STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Dívka z hvězd - 1. kapitola

14. července 2014 v 11:26 | Fluffy |  Dívka z hvězd
autorka: Lůca


Kapitola 1

Loď

Ve vesmírné stanici panovalo ticho až na hučení strojů. Spousta lidí seděla u obrazovek se sluchátky v uších a mikrofony. Ticho přerušil ženský hlas: "Kapitáne Archaxy, Platine má problém."


U stolu s mnoha počítači se rychle zvedl vysoký muž středního věku. Přešel místnost ke stolku s ženou, která předtím promluvila.

"Co se děje, Alice?" zeptal se trochu polekaně kapitán.

"Nevím, pane, ztratila jsem s ní spojení, i čip na identifikaci lodě nefunguje, "odpověděla Alice. Kapitán začal rychle přecházet po místnosti.

"Musíme vyslat záchranou loď. Hned!"

"Ale, pane, žádná záchranná loď není volná!"

"Jak to?" Kapitán Archaxy se zamračil.

"Všechny jsou na výjezdu kvůli tomu roji meteoritů u Uranu," vysvětlila mu.

"Ne, ne, ne." Kapitán Archaxy složil zoufale hlavu do dlaní. "Poletím sám."

"Ale, pane, to nemůžete," snažila se ho zastavit Alice.

"Ale můžu," odhodlaně odvětil kapitán. "Carle, připravte mi mou loď. A vy, Alice, mi pošlete do počítače poslední zaznamenané umístění Platininy lodi."

"Ano, pane," řekla Alice překvapená odhodlaností kapitána.


Mezitím v Araulenu

Když si Will uvědomil, jak hloupě vypadá, zavřel pusu a šel si To prohlédnout. To byla věc vysoká asi pět metrů a dlouhá asi deset. Po chvíli si uvědomil, že To vypadá opravdu jako veliký tlustý štít s průhlednou kopulí. Po pár minutách se konečně odvážil přijít blíž. Pak zahlédl u toho tělo, opatrně se k tomu rozeběhl se saxonským nožem připraveným k útoku. Sklonil se nad dívkou asi čtrnáctiletou. Vtom do něj něco vrazilo a povalilo ho do trávy. Rychle vyskočil na nohy a rozhlédl se.

"Kterej de- co to sakra!"

Kousek od něj stálo něco lesklého velikosti psa. Zavrčelo to na něj a zaútočilo. Rychle vrhl vrhací nůž, jenže ten se odrazil. Will si uvědomil, že to asi bude nějaký stroj. Rozhodl se pro rychlý ústup, o Maurice si starost nedělal, ten utekl jen, co se stroj objevil. Will se chtěl ztratit mezi stromy, ale stroj si to namířil přímo k němu a vrčel.

Will spatřil na kraji pole motyku, kterou tam asi Maurice odhodil, už věděl, že zbraně mu nepomůžou. Napadlo ho zkusit hrubou sílu. Utíkal, co nejrychleji uměl, k motyce, ale stroj byl kousek za ním. Zakopl, běžel dál, popadl motyku a vší silou do příšery udeřil. Příšera zapraskala, zhasla a sesypala se. Will do ní pro jistotu dvakrát praštil a šel za dívkou s motykou v pohotovosti.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | 14. července 2014 v 11:27 | Reagovat

Will s motyčkou v souboji s robotickým psem mě pobavil. =D Je vidět, že si hraničáři poradí se vším, i s návštěvou z budoucnosti. =)

Platine, to je pěkné jméno. =) Jsem zvědavá, jestli ji kapitán vůbec objeví, a tak... co s ní bude dál. =)

2 Hanka Hanka | 17. července 2014 v 13:31 | Reagovat

Ano, Fluffy má pravdu. Hraničáři zvládnou všechno. :o) Ale mám o ně obavy. Co se teď v Araluenu bude dít, když mají návštěvu z vesmíru? :o) To se asi dočteme příště. Jsem zvědavá... :o)

3 Lůca Lůca | 17. července 2014 v 20:28 | Reagovat

Kdo si počká ten se dočká. :) Moc děkuju za komentáře.

4 Lucie | Tess Lucie | Tess | 25. července 2017 v 21:44 | Reagovat

Mýlím se, nebo je kapitán Platinin otec?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama