STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Říjen 2015

HALLOWEENSKÁ SOUTĚŽ

31. října 2015 v 23:59 | Fluffy & Patt (& Hanka & Reny & Tammi) |  Halloweenská soutěž
Jako my, čeští čtenáři, slavíme svátek Všech svatých, a říkáme mu lidově Dušičky, v anglosaském světě se jedná o trochu profláklejší Halloween. A jelikož je Araluen vlastně středověkou Velkou Británií, rozhodli jsme se, že letošní povídkovou soutěž pojmeme trochu netradičně…

Určitě pro vás nebude žádnou novinkou, že během tohoto svátku jsou hlavními protagonisty duchové a strašidla. A od vás bychom si tentokrát chtěli poslechnout příběhy právě s duchařskou tématikou! =) Je pouze na vás, jak toto zadání pojmete - můžeme se po přečtení klepat strachy, můžeme se od srdce zasmát, to je jen a jen na vašem uvážení. Pokud se budete chtít držet halloweenských tradic, tedy že Willa s Haltem pošlete koledovat od dveří ke dveřím v legračních kostýmech, nebo Eraka necháte vyřezávat dýně, či naše přátele pošlete na dobrodružnou výpravu, kde budou bojovat s opravdovým zlem, to už je ve vaší režii.

My pro vás máme jen pár technických omezení…


Hraničářští odpadlíci

29. října 2015 v 17:39 | Fluffy |  První léta - Střípky
Pan Flanagan už nám nastínil v Hraničářově učni, že ne vždycky byl hraničářský sbor takovým, jaký ho známe dnes. Byly chvíle, kdy jste se hraničářem mohli stát za plný měšeč zlata, místo abyste uměli skvěle stopovat, ovládat luk a nože, či se ztratit z dohledu kohokoliv jen lusknutím prstu. Tyhle chvíle nám přiblíží právě První léta - a i dnešní střípky.

Můžeme jen děkovat, že Crowley s Haltem měli dostatečnou odvahu se odtrhnout od starého hraničářského sboru a znovuvybudovat jednotku, která si zaslouží obdiv Araluenců a respekt nepřátel.


Hlavní záporná postava

22. října 2015 v 17:46 | Fluffy |  První léta - Střípky
Jak už to tak bývá, v každé knížce musí být záporná postava, proti které budou naši hrdinové bojovat. Ani tentokrát to nebude jinak a tímhle návratem v čase John Flanagan "oprášil" děsivého lorda Morgaratha z prvních dvou dílů Hraničářova učně.

Mám na vás otázku - byl podle vás Morgarath opravdu to nejhorší, s čím se Will a jeho přátelé museli během příběhu vypořádat? Nebo máte jiného zlouna, který by měl obsadit první příčku, a proč? =)


Hraničářova dcera - 7. kapitola - Balík

19. října 2015 v 11:37 | Fluffy |  Hraničářova dcera
autorka: Fluffy7. Balík

Slunce se ještě ani neukázalo nad obzorem, ale na statku, který byl vzdálený asi tři míle od draydenského Aberdeenu, bylo živo. Ve chlévě se kromě frkání koní a bečení ovcí rozléhaly údery věder, jak Ben Abbey zaopatřoval všechna svá zvířata. Byl to průměrně vysoký muž se širokými rameny a nesmírnou silou v pažích, zocelený tvrdou prací a těžkým životem rolníka. Společnost mu dělala drobná žena, prošedivělé vlasy měla stažené do pevného uzlu a dojila jednu ze dvou kravek. A ačkoliv by se zdálo nezaujatému pozorovateli, že i přes hluboké vrásky kolem očí a rtů se jedná o velmi energickou dámu, Ben věděl, že si jeho matka dělá starosti.

Plánování

15. října 2015 v 18:27 | Fluffy |  První léta - Střípky
Čtvrteční podvečer je opět tady a s ním další kousky z Prvních let - tentokrát je spojuje jediné slovo, a to plán. =)

Jak jste na tom s plánováním vy? ;-) A těšíte se na novou knížku? Jak si ji plánujete pořídit? V knihkupectví, přes e-shop, nebo si ji radši přečtete v elektronické formě? =)


Pritchardův odkaz

8. října 2015 v 17:33 | Fluffy |  První léta - Střípky
S dalším čtvrtkem jsou tu další dva střípky z Prvních let... oba dva trochu spojuje postava Haltova a Crowleyho učitele, hraničáře Pritcharda. Pamatujete si ještě, co o něm jeho bývalí žáci říkali v povídce Hiberňan ze Ztracených příběhů? Podělte se o svoje postřehy s ostatními do komentářů. ;-)

A užijte si další hraničářská moudra. =)

Pod dubem

6. října 2015 v 15:25 | Hanka & RenyNew & Tammi |  Hraničářské sněmy


Úvodem

Ahoj hraničářky a hraničáři!

Letos jsme se vám opět rozhodly přiblížit, co se dělo na sněmu v pátek 28. srpna 2015 v Praze, poněkud netradičně. Pokud čekáte obvyklou reportáž, jste na omylu. Bude to úplně něco jiného. Pravda, máme malé velké zpoždění a za to se omlouváme. Tímto bychom také chtěly poděkovat Fluffy a Patt za to, jakou práci si s organizací srazu daly. Moc se vám to povedlo a my si to užily. Těšíme se na další! :o)

A teď - jste zvědaví, co si na vás tři hraničářky z Plzeňského léna připravily? To je dobře. Tak hurá do čtení!
S pozdravem,
vaše Hanka, RenyNew a Tammi

Mezinárodní den kávy aneb Trochu medu, prosím!

1. října 2015 v 16:40 | Fluffy |  První léta - Střípky
První říjen je už léta Mezinárodním dnem kávy (následován samozřejmě týdnem kávy), takže při této příležitosti počínaje dnešním datem každý čtvrtek uveřejníme malý kousek z Prvních let (pro ty, kteří nestojí o spoilery, nedoporučujeme klikat na ,Celý článek´, ačkoliv se většinou jedná pouze jen o malý, nic neříkající fragment - stejně jako dnes jen o osobní vtip mezi Crowleym a Haltem o kávě), které se objevují na oficiálním facebookovském účtu australského vydavatelství.

Doufáme, že jste dnešek oslavili pořádně hraničářsky a dali si nejméně tři šálky. ;-)