STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Černá perla - Epilog - Crowleyův smysl pro humor

16. července 2014 v 10:02 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaEpilog

Crowleyův smysl pro humor

Tess stála na jednom z mnoha balkonů hradu Araluenu, prsty přejížděla po ozdobném zábradlí a hleděla do dálky. Na tváři jí pohrával mírný úsměv. Úspěšně se vytratila z hodovní síně ještě před tím, než začali hudebníci hrát, a vyhnula se tak tanci. Zadívala se na sluneční kotouč pomalu klesající k obzoru a její úsměv se o něco rozšířil. Oblečená byla v šatech béžové barvy, které svým střihem nápadně připomínaly kurýrský stejnokroj. Kupodivu se v nich cítila celkem pohodlně.


Zhluboka se nadechla svěžího večerního vzduchu a vzpomínala, jak pyšně se tvářili její rodiče, když jí král s královnou přede všemi děkoval. Tess nebylo příjemné, že se na ni upírá tolik očí, ale kvůli nim to vydržela. Z úst jí unikl spokojený povzdech.

"Zdá se, že se tu někdo vyhýbá tanci," ozvalo se tiše. Otočila se. Vedle ní se zahalený do své pláštěnky opíral o zábradlí Halt. Vypadal spokojený sám se sebou, když hleděl na její překvapený obličej.

"Halte! Tohle už mi nedělejte," vyhrkla. "Vůbec jsem vás neslyšela."

"V tom jsme my hraničáři přeborníci," odtušil klidně a ona se provinile usmála. "A ty mezi nás teď také patříš, tak by ses podle toho měla chovat," řekl, ale nebyla v tom obvyklá přísnost.

"Já vím, Halte, já vím."

Chvíli mlčeli, oba ponoření do svých myšlenek. Pak Halt prohodil: "Takže tu zůstáváš?" Zmateně na něj pohlédla.

"On vám Gilan nic neřekl?" divila se. "A to tvrdí, jak je geniální. I když - musím uznat, že vymyslel opravdu skvělý plán na mou výuku a výcvik." Prošedivělý hraničář ji propaloval pohledem, ale Tess se nenechala vyvést z míry.

"Budu se učit střídavě tady a na Redmontu. U něj a u vás." Haltova obočí se stáhla. Potřásl hlavou a zabručel něco v tom smyslu, že se ho nikdo na nic neptal. Ale dcera jeho bývalého učně se jen smála.

"Vy nejste rád?" škádlila ho. Halt jí věnoval další ze svých pronikavých pohledů.

"Kdo by byl rád, kdyby měl před sebou vyhlídku na dlouhé měsíce strávené se ztřeštěnou učeňkou, která ho zaručeně bude otravovat spoustou otázek?" Tessin úsměv se rozšířil. Poznala, že má starý hraničář vlastně radost. Po chvilce ticha se na ni Halt vážně zadíval.

"Ještě jsem ti chtěl říct, že jsem na tebe moc pyšný. Zvládla jsi to jako hotová hraničářka." Tess na něm visela očima a pak se mu vrhla kolem krku.

"Díky," šeptala mu do ucha. Nemohla vidět úsměv, který se objevil na zarostlé tváři jejího strýčka.

"Dítě, vždyť mě umačkáš," prohlásil a Teressa se odtáhla.

A tehdy si Halt něčeho všiml. Přimhouřil oči. Na plavovlásčině krku se pohupovala perla.

Černá perla.

Okamžitě se mu vybavil rozhovor, který proběhl na minulém sněmu. V Gilanově velitelském stanu vedli s Crowleym debatu, ve které prohlásil, že pokud by se Tess stala hraničářkou, byla by černou perlou sboru.

Rychle se sklonil a jemně uchopil Tessin přívěsek do prstů.

"Kdes to vzala?" otázal se tichým hlasem. Nechápavě zvedla obočí.

"To je dárek od Evana a Lynn. Prý mi chtěli něco dát, ale nevěděli co, tak jim Crowley poradil. Tahle perla pochází z Nihon-džinu. Je krásná, že?" Halt se narovnal, znovu něco zabručel a tentokrát se to nedalo opakovat. Tess vyprskla smíchy, když zaslechla větu o nenapravitelném Crowleym a jeho smyslu pro humor, v níž se Halt dovolával několika neblaze proslulých skandijských bohů. Nechápala, co jejímu budoucímu mistrovi vadí.

"Halte?" zeptala se, ale ten jen potřásl hlavou.

"Jdu ho najít," prohlásil a odcházel. Tess se za ním udiveně dívala. Prošedivělý hraničář se ve dveřích minul s Evanem a zmizel ve stínu na chodbě.

"Tak tady jsi," prohlásil princ šibalsky. "Hledám tě po celém hradu. Chci tě vyzvat k tanci." Tess s hraným zděšením couvla.

"Jen to ne. Nevíš, co se to děje s Haltem?" snažila se odvést prince od tématu. Pokrčil rameny.

"Mně připadal naprosto stejně zachmuřený a nepřístupný jako obvykle." Tess se zasmála. Musela uznat, že má pravdu. Takový už Halt byl.

"A nemysli si, že se tomu tanci se mnou vyhneš."

"Ani s úplatkem?" zeptala se s rošťácky zdviženým obočím. Stoupla si na špičky a políbila ho, ještě trochu rozpačitě.

"Tak dobře," kývl hlavou. "Úplatek se bere na vědomí a přijímá." Vtiskl jí dlouhý polibek na oplátku.

"Já věděla, že budeš souhlasit," zazubila se na něj. Popadl ji za ruku.

"Když už tedy nebudeme tančit, tak tě aspoň někam vezmu. Pojď se mnou," vybídl ji.

"A kam?" ptala se podezřívavě.

"Počkej a uvidíš," odvětil tajemně.

"Tak kam jdeme?" šťouchla ho do boku. Zatvářil se ublíženě, ale v šedomodrých očích mu hrály veselé jiskřičky.

"Do kuchyně," dopověděl.

"A co tam?" nechápala Tess.

"To jsi ještě neslyšela? Láska přece prochází žaludkem," uculil se. Po chvíli dodal: "A já začínám mít hlad."


Pár slov na závěr...

Všechna práva na původní postavy z knížek i na prostředí, v němž se děj Černé perly (a vlastně všech příběhů tady) odehrává, patří Johnovi Flanaganovi. Tak bychom na to neměli zapomínat. A tímto chci taky říct jediné: "Díky, Johne!"

Dobrá, opravuju se, jediné to nebude. :o) Je tu dalších pár lidí, kteří si zaslouží mé díky. V přední řadě jsi to ty, Fluffy. Chtěla bych ti moc poděkovat za zveřejnění mé povídky a všechny ty úžasně dlouhé komentáře, které braly dech. Děkuju. :o)
Další dík patří mé mamince, která všechno četla jako první a pokaždé trpělivě čekala na následující díl, než já se ho uráčila napsat. A taky to byla ona, kdo vymyslel skvělé jméno pro našeho oblíbeného prince. (Ano, myslím Evana, pokud to ještě někomu nedošlo. :oD) Též sem přidávám pozdrav pro Tammi :o), jejíž milá (jak kdy) kritika k Černé perle prostě patří. Měla by sis ji někdy přečíst celou, sestřičko. :o)

A určitě nesmím zapomenout na všechny ostatní, kteří s Tess, Evanem, Lynn (autorkou tohoto jména je pro změnu Tammi) a dalšími vydrželi až do konce. Díky za vaše komentáře. :o)

Asi je vám některým smutno, stejně jako mně, že se s nimi musíme rozloučit, ale nebojte. Mám v plánu další návštěvu světa Hraničářova učně. Sice už bez Tess, ale teď se o tom nebudu moc šířit, však až to přijde, tak uvidíte. :o) Možná se povede kromě jednorázovky i další kapitolovka. Tak jak se říká, počkáme a uvidíme. Příští rok maturita a ta přeci jen zabere dost času.

No jo, byl to krásný rok a půl strávený ve společnosti naší hraničářky a jejího prince. Takže tímto se s nimi loučím. Třeba je v budoucnu potká ještě nějaké dobrodružství... Ale to už nechám na nich. :o)

Vaše Hanka
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 maminka maminka | 16. července 2014 v 16:15 | Reagovat

Děkuju Haničko, dojala jsi mě a udělala velkou radost. Tvoje povídka byla opravdu skvělá a moc se těším na další. Sice nevím, kdy to budeš psát (možná si dost dlouho počkáme), ale myslím, že nic neprozradím, když řeknu, že začátek vypadá moc slibně a čtenáři se mají na co těšit. :-)

2 Fluffy Fluffy | 16. července 2014 v 18:16 | Reagovat

Haničko,

nebudu lhát, že mi není smutno, protože mi smutno je. Vím, že budeš psát dál (tím děkuju tvojí mamince, že nám to takhle pěkně prozradila, protože se mám na co těšit! =)), ale nech mě chvilku nostalgicky vzpomínat. =)

Pamatuju si ten den, kdy mi prolog přišel na mail a kdy jsem Černou perlu otevřela. A zůstala úplně paf. Okamžitě jsem psala Patt, že mi přišla naprosto úžasná povídka, že jsem takovou ještě neviděla...  (kromě toho, že jsem jí ještě pak několikrát opakovala, že musí začít číst, až začala =)) nu, a po tolika kapitolách můžu říct, že jsem měla doopravdy pravdu. =) Víš, je pěkné, že jsme s Tess byli od jejího narození až po dobu, kdy se z ní stává hraničářka a plní si svůj sen, s tím nejlepším mužem, kterého v království mohla dostat. ;-) (Teď mě tak napadá, že... zřejmě z ní jednou bude královna, co? =D Ale to je jen taková domněnka. ;-) A navíc vidět to, že se z Willa, Alyss, Evanlyn a Horáce vlastně stane tím pádem rodina, to je moc pěkné. =))

Jak už jsem psala do komentáře pod poslední kapitolu, jsem ráda, že jsi to ukončila tak, jak jsi to nakonec udělala. Se šťastným koncem, kde dobro vyhrálo nad zlem. Mám ráda, když příběhy končí takhle, přes všechno zlé, co je na cestě potkalo, si to všichni totiž plně zasloužili. =) A já věř mi, že bych Černou perlu brala jako pokračování číslo dvanáct mnohem radši než Královskou hraničářku. Píšeš naprosto skvěle, a přesně takhle bych od pana Flanagana očekávala, že tu poslední knihu pojme. =) Takže ti děkuju, že jsi to udělala za něj. =)

Ještě se vyjádřím k tomu konci - pěkně jsi ho pojala. Říkala jsem si, jestli se plesu dočkáme, když se Tess tak vykrucovala, že na něj nepůjde. =D A koukám, že stejně jako tatínek nerada tančí. =) Líbilo se mi, jak mluvila s Haltem. On v téhle strýčkovské roli je naprosto perfektní. =) Sedí mi to k němu. =) Stejně jako mi k Tess sedí rozpačitost, se kterou se k Evanovi chová, a on se k ní chová zas tak přímo... prostě se mi líbí, jak si vymyslela jejich charaktery, něco z jejich rodičů. To mě na tom fascinovala už od začátku, jak jsou jim podobní, a proto je to tak reálné a čtivé. =) A Crowley... no, proto mám bývalého hraničářského velitele tak ráda. =)

Haničko, jsi talentová, šikovná a skvělá spisovatelka, před kterou smekám svůj imaginární klobouk. Budu se moc těšit na cokoliv dalšího, co napíšeš. =)

Mně děkovat nemusíš, to já děkuju tobě za to, že jsi mi dovolila u toho být a přečíst si něco tak úžasného, byl to zážitek. =)

3 Patt Patt | 16. července 2014 v 21:20 | Reagovat

A je to tady. Konec Černé Perly. Když mi FLuffy napsala, že už zveřejnila epilog, tak jsem ani netušila, kdy se k němu chci dostat. Nakonec jsem neodolala a rozhodla se to přečíst a okomentovat rovnou. Předem se omlouvám za překlepy, ale jsem u táty a nejsem na tuhle klávesnici zvyklá. :D
Pamatuju si, jak jsem se konečně po nějaké době přesvědčování Fluffy, ať si ČP přečtu (viz výše:D), a udolávání své lenosti to udělat, jak jsem byla nadšená. Vážně máš moc pěkný styl psaní a na Tess s Evanem a ostatními jsem se vždycky těšila do další kapitoly. Byli takoví správní, vážně. Asi bych se s Tess úplně neztotožnila, ale rozhodně mi byla sympatická. Jen je holt o mnohem chytřejší a odvážnější jak já, to se stává. :))
Taková dlouhá cesta... A kolikrát jsi jim zavařila. Přísahám, že jsem někdy opravdu zatajovala dech a doufala, že jim neprovedeš něco strašlivého - protože upřímně, člověk u tebe nikdy neví. Tess musela projít mnohým, aby se stala tou hrdinkou... A hraničářkou. Ta pouť byla napínavá. Plná zvratů (což někdy téměř vedlo k šokům), zápletek, starostí... Nikdo si nikdy nemohl být jistý. Ničím.
Napsala jsi hodně kapitol - a už jen kvůli tomu poklona, protože to je prostě něco, co já neumím. A navíc to píšeš ručně! A pak to přepisování... Musíš mít opravdovou trpělivost. :D A nakonec ses dobrala k tomu konci. Přesně jak psala FLuff, jsem moc ráda, že byl šťastný. Už jsem si vážně myslela, že to pojmeš stylem George R. R. Martina - realisticky. Ne až tak moc jako on, ale například jsem se bála, aby se Tess s Evanem náhodou nerozdělili. Ať už vzdáleností či... Smrtí. :D Mno. Všechny mé oblíbené postavy zůstaly naživu a já jsem opravdu ráda. Prostě potřebuju to 'happily ever after'. Já vím, že to tak vždycky není, ale... Prostě to potřebuju. A pak jsem naprosto spokojená. :D
Moc hezky jsi to vymyslela a zakončila. Je mi líto, že Černá perla nebude pokračovat dál. Přeci jen, nerada se něčeho vzdávám, vždycky jsem se těšila na nové kapitoly. A pérovala do naší adminky, aby už konečně opravila nový díl a dala ho sem, abych si ho mohla přečíst. :D:D
Flanagan je sice Flanagan, ale jeho postavy jsi převzala s nebývalou elegancí. A přikreslila jsi k tomu i ty svoje a nádherně to zapadlo. :)
Opravdu doufám, že se tu brzy od tebe znovu něco objeví. Sice je čtvrtý ročník před tebou, ale stále jsou tu prázdniny... A později nám nebude vadit si na kapitoly trochu počkat. :)) Jsem moc zvědavá, kam nás zavedeš příště. Ale po Tess s Evanem, Laře, Calebovi, Lynn... A ano, i Haltovi, Crowleym (a jeho smyslu pro humor, jak jsi to dobře napsala, to byl moc povedený kousek s tou perlou:D:D a bručící Halt, hehehe). Prostě víš. :)
A ten konec? Úplný konec? S tím hladem? Opět přišlo na řadu 'awww'. Romanťika prostě. :)) Tak to má být. Sladký, sladký konec.
No, už jsem se tu vykecávala dlouho. Děkuji ti moc za těch pár měsíců, kdy jsem Perlu četla. Bylo to opravdu fajn, všechno jsem slupla jako malinu. :)
Jestli jsem na něco zapomněla, tak ti to řeknu osobně. Připozdívá se a já už netuším, co jsem psala na začátku. :D
Takže moc díky, Hani.
Snad už tu od tebe něco brzy bude... :)

4 Hanka Hanka | 17. července 2014 v 13:56 | Reagovat

[1]: To mě těší. :o)

[2]: Fluffy, ty přeháníš! :o) Ale děkuju moc moc moc. Možná z Tess bude královna, ale to už nechám v režii osudu. :oD

[3]: Patt, tak jako člověk před psaním myslí na tisíc věcí a pak, když to sepisuje, si vzpomene jen na jednu, tak i já jsem zapomněla. Tímto to chci napravit, protože jsem chtěla zmínit i tebe a tvé komentáře, které leckdy předčily ty Fluffyiny. Takže ti taky moc děkuju a jsem ráda, že tě Fluff přesvědčila, aby sis mé dílko přečetla. :o)

Holky, jsem vám moc vděčná a už se těším, až se uvidíme! :o)

5 Patt Patt | 17. července 2014 v 18:15 | Reagovat

[4]: Pššt, to sem nepiš, ta mě zničí. :)) Taky jsem moc ráda, že jsem se k Perle dostala. Miluju skvělé napsané povídky. :) A zvlášť ty o HU. ;)
Bude tam nás mít cobydup!:D Už se taky těšíme. :)

6 Fluffy Fluffy | 17. července 2014 v 19:16 | Reagovat

[5]: Jako kdybych byla nějaká trojhlavá saň, proboha. =D Ale uplně jsem včera říkala, že proti Pattinu komentáři ten můj teď vypadá jako chudej bráška... =D =D

A vážně se těšíme! =)

7 Lůca Lůca | 17. července 2014 v 20:26 | Reagovat

Ikdyž moc nekomentuju, tentokrát prostě musím napsat. Hanko, opravdu moc děkuju za nádhernou povídku.

8 Patt Patt | 17. července 2014 v 23:09 | Reagovat

[6]: Kdo ví, jestli bys mi neukousla třeba palec u nohy. :D:D

9 Hanka Hanka | 18. července 2014 v 20:09 | Reagovat

[7]: Děkuju, jsem ráda, že se ČP líbila. :o)

[8]: A to Fluffy vypadá tak mírumilovně. :oD :oD

10 Kily Kily | 18. července 2014 v 21:21 | Reagovat

Ach jo konec, mě to tak mrzí. Vždycky jsem se těšila na nové kapitoly a nikdy mě žádná nezklamala. Taky mi často zvedly náladu, což jsem opravdu ocenila... :D
Hani, doufám, že se brzo dočkáme dalších skvělých povídek.
Zapomněla jsem dodat, že Evan je celý tatínek, Horác a jídlo je taky kapitola sama pro sebe :D

11 mája mája | 4. ledna 2015 v 1:30 | Reagovat

takže je 1:26 a já jsem konečně na jeden zátah dočetla tvou povídku (začínám být na tomto blogu závislá :/ :D)Tvoje povídka e totálně úžasná líbilo se mi, koho všechno jsi zapojila skoro uplně všechny me oblibene postavy :D už tam chybeli jenom skandijci :D píšwš fakticky dobře, akorát jsem asi nepochopila Crowleyho vtip...Moc se těším na další tvé povídky :) pokračuj dál dokážeš skěle popsat atmosféru, takže jsem se uplně živě ocitla všude s nimi  a strašně jsem to prožívala :D díky díky moc že jsi dopsala tuhle povídku :)tyjo zajimalo by me co se stane az bude will dědečkem a halt bude prastrýček halt :)

12 Hanka Hanka | 18. ledna 2015 v 22:42 | Reagovat

Diky, Kily. (ponekud opozdene) :oD

[11]: Majo, Crowleyuv vtip spociva v tom, ze poradil kralovskym sourozencum, aby dali Tess cernou perlu, za kterou ji Halt (mam takovy dojem, ze v pate kapitole) oznacil. Takhle se proste hranicari spickuji. Jsem moc rada, ze se ti me dilko libilo, a pokud by sis chtela precist neco dalsiho z pera me malickosti, mam momentalne na tomto blogu rozepsanou novou povidku na motivy HU. Jmenuje se Ztracena. :o)

A omlouvam se za chybejici diakritiku, pisu z mobilu. :o)

13 Kačule Kačule | 12. března 2016 v 17:21 | Reagovat

Zhltla jsem to během dvou dnů (což u mě není neobvyklé =D) a při některých pasážích jsem si myslela, že to psal Flanagan a ne Ty. Tvoje povídka je mnohem lepší než Královská hraničářka - s tím plně souhlasím s Fluffy.

Charaktery jsi vystihla nádherně - Tess se strašně moc podobá Willovi a i Alyss. Evan - úplný Horác =D, ale je v něm i dost Evanlyniny zatvrzelosti. Lynn - napůl Horác a napůl Kasandra.

Líbilo se mi, jak když po nich Tess chtěla, aby skočili z okna, se na ni dívali jako na blázna - úplný Horác, když se díval na Willa, který měl nějaký z těch jeho bláznivých nápadů (teď nevím který =))

Píšeš nádherně a až dopíšeš svou další povídku, s chutí si jí přečtu - tato povídka mě naučila, abych Tvé psaní četla až, když bude dokončené =D - strašně jsi mě napla ;)

Jen tak dál a může se z tebe stát světoznámá spisovatelka.

14 Hanka | Gilan Hanka | Gilan | 19. března 2016 v 18:31 | Reagovat

[13]: Kačule, děkuji ti mnohokrát za krásný komentář. :o) Na mou další povídku si ale bohužel budeš muset počkat delší dobu, jelikož teď vážně nestíhám. A s tím napínáním máš naprostou pravdu, dělám to děsně ráda. :D

15 Ančíííík Ančíííík | 10. července 2016 v 22:37 | Reagovat

Sice jsem povídku četla dosti dlouho po jejím dopsání, přesto mám stejné komentáře jako všichni ostatní (není to už trochu nudný? :-)) Tahle povídka je o MNOHEM lepší než královská hraničářka! Že má Evanlyn s Horácem nevychovaného spratka mě v dvanáctém díle zaskočilo. Stejně tak zjištění, že mají jenom jedno dítě. Zato tvoje pokračování příběhu mělo v podstatě všechno, co jsem potřebovala. Milující sourozence, napětí a akci, trochu romantiky, a hlavně geniální vykreslení postav. Postavy z knížky působily jako bys je odtamtud vzala a dala do tohohle příběhu. A vymyšlené postavy měly naprosto přesné rysy svých rodičů. Jako by jim z oka vypadly. Máš úžasný talent na psaní a doufám, že se o něj s námi ještě podělíš (třeba v pokračování Ztracené ;-)) Díky za tvou vytrvalost dopsat tak úžasnou povídku do konce!

16 Lucie Lucie | 5. července 2017 v 14:02 | Reagovat

Tak a je tu konec Černé perly.
Protože jsi tu povídku napsala tak skvěle, pokusím se o co nejdelší komentář i když nevím, jestli si ho vůbec někdy přečteš 😉

Začnu asi od konce 😀. Epilog byl perfektní! Sice není tak dlouhý, jak sme u tebe zvyklí, přesto si však napsala všechno co bylo třeba. Ani o slovo míň. Je trochu škoda, že si Tess s Evanem nezatančila. Na druhou stranu - to by nebyla naše Tess 😊. Taky se mi líbil konec: 'Láska přece prochází žaludkem.' Přesně tohle by Evan řekl 😂. Taky doufám, že si to Crowley moc neslízl 😉. Umím si představit, jak je Halt nebezpečný, když se naštve 😁.

No a teď spátky k celé povídce (já vím, že se opakuju - není to spíš román?).
Hrozně se mi líbila tvoje hra se slovy - tvoje metafory a přirovnání. Vždycky si věděla, jaký slovný převrat použít. Obdivuju také délku kapitol. Všechno býky tak dlouhé a přitom jsem se nikdy nenudila. A jak si je pořád nutila se vypořádat s čím dál těžšími ůkoly! Nedala jim ani na chvilku vydechnout. O to bylo krásnejší, když jsem si na konci mohla konečně vydechnout.

Po celý čas jsi mě napínala a já jsem prostě nemohla přestat číst. Hodně jsem ponocovala a pak se mi ráno nechtělo vstávať 😉.

Na závěr ti chci říct že jsem se do tvé povídky beznadějně zamilovala. A prosím, piš dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama