STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

John Flanagan se dělí o svůj pohled na Bratrstvo!

22. dubna 2014 v 16:18 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY

Šest věcí, které jste o Bratrstvu nevěděli...


1. Jestli milujete Hraničářova učně, budete milovat Bratrstvo.

Pokud jste ještě nezačali číst sérii Bratrstva, je načase, abyste to udělali.

Protože vím, že pokud máte rádi Hraničářova učně, Bratrstvo se vám bude líbit. (Vím to, protože dostávám tolik e-mailů od čtenářů, které mi říkají, že je to pravda.)

Musím přiznat, že jsem byl trochu nervózní, když vycházela první knížka Bratrstva. ,Co když se lidem nebude líbit?´ptal jsem se sám sebe. Ale reakce byly 100% pozitivní. To je velmi potěšující.

Jsou tam skvělé nové postavy, které byste měli poznat.2. Jsou tam skvělé nové postavy, které byste měli poznat.

Hlavní postavou je Hal. Je mu šestnáct, je napůl Araluenec a napůl Skandijec, který žije ve Skandii. Jeho otec zemřel během nájezdu a jeho matka ho vychovala sama. Hal je vynálezce. Někdy jeho vynálezy nefungují příliš dobře, ale jeden z jeho úspěchů je nová, mnohem víc efektivní plachta, která by měla nahradit tradiční čtvercovou plachtu, která se na vlčích lodích používá. Také vlastní jednu malou loď, Volavku, a má posádku dobrých kamarádů, kteří se plaví s ním.

Jsou známi jako bratrstvo Volavky.

Jo, a Hal je skvělý kormidelník a navigátor.

3. Volavky.

Jsou rozmanitá a fascinující posádka. Jeden je bývalý zlodějíček a kapsář. Může ukrást prsten z vašeho prstu, zatímco se na něj díváte. Naštěstí to už nedělá - no, dobře, ne tak často.

Další je imitátor. Dokáže napodobit kterýkoliv hlas, kteroukoliv osobu, kterékoliv zvíře s neuvěřitelnou přesností. To ho čas od času dostává do potíží.

Pak je tady Ingvar, doopravdy veliký chlapec, obrovsky silný, ale neuvěřitelně krátozraký. V bitvě je tak vždycky riziko, že vyhladí svoje spolubojovníky stejně jako svého nepřítele.

Potom tu máme Ulfa a Wulfa. Jsou to identická dvojčata a milují, když mohou mást lidi tím, že se neustále prohazují. Když Halovi dojde trpělivost, má Ingvara, který jednoho z nich hodí přes palubu. Kterého? To je jedno. Jsou přece stejní.

4. Stig. Halův nejlepší přítel a stálý společník.

Stig je jedním z mých oblíbenců. Je Halův pobočník a je naprosto loajální vůči svému skirlovi (to je skandijské slovo pro skippra nebo lodního kapitána). Stig je vysoký, dobře osvalený, atletický typ a skvělý válečník. Dává přednost bojové sekeře jako svojí zbrani a je s ní naprosto zničující. Pokud chcete potíže, jenom vyhrožujte Halovi. Pak zjistíte, že se musíte vypořádat se Stigem.

5. A nejlepší ze všeho. Thorn.

Thor je báječná postava. Je Halovým mentorem v mnoha věcech, jako byl Halt Willovi. Ale Thorn je naprosto jiný než Halt. Kde je Halt nepřístupný a vážný, Thorn v jednom kuse vtipkuje a dobírá si Lydii - dívčí bojovnici, která se přidá k Bratrstvu ve druhé knížce. Thorn byl ohromný válečník, když byl mladší, ale ztratil svoji pravou ruku při jedné nehodě na palubě lodi. Byl deprimovaný, mrzutý a tíhnul k alkoholu. Byla to Halova matka, která ho zachránila před ním samotným. Nechala Hala, aby vylil na Thorna kyblík plný ledové vody, když ležel na půl v bezvědomí ve sněhu.

I bez svojí ruky jeThorn stále impozantním bojovníkem. Hal mu vyrobil válečnou palici, kterou si přidělá na pahýl své ruky a on se s ní ohání s hrůzou nahánějící dovedností. Je bojovým mistrem celé posádky. Když jdou do boje, přebírá velení.

Ale Thornova osobní hygiena není úplně taková, jaká by měla být. Jeho vlasy a vousy jsou vždy divoké a neudržované a tíhne k tomu látat a opravovat svoje šaty až tehdy, když už z nich zůstává jen pár cárů látky.

Thorn je složitý, fascinující postava. Mám ho rád a myslím, že i vy ho budete mít rádi taky.

6. Je zasazený do stejného světa a času jako Hraničářův učeň.

Příběhy jsou rychle ubíhající a strhující. Je tam spousta akce a bojování a pletichaření. Taky je tam spousta humoru. (Nemohl jsem si pomoct.)

Vlastně knížky Bratrstva jsou skoro jako Hraničářův učeň, akorát s jinými lidmi a jiným příběhem.

A odehrávají se na lodi, takže scéna se vždycky mění. Bratrstvo se může toulat kdekoliv ve světě, kde chtějí.

Nebo kde já je chci.


z:
pro:
přeložila Fluffy

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 22. dubna 2014 v 18:58 | Reagovat

Nedávno jsem znovu četla všechny tři díly Bratrstva a líbilo se mi to snad víc než při prvním čtení. Zase jsem se hrozně bavila. :o) Thorn, ten starý námořník (dle Lydiiných slov), je skvělý. Prostě správný Skandijec. :o)
Všem, kdo nečetli, vřele doporučuju. :o) Už se těším na Otroky ze Sokorra! :o) A mezitím jsem se znovu pustila do celého HU. :oD

2 Kily Kily | 22. dubna 2014 v 19:30 | Reagovat

[1]: Hani, ty seš správný fanoušek. :DDD
Ale já s tebou souhlasím. U Bratrstva jsem se dostala zatím k druhému dílu a u HU k sedmému. A můžu říct, že na chytlavější knížky jsem ještě nenarazila:DD

3 Patt Patt | 22. dubna 2014 v 20:55 | Reagovat

To je prostě skvělý! Johník má pravdu ve všem. Není divu, že jsem tatínkovi řekla o všechny tři díly k posledním Vánocům a ááááá... Stig! Chichi, je to podobná postava jako Horác. Jen Horác zatím pořád o spoustu koňských délek vede. :)) Doufám, že to bude mít přinejmenším 10 knih, jinak ať si mě John nepřeje. :D

4 Fluffy Fluffy | 25. dubna 2014 v 20:32 | Reagovat

[1]: Já jen souhlasím, Bratrstvo je boží. Tečka. =D

[3]: Horác povede asi už navždycky. =D Deset? Já jich chci klidně dvacet... =D A ty knížky o Haltovi s Crowleym, o kterých mluvil. =D

5 Patt Patt | 27. dubna 2014 v 11:29 | Reagovat

[4]: Jo, dvacet klidně. Ale štve mě, že se to bude odehrávat už v době, kdy je Will starý. Nechci aji starého Gila! Vždyť je to DIVNÝ. :D

6 Lucy Lucy | E-mail | 13. srpna 2016 v 12:02 | Reagovat

Mám přečtené všechny knihy od J.F. A taky mi zaplňují celou polici. Čtu jse stále a pořád dokola a pokaždé objevím skvěle napsaný příběh, který mě nikdy nenudí a jedno jestli je to HU nebo Bratrstvo. Vždy se skvěle bavím :) a nemůžu se dočkat dalších knih :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama