STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Dívka z hvězd - 6. kapitola

22. ledna 2015 v 11:54 | Fluffy |  Dívka z hvězd
autorka: LůcaKapitola 6

Cestou zpátky k hradu narazili na George, který se omlouval, že zmeškal jejich příjezd, ale nutně prý musel dopsat nějakou listinu pro barona Aralda. Plat se přidružila k dívkám, kupodivu Drey neprotestovala, a tak jim cesta utíkala rychle. Alex jim vyprávěla, co se událo v Araluenu, a Drey na oplátku seznamovala Alex s tím, co se všechno stalo na Redmontu, Annabeth do jejich vyprávění občas vskočila nějakou vsuvkou, Plat jen poslouchala. Dívky probíraly spoustu témat, postupně se dostaly od klepů k vážným věcem. Byly zabrané do rozhovoru a nevšimly si, že kluci někam zmizeli.


"Tak co, Drey, dovolí nám vystudovat na hraničářky?" zeptala se najednou Alex Drey. Ta už se chystala odpovědět, ale přerušilo ji zařvání, Všechny zaječely a snažily se uklidnit vyděšené koně. Drey s Alex vytáhly luky, Annabeth dýku, z křoví podél cesty se ozval dvouhlasný smích.

"Holky, prosím, nestřílejte!" Následně se hlas zase rozchechtal. V Alex začalo klíčit podezření.

"Are! Ricky! Okamžitě vylezte!"

A opravdu, z křoví se vynořili Ar a Richard, kteří se stále ještě zmítali v záchvatech smíchu.
Když se na ně dívky pořádně podívaly, začaly se smát taky. Oba kluci neměli košile a byli pomalováni zeleným bahnem, do vlasů si zastrkali větvičky. To už dorazili dospělí, které poplašily zděšené výkřiky. Kasandra přejela oba mladíky naštvaným pohledem, Jenny si povzdechla. Ostatní jen těžko zadržovali smích, Horác je poslal pro koně, které si ukryli o kousek dál. Když je přivedli, bylo naplánováno, že pojedou k nejbližší říčce a tam se Ar s Richardem umyjí.

A tak se jelo dál, oba kluci si čisté košile přehodili přes koňské krky. Mládež teď jela v jedné skupince, Plat jela vedle Annabeth a Ricky, Drey, Ar a Alex jeli v druhé řadě. Plat si povídala s Annabeth, Ar s Alex a Richardem, nikdo si nevšiml, že Drey zajela trochu blíž k Arovi a… rozepnula mu pásek. Když si Ar uvědomil, že mu padají kalhoty, bylo pozdě. Drey vyrazila cvalem přes louku, aby ji Ar nemohl chytit, ten se ji pokusil pronásledovat, ale držet si kalhoty a řídit koně ve cvalu prostě nezvládl. Zpomalil do klusu, kroku a nakonec zastavil. Zapnul si pásek a přešel ze zastavení rovnou do cvalu, mířil vstříc Drey, která předváděla své jezdecké umění. Za Arem vyjeli všichni, takže první jela Drey, druhý Ar a třetí, k údivu všech, jela Plat. Skupina jezdců cválala k lesu…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 22. ledna 2015 v 15:28 | Reagovat

Zase mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala, kdo je kdo. A ani teď si ještě nejsem jistá. :o) Najednou je tam nějak moc postav. :o) Ale neboj, to bude tím, jak dlouho jsem Dívku z hvězd nečetla, já to zvládnu.

Asi nebudu dneska moc pozitivní, ale doufám, že ti má rada pomůže v budoucnu, až budeš zase pokračovat s psaním. Docela často se ti tam opakovalo sloveso jel: A tak se jelo dál... Mládež jela v jedné skupince... Plat jela vedle... první jela Drey... a podobně. Příště zkus najít nějaké synonymum, co takhle třeba ujíždět? :oD Nebo by mohlo pomoct přestavět větu úplně, a tak se opakování vyhnout. :o)

Hezký nápad s maskováním chlapců a následným překvapením, mohla jsi to ještě trochu rozvést, když tak ráda popisuješ. (soudím podle posledního odstavce) :o) Mám pocit, že kapitola mohla být trochu delší, přece jen samotná cesta bez větší zápletky moc nestačí na pořádný děj. Ale věřím, že se to příště rozjede. :o)

Tak s chutí do dalšího psaní! Doufám, že ti moje kritika nebude příliš proti srsti, jen se snažím pomoct. :o)

2 Lůca Lůca | 27. ledna 2015 v 17:20 | Reagovat

No jo, chápu že v tom někdo může mít bordel. Zvlášť když jsem ke jménům přidala ještě přezdívky. Každopádně děkuju za kritiku, sice se snažím opakování slov vyhnout, dřív se mi to stávalo opravdu často a většinou si text pořádně projdu ale teď jsem na to zapoměla.
A mimochodem popisování nesnášim :D jenom jsem se snažila nějak ukončit,  nejraději bych psala kapitolky opravdu jenom krátké (asi 200 slov) ale častěji :D.

3 Lucie | Tess Lucie | Tess | 25. července 2017 v 22:16 | Reagovat

Taky si myslím, že by si mohla do kapitoly zaplést trochu víc děje. Jinak OK. A piš dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama