STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Bylo nás šest

28. června 2014 v 14:00 | Hanka & Tammi |  Hraničářské sněmy

Bylo nás šest

Tenhle článek bude pro blog poněkud netypický, o tom se přesvědčte sami. Rozhodla jsem se, že vám spolu s Tammi přiblížím, co se dělo na historicky prvním hraničářském sněmu, konaném v sobotu 21. června v Pražském léně, trochu neobvyklou formou.


Všechno to asi začalo brzkým obědem. Tedy, alespoň pro nás. Maminka uvařila meruňkové knedlíky a my se v půl dvanácté nadšeně vrhly ke stolu. Rozdávaly se talíře s porcemi, a než jsem se nadála, mé knedlíky ležely na prostírání. Důvod byl zjevný. Můj talíř držela Tammi. Samozřejmě nakřivo, aby můj oběd mohl krásně sklouznout dolů.

Hej, to přece nebylo schválně! K čemu by mi asi bylo, že bych ti, Hani, vyklopila knedlíky na stůl?

Jenže tím to nekončí. Když už i má sestřička měla své knedlíky před sebou, povedlo se jí na ně vysypat z misky všechen nastrouhaný tvaroh. Hamoun jeden… :o)

Čekaly jsme třetí pohromu. Naštěstí nepřišla.

Já vím, že vás tohle absolutně nezajímá, ale pro nás tak začala cesta do Prahy. Měly jsme s rodiči domluvené, že nás tam hodí autem a sami si udělají malý výlet. V půl jedné jsme byli na dálnici daleko za Mýtem a Tammi plašila. "To nestihneme, to nestihneme…" Známe ji. :o)

Lepší je být někde dřív, než později. :D

Nakonec jsme pod koněm byly téměř na minutu přesně. Po dlouhé jízdě metrem jsem měla trochu zalehlé uši, ale než jsme se prodraly těmi davy na Václaváku, naštěstí mě to přešlo. To víte, já na to nejsem zvyklá, my v Plzni krtka nemáme. :o)

No nic, vraťme se pod koně. Chvíli jsme tam s Tammi postávaly a pozorovaly dvě nazrzlá děvčata stojící přímo pod ocasem. Říkáme si: "Jsou to Fluffy a Patt? Nebo ne?" A než jsme se rozhoupaly, že za nimi půjdeme, přišly ony k nám.

Společně jsme počkaly na Iviis i Soňu a pak se vydaly do metra. Vážně nechápu, jak se někdo může v Praze vyznat. :D Když jsme se znovu ocitly na denním světle, prošly jsme několika ulicemi a před námi se objevila kavárna JUST CAFÉ.

Jak už (nejen) název článku napovídá, bylo nás šest, a tak jsme se pohodlně vešly k jednomu stolu. Usazené krásně vzadu v rohu jako správné hraničářky, jsme si svorně objednaly Latte s medem. :o)

To byla mňamka! :D Pak jsme si dlouho povídaly o všem možném. O školách, o sourozencích, nemocech, rodinách a především o Hraničářově učni a obecně o knihách. Připadalo mi, jako bych se s ostatními znala už dlouho.

Věř mi, Tammi, že já na tom byla a stále ještě jsem úplně stejně. Holky jsou opravdu moc fajn a tímto chci upozornit vás čtenářky a čtenáře, že se nemusíte vůbec bát přijet, až se příště znovu sejdeme. A jako že se určitě sejdeme! Domlouvaly jsme se, že minimálně za rok bude další hraničářský sněm.

Ale to jsem trochu odběhla. Asi po hodině, i když to je jen velký odhad, protože čas v sobotu odpoledne ubíhal opravdu závratnou rychlostí, se Fluffy otočila k Patt a povídá: "Prověříme je?" A tak se před námi objevily testíky o HU a Bratrstvu. Při jejich vyplňování jsme se náramně pobavily. Pro dokreslení bych zdůraznila jeden detail - Haltíček. :oD Jen jedno slovo stačí a my víme, ale i vy ostatní se můžete podívat.


Tak, tohle je jeden z mnoha testíků, které jsme vyplňovaly.

Nejen Haltíček byl vtipný, ale i Svengal a jeho tetičky.

Poté, co musela Iviis odejít, jsme opustily kavárnu a doprovodily ji na Václavák k New Yorkeru. Tam proběhlo hromadné focení.


Zleva: Iviis, Soňa, Fluffy, já, Tammi a Patt.

Pak jsme navštívily KFC, kde jsme si daly zmrzlinu a Patt s Fluffy měla hranolky.

Než jsme se nadály, bylo půl osmé a tudíž čas odjet domů. Mrzelo nás, že už se musíme rozloučit, ale víme, že se ještě uvidíme, viďte, holky! Myslím si, že mluvím za všechny, když vám, Fluffy a Patt, chci poděkovat za krásně strávené odpoledne. Měly jste to moc hezky připravené a účastnický list je boží!


Tak na viděnou nad šálkem kávy!

Hanka a Tammi
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | 28. června 2014 v 14:51 | Reagovat

Holky, jsem moc ráda, že jste si to užily - my s Patt taky a jak! =) Děkuju vám, že jste napsaly tak skvělou reportáž, která zmapovala všechno, co se minulé sobotní odpoledne dělo. ;-)

Už se těším na další sraz! =)

2 Hanka a Tammi Hanka a Tammi | 28. června 2014 v 17:53 | Reagovat

Děkujeme, Fluffy. Jsme rády, že se reportáž líbila. Nečekaly jsme takový úspěch. :oD

A taky se moc těšíme na příští sraz! :o)

3 Kily Kily | 28. června 2014 v 19:38 | Reagovat

Holky, vypadá to, že jste si to opravdu užily. Letos mi to nějak nevyšlo, tak snad příště. :D

4 Lůca Lůca | 29. června 2014 v 8:13 | Reagovat

Já vám to tak závidim! Chtěly jsme se sestrou taky přijít, jenže máma nám to zatrhla :( snad nám to dovolí příště.

5 Patt Patt | 29. června 2014 v 14:21 | Reagovat

Bylo to opravdu skvělé, jsme moc rády, že jste všechny přišly a že se vám to tak líbilo. Doufáme, že na vás další sraz přijde víc a že si společně dáme hraničářské latté. :)
Určitě si pro vás na příště připravíme další program ve stylu HU. :)

6 Iviis Iviis | 30. června 2014 v 10:36 | Reagovat

Vážně jsem byla (zase) nejmenší? :D
Nicméně jsem hrozně ráda, že jsem nakonec měla volno a mohla jsem vás poznat osobně. Bylo to úžasný. :)
(Jen tak mezi námi, už teď mám domluveného učně!)

7 Sebastian Eliash Lootah Catori no Kuroyake of Araluen Sebastian Eliash Lootah Catori no Kuroyake of Araluen | Web | 30. června 2014 v 16:57 | Reagovat

Zdravím, opravdu mne mrzí, že jsem se nemohl dostavit, ale Praha je vážně dosti daleko.
Konečně se rozhodlo o oficiálním datu Moravsko-Slovenského sněmu, tak se můžete podívat. ↨we webu↨ ...
Testík mám též v plánu, ovšem s tím upomínkovým listem jste mě dostaly.. Opravdu bomba!...
Teď budu šetřit a třeba se za rok v Praze potkáme...

8 RenyNew RenyNew | 30. června 2014 v 20:31 | Reagovat

Sraz musela být určitě bezvadný :D
List účastníka je báječný, líbí se mi jeho "hraničářský" styl ;)
Je zajímavé, jak mám jakožto čtenářka zkreslenou představu o autorkách. Hanku jsme si vždycky představovala jako drobnou tmavovlásku (viz. Tess) a ona je to vysoká blondýnka :D, Tammi jsem vždycky viděla tak nějak jako tu hraničářku, co nám jendou nakreslila, Fluffy mám zafixovanou rovněž tmavovasou a takovou víc... Teu :D.
Literatura mate! :-D

9 Fluffy Fluffy | 30. června 2014 v 22:42 | Reagovat

[7]: Rády tě uvidíme, pokud se k nám někdy v budoucnu přidáš. =)

[8]: Literatura doopravdy mate. =D Já jsem spíš Edie. =D Ale i tak mě těší, že si nás představuješ jako naše postavy, člověk pak ví, jak se mu daří je psát. =D A určitě se k nám někdy přidáš, Reny! =)

10 Hanka Hanka | 17. července 2014 v 13:06 | Reagovat

[8]:Sraz byl opravdu bezvadný. :o) A jen jsem chtěla uvést na pravou míru, Tess není tmavovláska, ale blondýnka po Alyss. :o) A určitě se na tebe, Reny, budeme na příštím srazu těšit, stejně jako na další, kteří by se rozhodli k nám přidat. :oD

11 RenyNew RenyNew | 19. července 2014 v 21:13 | Reagovat

[10]: NE? A do prkýnka, tak to jsem vedle jak ta jedle. Odjakživa jí vidím tmavovolasou - po Willovi :-D.

12 mája mája | 3. února 2015 v 19:28 | Reagovat

pěkná reportáž, dobře napsaná :) jinak vidí, že i když jsem všechny díly přečetla, tak se mi to všechno smíchalo dohromady, asi bych najisto věděla tak půlku testu :/ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama