Neboj se hraničáři, že ty do té generace taky patříš!" řekl Thorn a ostře se na něj podíval.

"Á já zapomněl, že náš Thorn je starý mořský vlk, a že musí mít vždy pravdu!" odbyl ho Gilan.

"Ne, nemusím!" hájil se Thorn.

""Ano, musíš," stál za svým Gilan. A takhle to pokračovalo docela dlouho, až je okřikl Hal. Oba dva se smutně na něj podívali a začali se zase hádat. To už nevydržel Ingvar a hodil je do řeky. Oba dva vylezli z vody celý promočení a zle se na něj podívali, ale Hal je ujistil, že to udělal velmi správně, protože se hádali a nedali si říct.

Poté jim Hal začínal plán: " Sejdeme se o půl osmé tady. Poté půjdeme do Velkého skladu ve Velké síňi. Tam vezmeme kostýmy. A o půl dvanácté se sejdeme opět tady. Potom půjdeme k Velké síni a vyděsíme Eraka," oznámil Hal. Všichni kývli a spokojeně se usmáli.

---

O půl dvanácté se sešli a hnedka vyrazili k Velké síni. Museli jít potichu, aby je nešlo slyšet, ale jenom Gilan s Lydií nebyli slyšet. Thorn vtipkoval s Stigem, že jim to asi nevyjde, ale Hal na sto procent věděl, že jim to vyjde.

---

Erak seděl na svém trůně a podřimoval jsi. V tu chvíli se ozvaly souhlasně hlasy: " Eraku Hvězdci ty hříšníku! Byli jsme vybráni, abychom tě potrestali."

Erak nadskočil a povídá: "Kdo jsi?"

"Ty mě nepoznáváš? Já jsem přece u Gorlogova zubu Gorlog!"

"Takže ty jsi Gorlog, jo?" řekl trochu se strachem Erak

"Ano, já jsem Gorlog a po tisících letech se zjevím a potrestám tě! Hahaha."

"Cože, ty se mi zjevíš? A jak mě potrestáš?"

"Smrtí! I Ragnag se nám Bohům pokoušel přiblížit a sám víš, jak dopadl."

"Ano, vím, jak dopadl!"

V tu ránu se zjevil stín s mohutnou sekerou. Erak ustoupil a ustrašeně se na stín podívá. Pomalu se dívá na dveře do Velkého skladu. Stín už se napřahuje sekerou a Erak se rozběhl do skladu a začal křičet: " Né, mocný Gorlogu! Nech mě žít!"

"Ne, nenechám žít někoho kdo si myslí, že víc než my!"

"Nenenenene, já si to nemyslím," řekl a úprkem běžel do Velkého skladu, až se všechny věci třásly. Schoulil se do klubíčka a čekal, že ho tam Gorlog nenajde.

---

A takhle dopadl nás pokus o vystrašení Eraka. A jak se nám to povedlo, to můžete posoudit sami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Patt Patt | 25. prosince 2015 v 18:45 | Reagovat

Snoopy, Skandijce mám moc ráda, proto mě povídka s nimi vždy moc potěší. :)
Nápad se "zjevením" Gorloga byl skvělý, tohle by mě nejspíš asi nikdy nenapadlo, za to tě moc chválím. Jen škoda těch početných gramatických chyb, ale na druhou stranu oceňuji barvitost tvé slovní zásoby.
Soutěž jsi sice nevyhrál, ale dobře jsi mě pobavil a myslím, že Eraka se jim vyděsit povedlo. :)
Klobouk dolů.

2 Fluffy Fluffy | 25. prosince 2015 v 18:59 | Reagovat

Milý Snoopy,
nejprve mi dovol, abych ti z papíry zavalené velitelské pracovny pogratulovala k nádhernému pátému místu. Jsem moc ráda, že ses rozhodl přispět svým dílkem - a nezapomeň, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. A tím jsi zpříjemnil vánoční čas nejen mně, ale i ostatním návštěvníkům stránek, kteří si mohou u cukroví a kávy alespoň trochu počíst něco nového. =)

Chci tě pochválit za nápad - ačkoliv jsme se nedozvěděli důvod, proč se naši přátelé rozhodli vyděsit Eraka (zřejmě mu chtěli dát jen trochu za vyučenou, aby nebyl tolik kulturní? =)), pobavilo mě, jak se obávaný mořský vlk před zlověstným Gorlogem třásl strachy tak, že se utíkal schovat mezi své poklady. Také bylo moc pěkné, že jsi tam zapojil i hraničáře a krále s Evanlyn, je pěkné vidět, že mezi sebou Araluen a Skandie udržují přátelské vztahy. =)
Na druhou stranu ti ale musím říct, kde jsem strhávala body, abys měl celkový obrázek kompletní. Vím, že s gramatikou bojuješ, a mám pocit, že se to od dob prvních kapitol Vlčího větru zlepšilo alespoň o pořádný fous, ale musela jsem být spravedlivá, když jsem tě porovnávala s ostatními. Ale pracuj a snaž se dál, jde ti to! A nezapomeň, že kdybys potřeboval nějakou tu gramatiku vysvětlit, mail na mě máš. =) Stejně tak pozoruju zlepšení i co se týče stylistiky, jen by to opět chtělo ještě trošku zapracovat na vysvětlení některých věcí, popsat, co se kolem postav víc děje - ta scénka s Clariss a Jacksonem? Poprvé, když jsem povídku četla, tak jsem moc nepochopila, o co tam kráčí. Podruhé mi Řecko napovědělo, a pokud ne, tak mě, prosím, oprav, že se asi jedná o odkaz na Percyho Jacksona? Bohužel jsem tyto knížky nečetla, tak jsem to asi nemohla patřičně ocenit. =)

Jinak tě moc chválím, opět ti děkuju, že jsi měl odvahu se zúčastnit, a věř mi, nekulturně kulturní Erak mi bude kouzlit úsměv na rtech ještě dlouho! =)

3 Patt Patt | 25. prosince 2015 v 18:59 | Reagovat

Crowley se nějak rozpovídal... :D:D

4 Fluffy Fluffy | 25. prosince 2015 v 19:01 | Reagovat

[3]: Všechno lepší než papírování... =D

5 Patt Patt | 25. prosince 2015 v 19:01 | Reagovat

[4]: A nejlepší je šálek kávy.

6 Fluffy Fluffy | 25. prosince 2015 v 19:04 | Reagovat

[5]: Já vím. S medem.

7 Patt Patt | 25. prosince 2015 v 19:05 | Reagovat

[6]: Nezapomeň na mléko.

8 Snoopy Snoopy | 26. prosince 2015 v 9:39 | Reagovat

[1]: Čeština a gramatika mně moc nejde to já vím, ale než půjdu na střední a na vysokou tak to bude ještě trvat pár let =] a jinak moc děkuji za komentář

[2]:Fluffy,moc děkuji za komentář a za pochvalu. =] Taky si myslím, že je hlavní se zapojit a výhra je jen doplněk,který se mi tentokrát nepovedl. =] A ano byl to Percy Jackson, ale asi ti co to nečetli moc nepochopí =]

9 Reny Reny | 26. prosince 2015 v 11:08 | Reagovat

Milý hraničáři Snoopy,
když jsem uviděla název povídky - Speciál z kroniky Volavek - říkala jsem si, že to je dobrý a zajímavý nápad, pojmout to jako vyprávění posádky budoucím generacím :-).
Úvodní scéna s Erakem, Halem a Thornem mě pobavila ;). Debata o tom, koho zdravit dříve, kdo je ten slavnější a co je patřičně kulturnější :-).
Stejně jako Fluffy jsem se trošku ztrácela ve scéně s cizí lodí (a to jsem prvního Percyho J. četla... já ostuda :-).

Nápad s Gorlogem mi přišel skvělý, bereme si jeho jméno do pusy tak často, ale on je to vlastně pořád severský bůh a s těmi si není radno zahrávat. Nedivím se, že Erak bral nohy na ramena.

Příště bych se snažila trošku zapracovat na dialozích, aby působily více autenticky a živě, než "papírově". Moc dobře chápu, jak je to nelehké. Člověka to prostě svádí napsat je trošku jinak, než jak by to ve skutečnosti řekl. Je to otázka cviku a zase cviku (nápadně hraničářské, že... :-).
Stejně tak pravopis se časem dostane pod kůži, čtení a psaní je pro to ideální průprava. Takže hlavně v tom pokračovat!

Hodně štěstí v dalším psaní, Snoopy :).

10 Snoopy Snoopy | 26. prosince 2015 v 15:12 | Reagovat

[9]:Děkuji moc za komentář. =] A že si Percym J. ztrácela to není ostuda. =]Přece každý někdy zapomene. =]

11 Hanka Hanka | 26. prosince 2015 v 20:17 | Reagovat

Snoopy,

jsem moc ráda, žes taky přispěl svou troškou do mlýna, každý zúčastněný se počítá. A Skandijci jsou moc vděčné téma. :o)

Percyho Jacksona jsem odhalila, přestože moc netuším, proč jsi ho tam zapojoval. Myslím, že mořští vlci by si vystačili sami o sobě. :o) Každopádně oceňuju nápad na vystrašení Eraka, to se ti povedlo. A zapojení Gorloga byl taky skvělý nápad! Přesně jak psala Reny. :D

A to zlepšení bude časem jistě ještě lepší, Snoopy. :D Hlavně piš dál. Přeju hodně štěstí! :o)

12 Snoopy Snoopy | 27. prosince 2015 v 17:57 | Reagovat

[11]: Hani, děkuji moc za komentář. Percyho J. jsem tam dal jen tak. Asi mi to v tu chvíli přišlo jako dobrý nápad. Možná.
A psát dál mám v plánu. =] I když pořádně ještě nevím co. =]

13 Kačule Kačule | 11. března 2016 v 19:38 | Reagovat

Řeknu Ti, bylo to velice vtipné =) a nápad byl zajímavý. A podařil se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama