STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Rozhodnutí - Prolog

9. září 2015 v 10:47 | Fluffy |  Rozhodnutí
autorka: LexiČtrnáctiletá Rose si bude muset vybrat, jestli se bude chtít vrátit do dětského domova, nebo zůstat a cvičit se na hraničářku. Dopadnou společně s Willem únosce, kteří unesli princeznu Madelyn? Zůstane v Araluenu, nebo se vrátí domů?


Prolog

Byl slunečný letní den a já se plahočím do příkrého kopce. Cíl mé cesty je starý kamenný oblouk, který tu zbyl po kdysi jistě krásném hradu.

"Proč tam vůbec chodím?" mumlám si pro sebe. Ale už jsem skoro nahoře. Odhrnuji si dlouhé černé vlasy z čela. Je odtud nádherný výhled na zvlněnou krajinu.

Nejbližší vesnice je odtud vzdálená asi tři míle. Vidím z ní jen vysokou kostelní věž. Vesnice se nachází pod kostelem. V ní jsem dříve bydlela. Už zase vzpomínám na dobu před rokem. Ty vzpomínky si nesmím dovolit. Ale už je nemohu zastavit. Míhají se mi před očima jedna za druhou. Kdyby jen neexistovala auta. Mohlo být vše úplně jinak.

Po tvářích mi stékají slzy. Najednou slyším nějaký křik. Polekaně vyskočím na nohy a rozhlížím se. Zdá se, jako by křik vycházel z oblouku. Pomalu k němu přistupuji a natahuji ruku. Už se skoro dotýkám fialové záře, která se v něm objevila. Záře pohltila ruku a pak mě celou prostoupila.

Cítila jsem, že padám. Tvrdě jsem dopadla na něco mokrého a studeného.

Poté jsem ztratila vědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 9. září 2015 v 12:59 | Reagovat

Bylo to krátké a moc nám toho neřeklo, ale pár náznaků se objevilo a já začínám něco tušit. :o) Co si myslím, je, že hlavní hrdinka žije v současnosti a tím obloukem se dostane do světa HU. To byl můj tip. :oD

Zajímá mě, jak budeš pokračovat. Tak hodně štěstí s psaním další kapitoly. :o)

2 Lexi Lexi | 9. září 2015 v 16:29 | Reagovat

Příště udělám delší kapitolu.Je to moje první povídka tak snad příště bude delší. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama