STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

První hraničář - 7. kapitola

28. května 2014 v 15:29 | Fluffy |  První hraničář
autorka: Isabella


Sedmá kapitola

Svítalo a skupina už byla minimálně hodinu na cestě. Jeli rovnoměrným klusem a mlčky. Nikdo neměl náladu zbytečně mluvit.
Další cesta probíhala víceméně poklidně, když nebudeme počítat přepadení místními bandity, kterým stačil pohled na tři natažené luky a vážné tváře, aby se obrátili k ústupu.


Ještě za denního světla dorazili ke královskému hradu. Edran vytáhl pravý dopis ze sedla, aby ho mohl ukázat strážným u brány. Těm stačil pohled na araluenskou pečeť. Nakonec se dostali až k samotnému králi Ronerovi.

Edran se již s ním mnohokrát setkal, ale Derin a Eyan ho viděli poprvé. Oba dva zhodnotili královu urostlou a na věk štíhlou postavu, meč, který měl se samozřejmou lehkostí zavěšený u pasu a jeho oči, kterým nic nemohlo uniknout.

V jeho tváři byly vepsány starosti. Právě mluvil s jakýmsi mladíkem, když ceremoniář oznámil příchod araluenského poselstva.

Král a jeho společník zvedli hlavy.

Edran a jeho synovci podle etikety před králem poklekli, ale dříve, než stačili pořádně sklonit hlavu v úkloně, král mávl rukou.
"Ty nesmyslné ceremonie. Jako by na ně měl někdo někdy čas," prohlásil a mírně se usmál. "Povstaňte," řekl a doplnil gestem rukou. " Zdravím vás a vítám zde na redmontském královském hradě."

Edran se uklonil a předal králi zapečetěný list. Ten ho hned rozlomil. Stálo v něm, aby se jeho vojsko spojilo na planině mezi oběma královstvími s araluenským vojskem. Dále zde stálo, že trojici tvořící poselstvo může plně důvěřovat.

"Tak," řekl král potom, co si přečetl zbývající tajné informace. "Vypadá to, že Genwer vám velmi důvěřuje. Vaše hodnosti?" zeptal se.

"Jsem členem užší královy rady," pronesl poněkud diplomaticky Edan. "Toto je Derin, velitel královské hradní stráže," řekl a ukázal rukou na staršího synovce. "A toto je Eyan, můj nejbližší spolupracovník," prohlásil při představování mladšího z bratrů.

"Výborně," odvětil král a ukázal na mladíka vedle sebe. "Toto je můj druhý syn, princ Corin."

Odpovědí se staly tři hluboké úklony hlavou.

"Tak dejme se do práce," pronesl král "Dát dohromady vojsko není jen tak."

Král Roner si vzal ke spolupráci Edrana. Bratři zůstali s princem Corinem. Probírali spolu vojenskou taktiku, možnosti boje a různé lsti. Derin s Eyanem byli příjemně překvapeni inteligencí a zkušenostmi mladého prince. Byl také dobrosrdečný a nechoval se povýšeně. Kupříkladu odmítal oslovení Vaše výsosti nebo pane.

"Přátelé mě oslovují Corin a vzhledem k tomu, že spolu teď strávíme hodně času dohadováním se nad mapou, jízdou na koni a válčením, bude mi příjemnější, abyste mě tak oslovovali," prohlásil.

Derin s Eyanem byli překvapení osobností mladšího prince, který byl očividně velice čestný a schopný mladý muž. Jen jedna otázka jim vrtala hlavou. Kde je korunní princ?

Ke smůle Redmontského království byl korunní princ Gerard …. no, řekněme, že byl méně schopný, než jeho mladší bratr, na kterého neustále žárlil.

Právě si dopřával pozdní oběd. Zakusoval se do kuřecího stehna a mastnýma rukama prohlížel spisy. Nedělal žádnou důležitou práci. Víc než nadcházející válka ho zajímal jeho plný talíř a číše vína. Podle jeho názoru se nemusel o nic starat. Navíc jako budoucí král nové říše si zaslouží trochu odpočinku. Rozhlédl se po svém stole a utřel si ruce do hadrů, které na něm měl. Listina, kterou se právě chystal vzít do rukou, byla přece jenom důležitá.

Aniž to kdokoliv věděl, Redmont měl ve svém srdci zrádce.

Plán gorlanského krále byl jednoduchý. Dostat na svou stanu redmontského korunního prince, který neměl zrovna dobrou pověst. Přesvědčit ho, že mu hrozí nebezpečí ze strany jeho mladšího a schopnějšího bratra a že král by mu nemusel odkázat korunu. To se mu samozřejmě vůbec nelíbilo a ochotně souhlasil a gorlanského špeha uvítal vždy s otevřenou náručí.

Princ Gerard byl ovšem jen jedním kolečkem ve stroji. Gorlanský král plánoval porazit obě dvě království. Konečný bod plánu byl sňatek s araluenskou princeznou Lineou. Zvěsti o její kráse a moudrosti se šířily celém ostrově, a král se proto rozhodl, že by mu byla důstojnou manželkou.

Proto, aniž by si to Gerard uvědomoval, se spolčil s nepřítelem, který měl v plánu poslat rádoby krále na popraviště.

***

Redmontské vojsko se vydalo na pochod za araluenskými přáteli. Edran s Derinem a Eyanem jeli vpředu společně s králem Ronerem a princem Corinem. Gerard zůstal na hradě, aby otce v nepřítomnosti zastupoval. Navíc by nebylo moudré, aby se všichni mužští členové královské rodiny účastnili bitvy.

Cesta nyní trvala pouze den. Ještě se ani nezačalo smrákat, když zahlédli araluenské praporce. Obě vojska se setkala. Oba dva králové se objali a důvěrně spolu pohovořili. Potom se královští nejvyšší vojenští poradci sešli v Grenwerově hlavním stanu. Panovaly zde poněkud stísněnější podmínky kvůli dvojnásobku lidí. Nakonec se vše uspořádalo a král Roner se rozhodl přednést svůj plán.

"... přesuneme se doprava a nepřítel bude čekat, že zaútočíme. My ale provedeme úplně nečekanou věc. Otočíme se na nepřítele, zaútočíme…"

Pak ho náhle přerušil Eyan: "V týle a následně klínově zleva. Navíc vpravo budou schované posily, takže nepřítele obklíčíme."

Všechny oči se na něj upřeně zahleděly. On nevzrušeně sáhl do náprsní kapsy a vytáhl listinu, kterou minulou noc sebral gorlanskému vojákovi a rozprostřel je na stůl vedle mapy. Byl to dokonalá kopie Ronerova vojenského plánu.

Nikdo se nezmohl na slovo.

"Tuto mapu a s ní spojené poznámky jsme včerejší noc vzali gorlanským vojákům. Nevím, jaký pitomec jim to mohl dát. Nebyli to špehové, takže to dostali rozkazem a zřejmě to měli přinést svým velitelům." Na chvíli se zarazil a pak pohlédl králi zpříma do očí. "Máte na hradě špeha a musí to být někdo hodně vysoce postavený, když má k dispozici mapu."

Roner se rozhlédl po svém kroužku nejvěrnějších. Ti se mu dívali neohroženě do očí. Jeho instinkt mu napovídal, že žádný z nich ho nezradil. Král byl bezradný. Nikdo jiný ty informace neměl. Vlastně, zamyslel se, ještě jedna osoba, která byla teď na hradě, je měla k dispozici a královo srdce se naplnilo žalem, když si uvědomil, že mu to připadá nejpravděpodobnější. Na chvíli bolestně zavřel oči. Muži okolo něho pochopili, že zrádce pozná.

Corin usilovně přemýšlel, ale i když se snažil, na nikoho přijít nemohl. Na svého bratra v tu chvíli ani nepomyslel. Stačil však jediný pohled do otcových očí, aby zjistil pravdu.

Začal usilovně vrtět hlavou. "Ne to není pravda," začal mumlat.

"Corine," zašeptal Roner.

"To nemůže být pravda," zakřičel princ a vyběhl ze stanu.

Mnozí nechápali jeho reakci. Redmontské polovině to však začalo pomalu docházet. Šeptem si mezi sebou sdělovali informace. Až to jeden z nich pochopil a tato informace se šířila rychlostí blesku.

Zradil je samotný korunní princ.

I kdyby Gerard někdy v budoucnu měl být králem, zřejmě by se jím mohl prohlásit sám ve své komnatě a panovat tak akorát hlodavcům, kterých zde bylo požehnaně.

Právě si proti sobě totiž poštval nejvyšší bojeschopnou šlechtu a ta by zapříčinila jeho brzký pád. Z minuty na minutu se nejpravděpodobnějším, protože vlastně nebylo úplně jisté, že ty informace Gerard poskytl, stal budoucím králem Corin, který byl o mnoho schopnější a čestnější než jeho bratr. Za svou vlast by položil život, kdyby mohl. To však jeho starší bratr nikdy nepochopil.

Právě teď budoucí korunní princ seděl sám na kameni v tichu a přemýšlel. Jeho rozum mu napovídal, že je to pravda, že je jeho starší bratr zradil. Srdce si ale dál vedlo svou. I když mu k tomu Gerard nikdy nedal příčinu, Corin měl svého bratra upřímně rád a nevšímal si nenávisti, kterou k němu choval. Často mu pomáhal z problémů a oplácel mu jeho hrubé chování svou vlídností.

Teď ovšem Corin nevěděl, co má dělat.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fluffy Fluffy | 28. května 2014 v 15:32 | Reagovat

Tak plány a důkaz o zradě zevnitř, to našel Eyan! Páni, tohle jsem fakt nečekala. =)

Musím podotknout, že se mi líbí postava Corina. =) Jsem zvědavá, co s ním bude - a koneckonců i s jeho zrádným bratrem. =D Těším se na další díl. =)

2 Hanka Hanka | 28. května 2014 v 19:39 | Reagovat

Páni, to jsou zvraty. Zrada redmontského korunního prince je velice nečekaná. :o) Ale jeho mladší bratr je mi sympatický. Je mi ho líto, chudáčka. :o) Doufám, že to dopadne dobře. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama