STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už brzy! ;-)

Leden 2015

Zbloudilý rytíř - Kapitola 3 - Ragnar

30. ledna 2015 v 12:24 | Fluffy |  Zbloudilý rytíř
autor: Mike


Od založení řádu v Araluenu uběhlo pět měsíců a chrám, který byl spíše výcvikovým táborem, zatím byl v plném provozu. Výcvik měl na starosti kapitán Tavish, ale velení a nacvičování vojenské strategie měl na starosti Derek. Žádný z mužů, kteří cvičili v chrámu, zatím nebyli rytíři, ale to se mělo brzy změnit.

Pašerácká stezka II

26. ledna 2015 v 11:43 | Fluffy |  Komentářová povídka - Pašerácká stezka
Věřili byste tomu, že už jsme dohromady napsali šest stránek? Přes tři tisíce slov! Doufám, že budeme stejně pokračovat, nemusíte psát přeci odstavce, stačí i dvě, tři větičky, abyste příběh posunuli! =)

Pravidla si můžete připomenout tady, diskutovat s ostatními hned vedle. ;-)

Vzhůru do čtení a do psaní! =)


A nejoblíbenějším australským spisovatelem pro rok 2015 se stává... JOHN FLANAGAN!

23. ledna 2015 v 11:00 | Fluffy |  NEWS
S radostí vám oznamuji, že naše hlasy, které se spojily s fanoušky sérií z celého světa, to dokázaly! John Flanagan se stal nejoblíbenějším australským autorem roku 2015.
Velká gratulace!Dívka z hvězd - 6. kapitola

22. ledna 2015 v 11:54 | Fluffy |  Dívka z hvězd
autorka: LůcaKapitola 6

Cestou zpátky k hradu narazili na George, který se omlouval, že zmeškal jejich příjezd, ale nutně prý musel dopsat nějakou listinu pro barona Aralda. Plat se přidružila k dívkám, kupodivu Drey neprotestovala, a tak jim cesta utíkala rychle. Alex jim vyprávěla, co se událo v Araluenu, a Drey na oplátku seznamovala Alex s tím, co se všechno stalo na Redmontu, Annabeth do jejich vyprávění občas vskočila nějakou vsuvkou, Plat jen poslouchala. Dívky probíraly spoustu témat, postupně se dostaly od klepů k vážným věcem. Byly zabrané do rozhovoru a nevšimly si, že kluci někam zmizeli.

Hraničářský sněm 2015?

18. ledna 2015 v 13:30 | Fluffy |  NEWS
Ahoj vespolek!

Rok se s rokem sešel, a protože se jarní i letní měsíce pomaloučku blíží, mám na vás otázku, zda by i letos byl zájem o popovídání si, hraní her a propírání nejnovějších knížek pana Flanagana. =)

Jelikož mám tenhle rok pekelně náročný, protože mě čekají státnice a přijímací zkoušky na inženýrské studium, tentokrát bych se vůbec nebránila úplně prázdninovému termínu. =) Nebo jarně květnovému, červen a začátek července bude dost plný. =) Samozřejmě, pokud se vás většina shodne a mně na pondělí po víkendu, kdy bychom se sešli, nenapíší termín, přizpůsobím se. To není problém, jen říkám, co bych preferovala. ;-)

A které město? Prahu, Plzeň, Hradec Králové?

Prosím tedy, abyste se do komentářů vyjádřili, zda byste o setkání znovu stáli.
Mějte se krásně!
F.

PS: Kdyby si někdo chtěl připomenout, jak nám bylo fajn na tom minulém srazu, Hanka s Tammi napsaly skvělou reportáž. =)

Zbloudilý rytíř - Kapitola 2 - Vzhůru do služby

15. ledna 2015 v 23:16 | Fluffy |  Zbloudilý rytíř
autor: Mike


Vítr ševelil v korunách stromů a Dereka to nekonečné čekání dohánělo k šílenství. Král Horác měl právě audienci s důležitými hosty a Will s Maddie vyřizují na hradě něco s Gilanem, vůdcem hraničářského sboru. Takže jediná zábava, které se mu tu dostávalo, byla sledovat výcvik kopiníků královské armády, ale dívat se, jak si pár rytířů dává navzájem nakládačku, tak to vás po chvíli sledování přestane bavit.

Nominace na australského nejoblíbenějšího spisovatele!

12. ledna 2015 v 9:53 | Fluffy |  NEWS

Náš milý John Flanagan je nominovaný na australského nejoblíbenějšího spisovatele - a my, z malé České republiky, se můžeme taky zapojit! Kolikrát chceme - stačí prostě jen hlasovat znovu a znovu a znovu. Pojďte se přidat ke všem fanouškům Hraničářova učně a Bratrstva po celém světě a dostat Johna na příčku nejvyšší!

Příští pondělí bude ohlášena TOP 50 autorů a 23. ledna se dozvíme, jak to všechno dopadlo. Pan Flanagan naši pomoc potřebuje, protože konkurence je velmi vysoká - zmiňme třeba Markuse Zusaka, který se svými knihami jako například Zlodějkou knih zaujal mnohem širší publikum.

Hlasovat můžete tady: DEJ SVŮJ HLAS! - stačí najít Flanaganovo jméno v seznamu, zaškrtnout, sjet na jeho konec a zmáčknou tlačítko "Vote" tedy zvolit. =)
Stránka vám poděkuje za váš hlas, a pokud chcete přidat našemu oblíbenému autorovi další - klikněte pod poděkování na: "Return to Poll" a ono vás to vrátí znovu do hlasovacího módu! =)

Držte Johnovi palce a ukažme mu, že si vyhrát plně zaslouží! =)

PRVNÍ LÉTA

5. ledna 2015 v 14:29 | Fluffy |  NEWS
Ve svazku nazvaném První léta mladý Halt a Crowley vedou pátrání po princi Duncanovi, vytvoří hraničářský sbor a bojují s Morgarathem, uchvatitelem araluenského trůnu. "Bude to něco jako Sedm statečných a Robin Hood dohromady," říká autor John Flanagan.
Kniha je plánována na říjen 2015! (pozn.: české vydání datum stále nemá)


Tak co, těšíte se? =)
F.

Ztracen v budoucnosti - 3. kapitola

4. ledna 2015 v 13:17 | Fluffy |  Ztracen v budoucnosti
autorka: IviisPo rychlé snídani se Gilan opřel o opěradlo svojí židle.

"Co budeme dělat?"

"Musíme něco dělat?" Děvče v hrané nelibosti nafouklo tváře a nakrčilo obočí.

Krásný nový rok!

1. ledna 2015 v 0:31 | Fluffy |  NEWS
Přeji všem autorům i čtenářům blogu jen to nejlepší do nového roku 2015! Roku, kdy se v České republice dočkáme pátého pokračování Bratrstva, a jak bylo dnes (ano, opravdu už dnes =D) oznámeno, tak nás John Flanagan už potěší první knihou s dobrodružstvími Halta a Crowleyho!

Mějte se moc krásně!

Fluffy