STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Hledání ztraceného - 1. kapitola

30. října 2013 v 13:52 | Fluffy |  Hledání ztraceného
autorka: Ráchel


Kapitola 1.

"To by mohl říct každý."

Elena se vracela z průzkumu. Nikoho neviděla, a tak usoudila, že se spletla.

Když se vrátila na místo, kde na ni měli čekat oba rytíři, stáli tam jen jejich koně. Chvilku se rozhlížela a potom našla to, co hledala. Jejich stopy. Vedly směrem k louce, kterou před chvilkou minuli.


Vydala se tím směrem, když náhle uslyšela hlasy. A za chvilku uviděla i jejich důvod.

Na louce kousek od ní se odehrával boj mezi Thomasem a Arturem, kteří společnými silami právě odzbrojili neznámého útočníka. Thomas mu namířil hrot meče na krk, ale než stačila Elena cokoliv udělat, zahlédla vpravo od sebe pohyb a hned chvilku potom zpoza stromu se objevila postava, udělala pár kroků k rytířům a na jednoho z nich namířila šíp, který měla zandaný v tětivě luku a zvolala: "Pusťte ho, a nic se vám nestane!" Podle hlasu to byl muž.

Elena ani na chvilku nezaváhala, vylezla ze svého úkrytu, jedním plynulým pohybem vzala do ruky luk, zandala do něj šíp a se slovy: "Ne tak rychle," namířila na nově příchozího.

Všech pět tam chvilku mlčky stálo. Nakonec ticho prolomil odzbrojený útočník. "Wille."

Tento vzkaz byl nejspíše pro osobu s lukem, určitě mu tím něco chtěl naznačit, protože osoba lehce kývla hlavou, pomyslela si Elena. Ale co? Bylo to jeho jméno anebo to byl jen dohodnutý signál pro něco. Will. To jméno jí něco říkalo. Ale kde ho slyšela? Snažila se vzpomenout. Zarývala zrak do osoby před sebou a zkoušela najít něco, co by jí napovědělo, ale z celé osoby viděla jen šedo-zelenou pláštěnku. Podle toho, co jí otec řekl, by takou měli nosit hraničáři. Hraničáři! Will! No jasně, a jestli tohle je Will, tak tamto musí být Horác. Ale moment, něco tu nedává smysl, jestli si to pamatuje dobře, tak Will je hraničář a ti pracují sami. Ledaže by se dělo něco velmi vážného, v tom případě by asi sám nebyl, ale co to teda může být?

Čím víc nad tím přemýšlela, tím víc se do toho zamotávala, když náhle si uvědomila nepříjemné mravenčení v zátylku, někdo za ní stál a ona nepochybovala o tom, že je ozbrojený. Aha, pomyslela si, tak to se Horác snažil Willovi naznačit.

Podívala se na Artura s Thomasem. Ti oba zírali jejím směrem naprosto neschopni říct jediné slovo.

Elena pochopila, že je to na ní. "My jsme sem nepřišli se zlými úmysly. Jmenuji se Dain a přišel jsem sem hledat pomoc. Vaši pomoc, Halte."

"To by mohl říct každý," ozvalo se za jejími zády.

"To by asi mohl," souhlasila s ním. "Ale každý by neudělal tohle." A s těmito slovy zandala šíp do toulce, luk položila na zem a mávnutím ruky k sobě zavolala oba rytíře. Ti oba položili své meče a došli k Eleně. Will s Horácem došli k Haltovi, ale zbraně měli v pohotovosti.

Konečně měli všichni možnost prohlédnout si, s kým mají tu čest. Horác si se zájmem prohlížel oba rytíře. První na sobě měl lehkou zbroj, byl stejně velký jako on a to, co ho na něm nejvíce překvapilo, bylo to, že meč který před chvilkou položil, byl jedenapůlruční. Za svůj život neviděl nikoho, kdo by s tímto mečem bojoval. Slyšel o něm pouze v bojové škole. Druhý rytíř byl velmi zajímavý, neměl totiž na sobě žádnou kroužkovou zbroj, měl na sobě pouze prošívanici, což taky ještě neviděl. Bohužel si nestihl prohlédnout jeho zbraň.

Oba hraničáře zas naopak zaujal Dain. Měl mnohem hlubší kapuci než oni, ale jinak všechno ostatní měl velmi podobné.

Druhá strana se shodla na jedné osobě, protože všichni tři zírali na Halta, který si jako jediný sundal kapuci. Haltovi neuniklo, že všichni tři zírají na něj, a tak si odkašlal. Elena i Artur toho ihned nechali, ale Thomas toho nenechal.

"Už sis mě prohlédl?" pronesl Halt svou obvyklou větu, kterou říkal vždy, když na něj někdo dlouho koukal.

"Ne, dejte mi ještě chvilku," zamumlal Thomas. "Stejně to nechápu, Elena sice říkala, že hraničáři jsou průzkumníkům podobný, ale…" Dál už se nedostal, protože si uvědomil, co řekl, rychle uskočil stranou a jen tak tak se vyhnul kopanci, který se mu chystala uštědřit Elena, ale už bylo pozdě.

"Pitomče," sykla na něj.

"Kdo je Elena?" zeptal se pohotově Will.

"Já jsem Elena."

A s těmito slovy si sundala kapuci.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tribute-ranger-wizard-demigod tribute-ranger-wizard-demigod | 30. října 2013 v 20:59 | Reagovat

Hmmmm.... Vyvijí se to dost zajímavě. Jsem dost zvědavá na hlavní zápletk :)

2 Janka Janka | 30. října 2013 v 21:43 | Reagovat

To je rozhodně vynikající start. Jsem nadšená. Nemůžu se dočkat, až zase něco přidáš. Tak honem další. Šup šup. :D

3 Fluffy Fluffy | Web | 31. října 2013 v 8:57 | Reagovat

Halt zase každýho přechytračil. =D To je typické. =D
Elena vypadá velice schopně a určitě je hrozně moc chytrá. Jsem zvědavá, jak to mezi nimi všemi dopadne. =) A proč jsou Will, Horác a Halt na výpravě, to by mě taky moc zajímalo. =)

4 Hanka Hanka | 31. října 2013 v 15:05 | Reagovat

Zatím to vypadá zajímavě. :o) Líbí se mi tvůj styl psaní. :o) A stejně jako Fluffy si říkám, co se asi stalo, že jsou naši staří známí na výpravě. :o)

5 Ráchel Ráchel | 31. října 2013 v 19:03 | Reagovat

Děkuji.

6 Wolgorn Wolgorn | 5. února 2014 v 23:42 | Reagovat

Ahoj :)

Doufám že Horácovo odzbrojení bylo pouze hranou návnadou pro falešný pocit převahy a následné sklapnutí pasti :D
Protože řekněme si na rovinu.. Horác..je prostě Horác :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama