STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Prosíme o trpělivost. =)

PS: Pro více informací nás kontaktujte na rangersapprenticecz@gmail.com

Vysněné povolání - 25. kapitola

13. července 2013 v 9:00 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola dvacátá pátá

Bylo po obědě. S Tomem, Willem, Alyss, Haltem a Paulinou, jak jsem ji od nynějška mohla oslovovat, jsme seděli na verandě. Ostatní už odešli.

"Chtěla bych vám něco říct," ozvala se najednou Alyss do ticha a významně mrkla na Paulinu a Halta. "Je totiž dost možné, že nás tady za čas bude víc." Ze široka jsem se usmála. Will s Tomem se po sobě zaraženě podívali.


"Proč jsou někteří muži tak nechápaví?" povzdechla si s úsměvem Paulina. Vstala jsem za židle, došla k Willovi a obejmula ho. "Gratuluji, tatínku," špitla jsem mu do ucha.

S očima zářícíma štěstím se otočil k Alyss. "Ty... Já... My..." koktal. Pohledem sklouznul k jejímu bříšku. Natáhnul k němu ruku a něžně ho pohladil. Nebylo ještě poznat, že v něm roste nový človíček. "Jak to, že jsi to pochopila dřív než já?" otočil se zprudka na mě. Jen jsem pokrčila rameny.


***

"Nejsi unavená?" ozval se snad po tisící starostlivý hlas.

"Wille, nejsem ještě těhotná tak dlouho, abych nevydržela chvilku na koni," usmála se plavovláska, natáhla se k němu a lehce ho políbila.

"Tři dny nejsou chvilka," odporoval. "A navíc jedeme téměř v kuse. Tuhle noc jsme ani nezastavili!"

"Neboj se," uklidňoval ho Halt. "Už tam budeme."

"Páni," vydechla jsem.

Pět jezdců postupně zastavilo své koně. Před námi se rozkládal hrad Araluen v celé své kráse a velikosti.

"Úplně jsem zapomněl, jaká je to krása," rozhlížel se okouzleně Will. "Ono, když člověk musí dřepět doma s učněm..." zašklebil se. Praštila jsem ho do ramene a rozjela se vstříc královskému sídlu.

"Wille! Halte! Alyss!" ozval se hluboký hlas, jen co jsme se u brány prokázali dubovými listy a Alyss pověřením.

Všichni seskákali z koní a dali se do vroucného vítání. Jen já s Haltem jsme v klidu slezli a vzali všechny koně, že je odvedeme do stájí.

"Ale no tak, Halte, přece se nebudete starat o koně sami," usmál se urostlý mladík, se kterým se všichni konečně přestali objímat. Rozhlédnul se po nádvoří a zamával na jedno z pážat. To ihned přiběhlo. Čtyři z pěti koní se na nás obrátili. Až když jsme přikývli, nechali se odvést.

Halt přistoupil k mladému bojovníkovi a také se s ním přivítal. Já jsem se jen přiřadila ke skupince a mlčela. Měla jsem přetaženou kapuci.

Will se zarazil. "Vy dva se neznáte?" Zavrtěla jsem hlavou.

"Wille, když se u nás Horác před půl rokem stavoval, byli jsme tam sami," připomněl mu Tom.

Will se praštil do čela. "V tom případě tohle je Horác. Horáci, tohle je..." Zarazil se a stáhl mi kapuci z hlavy. "...Iviis," zazubil se.

Tiše jsem zavrčela.
Neměla jsem ráda, jak WIll všem hned řekl, že jsem holka.

"Ale no tak. On je na tebe pyšný, právě proto se tebou chlubí," vysvětlil mi Tom a pohladil mě po vlasech zapletených do copu.

"Iviis? První hraničářka?" vytáhl Horác obočí.

"První rychlohraničářka," poopravila jsem ho.

"Pak kdo tady všechny opravuje," zamumlal vedle mě Tom.

"Horáci!" ozval se najednou ze shora hlas. Z okna se vykláněl starší muž.

"Pojďte," vyzval nás mladý bojovník. "Kasandřin otec by chtěl s vámi mluvit."
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 14. července 2013 v 11:45 | Reagovat

Alyss je tehotná tak to je skvelá správa :D Keby že som na mieste Ivis tiež by sa mi nepáčilo, že Will hneď prezradí, že som dievča, takže ju chápem :D

2 Fluffy Fluffy | Web | 14. července 2013 v 15:01 | Reagovat

Bude miminko!!! =)
Jupíííííííííííííí! =D

A chlapi  jsou vážně zabednění, kde je pak ta jejich pověstná bystrost, že ano. =D To mě velmi pobavilo! =)

A Will je rozkošně starostlivej nastávající tatínek. =D Je krásný, jak se o Alyss stará. =)A seznámení s Horácem bylo moc bezva, mám ho fakt ráda a tady je vidět proč. Je takový svůj, je milý a přátelský. =) A opět scénka s odhalením Iviis, stává se z toho pěkná hraničářská tradice, nemyslíš? =D

3 RenyNew RenyNew | 15. července 2013 v 15:15 | Reagovat

Kapitola se mi líbila hlavně v místě, kde se dozvídáme o Alyssině těhotenství - Willova nechápavost byla vážně... nevím jaké slovo použít.... mile roztomile zábavná :D
No a jsem ráda, že je Horác na scéně :D

4 Lucie | Tess Lucie | Tess | 7. července 2017 v 21:44 | Reagovat

Promiň, ale mám pro tebe malou výtku. Myslím, že Horác by neřekl Kassandra, ale Evanlyn. Prosím, nezlob se na mě. Já vím, jsem hrozný puntičkář. 😊

Ale teď vážně. Miluju tvou povídku. Píšeš jako profesionální spisovatelka. Will je hrozně milý, jak se o Alyss stará a jsem zvědavá, jestli budou mít kluka nebo holku...

Tak pa u další kapitoly 😂😂😂😂😂

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama