Královský jezdec - 1. kapitola

26. března 2015 v 19:50 | Fluffy |  Královský jezdec
autorka: Betty


Začínal podzim. Do Hogarthského léna přicházel silný vítr a již tak dost husté mrholení se proměnilo ve vydatný déšť.

Skupina dvanácti Skotiů se plahočila údolím. Nikdo neměl chuť promluvit. Nepříjemné ticho přerušilo Skargovo zavrčení: "Nehodlám v týhle zpropadený zemi strávit noc. Trape, říkal jsi, že to tady znáš."


Trape uhnul pronikavému pohledu velitele. Chtěl odseknout, že to v životě neřekl, ale měl dost rozumu, aby se včas zastavil.

Skarge pokynul rukou a jednotka se zastavila.

Před nimi se objevilo malé stavení. Bylo až udivující, že stojí tak daleko od ostatních vesnic. Dřevěný statek s doškovou střechou působil v šeru jako honosné obydlí. V přiléhající ohradě se klidně páslo stádo ovcí. Ze zadní části domu se ozývalo koňské řehtání.

V okně se mihlo světlo a rázem osvítilo celé stavení.

"Budeme útočit?" ozvalo se za zády generála.

Skarge se zamračil. Nenáviděl tuhle skotijskou bandu domýšlivých hlupáků. Trochu důstojnosti k veliteli by neuškodilo. "Ano. Zaútočíme ihned."

***

"Amare, nemůžeš stát alespoň chvíli v klidu? " Koník jen pohodil hlavou a znovu začal do Derricka strkat. "Náramně zábavná hra," řekl chlapec a vytáhl z kapsy již třetí jablko.

Derrick byl čtrnáctiletý chlapec. Byl jedináček a neměl život na statku jednoduchý. Otec mu onemocněl a matka o něj musela pečovat. Všechno hospodářství převzal on.

Najednou se ozval hlasitý výkřik. Dveře stáje se rozrazily. Chlapec se hbitě otočil. Amar zařehtal a zmatený náhlým pohybem svého pána se vzepjal na zadních. Na pozadí večerní oblohy se rýsovala postava v červené tunice s jasně viditelným bílým orlem. Vešla na světlo a její kroužková zbroj se zaleskla ve svitu lampy. Derrick okamžitě vytasil dýku. Byla to marná zbraň proti velkému meči, který svíral skotijský voják. Hoch couvl a postavil se před koně. Hodlal svého přítele bránit do poslední chvíle. Trape se ušklíbl a vyrazil vpřed.

Z ničeho nic ho však popadla čísi ruka. Trape se obrátil a zíral do tváře svého generála. Skarge ho odstrčil a přistoupil blíž k chlapci. Ten napřáhl ruku s dýkou a nervózně se zadíval na muže.

"Dej to pryč, chlapče. Chci jen toho koně."

Derrick však zavrtěl hlavou a rozběhl se proti Skotimu. Skarge se s lehkostí vyhnul dýce a udeřil hocha do spánku. Derrick se svalil na zem. Vnímal vrkání svého koně, kterého odváděli pryč. Zmocnila se ho bezmoc. Hrozná bezmoc. Najednou nevěděl, co se vlastně děje. Do mlhy naposledy uslyšel řehtání svého koně. Pak už neslyšel nic. Jediné, co pro něj existovalo, byla tma.

"Zapalte to tady," ozval se velitel a olejovou lampou mrštil do sena.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačule Kačule | 26. března 2016 v 23:15 | Reagovat

Co??? Jestli to měl být hlavní hrdina a Ty ho zabiješ, tak nevím, nevím. Nedávalo by to smysl. Doufám, že Derrick se odtamtud nějak dostane, protože seš na dobré cestě - je to čtivé a napínavé. =D Jednoduše řečeno - já chci další kapču. =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama