STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Hrdinové nové generace - 5. kapitola - Sny a voda

15. listopadu 2014 v 14:22 | Fluffy |  Hrdinové nové generace
autorka: WiseGirl


Tak Vás všechny zdravím po dlouhatánské době (ani radši nechci vědět po jak dlouhé…) s další kapitolou. Doufám, že jste na mě nezapomněli a že to ještě někdo bude číst. Chci se omluvit za svou dlouhou absenci na blogu, já si vážně myslela, že přes prázdniny toho napíšu habaděj (ach ta moje naivita :D), a ono nic. Pak přišly první měsíce školy a… no všichni to známe, ne? No, nebudu dál zdržovat a tady je kapitolka, jenom krátká, ale jsem ráda, že jsem aspoň něco sepsala. :-)Sen a voda

Jaký to zvláštní sen.

Chrisovi se zdálo, že ho někdo táhne lesem, neznámo kdo a neznámo kam.

Ruce měl svázané a nohy uvězněné v železném stisku svého únosce.

Christopher věděl, že by se měl bránit, věděl to moc dobře, všechny jeho instinkty doslova křičely: 'Vysvoboď se! Zmiz odsud!', ale byl to přece jenom sen a on byl zvědavý, jak nakonec dopadne. Třeba se nakonec ukáže, že jeho únosce je nějaký duhový osel křičící: "Pudink!", nebo něco podobného…

'Je to ale dost realistický sen,' pomyslel si, když jeho hlava poskočila a bolestivě narazila na kořen stromu.

Z ničeho nic se cizinec zastavil a Chrisovy nohy dopadly na zem. Slyšel, jak se neznámý o pár kroků vzdálil, pak jako by se chvíli nic nedělo, dokud mu kousíček od hlavy nepřistál jeho vlastní vrhací nůž. Až v tu chvíli Chrisovi opravdu došlo, že to není žádný sen. Slyšel rychle se vzdalující kroky osoby, která ho dovlekla až sem. I přesto, že Chris byl velice zvědavý a zajímalo ho, proč si únosce dal tu práci, aby ho dostal sem a pak náhle zmizel, nezdržoval se úvahami a teoriemi, ale jal se svého osvobozování. Hbitě vyprostil svůj nůž z měkké hlíny u své hlavy a opatrně přeřezal provazy svých pout, přesně tak, jak ho to učil jeho otec s Haltem a jak si to ani ne před měsícem znovu zopakoval s Gilanem. Jakmile se provazů zbavil, s nožem v ruce vyskočil na nohy a rozhlížel se po případných nebezpečích. Místo bandy hrdlořezů či hladové smečky vlků však viděl jen vzkaz vyrytý klacíkem do země.

"Hni sebou nebo nestihneš snídani.
P.S.: Nezapomeň donést vodu, vědro ti nechám u studny."
-G

'Skvěle, celou dobu to byl Gilan. To je opravdu báječné…' pomyslel si Chris


***

Po deseti minutách chůze podél stopy, kterou na zemi zanechaly jeho záda, se Christopher konečně vynořil u obydlí starého Boba. Dovolil si se na malou chvilku zastavit, nabrat dech a po ránu se konečně i pořádně protáhnout. Hned potom vyrazil přímo ke studni, kde - jak Gilan slíbil - na něj čekalo prázdné vědro na vodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 16. listopadu 2014 v 11:42 | Reagovat

Wisie, je dobře, že ses zase vrátila ke psaní. S tou školou to naprosto chápu, taky mám strašně málo času na věci, které bych chtěla dělat. :o)

Po dlouhé době jsme si mohli přečíst, jak to s Chrisem vypadá, jak probíhá jeho učení u Gilana. :o) Žádná procházka růžovým sadem to není a Gilanovy způsoby mi trochu připomněly Halta, ani nevím čím. :oD Chris se s tím ale popasoval dobře, na takovéhle věci a různé podivné vtípky je asi od prošedivělého hraničáře i svého otce zvyklý. :o)

Jsem zvědavá, co pro Chrise vymyslíš dál. :o)

2 Fluffy Fluffy | 18. listopadu 2014 v 11:02 | Reagovat

Já jsem tak ráda, že jsi zpátky! =) Doufám, že se ti zase podaří další díl sepsat brzičko. =)

Chris a Gilan jsou bezva dvojka, taky mi připomínají Willa s Haltem, ale to není vůbec na škodu, taky proto jsme si HU zamilovali... =) Stejně jako Hanka se moc těším, co si pro hraničářského učně připravíš. =)

3 Kačule Kačule | 27. března 2016 v 13:41 | Reagovat

Wisie, tuhle povídku jsem si přečetla teprve teď, ale moc mě zaujala a jsem napnutá jak tětiva u luku. =D Tak piš dál, ať tu máme co nejdřív další kapču.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama