STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Leden 2014

Lovci nominováni na West Australian Young Readers´ Book Award

31. ledna 2014 v 10:56 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Třetí pokračování Bratrstva bylo čtenáři nominováno v kategorii "Older Readers´ 2014" ve velmi nadupané konkurenci. Systém hlasování spočívá v nominaci knih do školních knihoven, kupování e-booku a je omezeno na australské státy.

Můžeme Johnovi držet palce a na konci roku se dozvíme, jak si Volavky vedly! =)


Černá perla - 25. kapitola - Na vlásku

30. ledna 2014 v 13:20 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola dvacátá pátá

Na vlásku

"Laro!"

Ten úzkostný výkřik se Tess vydral z hrdla dvě vteřiny po Calebovi. Chvilku zůstala naprosto ochromená. Pořád dokola si opakovala: To nemůže být pravda. To nemůže být pravda.

Pak se strhla vřava. Jeden přes druhého se překřikovali s nevěřícně vytřeštěnýma očima. Lynn říkala něco nesrozumitelného a třásla Evanovou rukou. On na ni rozčileně křičel. Caleb klečel na kolenou s hlavou v dlaních. Něco přidušeně mumlal.

Syn Toskana - Prolog

28. ledna 2014 v 18:01 | Fluffy |  Syn Toskana
autor: Rohlíkus

Mladý Marcus Decimus Maximus se zoufale snaží vyrovnat svému otci hrdinovi. Náhle je předvolán před toskánský senát, aby velel diplomatické misi do Araulenu, která dopadne trošičku nevyvedeně.

Pomůžou mu nově získaní přátelé odvrátit svoji vlast od zkázy a získá konečně vysněné vavříny, nebo vše skončí v prachu a krvi pohřbeno pod zemí?
Hra o čas - 19. kapitola

24. ledna 2014 v 21:05 | Fluffy |  Hra o čas

19. Šach… mat?

Slunce se klonilo k západu mnohem dřív než v předchozích dnech. Pro Teu by to byla obvykle skličující chvíle, protože by si připomínala delší dny v toskánském přístavním městě, ale teď se urputně držela uzdy svojí klisničky a z posledních sil seděla vzpřímeně v sedle. Kromě únavy jí stále bylo slabo. Ačkoliv se snažila působení jedu zmírnit všemožnými bylinkami, které měla u sebe, Halt usoudil, že by se na ni měl podívat lékař. A ten nejlepší široko daleko byl v hlavním městě, přímo na královském dvoře. Dávalo to smysl - otravy byly ve vysokých kruzích skoro na denním pořádku, logicky si ty největší odborníky, kteří by mohli krále zachránit, drželi právě v Dun Kilty.

Ukázka z dvanácté knížky

24. ledna 2014 v 18:15 | Fluffy |  NEWS
Tady si můžete přečíst první kapitolu Královské hraničářky. ;) Pro ty, kteří se nemůžou dočkat a ještě si nestihli knížku koupit. =)

Bratrstvo 4 - Otroci ze Socorra

24. ledna 2014 v 16:31 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
DATUM VYDÁNÍ (AUSTRÁLIE): 1. 5. 2014
DATUM VYDÁNÍ ČR: podzim/zima 2014?
POČET STRAN: 464

Návrat k námořnímu světu Hala a jeho neohrožené lodní posádky ve čtvrtém pokračování Flanaganova Bratrstva.

Když je bratrstvo Volavek odveleno do Araluenského království jako skandijská hlídka, těší se na výzvy, které mají přijít. Hal, Stig, Thorn a Volavky dychtivě vyrážejí na nový výlet - s nečekaným novým členem posádky na palubě.

Ale nepřítel z jejich minulosti zapříčiní, že jsou Volavky vtaženy do nebezpečného úkolu osvobodit zajaté Araluence z trhu s otroky v Socorru. Dokonce i s pomocí araluenského hraničáře může být daný úkol příliš.

Hal a jeho Volavky se vrátili do Skandie poté, co porazili Zavaka a získali zpátky nejcenější poklad Skandie, Andomal. Se svou znovu nastolenou ctí jsou Volavky odveleny na novou misi - vystopovat starého rivala, který se změnil v trpkého nepřítele. Tursgud - skirl bratrstva Žraloků a Halův věčný protivník -, se změnil z mladého trapiče na piráta a obchodníka s otroky. Poté, co Tursgud zajme dvanáct araluenských vesničanů, aby je prodal jako otroky, posádka Volavky se plaví do akce... s pomocí jednoho z nejlepších araluenských hraničářů!


***
Tak... co na to říkáte? Já se těším a moc! =)
***
pro rangersapprenticecz.blog.cz přeložila Fluffy

Královská hraničářka vede žebříčky

24. ledna 2014 v 15:45 | Fluffy |  NEWS
Dvanáctá knížka Hraničářova učně už tři dny po oficiálním uvedení do knihkupectví vede v prodejnosti. Pro ty, kteří by si ji chtěli objednat, můžete to udělat tady.

