Ztracen v budoucnosti - 2. kapitola

29. září 2014 v 10:22 | Fluffy |  Ztracen v budoucnosti
autorka: Iviis


Slunce stálo už poměrně vysoko, když se Gilan i dívka probudili. Jaká náhoda, že se tak stalo ve stejnou chvíli.

Jen co děvče vymnulo ospalky z očí, začalo pobíhat po domě. Z pokoje do koupelny, z koupelny do kuchyně, odtamtud do spíže, zpět do kuchyně a následně do již prázdné ložnice rodičů. Zmateně se rozhlédla a zamračila se.


"Fajn. To není ono." Vběhla do svého pokoje jako velká voda. Rychle se převlékla z pyžama do kraťasů a trička, po pár neúspěšných pokusech nakonec vzdala snahu udělat z vlasů něco, co by aspoň vzdáleně připomínalo culík, popadla batoh a pospíchala do kuchyně. Dveřmi nenápadně nakoukla do obývacího pokoje, a když zjistila, že všichni spokojeně sedí u televize, nacpala do ruksaku chleba, sýr, pár jablek a dvě lahve Gilovy oblíbené "minerákly".

Zadní cestou přes pokoj a ložnici se proplížila až na chodbu. Proběhla chodbou až ke schodům a seběhla první tři, když vtom se za ní najednou ozval hlas.

"Ale, ale, mladá dámo, kam jdeme?"

V první chvíli zpanikařila. Netušila, co mámě řekne.

No, víš, nějakým záhadným způsobem se na ulici objevil chlapík ze středověku, tak jsem ho ubytovala u nás v zahradním domku.

Ušklíbla se nad jistou důvěryhodností této věty, zklidnila mimiku a otočila se.

"Slíbila jsem Vendy, že jí dojdu vysvětlit matiku." V duchu sama sebe poplácala po rameni. Tak rychle lež snad ještě nevymyslela.

Matka si dívenku přejela zkoumavým pohledem, tu málem polil studený pot, ale žena nakonec přikývla.

"Předpokládám, že se najíš cestou." Rose se zarazila. Pravda, ještě nesnídala. Ve spěchu na to úplně zapomněla, až teď se ozval její hladový žaludek. V batohu měla jídlo jen pro Gilana, a tak začala doufat, že jim to bude stačit.

"Jistě."

"Mazej."

Dívka rychle seběhla schody, vyklouzla vchodovými dveřmi ven, jen je za sebou zabouchla a zmizela v zahradě.

***

Zatímco v domě řádil tajfun v podobě děvčete, Gilan se válel v posteli. Užíval si, že jednou nemusí vstávat k nějaké události, sepisovat hlášení nebo smýčit chatu.

I když, pomyslel si, tomuhle domku by to taky zrovna neuškodilo...

Nakonec přeci jen spustil bosé nohy na teplou dřevěnou podlahu, postavil se, nezapomněl se pořádně protáhnout a přešel k oknu. Roztáhl lehké krepové závěsy a - i když změna intenzity světla díky tenké látce nemohla být kdoví jaká - zamžoural. Nadzvedl starou železnou petlici a pomalu okno otevřel. Sluníčko svítilo o sto šest, bylo poznat, že začíná léto. Stromy šustily listím ve svěžím vánku a vysoká tráva se jemně kolébala.

"Už chybí jen káva," zamumlal. V duchu si posteskl, co by na to asi řekl jeho věrný Blaze.

"Co jsi říkal?" Z myšlenek ho vytrhl veselý hlas. Cukl sebou, načež sjel pohledem k vnější straně zdi chaty. Stálo tam ono děvče - ramenem opřené, ruce založené, na tváři pobavený výraz.

"Děsíš mě."

"A neměl by být hraničář vždy připravený?" zakroutila hlavou, ale úsměv z její tváře nemizel, naopak se rozšiřoval. Postavila se čelem k oknu a gestem ruky Gilana odehnala.

"Byl bych zvědavý na tebe, kdyby ses najednou objevila v obecné éře." Musel uznat, že ač byl hodně zmatený, líbilo se mu tu. To děvče rozhodně mělo něco do sebe.

"A vůbec, jak se jmenuješ?"

"Jména nejsou důležitá," zašklebila se, rukama se zapřela o okenní rám a skočila do domku.

Gilan zůstal stát v němém úžasu, ústa překvapením lehce pootevřená.

Halt ve výrazně mladším ženském podání?!


***

Ehm... Ahoj.
Moc se vám omlouvám (a hlavně Fluffy). Skoro celé prázdniny jsem byla v tahu, takže na psaní moc času nezbývalo, teď nová škola, do toho opět tréninky, budu i chodit dělat... Takže kdo ví, jak to bude.
Podařilo se mi to, co jsem vždycky nechápala u ostatních autorů - totiž napsat vycpávkovou kapitolu o ničem. Doufám, že díky ní vydržíte, dokud se mi nepodaří napsat něco dál. (Teda pokud se vám po takové pauze bude vůbec ještě chtít číst.)


Přeji vám všem úspěšný školní rok a doufám, že se na jeho konci uvidíme na sněmu. :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | 29. září 2014 v 17:54 | Reagovat

Ahoj, to je super, že  je další kapitola. Moc jsem se z ní sice nedozvěděla, ale stejně je fajn vědět, že pokračuješ. Určitě bych stála o další. Těším se jak se to bude vyvíjet dál.

2 Hanka Hanka | 29. září 2014 v 18:01 | Reagovat

Ále, Iviis, že by se tu po dlouhé době opět něco dělo? :o) Já vím, skloubit školu, psaní a všechno ostatní je těžké, ale jsem ráda, že sis našla čas. :o) Se mnou je to podobné, už asi měsíc jsem nenapsala ani čárku. Podezřele se to shoduje se začátkem školy. :o)

Zatím jsme se nic moc nedozvěděli, ale účel kapitola splnila a i pobavila. :o) Halt v ženském podání, ano, to se mi líbí... :o) Iv, taky ti přeju úspěšný školní rok, děkuju za přání, a sněm určitě zopakujeme! :o)

3 Stephanos Stephanos | 29. září 2014 v 20:21 | Reagovat

;D

4 Hanka Hanka | 29. září 2014 v 20:43 | Reagovat

[3]: Teda, to je ale dlouhý komentář. :oD

5 Fluffy Fluffy | 30. září 2014 v 11:08 | Reagovat

Jsem ráda, že tu zas něco přibylo ke čtení. =) Pobavila jsem se, a prosila bych brzy další, pokud to půjde, chci vědět, co se Gilanovi přihodilo, že se chudáček objevil v jednadvacátém století. =D

A neomlouvej se, já jsem s tím psaním na štíru taky... až je to ostuda, od srazu jsem napsala jen dvě stránky, které čekají, až je dopíšu. =D

6 Dee Dee | E-mail | Web | 1. ledna 2015 v 1:22 | Reagovat

Je to hustý, MUSÍŠ napsat další díl :D

7 Lucie | Tess Lucie | Tess | 8. července 2017 v 21:09 | Reagovat

To je skvělé! Jsem zvědavá, co se stane dál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama