STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Březen 2014

Přízrak minulosti - 2. kapitola - Dobrá víla

29. března 2014 v 8:17 | Fluffy |  Přízrak minulosti
autorka: Patt


2. kapitola - Dobrá víla

Cizinec nic nedělal pro to, aby uvolnil pevný stisk Gilanovy ruky. Ale i tak se nakonec dočkal osvobození. Vysoký muž ho pustil, ovšem z jeho obvykle tak vesele jiskřících očí čišel vztek. Zatínal zuby i pěsti. Zprudka oddechoval i přes to, že žádný boj neproběhl.

Beze slov na sebe hleděli. Neznámý s jízlivým úsměvem, hraničář s hněvem. Napětí se dalo krájet.

Hraničářova dcera - 3. kapitola - Tajemství?

26. března 2014 v 11:48 | Fluffy |  Hraničářova dcera
autorka: Fluffy


3. Tajemství?

Hackhamské pláně pamatovaly mnoho bitev, mnoho prolité krve a líté boje muže proti muži. Od té doby ale uběhlo už spoustu let a sněhobílá peřina, svítící slunce a vůně moře lehce pomáhala na ponurou minulost zapomenout.

U shluku podivně rostlých stromů podupávali dva huňatí koníci a vypadalo to, jako kdyby soukromě rozmlouvali. U malého ohniště, na kterém byl kotlík, postávaly dvě postavy v podivně strakatých pláštěnkách. Ta menší z nich si dýchala na zkřehlé ruce a pobaveně se šklebila, i přesto, že jí byla zima. Štíhlý mladý muž s tmavými vlasy se naklonil pak nad onen kotlík a nakrčil nos. "Už aby ta káva byla. Jel jsem skoro celou noc," postěžoval si.

Přízrak minulosti - 1. kapitola

22. března 2014 v 10:54 | Fluffy |  Přízrak minulosti
autorka: Patt


Pomsta je sladká, říká se. Will a jeho přátelé netuší, že se brzy opět ocitnou v ohrožení života. Starý nepřítel znovu sbírá síly a existuje jen pár osob, které mohou pomoci Araluenskému království. Do života jednoho z hraničářů vstupuje důležitý člověk z minulosti. Kdo je a jaká jsou jeho tajemství? Kdo zachrání Araluen? Nebo je všemu konec…?


Černá perla - 29. kapitola - Zázrak z Aridy

19. března 2014 v 12:47 | Fluffy |  Černá perla
autorka: Hanka
Kapitola dvacátá devátá

Zázrak z Aridy

Lynn se zavrtěla. Nevěděla, co ji vzbudilo. Snad nějaký nepatřičný zvuk. Nespokojeně se zamračila. Ještě chvilku. Ještě chviličku si chtěla užít to, že konečně ležela na něčem měkkém. A v písku se tak hezky spalo. Přetočila se na druhý bok, čelem ke vchodu do jeskyně.

John Flanagan - Věci, na které se těším v roce 2014

13. března 2014 v 8:30 | Fluffy |  NEWS
Věci, na které se těším v roce 2014


OBSAHUJE SPOILERY, NEČTĚTE, POKUD JSTE NEČETLI KNIHU DVANÁCTOU: KRÁLOVSKOU HRANIČÁŘKU!


Plagiátorství

12. března 2014 v 11:54 | Fluffy |  NEWS

Ahoj všichni!

Mám pro vás oznámení, co se týče článků, které pro vás připravuji a překládám z anglických originálů, stejně tak se to dá lehce vztáhnout na povídky, které zde vycházejí. Na jednom nejmenovaném webu o HU jsem objevila svůj vlastní překlad - nebyl u něj vůbec uvedený odkaz na tenhle blog a ještě ho autor vydával za svůj.

Chtěla bych vás všechny upozornit, že svoji práci doopravdy poznám, protože to překládám hlavně tak, aby to znělo českým uším a ne tak, abych rozhovory překládala doslova. Nepřipadá mi fér, že vydáváte moji práci, nad kterou strávím dost času, za svoji.

Kromě toho, že je to neslušné a netaktní, v ČR je plagiátorství trestné. Úmyslným plagiátem je myšleno:

Úmyslný plagiát
• doslovné opsání nebo kopírování cizího textu a jeho vydávání za vlastní, aniž by byl
citován
• převzetí a publikování cizí práce (i seminární), včetně té, která ještě nebyla dokončena
a odevzdána
• vydávání kompilace (nebo její části) za vlastní originální text
• okopírování grafických prvků bez citace a odkazu na původní zdroj
• okopírování názvu, struktury (např. obsahu, osnovy aj.) cizího textu, popřípadě až do
té míry, že je možná záměna obou děl (§ 45 Autorského zákona)
• úmyslné neuvedení některých využitých zdrojů
• koupení či stažení volně dostupné práce a její vydávání za vlastní


Hned první bod je celkem dost výstižný - a právě s ním jsem se setkala (mimo jiné). To, že je něco volně přístupné na internetu, neznamená, že nejste povinni uvést zdroj, nebo dokonce vydávat něčí práci za vlastní.

To samé se týká v mnohem větší míře i povídek, které tu jsou uveřejněny - ty jsou chráněny autorským právem každého daného autora.

Autorská etika je velmi důležitá a pokud vás zajímá, co všechno autorský zákon a ona etika obsahuje a co chrání, opět se obrátím na stránky Vysokého učení technického v Praze - prosím, čtěte zde.

Myslím si, že není přece složité si sednout, napsat na mail a poprosit, jestli si na své stránky můžete dát přeložený rozhovor s panem Flanaganem, samozřejmě s podmínkou, že uvedete zdroj.

Dále bych prosila, aby povídky, které tu autoři a autorky uveřejňují, podléhaly stejnému pravidlu, navíc se souhlasem daného autora. Pokud se osobně s povídkářem nedomluvíte a jeho povídku i když s odkazem hodíte na svůj web, stále porušujete zákon. O etice ani nemluvě.

Pokud ani po téhle prosbě dané podmínky nesplníte a já objevím, že vydáváte články a příběhy z těchto stránek za svoje, budu nucena kontaktovat hosting vašich stránek a vysvětlit jim situaci. Je celkem jasné, že vaše stránky budou zrušeny, protože porušují platné zákony České republiky. Stránek o HU na českém internetu není tolik, aby se tahle krádež dala objevit.

A upřímně, ukradli byste v obchodě nějaké zboží? Asi ne. Tohle funguje na stejném principu. Duševní vlastnictví je celosvětově a mezinárodně uznáváno a chráněno, bez dalších výjimek. Chovejte se proto slušně a respektujte práci ostatních.

Děkuji za pochopení.

Fluffy

Černá perla - 28. kapitola - Jeskyně

10. března 2014 v 11:10 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola dvacátá osmá

Jeskyně

Evan lapal po dechu. Z ramene mu vystřelovala nesnesitelná bolest a šířila se do celé paže. V tu chvíli nebyl schopný se pohnout z místa. A Lucienův voják stojící na břehu před ním to věděl. Klidně opřel kuši o svou botu a založil do ní novou šipku. Princ mu neuteče.

Cestování po Araluenu

8. března 2014 v 16:52 | Fluffy |  Fluffyin koutek

Už John Flanagan nám v Ruinách Gorlanu tvrdí, že celé Araluenské království je rozděleno do padesáti lén, přičemž v každém z nich to funguje dost obdobně. Hrad, většinou stejnojmenný jako ono léno, s baronem a bojovým mistrem. A s chatami hraničářů v nedalekém lese. Padesát hraničářů, kteří se zodpovídají jen králi Duncanovi.

Hraničářova dcera - 2. kapitola - Havran

7. března 2014 v 8:07 | Fluffy |  Hraničářova dcera
autorka: Fluffy2. Havran

Severozápadně od Havraního průsmyku se po kopcích trousilo skotijské město Kilmarnock. Patřilo k těm větším, více obydleným a taky přívětivějším, co se araluenských pocestných týkalo. Značná část jeho posádky podporovala ve druhé válce proti Morgarathovi krále Duncana, takže od vidění znali šedozelené pláštěnky sousedních hraničářů. I tak uběhlo už spoustu let, co sem někdo takový zavítal.

Syn Toskana - 4. kapitola - Komplikace

4. března 2014 v 20:22 | Fluffy |  Syn Toskana
autor: RohlíkusKapitola 4

"Máš všechno sbalené? Vracet se zpátky by nám zabralo asi půl dne," otázal se Will svého společníka Marcuse, který jel na svém novém hřebci Bucefalovi sotva pár metrů před ním.

První hraničářský sněm

1. března 2014 v 11:00 | Fluffy |  Hraničářské sněmy

Milí autoři, milí čtenáři a návštěvníci,

s prvním březnem přichází první informace o historicky prvním hraničářském sněmu. Chcete se vidět a popovídat si naživo mimo tabulky komentáře? Dát si pravou hraničářskou kávu a probrat ty úžasné historky z pera Johna Flanagana? Chcete sdělit své dojmy vašim oblíbeným povídkářům a pokusit se z nich vymámit, jak to s vašimi milovanými postavami bude dál?

Budete mít tu možnost!

Kdy?

Datum bylo předběžně stanoveno na 21. 6. 2014.

Jedná se o poslední sobotu ve školním roce, tudíž předpokládáme, že většina z vás bude mít už uzavřené známky a bude tak mít možnost přijet! =) A taky bychom vám neradi kradli prázdniny, tudíž si myslíme, že je to ve všech směrech nejlepší alternativa. =)

Kde?

Podle průzkumu, který proběhl loni na podzim, jsme vybrali naše hlavní město - tedy Prahu.

Místo přesného srazu a čas se bude postupem dnů upřesňovat a budeme vás stále informovat. =) Pokud by někdo jel z daleka a v Praze se nevyznal, jsem ochotná ho vyzvednout na nádraží, na konečné autobusu, kdekoliv, kam přijede a dovést ho k ostatním. =)

Rozumím, že je to pro někoho dost z ruky, ale musíme dát přednost většině.

Další informace

Vše potřebné jako: upřesnění místa a času, program, osobní kontakty, vaše příjezdy a pochopitelně i odjezdy, to všechno budeme řešit postupem času. Byla bych ráda, kdyby o tom vaši rodiče věděli - zvlášť rodiče těch, kteří nebydlí v Praze. Je to koneckonců velké město, cesta bývá daleká a rodičové starostliví. =)

Já i Patt se na vás moc těšíme a doufáme, že si na nás uděláte chvilku a přijdete si s námi popovídat. =)

Pokud máte jakékoliv dotazy, připomínky, nebo se na nás jen těšíte, uvítáme jakoukoliv zpětnou vazbu. =) A nezapomeňte pravidelně sledovat stránky, protože všechno budeme upřesňovat. :-)

Vaše F.