Co se týče australského trhu, poslední pokračování bylo nejprodávanější dětskou knížkou roku 2013 (a vzhledem k tomu, že vyšlo až prvního října, je to doopravdy obrovský úspěch. =))

A co vy? Už jste poslední příběh přečetli? =)

Černá perla - 24. kapitola - Starý maják

17. ledna 2014 v 15:41 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola dvacátá čtvrtá

Starý maják

Po neklidné noci strávené v lese nedaleko dřevěného mostu, kdy se všichni, až na princeznu, prostřídali na hlídce, se vydali znovu na cestu. Vzdálili se od řeky, aby je případní pronásledovatelé z jižního břehu nezahlédli, a Tess ještě přitvrdila v opatrnosti. Vyráželi brzy před úsvitem, jeli vytrvalým klusem a dělali co nejkratší přestávky. Na noc si vždy pečlivě vybírali úkryt a po několika hodinách se střídali v hlídání a pozorování okolí.

Hrdinové nové generace - 2. kapitola

15. ledna 2014 v 20:05 | Fluffy |  Hrdinové nové generace
autorka: WiseGirlKapitola 2.

Výcvik začíná

Když se Chris ráno vzbudil, zjistil, že není u sebe v pokoji a že se nad ním tyčí vysoká postava. Rychle a bezmyšlenkovitě vyskočil z postele a vrhl se na ni. Neznámý to tušil, udělal krok stranou a nastavil mladíkovi nohu. Ten v plné rychlosti naběhl přímo do stěny pokoje a s heknutím spadl na podlahu.

KNIHA DVANÁCTÁ - Královská hraničářka

13. ledna 2014 v 16:02 | Fluffy |  Královská hraničářka
Když se Will stal členem hraničářského sboru, složil slavnostní přísahu. Teď se zdá, jako by pro něho nic neznamenala. Poté co byl jeho život rozvrácen strašlivou tragédií, nemyslí Will na nic jiného než na pomstu. Willovi znepokojení přátelé musejí najít způsob, jak ho odvrátit od temné cesty. S řešením přichází Halt: Will si vezme na starost učně. Všechny překvapí, koho Halt navrhuje - a je to žádost, kterou Will nemůže odmítnout.

Výcvik vzdorovité a svéhlavé dospívající dívky je náročný. A když Will na jedné výpravě narazí na bandu zločinců, musí se rozhodnout, co je pro něho důležitější, zda dotáhnout do konce svou pomstu, nebo zachránit nevinné životy.

V poslední knize série Hraničářův učeň je v sázce víc než kdy předtím. Je to Willova poslední výprava pro hraničářský sbor?


Vychází: 21.1.2014Co John Flanagan plánuje dál?

12. ledna 2014 v 12:16 | Fluffy |  NEWS
EDIT (3.12.2015): Nejnovější informace najdete zde.

Teprve dnes jsem si všimla nového článku na australských stránkách Johnova vydavatelství - tak jsem si dala pauzu od učení a rychle vám otázky a odpovědi přeložila. =) Jsem si naprosto jistá, že vám všem udělají velkou radost - protože s Haltem se dvanáctou knížkou rozhodně neloučíme! ;)


Před několika týdny jsme měli skvělý chat na Facebooku naživo s nikým jiným než se samotným Johnem Flanaganem! Jak jsme slíbili, tady jsou jeho odpovědi na fanouškovské otázky hezky na jednom místě. Je série Hraničářova učně doopravdy za námi? Co dále plánuje? A co se děje s filmovou adaptací? Držte se, přichází obrovská odhalení...

První hraničář - 3. kapitola

10. ledna 2014 v 20:21 | Fluffy |  První hraničář
autorka: IsabellaZa dva dny skupina dorazila k cíli. Před nimi se tyčilo město s hradem uprostřed, jejich královské město Araluen. Matka s otcem už jednou strýce navštívili, proto věděla, kde ho má hledat. Chlapci v té době byli příliš malí, a tak je rodiče nechali u tety ve vesnici. Svého strýce tedy nikdy neviděli.

Novinky

9. ledna 2014 v 19:23 | Fluffy |  NEWS

Ahoj všem,

nový design dělala Patt (já takhle zručná nejsem =)), takže jí tímto děkuju. =) Pokud chcete napsat rovnou Patt, klidně piště na g-mailový hraničářský mail, protože má k němu přístup a kdykoliv vám může tak odpovědět. =)

K informaci o vydání knihy - pevně doufám, že jsem vám nedala chybnou informaci, ale... přesvědčte se na facebookovských stránkách Egmontu sami. Úryvek je shodný s anglickou anotací a ten rozmazaný obrázek je podle mě ten samý, jako jsme objevili na stránkách českého autora obálky.

Tak snad nás nenapínají zbytečně. =)

Zítra se můžete těšit na další povídku a o víkendu na další rozhovor s autorkou - tentokrát na otázky odpovídala Isabella. =)

Dvanáctý díl Hraničářova učně od 21.1.2014 v prodeji!

8. ledna 2014 v 16:47 | Fluffy |  NEWS
Na facebooku českého nakladatelství se objevil úryvek z dvanácté knížky s otázkou, o jakou knihu se jedná a s datem 21.1. jako datem vydání. Myslím, že nám všem je jasné, o jakou knížku tu jde. =)
Nečekala jsem to tak brzy, ale mám o to větší radost! =)

Takže 21. ledna si vysypte kasičky a hurá do nejbližšího knihkupectví! =)


Snová realita - 30. kapitola

7. ledna 2014 v 11:41 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion

Po dlhej dobe vám prinášam pokračovanie poviedky Snová realita. Ospravedlňujem sa za také dlhé čakanie, ale v poslednej dobe som mala málo času plus navyše tie problémy s blogom. Zdá sa, že ej všetko v poriadku, a tak môžem kapitolu dokončiť. Mám ju hotovú už pár dní, no chcela som si byť istá, že sa mi zverejní.Černá perla - 23. kapitola - Jezevci

3. ledna 2014 v 16:54 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola dvacátá třetí

Jezevci

Zařídili se podle Tessiny rady a vrátili se po vlastních stopách. Mezi stromy našli skvělé místečko skryté za vysokými keři. Padlý kmen staré břízy zde vytvořil volný prostor, kde se utábořili. Koně uvázali k nízko visícím větvím, napojili je a sami si pak posedali na zem připraveni čekat na malou plavovlásku, která se vydala na výzvědy.

Luk a meč - 11. kapitola

2. ledna 2014 v 11:42 | Fluffy |  Luk a meč
autorka: Janka


Tak a je tady další kapitola… Je pro Fluffy a Hanku, které se už Joannky nemohly dočkat, takže tahle kapitola je vaše, holky :-). Už se nám tady objevují Joanniny city k 'jistému pohlednému muži'. Kdo to asi je? No, já to vím, ale samozřejmě nepovím. To už asi uhodnete i sami, ne? :D
Veselé Vánoce a krásný nový rok přeje Vaše
Janka

Krásný nový rok všem!

1. ledna 2014 v 15:08 | Fluffy |  NEWS
Chtěla bych Vám všem popřát šťastný nový rok 2014! Abyste byli zdraví, spokojení, plní optimismu, aby se Vám splnily všechny sny, které máte, a aby Vám vše vyšlo. Autorům bych popřála spoustu inspirace a méně tvrdohlavých múz, čtenářům snad větší chuť komentovat, protože si to naši povídkáři plně zaslouží. =)

***

I když se bilance spíš hodí na Silvestra, já si ji dovolím dát první den v roce - jako metu, kterou se budeme snažit překročit a vylepšit. V loňském roce bylo vydáno 215 článků a z toho většina byly díly povídek. Překvapivě stým článkem byl životopis a rozvohor Johna Flanagana, který tu od začátku blogu chyběl, a dvoustým začátek Vánoční soutěže. =) Neplánovala jsem to, ale moc pěkně to vyšlo. ;)

Pokud mě paměť nešálí, loni v lednu jsem blog pomalu dávala dohromady, a šestnáctého tohoto roku oslaví už třetí narozeniny od vůbec prvního vydání článku. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří sem pravidelně chodí, kteří pravidelně přispívají, protože bez nich by to prostě nešlo. =) Děkuju Vám. =)

Což mě přivádí k dalšímu bodu a to je úplně první hraničářský sraz. =) Už se nemůžu dočkat, až Vás všechny (nebo alespoň ty, kteří se odváží a přijedou) uvidím. =) Znám Vás jen přes písmenka a pár autorů přes maily, ale už teď vím, že to bude nezapomenutelný den. =)

A co Vás tady, kromě hraničářského setkání, ke kterému budu postupně dodávat informace, čeká? =)

Až přebolí zkouškové období (a věřte mi, už trpím =D), budu se věnovat Cukově rubrice, svému koutku a budu se snažit vymyslet o něco efektivnější chod blogu. =) To se samozřejmě bude odrážet i od pilnosti autorů, jak mě zasypou novými díly. =) Za sebe slibuji, že Hra o čas se už zdárně (i když možná pomaleji, než jsem sama čekala) blíží ke svému konci a že mám připravený další příběh, kterému se budu věnovat o to usilovněji. =)

Mějte se moc krásně a vkročte do toho nového roku tou správnou nohou! =)

Vaše Fluffy