STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Královský jezdec - Prolog

19. března 2015 v 14:08 | Fluffy |  Královský jezdec
autorka: Betty

Na trůn usedá panovník. Touto chvílí se stává dosud neorganizovaná Pikta sehraným národem. Silnějším než kdy předtím.
Dokáží naši araluenští hraničáři čelit promyšleným nájezdům Skotiů? Zvládnou znovu sjednotit panikou rozdělený Araluen? Nebo celý ostrov propadne Piktě a hraničářský sbor znovu zanikne?
Farlend vstal z nepohodlné židle a začal přecházet po místnosti. Neklidně těkal očima a při každém dalším otočení netrpělivě pohlédl k velkým dvoukřídlým dveřím. Jeho pohled se nyní pozastavil na okně. Chladné počasí, které se mísilo s neustále padajícím sněhem, mu náladu nezlepšilo.

Vzpomněl si na svou nedávnou korunovaci. Byl to rozhodující okamžik nejen pro něj, ale i pro celé království. Tím dnem se stala Pikta sehraným a organizovaným národem. Silnějším než kdy předtím.

Znovu se chystal vykročit, když tu se ozvalo drsné zaklepání. Zvednutou nohu opět položil na zem a hlasitě odpověděl: "Vstupte!"

Dveře se otevřely a do místnosti vkročila tmavě oděná postava v kápi. Za ní se vynořilo dalších šest mužů. Rychle kráčeli k velkému borovému stolu. Nedbale židle odsunuli a usedli. Postava v kápi se posadila do rohu místnosti.

Jestliže Farlend čekal nějaké zdvořilé úklony, mohl na ně ihned zapomenout. Rozmrzele pohlédl na vodu kapající z jejich plášťů. Pokrčil rameny, když si uvědomil, že teď má na úklid služebnictvo.

Přistoupit ke stolu a zakašláním si zajistil pozornost. Popadl velkou roli papíru, která až doposud ležela na desce stolu. Rozbalil ho. Muži se znechuceně zašklebili, když uviděli mapu Araluenu. Nenáviděli tuhle sousední zemi. Byla silným protivníkem Pikty a nájezdy do ní v poslední době nebyly zrovna úspěšné. A právě proto se tu sešli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 20. března 2015 v 13:24 | Reagovat

Ahoj Betty,

koukám, že se s novými povídkami tady na blogu v poslední době roztrhl pytel. :o) Tak tě tady vítám. :o)

Ještě než jsem si přečetla celý prolog, dost mě zaujal tvůj popis. A úvodní obrázek je taky moc pěkný. :o) Zatím to vypadá dost zajímavě, jsem zvědavá, jak budeš pokračovat. Tak hodně štěstí s dalším psaním. :o)

2 Betty Betty | 24. března 2015 v 6:30 | Reagovat

Zdravím,
popravdě řečeno taky by mě zajímalo jak to bude vše pokračovat a jaký bude ohlas.:D
Ale rozhodně děkuji.
Betty

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama