STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Ztracen v budoucnosti - Prolog

5. června 2014 v 10:35 | Fluffy |  Ztracen v budoucnosti
autorka: Iviis
Dívka vyběhla ze školy. Spěchala, už za půl hodiny se měla setkat se svými kamarády na druhé straně města.
Vzala to zkratkou přes sídliště, nechala si ovívat tvář vlahým letním větříkem, když najednou uslyšela jí neznámý hlas.

"Děvče! No tak, počkej!" Otočila se a spatřila vysokého mladíka. Vlněnou košili měl z většiny schovanou pod prapodivnou strakatou pláštěnkou s hlubokou kapucí, kterou měl zrovna shozenou, hnědé jezdecké kalhoty zastrkané ve vysokých kožených botách. Nechala ho, aby se k ní přiblížil.

"Kudy se dostanu na hrad?" Shlížel na ni hnědýma očima.

"Na hrad?"

"Jistě. Musím se ohlásit baronovi." Mladík byl zmatený. Copak ona neví nic o těchto zvyklostech?

"Sis něco šňupnul, ne?"

"Prosím?" Netušil, co je to "šňupnul", netušil, co je to všechno okolo něj, co se to vlastně děje a jak se ocitl… tady.

"Seš idiot, ty vole?"

"Ne. Jsem Gilan, hraničář." Byl překvapený, že nepoznala jeho stejnokroj.

"Tobě fakt hráblo." Otočila se do svého původního směru a pokračovala dál. Nechala tam hraničáře stát a zmateně se rozhlížet. Jeho bystrá hlava pracovala na plné obrátky, ale nemohl přijít na to, co by měl udělat.

Výcvik člověka opravdu nepřipraví na všechno.

Najednou mu někdo zaklepal na rameno. Prudce se otočil a když malinko sklopil pohled, uviděl malou dívenku. Nezdála se mu zas tak mladá, bylo to spíš její drobnou postavou. Trochu nervózně si prohrábla hnědé kudrny, skousla si spodní ret u koutku a podívala se mu do očí.

"Vážně jsi Gilan?"

"Ano." Nemohl říct, že by se mu nelíbila, ale i když nebyla dítě, pořád byla nejspíš výrazně mladší než on. Odhadoval ji tak na sedmnáct. "Co se to děje?"

"Nevím. Ale můžu se pokusit ti pomoct."


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka autora:

No… Kdysi dávno jsem tady na blogu měla povídku. Někteří z vás ji možná ještě pamatují. Byla to moje úplně první povídka a na jejím konci jsem slíbila další.

Z té nějak sešlo. Sice jsem ji měla napsanou, ale zjistila jsem, že námět je úplně stupidní (to jako ještě horší než normálně) a zpracování ještě horší.

Před časem jsem přemýšlela (ano, vím, nebezpečná to činnost) a vzpomněla jsem si na jednu část mojí staré povídky. Díky tomu jsem vymyslela… uhm, tohle. Zase úplně nesmyslný začátek, ale doufám, že se mi podaří vás touhle povídkou pobavit.

Fluffy… Děkuju. Za všechno. Nebýt tebe, nejspíš bych kdysi dávno nezačala. Nebo bych s tím brzy sekla. A díky tvojí podpoře jsem vytrvala. A i když jsem se časem "osamostatnila" a konverzace mezi námi vázne, nemysli si, že jsem zapomněla. Pořád jsem ti vděčná. Takže tahle netradiční povídka je pro tebe.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | 5. června 2014 v 10:39 | Reagovat

Ivi, zaprvé - není vůbec za co! A děkuju ti moc za věnování, velmi si toho vážím. =) Za druhé - vítej zpátky! Chyběla jsi nám. =)

U tvých povídek jsem se vždycky bavila, nutily mě vyprsknout smíchy a na Gilana, který si hrál s propiskou asi nikdy nezapomenu. =) A teď jsi ho přenesla k nám! Ty víš, jak mě potěšit! =)

Bylo mi ho ale líto, jak celý zmatený se dožadoval barona a to děvče mu akorát řeklo, že je sjetej. =D Sjetej Gilan je fakt vtipná představa. =D Ale i tak to vypadá, že mu někdo pomůže. =)

Takže... já se moc těším na první kapitolu, protože prolog nám toho zas tolik neprozradil. =) Doufám, že ji sepíšeš brzy. =) A ještě jednou - jsem moc ráda, že jsi zpátky! =)

2 Sebastian Eliash Lootah Catori no Kuroyake of Araulen Sebastian Eliash Lootah Catori no Kuroyake of Araulen | 5. června 2014 v 14:26 | Reagovat

Osobně jsem velice překvapen. Tato povídka se mi hned zalíbila. Přemýšlím, jak se bude vyvíjet dál a mám i předtuchy (snad dobré).. Těším se na další pokračování..

3 Hanka Hanka | 5. června 2014 v 17:19 | Reagovat

Ahoj Iviis! Jsem ráda, že jsi zase tu. :o) A hned na začátek chci říct, že to vypadá velice slibně. Jsem zvědavá, jestli Gil bude zase rozebírat tužky, kdo je ono záhadné děvče a vůbec - jak to bude. :o) Ten nápad, přenést někoho z Araluenu k nám, je fakt dobrý. Upřímně, kdysi dávno se mi hlavou mihla myšlenka na něco na ten způsob, pak jsem od toho upustila, tak jsem ráda, že se toho někdo zhostil. A zatím to vypadá na opravdu zábavný příběh. :o)
Držím palce s dalším psaním. :o)

4 Kačka Kačka | 5. června 2014 v 19:48 | Reagovat

[1]:moje řeč ! Vypadá to opravdu zábavně! Sjetej Gilan! Chudák takhle ho nařknout :-D doufám že k Gilanovi ještě někoho přidáš aby tam nebyl tak sám :-D třeba Willa a nebo Halta a nebo Horáce a a nebo tam nedej nikoho ;D ale to je čistě na tobě a na tvé představivosti a fantasii
Ps: s pitomími nápady si nedělej strarosti! Mě jich napadne taky spousty a začínám realizovat pouze jedinej:-D! Hlavně to nevzdávej a piš dál! A nezoufej pokuď se ti něco zrovna nedaří a máš chuť praštit klávesnicí o zem
Budu se moc těšit na další kapitoli.
Kačka

5 Iviis Iviis | 5. června 2014 v 22:17 | Reagovat

U Gorlogovy copatý brady... Fluffy, měla jsi pravdu. Tady je moje další rodina. Děkuji vám za vlídné přijetí zpět. :')

Jen malé upozornění, nečekejte žádný akčňák. Spíš... Komedii u které si odpočinete od všedních starostí. Tedy, alespoň se o to pokusím.

Hihi, s milé překvapení, že si na mě někdo vzpomíná. Tužky nám nějak zapustily kořeny. :)

6 Soňa Soňa | 14. června 2014 v 15:36 | Reagovat

Tak na tuhle povídku se hodně těším :) Gilan v moderním světě :D Doufám, že nová kapitola bude co nejdřív... :)

7 Eliška Eliška | 16. června 2014 v 17:06 | Reagovat

Ahoj lidi, asi před měsícem jsem narazila na tyhle úžasné stránky a od té doby to tady všechno prolejzám. Blahopřeji autorce/autorkám?, je to tady moc hezké. Ale to jsem trochu odbočila.
Tahle povídka vypadá velmi zajímavě, moc se těším co bude dál a co tady (v současnosti) bude chudák Gilan dělat. A jak už tady myslím někdo říkal, je to originální nápad, tak snad u toho vydržíš, držím palce! Škoda, že neznám tu opěvovanou scénu s tužkou, určitě mmusí být dobrá.

8 Lucie | Tess Lucie | Tess | 8. července 2017 v 20:58 | Reagovat

Vypadá to na další skvělou povídku... Už se těším na pokračování 😉

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama