STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Dívka z hvězd - 5. kapitola

22. listopadu 2014 v 16:32 | Fluffy |  Dívka z hvězd
autorka: Lůca
Kapitola 5

Platine procházela chodbami Redmontu, od doby, kdy ji Gilan "přivezl", už uplynul týden. Všichni v celém hradě už si na novou obyvatelku zvykli. Alyss jí určila denní rozvrh, aby byla do velkého plesu připravená. Zvykala si na místní zvyky, Annabeth ji učila tančit, Lady Paulina ji učila etiketu a Alyss zbytek věcí, které by měla umět. Teď Plat pospíchala za Annabeth kvůli další lekci tance. Otevřela dveře a mírně překvapená vešla dovnitř. Zády k ní stály dvě postavy, Annabeth a nějaký vysoký kluk. Oba se otočili.

"Konečně jsi tady," přivítala ji Annabeth. "Tohle je můj bratr Arratay, Are, tohle je Plat."

"Těší mě, že konečně poznávám naši mimozemšťanku." Usmál se na ni a ona mu úsměv oplatila.

"Také mě těší," řekla a podívala se mu do očí. Má hezké oči, pomyslela si. Už od dívek z vesnice a hradu slyšela, že má Ar okouzlující oči, ale nevěnovala tomu pozornost. Totéž slyšela už o několika chlapcích, ale žádný je neměl tak podmanivé a tak modré jako Ar, odstín jeho očí připomínal velmi modrou ocel, chladnou, pevnou, ale s veselou jiskřičkou.

"Ar si bude opakovat tanec s tebou, nechci, aby nám na plese dělal před královskou rodinou ostudu," řekla Annabeth a Ar na svoji sestru vyplázl jazyk.

"Cože? On přijede i král?" Plat nedokázala skrýt své rozrušení.

"A proč si myslíš, že se mu říká velký?" smála se Annabeth. "Samozřejmě, že přijedou král s královnou a jejich děti Richard a Alexandra."

"No, je zázrak, že Alex přijede." Ar se zašklebil. "Ta miluje plesy a šaty asi jako Blaze kamení, v tom se docela shodnou s Drey."

"No tak konec povídání, jinak tu budeme až do večera!" Annabeth rázně ukončila jejich debatu a stoupla si doprostřed místnosti. " Doufám, že si, Are, ještě něco pamatuješ, ať nemusím začínat od začátku. Takže chci vidět, jak Platine ukázkově vyzveš k tanci a začnete tančit pátý tanec." Ar přešel přes místnost a uklonil se.

"Smím prosit?" říkal to vážným hlasem, ale bylo vidět, že přemáhá smích.

"Ano," snažila se to říci co nejvážnějším hlasem, ale když se mu podívala do očí, oba se rozchechtali. Annabeth si jen nevěřícně povzdechla.

"Tak až se uklidníte, můžete začít znova." Ar znovu vyzval Plat k tanci, když se chytili, aby mohli tančit v pomalých tónech, které vyluzovala Annabetina loutna, Plat projel břichem takový zvláštní šimravý pocit. Za chvíli už pomalu kroužili po místnosti.

Když skončili, Ar se omluvil, protože slíbil Drey, že si půjdou zastřílet. Annabeth s Platine se rozhodly jet do lesa.


O pár dní později

Alyss s Platine a Drey vklouzly do stájí. V celém hradě panoval ruch a shon, dnes měla přijet královská rodina.

"Kam pojedeme?" zeptala se Plat, když jim Alyss řekla, ať si osedlají koně.

"K chatě, královská rodina se zastaví prvně tam, aby se všichni mohli zcivilizovat." Nasedly na koně a vydaly se k chatě. Kousek od chaty se potkaly s Jenny, Annabeth a Arem. Na paseku dorazili zrovna ve chvíli, kdy z druhé strany přijížděla malá skupinka v čele s Gilanem. Za Gilanem jela hnědovlasá holka, o které si Plat myslela, že musí být Alexandra. Jen co se Alexandra s Drey spatřily, pobídly koně k rychlejšímu tempu. Poté co k sobě dorazily, seskočily z koní a objaly se. Začaly si vyměňovat klepy a zážitky. To už dorazily i zbytky obou skupin. Z chaty vyšel Will a šel se obejmout s králem a Alyss s královnou. Ar se vítal se stejně starým klukem, asi princem. Annabeth se přidala k dívkám. Gilan přišel za Plat a přivedl ji blíž ke králi.

"Horáci, tohle je ta naše mimozemšťanka!" zvolal Gil a postrčil ji blíž. Král se na ni zadíval se zájmem.

"Dobrý den, Vaše Veličenstvo, jsem Platine Archaxová." Platine se ukázkově uklonila a nesměle se na něj podívala. Velmi ji překvapilo, že se král rozesmál a nemohl popadnout dech.

"Prosím tě, Platine, v soukromí mi neříkej veličenstvo. Já jsem Horác, tohle jsou Kasandra, Alexandra a Richard. Vlastně pokud jsem dobře slyšel, tak tě vydávají za Alyssinu příbuznou. Takže vlastně patříš do rodiny." Horác se na ni usmál.

"Do rodiny, Vaš- Horáci?" Plat se nechápavě porozhlédla po ostatních. Zachránil ji Will.

"Řekl bych, že Horác myslí naši partu z opatrovny," Will se potuleně usmál, "plus ten zbytek, co se nabalil cestou…"

"Cože? Já ti dám, co se nabalilo cestou!" Kasandra praštila Willa do zad, ten to nečekal a přepadl dopředu.

Všichni se rozesmáli a Plat věděla, že je všechno v pořádku. Zalétla pohledem k Drey, která se na ni zamračila. Tedy, skoro všechno…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | 22. listopadu 2014 v 16:33 | Reagovat

"Co se nabalilo cestou" a Blaze a kamení mě upřímně rozesmálo. =D Je fajn, že si napsala další díl. Audrey se zase chová děsně, tak nějak doufám, že ji to brzy přejde. =)

2 Hanka Hanka | 22. listopadu 2014 v 18:08 | Reagovat

Luci, dobře, že zase píšeš. Čím víc lidí se k tomu vrátí, tím lépe bude blog fungovat. :o)

Fluffy zmínila to nejdůležitější a já jen přidám, že mám takové malé tušení, jestli mezi Arem a Plat do budoucna něco nevznikne... :o) Hezky jsi popsala vztahy mezi Willem, Horácem a ostatními z opatrovny, i tím, co se nabalilo cestou. :o) Myslím, že ses ve psaní od minule zlepšila. :o) Takže: Jen tak dál. Čím víc budeš psát, tím líp ti to půjde.

PS: Co takhle zapojit se do komentářovky? Koukala jsem, že nám to nějak stojí. :o)

3 Lůca Lůca | 23. listopadu 2014 v 22:12 | Reagovat

Děkuju za komentáře, bohužel teď na psaní nemám vůbec čas. Jelikož veškerý můj čas padá na školu a výcvik mojí border kolie. A navíc si táta začal vozit notebook s sebou do práce takže mám smůlu. Ale snad si na komentářovku někdy čas udělám. A Hanko, ohledně Plat a Ara-kdo si počká ten se dočká :)

4 Lukáš Lukáš | 20. prosince 2014 v 0:06 | Reagovat

Musím zatleskat, moc pěkně popsaný vztahy. Moc jsem se zasmál :)

Jen tak dál a častěji. Prosím :P

5 Lucie | Tess Lucie | Tess | 25. července 2017 v 22:11 | Reagovat

Prosím, ať je Audrey už normální!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama