STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Už v létě! ;-)

Rebelka - 2. kapitola

20. srpna 2013 v 9:00 | Fluffy |  Rebelka
autorka: Avalon


2. PROBUZENÍ

Hraničář Halt seděl před dřevěnou chatou na kraji lesa a brousil si vrhací nůž. Pozoroval svého učně Willa, který trénoval lukostřelbu. Právem byl hrdý na pokroky, které Will udělal za ten rok, co byl hraničářským učněm.


"Pojedeme na obhlídku," oznámil Halt a utáhl sedlo svému koni Abelardovi. Will ihned přestal trénovat, osedlal svého Cuka a za okamžik už oba klusali mezi stromy.
Po chvilce ticha prohodil Halt, jako by se nechumelilo: "Přijede Gilan."

"Opravdu?" Tvář mladého učně se rozzářila. Hořel zvědavostí. "A proč?"

"Protože bude nějakou dobu vypomáhat s výcvikem v bojové škole," zabručel Halt. Will by rád slyšel víc podrobností, bylo mu však jasné, že z učitele víc nedostane. Takový byl Halt vždycky, něco nakousl a pak pobaveně sledoval Willovu dychtivost.

"Stejně už se na něj těš…" Will se zarazil uprostřed slova. "Halte, podívejte." Ukázal před sebe. Halt se podíval, kam Will ukazoval. Asi padesát stop před nimi se něco třpytilo.

"Jdeme zjistit, co to je," rozhodl Halt a pobídl Abelarda. Will ho následoval.

Když se přiblížili, oba užasli. Na hromadě různobarevných, třpytících kvádrů ležela dívka. Byla středního vzrůstu, štíhlá a měla světlou pleť. Nejpodivnější byly její vlasy, dlouhé lokny sytě červené barvy.

Halt sesedl z koně a přiblížil se k dívce. Vypadala, že tvrdě spí. Pozorně si ji prohlédl, nenašel však u ní žádnou zbraň, až na ty ohnivé vlasy vůbec nevypadala nebezpečně.

"Má zvláštní oblečení," podotkl Will.

Halt musel uznat, že má pravdu. Dívka měla na sobě kratičkou sukni, která končila v půli stehen, na nohou zvláštní těsně přiléhavou, do černa zbarvenou avšak průhlednou látku. Na nohou měla černé boty se špičatými podpatky o délce nejméně sedm palců. Košile s hlubokým výstřihem měla bílou barvu.

Halt k dívce přistoupil a zatřásl jí. "Probuď se!"

"Polib mi prdel," zamumlala dívka. "Dneska do školy nejdu."

Halt dívkou nepřestával třást, dokud se neprobudila. Sotva otevřela oči, mimochodem překrásně velké a modré, zakřičela: "Sakra, chlape, pusťte mě! Co si dovolujete na mě šahat? Za to vás zažaluju!"

Rázem byla úplně čilá a zvědavě se kolem sebe rozhlížela. "Před tím to tu vypadalo jinak." V paměti měla mezeru. Nemohla si vzpomenout na události posledních hodin. Věděla jen, že seděla v lese a trucovala, co se dělo dál, netušila.

"Tenhle les vypadá pořád stejně," nesouhlasil Will. Dívka se na něj podívala a usmála se.

Halt si dívku zvědavě prohlížel. "Smím se zeptat na vaše jméno?"

"Jasan. Jsem Scarlett," představila se dívka a natáhla k Haltovi ruku. Ten jí nejistě potřásl. "Máte pevný stisk…"

"Halt, jmenuji se Halt. A tohle je Will," ukázal na svého učně.

"Bezva," usmála se Scarlett. "Ráda vás oba poznávám. Nevíte o někom tady poblíž, kdo má auto? Potřebovala bych hodit do Londýna."

Hraničáři na ni zírali jako na zjevení. "Kdo má co?"

"Auto," zopakovala Scarlett.

"Co je auto?" zeptal se zmateně Will. "A kde je Londýn?"

"Děláte si ze mě srandu, že jo?" zvedla Scarlett obě ruce do vzduchu a udělala krok do zadu. "Bezva, dostali jste mě." Couvla ještě o krok a něco jí pod nohami zakřupalo. Došlápla přesně na Wellsovy hodiny a ty se rozlomily. "Do prdele!" vykřikla dívka a v ten okamžik si vzpomněla. "Do prdele! Do prdele! Co jsem to provedla?" Shýbla se pro hodinky, vypadaly však poškozeně. Nacpala veškeré součástky do kabelky a otočila se k mužům. "Můžete mi prosím říct, kde to sakra jsem?"

"V Araluenu, kde jinde?" zavrtěl hlavou Will.

"Jasně v Araluenu, kde jinde asi…" zabručela Scarlett. "A můžete mi to trošku přiblížit. Kde to je? Jaký je rok?"

Halt se na ni nedůvěřivě zadíval. "Araluen se nachází uprostřed mezi Piktou a Celtikou."

"Jo, to jste mi pomohl," povzdechla si zoufale Scarlett.

"A je rok 644 obecné éry," dodal Will. Dívka vykulila oči.

"Asi jsem se přesunula poněkud dál," přemýšlela nahlas. Pak se usadila na jednom z oněch kvádrů a bezmocně rozhodila rukama. "Co mám jako dělat?"

Hraničáři mlčeli.

"Možná mi nebudete věřit," promluvila po chvíli ticha Scarlett. "Ale já jsem z budoucnosti. To, co jsem právě rozšlápla je stroj času. Narazila jsem na něj náhodou, nevím, jak to funguje, a netuším, jak ho spravit…"

Will se rozesmál. "Z budoucnosti, dobrý vtip!" Halt se však mračil.

"Vy mi nevěříte," usoudila Scarlett. "Dobře, dokážu vám, že nejsem z této doby." Rozhlédla se kolem sebe a sáhla po pouzdru. Vytáhla kytaru a podala ji Willovi. "Viděl jsi někdy předtím něco takového?"

Will si od ní kytaru opatrně vzal. Potěžkal si ji a svraštil obočí. "Vzdáleně připomíná mou mandolu, je však mnohem větší a má víc strun."

"Jo, je modernější," přisvědčila Scarlett.

"To nic nedokazuje," řekl Halt nevrle.

Scarlett se na něj otočila. "Co jste sakra zač, chlape? Doktor House?"

Halt vypadal zmateně. Scarlett znovu sáhla do kabelky a tentokrát vytáhla iPhone. Samozřejmě neměla signál, ale ten k focení nepotřebovala. Zamířila objektiv na kufry a zmáčkla spoušť. Pak podala telefon Haltovi.

"Podívejte, to, co bylo přede mnou, je teď tady," ukazovala postupně na kufry a na fotky.

Halt vykulil oči. "Jak je to možné?"

Scarlett podala telefon i Willovi.

"To je nějaké kouzlo?" vydechl.

"Kdepak," usmála se Scarlett. "Jen obyčejná fyzika."

Halt se zhluboka nadechl a snažil se srovnat v hlavě vše, co viděl a slyšel. Ta zvláštní dívka tvrdila, že je z budoucnosti. Ukazovala jim věci, které byly neskutečné, a zněla opravdu upřímně. Celé mu to nedávalo smysl. Rozum mu radil, aby jí nedůvěřoval, ale on chtěl zjistit víc.

Will přemýšlel o tom samém. Přecházel sem a tam a rozhlížel se kolem sebe. Jeho zrak utkvěl na těch podivných kvádrech. "Co je tohle?"

"Kufry," odpověděla Scarlett. Podle Willova nechápavého pohledu poznala, že slovu kufry nerozumí. Přišla tedy k jednomu z nich a uvolnila zip. "Je to zavazadlo, vidíš? Dovnitř se dávají věci."

Will chápavě přikyvoval.

"Mám nápad," otočila se Scarlett k Haltovi. "Půjdeme někam jinam, sedneme si a nad šálkem kávy si promluvíme. Viděla jsem dost filmů, takže teď chápu vaše pocity. Myslíte si, že jsem nějaký špeh, ale já vás můžu spoustu naučit. Jsem chytrá."

"Opravdu?" Halt zvedl jedno obočí. "Co například?"

"Vsadím se, že nevíte, proč se střídají roční období," přemýšlela Scarlett.

"To opravdu netuším," pokrčil rameny Halt. "Dobře, pojedeme k nám do chaty a tam si promluvíme. Navíc si musíš odpočinout. Co uděláme s tímhle?" kývl směrem ke kufrům.

"To jsou moje věci, musíme je vzít s sebou."

Naložili tedy kufry na Cuka a Abelarda a oba hraničáři i Scarlett nesli každý jeden.

Haltovi se v hlavě rodil plán. Nejdřív ze všeho si chtěl promluvit s Crowleym, velitelem hraničářského sboru, poradit se s ním a společně, jako za starých časů, aby zjistili, s kým mají tu čest.

"Scarlett?" ozval se znenadání Will. "Co znamená ta prdel?"

"Zadek," odpověděla Scarlett. "Prdel je zadek."

"Ale proč by ti měl někdo líbat zadek?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Radusch Radusch | Web | 20. srpna 2013 v 11:45 | Reagovat

Na blogu mám poměrně důležitý článek, budu ráda, když se s ním seznámíš. Děkuji :)

2 Fluffy Fluffy | Web | 20. srpna 2013 v 15:31 | Reagovat

Avalon, ani nevíš, jak jsem se při čtení téhle kapitoly nasmála. =D Moc hezky jsi popisovala ty nám známé věci z pohledu hraničářů ze sedmého století. =)Je vcelku jasné, že když se stroj času rozbil, Scarlett musí zůstat v Araluenu. =)Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. =)

No, a Will... a políbení zadku. =D Myslím, že jsem smíchy spadla ze židle! =D Už dlouho mě tak nic nepobavilo, děkuju ti! =)

3 Avalon Avalon | Web | 20. srpna 2013 v 15:36 | Reagovat

[2]: Já ti děkuji :D Nic neudělá takovou radost jako pozitivní komentář :)

4 Hanka Hanka | 20. srpna 2013 v 17:38 | Reagovat

Zatím se nám to slibně vyvíjí, Scarlett zůstane, ač nedobrovolně, v Araluenu s hraničáři. Jsem zvědavá jak se s tím obě strany vypořádají. :o)
Musím říct, že jsem se tedy vážně pořádně zasmála. Představa hraničářských koní prohýbajících se pod Scarlettinými nacpanými kufry je vážně k popukání. :oDD A ten konec... Smíchy nemám slov. :o)

5 Casion Casion | Web | 20. srpna 2013 v 19:22 | Reagovat

Krásna kapitola :D Predstava ako niekto povie Haltovi polib mi prdel je geniálna :D :D Navyše Cuk a Abelard s modernými kuframi?? :D Ešte lepšie :D

6 Sarah D. Sarah D. | Web | 26. srpna 2013 v 17:43 | Reagovat

Super povídka, jentak dál :) jsem zvědavá na pokráčko ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama