STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Rebelka - 3. kapitola

16. října 2013 v 13:36 | Fluffy |  Rebelka
autorka: Avalon


Kapitola třetí

"Nevím, co si o tom mám myslet, Crowley," přiznal se Halt veliteli hraničářského sboru. "Promluvil jsem si s ní a dozvěděl jsem se neuvěřitelné věci! Ta dívka tvrdí, že Země je kulatá, vysvětlila mi, proč se střídají čtyři roční období, jak vznikla pohoří a jak funguje tělo člověka."


Oba muži seděli v hostinci v malé vesničce nedaleko hradu Araluenu. Sotva si Halt popovídal se Scarlett, uložila se dívka ke spánku a Halt vyrazil za Crowleym. Takovouto situaci nechtěl řešit sám.

"A jak vychází s Willem?" chtěl vědět Crowley.

"Dobře, oba totiž přišli o rodiče, takže mají něco společného."

"Scarlett také umřeli rodiče?" zajímal se Crowley.

"Prý je srazil Mustang," přisvědčil Halt.

"To je nějaké zvíře?" podivil se Crowley.

"Očividně," pokrčil rameny Halt. "Ale jde o to, že ta dívka má vědomosti, se kterými by se Araluen stal nejmocnějším královstvím. Dokáže nám nakreslit mapu celého světa a vyznačit tam všechny země. Ke každému přidá, jak to v dané oblasti vypadá, jaké jsou tam životní podmínky, kde jsou nejúrodnější místa a spoustu dalšího. Mohla by nás všechny učit a nejenom nás, ale i děti. Zná bojové taktiky, které se teprve vynaleznou. Pomohla by Araluenu ovládnout celé okolí!"

Když vousatý hraničář mluvil, jeho obvyklý zamračený výraz zmizel. To dělala touha po poznání.

"Myslíš, že jí můžeme věřit?" zeptal se Crowley na podstatnou otázku.

"Nevím, jestli přímo věřit, ale Scarlett na mě udělala dojem. Ty její vědomosti... Dokáže vysvětlit to, co nám všem roky vrtá hlavou. Měli bychom si promluvit s králem."

"Dobře," zamyslel se Crowley. "Já pojedu na hrad Araluen a ty vrať do Redmontu. Dohlédni na to děvče, myslím, že nám ještě přijde vhod." S těmi slovy se vyhoupl do sedla svého koně, mávl Haltovi na rozloučenou a klusem zamířil ke králi. Halt nasedl na Abelarda a také se vydal na cestu.

Ať už se sem Scarlett dostala jakkoliv, měl z ní Halt dobrý pocit.

* * *

Před malou chatou usazenou mezi stromy na kraji lesa pod hradem Redmontem zastavil jezdec. S lehkostí se zhoupl ze sedla a dlouhými kroky zamířil ke dveřím. Byl to vysoký pohledný muž s hnědými vlasy a krásnou tváří. Na sobě měl hnědo-zelenou hraniářskou pláštěnku s kapucí a na krku řetízek se stříbrným dubovým listem. Pohyboval se naprosto neslyšně.

Mladík dvěma kroky zdolal těch pár schodů, které vedly na malou verandu a zaklepal. Téměř okamžitě se otevřely dveře a vykoukla Willova veselá tvář. Bylo zřejmé, že hraničářský učeň před chvílí spal, protože hnědé neposedné vlasy měl rozcuchané a oči napuchlé.

"Gilane," rozzářil se. "Pojď dál. Halt tu není, jel za Crowleym."

Gilan vstoupil do chaty a sundal si kapuci. Ihned ucítil vůni kávy, oblíbeného nápoje Halta a jeho učňů. Chata nebyla velká a to ji asi dělalo tak útulnou. Tvořila ji jedna hlavní místnost, kde se bydlelo i jedlo. Na jednom konci byla kuchyňka a na druhém pěkně vydrhnutý dřevěný stůl, kolem kterého stály židle. Velkým oknem dovnitř proudily poslední paprsky slunce. Venku už se začalo stmívat. Kromě hlavní místnosti byly v chatě ještě dvě další a to Haltova a Willova ložnice. (Will měl samozřejmě tu menší.) Gilan měl pocit, že se v chatě něco změnilo. Pozorně se rozhlédl kolem sebe a pak mu to došlo. Byl tam nepořádek. Všude po zemi se válely Scarlettiny kufry, mladý hraničář však nemohl tušit, co jsou zač.

"Stalo se něco?" staral se Gilan. "A co je tohle?" ukázal na kufry.

"Ne tak nahlas, Gile, Scarlett ještě spí," zašeptal Will a mávl rukou směrem ke své ložnici. "Tohle jsou její zavazadla."

"Kdo je Scarlett?" omezil se Gilan také na šeptání.

"Je to hodně složité, Halt ti to potom vysvětlí. Ale asi bys měl vědět, že ta dívka není odsud. Posaď se, já udělám kávu," pobídl svého přítele a postavil konvici s vodou na oheň. Pak opatrně nakoukl do ložnice. "Už jsi vzhůru?" podivil se. "Dáš si kávu? Dobře, za minutku bude hotová."

Gilan si založil ruce na prsou a zamyslel se. Přes pootevřené dveře nebylo do pokoje vidět, ale podle Willova tónu usoudil, že v místnosti se nachází někdo vážený.

Když už tři hrnky horké kávy, ze kterých se kouřilo, ležely na stole, usadil se i Will.

"Je něco nového?" zajímal se.

"Ani ne," pokrčil rameny Gilan a pořádně si lokl kávy. "Našim spojencům na jihu hrozí válka a poprosili krále Duncana o posily, jinak se nic mimořádného nestalo."

"Prý budeš cvičit bojovníky," prohodil Will a snažil se, aby to znělo lhostejně. Potají však doufal, že mu Gilan prozradí, proč se bojoví mistři uchýlili k takovému kroku.

"Ano," přisvědčil Gilan. "Požádal mě..." Will se však nedozvěděl, kdo Gilana požádal, protože v tu chvíli se dveře ložnice otevřely a do místnosti vešla Scarlett. Zívala a mnula si oči. Gilan si ji změřil pohledem a vykulil oči, když zaznamenal její oblečení. Měla na sobě tričko, ve stejné barvě jako vlasy, s nápisem Není potřeba mít velká prsa... a útlé šortky. Protáhla se a na malý okamžik se k hraničářům otočila zády. Nápis pokračoval na zádech. Stálo tam: ... stačí mít zadek jako je tenhle! A přímo pod nápisem byla šipka dolů. (Gilan si pomyslel, že tričko má pravdu, to úplně stačí.) Musel uznat, že dívka je velmi pohledná.

Gilan rozpačitě sklopil zrak a podíval se na mladého učně, zjistil, že Will se červená.

"Co je?" nechápala Scarlett. Nohou si odsunula židli a ztěžka na ní dosedla. Napila se kávy a teprve pak si všimla Gilana. "My se neznáme," broukla a natáhla k němu ruku. "Jsem Scarlett."

Gilan jí nejistě rukou potřásl. "Já jsem Gilan."

"Těší mě," usmála se Scarlett a odhalila tak dokonale rovné bílé zuby. "Vyrušila jsem vás, že jo?"

"Ne," ujistil ji spěšně Will. "Gilan mi právě vyprávěl, co bude dělat tady v Redmontu."

Scarlett se ušklíbla. "Tak to si poslechnu." Propichovala Gilana pohledem a to ho znervózňovalo. Už otevřel pusu, že něco řekne, když vtom cvičené uši obou hraničářů zaslechly dusot kopyt a zanedlouho vešel do chaty Halt.

"Vidím, že už jsi tady, Gile," konstatoval. "Výborně. Pojedeme rovnou na hrad a ty, Scarlett, pojedeš taky. Představím tě baronovi. Ehm, možná by ses měla převléknout," podotkl.

"OK," pokrčila rameny Scarlett a zmizela v ložnici.

"Halte, co je to za dívku?" chtěl vědět Gilan, když přišli hraničáři ke svým koním. Halt mu v rychlosti vylíčil to samé jako Crowleymu. "Určitě si budete rozumět," dodal.

Po chvíli se ukázala i Scarlett. Převlékla se do tyrkysové košile a upnutých černých kalhot. Kolem pasu si připnula široký černý pásek, na nohou měla černé boty na vysokých podpatcích a kolem krku černé korále. Přes rameno si přehodila kabelku Gucci.

"Jak se dostaneme k hradu?" zeptala se a do pusy si strčila žvýkačku Huba Bubba.

"Pojedeme na koni," vysvětlil Halt.

"Já na koni nejezdím," zamračila se Scarlett. "Mám radši motorky."

"Sice netuším," prohodil Halt, "co je to motorka, ale tady určitě žádnou nemáme. Pojedeš společně s Gilanem na jeho Blazeovi."

"Cože?" Gilan vykulil oči. Čekal, že si Scarlett osedlá jednoho z nákladních pony. Popravdě se mu nelíbilo, že by měl někdo jezdit na jeho koni, i když to byla tak pěkná dívka jako Scarlett.

Scarlett si povzdychla. "Asi nemám na výběr," usoudila a přistoupila ke Gilanovu hnědákovi. Uchopila koňský čumák do dlaní a zahleděla se Blazeovi do očí. "Jestli mě vyklopíš, uvařím z tebe guláš!" řekla výhružným hlasem. Nikdy neměla koně moc v lásce, vlastně nikdy neměla příležitost se k nějakému přiblížit.

Will jí pomohl do sedla a hned za Scarlett se posadil Gilan. Jeli mlčky, každý si přemýšlel o svém. Halt v čele, Gilan se Scarlett za ním a Will, který uzavíral skupinu, se rozjeli ke hradu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanka Hanka | 16. října 2013 v 16:10 | Reagovat

Hmm, tak to jsem zvědavá, co na Scarlett řekne baron Arald. :o) Jinak se mi strašně líbí, jak hraničáři reagují na pro nás úplně normální věci. Třeba takový Mustang, nebo tričko s nápisem... To nemá chybu. :oDD

2 Ferdááá Ferdááá | 16. října 2013 v 18:53 | Reagovat

Tak oni už dokonce jedou spolu na jednom koni??? To to zase dopadne...

3 Arya Arya | 16. října 2013 v 19:03 | Reagovat

[2]: Tak víš jakou mám slabost pro Gilana :D A nebuď tak ironickej! :D :D

4 Ferda Ferda | 16. října 2013 v 19:18 | Reagovat

Samozřejmě že vím ... jako každá holka co četla HU :D :D :D

5 Tomáš Tomáš | 16. října 2013 v 20:31 | Reagovat

Né s Gilanem né!! :D

6 isabelle isabelle | 16. října 2013 v 20:55 | Reagovat

[4]: Tak zaprvé. Já jsem holka a pro Gilana nějakou větší slabost nemám, tak se nemusíš posmívat.

Ale stejně. Byl to vysoký pohledný muž s hnědými vlasy a krásnou tváří... Musím se připojit a říct, že už mi taky leze na nervy. Gilan je prostě zamilovaný do Jenny. Kéž by, když už lidi mají tolik fantazie k napsání povídky, si vymysleli nějakého jiného nového hraničáře. Např. Nicka. Tak akorát vysokého a pro holky hlavně okouzlující mladého hraničáře. Třeba by to mohl být Crowlynův bývylý učeň...

7 Ferda Ferda | 16. října 2013 v 21:17 | Reagovat

[6]: Tak to se ti omlouvám. :-) Jsem rád že se najdou i vyjímky :D (jen pro upřesnění, já se neposmíval, já se jen přátelsky smál :D :D ) Jinak taky lituju Gilana že až za pár let pozná Jenny, tak už bude asi zadanej :D :D :D

8 Ferda Ferda | 16. října 2013 v 21:20 | Reagovat

[5]: Naprosto s tebou souhlasím!

9 Ferda Ferda | 16. října 2013 v 21:22 | Reagovat

[6]: A zadruhé??? :D

10 Avalon Avalon | 16. října 2013 v 21:33 | Reagovat

Já se snažím co nejvíc držet postav vymyšlených autorem. Samozřejmě si sem tam někoho vytvořím, ale chci tam nechávat ty původní, aby se čtenáři v postavách neztráceli. A tenhle příběh se odehrává po  prvním dílu, takže je sice možný, že potom bude s Jenny, ale teď Gilan žádnou Jenny nezná. To jen na vysvětlenou.

[9]: Teda Ferdo, tys tu rozjel diskuzi :D   :D Stačil jeden komentář :D :D Ty seš teda dobrej nejleší kamarád :D :D

11 Ferda Ferda | 16. října 2013 v 21:50 | Reagovat

[10]: Samozřejmě, když už kritiku, tak pořádnou ;-) :D  ... a doufám že se to nezvrtne tak jako s Ares! :D

12 tribute-ranger-wizard-demigod tribute-ranger-wizard-demigod | 16. října 2013 v 22:35 | Reagovat

Ahoj jsem tu nová :D SUPER blog Miluju HU!!! asi bych mohla komentovat povídku že?... no já bych ráda ale ono to nejde prostě WOW!!.. :D zkombinovat HU a moderní svět? WOW! a to tričko! xD a ta Gilova myšlenka... prostě super :D btw. normálně tak ukecaná nejsem....

13 Hanka Hanka | 17. října 2013 v 7:15 | Reagovat

[6]: Musím říct, že souhlasím. Taky nejsem z Gilana nějak paf. :o)
Ferdo, ono když jsi napsal každá holka, co četla HU, tak myslím, že to bylo takové to automatické přehánění, že? :o)) Já bych spíš řekla každá druhá. :oD
Stejně je můj nejoblíbenější hraničář Halt. A říkejte si, kdo chcete, co chcete. :oDDD

14 Fluffy Fluffy | Web | 17. října 2013 v 8:01 | Reagovat

[13]: Tak já se teda taky přidám do diskuze! =D Gilan je sice pohlednej, mladej hraničář, ale já ho taky vidím s Jenny. =D

A abych se zastala i Avalon, proč by nemohl mít víc holek? =D V dnešním světě přece taky většina populace neskončí s prvním, koho potkají. =D A tohle je po prvním dílu, může na rande pozvat někoho jinýho, Jenny je tady patnáct. =D

A tahle kapitola byla naprosto skvělá, já se hrozně moc pobavila. =D Její "ok", tričko a to, jak udělala všem ve středověku zmatek v hlavě. =D Avalon, hrozně moc se ti to povedlo a těším se na pokračování! =)

15 Ferda Ferda | 17. října 2013 v 18:46 | Reagovat

[13]: No jo, trošku přehnaný to bylo, ale zas tak moc ne :D

[14]: Ok, víc jich mít samozřejmě může, ale kdyby to takhle šlo pořád, tak už je z něj slušnej děvkař :D :D :D

...Ale tak zase na druhou stranu to chápu, že (skoro) každá chce radši vysokýho, namakanýho borce, než nějakýho malinkatýho chudinku :D :D

16 isabella isabella | 27. října 2013 v 22:08 | Reagovat

[9]: Dobře, tak pro tebe za druhé. Za druhé nemusíš být drzý. Přece jenom si kluk a holky dospívají(mentálně) rychleji. Ale neboj, i na tebe se jednou dostane. =D

A za třetí. Příště stačí jeden komentář. Potom je v tom zmatek.

A za čtvrté se musím ohradit. Proč je slovo skoro v komentáři číslo 15 v závorce. Mě by tedy bylo milejší mít klidně nižšího chlapa, než jsem já(a to jsem drobného vzrůstu)než vysokýho, namakanýho borce podle tvých slov, který by pro mě neměl od rána do večera dobré slovo.

17 Ferda Ferda | 28. října 2013 v 15:04 | Reagovat

[16]: Dobře, vzdávám to!

18 isabella isabella | 30. října 2013 v 18:44 | Reagovat

[17]: S díky příjmám.=)

19 Hanka Hanka | 1. listopadu 2013 v 17:04 | Reagovat

Tedy, tak to byla vyloženě slovní přestřelka. :oD :oD

20 Ferda Ferda | 1. listopadu 2013 v 21:01 | Reagovat

Ano, velice ostrá slovní přestřelka... :D Omlouvám se autorce i vám které jste mi vyvrátili má tvrzení a jsem rád že jsem z této přestřelky vyvázl alespoň se zbytkem úcty :D ...díky :)

21 Kačule Kačule | 22. března 2016 v 19:07 | Reagovat

[13]: To souhlasím! Můj nejoblíbenější hraničář je Halt!!!

A povídka - tričko a všechno prostě super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama