STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Hraničář a rytíř - Prolog

7. září 2015 v 12:44 | Fluffy |  Hraničář a rytíř
autorka: NessMladá dívka vyrůstala v opatrovně. Ale nikdy se nedozvěděla nic o své minulosti. Jediné, co ví, že ji do opatrovny přinesl hraničář. V den vybírání ji ale začne někdo sledovat. Kdo je tajemný muž? A znal její rodiče? A co když je sám z její rodiny? To se dozvíte v povídce o hrdinných činech, rodině a přátelství.


PROLOG

Před čtrnácti lety

Stará pracovnice v opatrovně, Sandra, právě ukládala menší děti do postelí. S úsměvem si vzpomněla, že takhle ukládala malého Horáce, teď araluenského krále. A slavného hraničáře Willa Dohodu. Otočila se a potichu za sebou zavřela dveře. Dolehla na ni únava. Pokrčila rameny a šla si udělat čaj.

Trhla sebou. Vzbudilo ji zaklepání na dubové dveře. Uvědomila si, že usnula nad nedopitým čajem. Zvedla se ze židle a přešla ke dveřím. Otevřela a uviděla nevysokou postavu ve strakaté, zeleno-šedé pláštěnce a s dlouhým lukem přes rameno. Poznala v něm hraničáře. Kapuci měl staženou do obličeje, ale Sandra viděla slzy, které se mu třpytily na bradě. Shlédla na jeho ruce. Držel v nich malý uzlíček.

"P-Prosím, postarejte se o ni," řekl hraničář.

Teď už bylo poznat, že je něčím zřejmě velmi zdrcen. Sandra si vzala holčičku a pohlédla na hraničáře.

"Kdo byli její rodiče? A kdo jste vy?" zeptala se mírně.

Hraničář zatnul čelisti a po tvářích mu začaly znovu téct slzy. Potřásl hlavou a stáhnul si kapuci z čela. Odhalil hnědé vlasy a velmi smutné oči.

"Jména nejsou důležitá. A její rodiče… byli mí přátelé." Podíval se k lesu a potom šeptem dodal: "Její otec chtěl, aby se jmenovala Sarah."

"To je hezké jméno," pronesla Sandra s očima upřenýma na dítě. Ani si nevšimla, že hraničář zmizel do lesa.


Královna Kasandra jenom zírala na vzkaz od Halta. Z očí se jí řinuly slzy. Nemohla to pochopit. A nemohla to říct svému manželovi. Tomu by ta zpráva rozervala srdce.

"Kas? Proč brečíš?"

Horácův hlas ji vytrhl z myšlenek. Pohlédla na manžela. Starostlivě se na ni díval. Podala mu kus pergamenu. Horác ho začal číst a do očí mu vhrkly slzy.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Reny Reny | 7. září 2015 v 14:44 | Reagovat

No, začala jsi odvážně. Takže byl to Will, Gil anebo jiný hraničář? Nebo jinak - bylo to dítě Willovo, Gilovo, nebo někoho jiného, na kom Horácovi a Kassandře záleželo? Tyhle se mnohé další otázky se mi vyrojily v mysli, takže jsem zvědavá, co sis na nás (a hrdiny povídky) vymyslela...

2 Ness Ness | 7. září 2015 v 15:01 | Reagovat

Nebudu nic prozrazovat, jen, že já jsem v psaní hrozně špatná. Budu se to snažit vylepšit, ale nemůžu nic slíbit... :) Ale jinak díky, aspoň vím že bych se to měla snažit dělat napínavější. :)

3 Hanka Hanka | 7. září 2015 v 18:06 | Reagovat

Zdravím, Ness.

Začala jsi hned na smutnou notu a přitom jsme se nedozvěděli nic konkrétního, prolog jak má být. :oD Jsem zvědavá, stejně jako Reny, co máš pro nás připravené dál. Kdo je Sarah, jaké má předky. :o)

Jsem trošku taková puntičkářka, takže to nemůžu nechat být - Trhla sebou, ne trhla s sebou. :o)

A že říkáš, že jsi v psaní hrozně špatná... Netvrdila bych. Už jsem četla mnohem horší věci. :o) A každý přece musí nějak začít. Čím víc budeš psát, tím lepší tvoje tvorba bude. Všechno chce praxi. :o) Takže hodně štěstí s dalším dílem. :o)

4 Ness Ness | 7. září 2015 v 18:30 | Reagovat

Děkuju moc, Hani. Vzhledem k tomu, že chodím teprve do sedmé třídy, tam bude asi chybek víc, ale budu se snažit.
No, ještě jednou děkuju :)

5 RA lover RA lover | E-mail | 12. září 2015 v 15:45 | Reagovat

Ahoj Ness, chtěla bych se zeptat, kdy mohu čekat pokračování? Hrozně moc se těším! Začala jsi opravdu suprově ;)

6 Fluffy Fluffy | 13. září 2015 v 8:15 | Reagovat

Pokračování mi Ness již poslala, takže jen co se vrátím ze zahraničí, tak kapitolu zveřejním. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama