STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Únor 2015

Vzpoura - 1. kapitola

26. února 2015 v 18:44 | Fluffy |  Vzpoura
autorka: Anča


1. kapitola

Will se rozhodl. Na ten den vybírání se půjde podívat. Stejně musí za Araldem kvůli nějakým nevyplněným papírům, ale chtěl se ještě jednou podívat na toho neznámého chlapce. Něčím ho zaujal. Když ho později sledoval, všiml si jeho obratnosti. Ten kluk při cestě do hradu bez nejmenších potíží ukradl jablko jednomu z nejlakomějších obchodníků v celém lénu. Co ale Willa překvapilo ještě víc, byl způsob, jakým se mladík dostal na opatrovnu. Neprošel kolem stráží, místo toho prolezl oknem přes jídelnu, proběhl po nádvoří, aniž by si ho někdo všiml, a do svého pokoje v druhém patře vylezl po jedné z tyčí, přes kterou se táhly šlahouny břečťanu. A to všechno zvládl za pouhých pět minut.

Rytierske dievča - Prolog

24. února 2015 v 10:58 | Fluffy |  Rytierske dievča
autorka: Dany


Prolog

"Nevieš, prečo my musíme do Araluenu? Nemohol proste Horác prísť za nami na Redmont?"

"Asi sa mu nechcelo opúšťať Evanlyn s dětmi."

"A to, že Jenny musí opustiť Gila, mu nevadí."

"Tak prečo si mu to vtedy odkýval, keď ti to tak vadí?"

"Aby som pravdu riek, tak neviem."

Ztracená - Kapitola čtvrtá - Příbuzné si nevybereš

22. února 2015 v 16:24 | Fluffy |  Ztracená
autorka: Hanka


Kapitola čtvrtá

Příbuzné si nevybereš

Vstal brzy před východem slunce. Jeho první kroky vedly k Sáře. Tiše otevřel dveře. Pohled, který se mu naskytl, ho přinutil zůstat pobaveně stát. Uzounkým okénkem vysoko ve zdi vnikal do pokoje matný svit pouliční lampy. Tak tak stačil na to, aby osvětlil obličeje lidí v místnosti. Všechny tři ženy spaly. Stará Suzanna v ošoupaných, zaprášených šatech stejné barvy jako její vlasy ležela rozvalená na zemi nejblíže ke vchodu do pokoje. S ústy dokořán hlasitě pochrupovala.

Páté Bratrstvo 24.3.2015 na pultech knihkupectví! Předobjednávka již 16.3.!

19. února 2015 v 20:26 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Už jen chvíli a máme tu další díl Bratrstva - Horu štírů! Přesně 24. 3. jej najdete ve všech knihkupectvích! Na e-shopu českého nakladatelství si budete knihu moci objednat už v týdnu od 16. 3.

V pátém příběhu série Bratrstvo čeká Hala a jeho bratrstvo Volavek ještě jedna cesta do vyprahlé Aridy.

Araluenský král Duncan má pro Hala a bratrstvo Volavek naléhavý úkol. Jeden pokus o zavraždění princezny Kasandry byl překažen, vrazi však nepřestanou, dokud nesplní svou povinnost, kterou považují za věc cti.
Volavky se spolu s hraničářem Gilanem proto znovu vypraví do Aridy. Musejí v poušti vystopovat vrahy, proniknout do horského doupěte jejich sekty, najít jejich vůdce - a zastavit ho.
Obávaný zabiják však není jedinou hrozbou, které musejí čelit. U pobřeží se schyluje k námořní bitvě a po Volavkách se žádá, aby pomohly starému příteli Araluenců v boji.
Volavky jsou nuceny rozdělit své síly mezi rozpálenou pevninu a zrádné moře. Podaří se jim splnit úkol dřív, než vrazi najdou svou královskou oběť?Sourozenecké setkání 1 - Dívka z ulice

17. února 2015 v 13:20 | Fluffy |  Sourozenecké setkání
autorka: Elda


Kapitola 1. - Dívka z ulice

"Hele, už ti není pět, abychom tě nechali jen tak krást. Vrať ten chleba!"

"Ale…"

Jakmile ji prodavačka zpražila pohledem, začala natahovat ruku s uloupeným chlebem k její ruce. Prodavačka svůj přísný pohled vyměnila za přívětivý, čímž se dopustila nehorázné chyby, kterou si později uvědomila.

"Tůdle!" vyštěklo oproti ní stojící děvče a začalo utíkat někam pryč.

"Chyťte tu zlodějku!" začala křičet za jejími zády. V dívce se vysoce zvedl adrenalin. Tohle byl jediný příjemný pocit při utíkání před strážemi. A co mám asi tak jíst? ptala se dívka sama sebe.

Vzpoura - Prolog

14. února 2015 v 14:27 | Fluffy |  Vzpoura
autorka: Anča

Will na opatrovně zahlédne zvláštního chlapce. S překvapením zjišťuje, že má talent na hraničářské řemeslo. Rozhodne se přijmout ho za svého učně. Když se později vrátí Halt, zjišťují, že hraničářský sbor má problémy. Rozděluje se na dvě poloviny a Will s Haltem a Robertem mají jen málo času na varování obyvatel léna Norgate, že po nich jdou vzbouřenci s dubovými listy. Podaří se jim zasáhnout včas? A má vůbec cenu ničit nejvýkonnější jednotku v celém Araluenu? To vše a ještě víc v povídce Vzpoura!Zbloudilý rytíř - Kapitola 4 - Boj o život

11. února 2015 v 14:14 | Fluffy |  Zbloudilý rytíř
autor: Mike


V templářském chrámu bylo velmi rušno. Tavish přijel se svojí skupinou, ze které zázrakem při potyčce nikdo nezemřel, ale jeden má na kahánku.

Odtáhli Dereka v bezvědomí na ošetřovnu a vysvlékli ho z kroužkové zbroje.

Sourozenecké setkání - Prolog

8. února 2015 v 19:16 | Fluffy |  Sourozenecké setkání
autorka: Elda

Will se narodil a žil celý život jako jedináček, dokonce jako sirotek, že? A bylo někdy dokázáno, že je to pravda? Will společně s Haltem, Horácem a Evanlyn zjistí, že ne!

Gilan příjme do učení jedno děvče jménem Rory. Willa překvapí, že je zhruba stejně stará jako Gilan, ale Horác o ní zjistí i něco jiného... něco důležitějšíhoHraničářův učeň: První léta - Turnaj v Gorlanu

5. února 2015 v 10:43 | Fluffy |  NEWS
První léta, příběh o Haltovi a Crowleym, dostala v názvu ještě dodatek - a to Turnaj v Gorlanu (Tournament at Gorlan).
Australské nakladatelství také prozradilo, že u nich vychází nová knížka - jako už klasicky každý rok - na podzim, tedy 1. října.

Českého překladu bychom se tudíž mohli dočkat někdy v této době za dvanáct měsíců. =)


Ztracená - Kapitola třetí - Odvaha

3. února 2015 v 12:01 | Fluffy |  Ztracená
autorka: Hanka


Kapitola třetí

Odvaha

Po nenadálém hluku, který způsobila pěst bušící na vchodové dveře, se v Ab´Hashově pracovně rozhostilo hluboké ticho. Liam vyskočil z taburetky v přesvědčení, že je to jeho konečně se vracející kamarádka, ale nyní si tím už nebyl tak jistý. Váhavě přešel ke dveřím. Zastavil ho rozhodný pánův hlas.