STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Vánoční soutěž - Zloděj cukroví

24. prosince 2013 v 16:00 | Fluffy |  Vánoční soutěž

2. místo


autorka: Tammi
Z oblohy se pomalu snášely obrovské vločky. Gilan procházel mezi stánky na vánočním trhu ve vesničce pod hradem Redmontem a přemýšlel, co by mohl své milované Jenny koupit k Vánocům. Přitáhl si pláštěnku blíž k tělu. Čerstvě napadaný sníh mu jemně vrzal pod nohama. Najednou mu pohled padl na stánek se šperky. Na háčku byl pověšen stříbrný řetízek s malým přívěskem vařečky. To je pravý dárek pro Jenny, pomyslel si.

O něco později…

Jenny stála u stolu v kuchyni ve svém hostinci. Takhle o Vánocích tu byla vždy hromada práce. Právě dodělala poslední várku zázvorek a připravovala těsto na brusinkové koláčky. Do těsta nasypala kousky těchto červených plodů. Když měla těsto hotové, vyválela ho do tenké placky a z ní vykrajovala malá kolečka. Vytáhla z pece poslední zázvorky a dala péct brusinkové koláčky. Zanedlouho se hostincem začala šířit sladká vůně. Byla spokojená, že se jí zázvorky povedly a opatrně je naskládala na tác. Vyndala upečené koláčky a položila je hned vedle. Utřela si ruce do zástěry. Otevřela svou knihu receptů a našla recept na štědrovečerní pečenou husu. Odběhla do spíže a na stole se začaly objevovat ingredience: husí stehna, která dopoledne koupila, med, skořice, brambory a švestky. Opláchla maso a zlehka ho potřela medem. Poté ho posypala skořicí. Švestky a brambory pokrájela na malé plátky a poskládala je okolo stehen. Pekáč vložila do pícky. Gilan měl přijít za chvíli a ona už se nemohla dočkat.

Mladý hraničář se pomalu přikradl k zadním dveřím hostince. Byla tu cítit vůně právě pečeného cukroví. Neslyšně vešel dovnitř a spatřil Jenny, jak se sklání nad pekáčem, který právě vytáhla z pece. Pak uviděl tác ležící na okně. Miloval Jenniny zázvorky. Natáhl se a jednu ukradl. Byla výborná. Zavřel oči a vychutnával její lahodnou chuť. Znovu se natáhl, aby si vzal další. Jenny se otočila a uviděla Gilana, jak se láduje cukrovím. Prásk ho! Vařečka dopadla na Gilanovu ruku s takovou prudkostí, až sebou hraničář cukl. Usmála se.

"Jenny!" Gilan ji objal.

"Ahoj, jsem ráda, že ti chutnají moje zázvorky." Uculila se.

"Mám pro tebe dárek," řekl a zpod pláštěnky vytáhl náhrdelník.

"Ten je krásný. Děkuji." Usmála se. Natáhl se a připnul jí řetízek na krk. Vešli do jídelny. Než si nalil horkou kávu z konvice, Jenny poodešla a přinesla mu zabalený dárek. Poděkoval a podržel jí židli, aby si mohla sednout a pustili se do jídla. Husička byla šťavnatá a měkoučká. Švestky byly sladké a rozplývaly se na jazyku. Když Gil dojedl, zadíval se na tác s cukrovím. Podíval se na Jenny, jestli si může vzít a ona zavrtěla hlavou. Byl zmatený a zatvářil se zklamaně.

"Rozbalíš si ten dárek?" zeptala se ho Jenny. Přikývl a začal ho nedočkavě rozbalovat. Přišlo mu podezřelé, že se jeho milá tak culí. Odhrnul papír a uviděl mísu čerstvých zázvorek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Patt Patt | 24. prosince 2013 v 22:15 | Reagovat

Tammi, musím ti pochválit hlavní postavy. Gilana mám moc ráda, je to skvělá postava, a opravdu mě potěšilo, že jsi psala o něm a o Jenny. Námět byl milý a usměvavý, jen mě zamrzelo, že to nebylo delší. Určitě by to tomu neuškodilo!:D:) Ale to už je samozřejmě pouze můj názor. Konec byl krásně klidný, prostě přesně vánoční. Pohodička, leháro.
Cením si toho, že jsi nám zaslala soutěžní povídku. :)
Veselé Vánoce.

2 Hanka Hanka | 29. prosince 2013 v 13:46 | Reagovat

Tammi, moc ti gratuluju ke 2. místu. :o) Opravdu si ho zasloužíš. A jelikož jsem ti svůj názor sdělila ústně, nemám co dodat. Snad jen - palec nahoru a klobouk dolů. :oD

3 Dronning Dronning | 3. ledna 2014 v 6:44 | Reagovat

Tak ty i píšeš, nejen kreslíš. Moc pěkná povídka, škoda, že nebyla delší, hezky se to četlo.

4 Tammi Tammi | 3. ledna 2014 v 11:19 | Reagovat

Díky :D Jsem ráda, že se povídka líbila. Byla jsem hodně překvapená, že jsem se umístila na 2. místě. :D

5 RenyNew RenyNew | 9. května 2014 v 12:40 | Reagovat

Moc pěkné Tammi :). Myslím, že by ses měla dát do povídkaření :).
Bylo to neskutečně milé... Gilan jako zloděj cukroví...

6 Kačule Kačule | 10. března 2016 v 20:07 | Reagovat

Řeknu ti, Tammi, bylo to krásné, milé a no, prostě vánoční. Jak Jenny práskala Gilana do ruky, připomnělo mi to, když Will kradl koláče v kuchyni mistra Chubba. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama