STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Červen 2013

John Flanagan

30. června 2013 v 17:23 | Fluffy |  AUTOR

John Flanagan

spisovatel, autor sérií Hraničářův učeň a Bratrstvo

celé jméno: John Anthony Flanagan

narozen: 22. května 1944

místo narození: Sydney, Austrálie


John Flanagan zahájil svoji pracovní kariéru jako reklamní autor. Byl zaměstnán v agenturách v Londýně, Sydney a Singapuru, potom pracoval jako redaktor na volné noze. Začal psát televizní scénáře a byl hlavním autorem australské nejdéle vysílané situační komedie Haló, tati! (Hey, Dad!), která se vysílala v letech 1987 až 1994 a měla přes dvě stě dílů.

Sérii Hraničářův učeň začal psát, aby svého dvanáctiletého syna Michaela přilákal ke čtení. Původně obsahovala dvacet povídek, které John později přepracoval na první díl Hraničářova učně s názvem Rozvaliny Gorlanu. Brzy následovaly další díly. Jeho syn, nyní třicetiletý, je nadšeným čtenářem všech těchto knih.

John žije se svou ženou Leonií v Manly, přímořském předměstí Sydney, a v současné době píše novou sérii "Bratrstvo".

V roce 2014 by se měl o této sérii natáčet už dlouho odkládaný celovečerní film.


Vysněné povolání - 22. kapitola

30. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola dvacátá druhá

Konečně nastalo ticho.

"Vítám vás všechny na letošním sněmu," ozval se Crowleyho veselý hlas. "Letos tady máme pár novinek. Před dvěma týdny se konečně podařilo rozlousknout případ s redmontským vrahem kurýrských učňů. Za jeho vyřešení vděčíme dvěma... ehm... hraničářům. Pojďte sem, vy dva!"

Hra o čas - 12. kapitola

29. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?

Sean s Teou se začali sbližovat - v tu nejméně vhodnou chvíli. Nebezpečí se s každou další chvílí zvyšuje, Halt s Willem to už ví. Mají šanci zabránit nevyhnutelnému?
Otázky a odpovědi s Johnem Flanaganem! - 1. část

28. června 2013 v 10:00 | Fluffy |  Rozhovory

Chcete zoufale vědět, jestli se postavy z Hraničářova učně a Bratrstva vůbec někdy potkají? Nebo chcete vyšťourat informace o Gilanovi? No, díky našim loajálním facebookovským fanouškům, máme odpovědi na ožehavé otázky z Hraničářova učně a mnohem víc, od muže nejvíc pověřeného - Johna Flanagana!

První kapitola dvanácté knížky v angličtině!

27. června 2013 v 19:59 | Fluffy |  NEWS
Pro ty, kteří se už nemohou dočkat - na internetu se dnes objevila první kapitola posledního pokračování Hraničářova učně.
Na překladu se pracuje. ;)


Rozhovory s povídkáři!

27. června 2013 v 14:38 | Fluffy |  NEWS

Napadlo mě, že většina z nás má přes prázdniny přece jen nějakou tu chvíli volna, a i když jsou věčně všichni mimo civilizaci - ať už na dovolených, na brigádách, u babiček nebo dědečků -, bylo by fajn oživit blog něčím netradičním. =) A když jsem překládala krátký rozhovor Johna Flanagana na zítřejší den, ten nápad přišel skoro okamžitě.

Napadlo mě, že bych sérií pár otázek vyzpovídala všechny autorky, které nám přispívají na blog svými bezvadnými díly, u kterých se všichni rádi bavíme. =) Snad nebudou mít nic proti. ;) A protože povídky jsou i o zpětné vazbě od samotných čtenářů, obracím se také tímto na Vás - je něco, co by Vás o autorkách zajímalo? Na co byste se jich rádi zeptali? Sama už dávám dohromady pár základních otázek, ale jsem si jistá, že většinu z Vás napadne něco originálního! Proto, pokud nějaké nápady máte, nestyďte se a sdělte je do komentářů či na kontaktní e-maily! =)

Stejně tak k samotným autorkám - pokud byste se chtěly svých kolegyň na něco zeptat, nebo se vyjádřit pro či proti tomuto nápadu, dejte mi vědět! =)

Budu ráda za jakoukoliv reakci! =)

Vaše Fluffy

Vysněné povolání - 21. kapitola

27. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola dvacátá první

Otevřela jsem dveře chaty. Nebylo to zrovna jednoduché, když jsem podpírala Toma.

"Jasně, objímají se kamarádi," usmál se drze Will.

"Radši mi pomoz," hekla jsem a pomohla jsem Tomovi si sednout. Odhrnula jsem pláštěnku.

Snová realita - 21. kapitola

26. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion


"Ticho!" prikázal všetkým Gilan a my sme okamžite stíchli. Gilan išiel peši na čele tejto skupiny a Blaze za ním poslušne kráčal a teraz taktiež zastal. Halt bol niekoľko metrov pred ním a preveroval okolie spolu s jeho verným Abelardom.

Bola som členom jednotky, ktorú Halt s Gilanom chcú previesť tajnými cestičkami cez Tŕňový les, aby sme porazili Skandijcov a ja som bola rada, že ma vzali so sebou. Halt síce spočiatku nechcel, no Gilan poznamenal, že by som mohla byť užitočná, za čo som mu nesmierne vďačná.

Vysněné povolání - 20. kapitola

23. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola dvacátá

Z pohledu Toma

Postavy došly až k dubu, na kterém jsem seděl, a zastavily.

'A sakra,' pomyslel jsem si a začal šplhat výš. Dívka v bílých šatech zvedla hlavu vzhůru. Byla to Iviis.

Ta druhá osoba, co byla s ní, jí chytla za ruce a pak jí je svázala. Pod nejnižší větev přikulila špalek a nad něj navázala provaz. Se smyčkou. Postavila Iviis na špalek a smyčku dala okolo krku. Slezl jsem k větvi s provazem a tasil svůj saxonský nůž. Chvíli si něco povídali. Přiložil jsem čepel těsně k provazu a ve chvíli, kdy kopnul, jsem mocně švihnul zápěstím. Seskočil jsem postavě na záda.

Černá perla - 4. kapitola - Únos

22. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola čtvrtá

Únos

Podzim zbarvil stromy do červeného, žlutého a oranžového kabátu. Listy se pomalu snášely k zemi. Mezi kmeny stromů v lese se válela mlha. Po nebi táhly mraky, mezi nimi občas probleskovala modrá obloha. Slunce se statečně dralo skrz oblaka a osvětlovalo barevné listí. Byl jeden z mála podzimních dnů, kdy nepršelo. Teressa seděla na verandě hraničářské chaty a zamyšleně svírala v rukou dopis od Lynn. Toto psaní jí bylo doručeno dnes ráno. Tento list byl poslední z velkého množství dopisů, které si obě dívky posílaly. Od návštěvy královské rodiny na Redmontu si pravidelně psaly.


Novinky ohledně dvanáctého pokračování!

21. června 2013 v 20:51 | Fluffy |  NEWS
Prohlížela jsem si různé stránky, ohledně dvanáctého dílu knížky a našla jsem spoustu překvapivých informací - nechci je tu psát takhle naoko, aby hned bily do očí a někomu tak zkazily překvapení, proto článek pokračuje pod perexem a je otevřen tedy pouze těm, kteří si novinky přečíst chtějí. ;)
*** POZOR! PROZRAZENÍ DĚJE! ***

Snová realita - 20. kapitola

21. června 2013 v 9:00 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion


Kráčala som táborom, ktorý hučal ako včelí úľ a bola som rada, že som na strane Araluenu a nie na tej opačnej. Hromada vojakov, rytierov a koní rozhodne budila rešpekt a keďže som naživo niečo také ešte nikdy nevidela, zanechalo to vo mne silným dojem.

Soutěž o druhou knihu Bratrstva!

7. června 2013 v 8:00 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
České nakladatelství dnes dává do soutěže druhý díl Bratrstva! Ten, kdo ho ještě nemá, se tak může pokusit vyhrát přírůstek do své knihovničky! =)

Přeju hodně štěstí!Hraničářka od Tammi!

6. června 2013 v 16:31 | Fluffy |  Obrázky
Na mailu mi přistál další obrázek od Tammi - tentokrát je to hraničířka na svém koni! =)
Opět moc děkuji a tleskám, jsi vážně moc šikovná! Máš můj obdiv. =)


Vysněné povolání - 19. kapitola

5. června 2013 v 18:10 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola devatenáctá

Nahmatala jsem ve tmě Martinovo rameno a položila na něj hlavu. Ve tmě, opření o strom a přitisknutí jeden na druhého jsme museli vypadat jako zamilovaný pár. Nevím, jestli jsme jím ve skutečnosti byli. Martin se ke mně choval jako ke svému největšímu pokladu, ale ve mně hořel jen malý plamínek náklonnosti.


Snová realita - 19. kapitola

3. června 2013 v 20:23 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion


Ledva som sa držala v sedle, ale aj tak som si opakovala, že nemôžem omdlieť, zaspať, ani sa inak poddať únave. Kŕčovito som držala opraty a vyberanie správneho smeru som nechávala na Horáca a tiež na Cuka.
Netuším, ako dlho sme naozaj išli, všetko mi to splývalo dokopy, zastávky, výmena koní, rýchle napojenie koní, jedli sme v sedlách...

Černá perla - 3. kapitola - Šíp

1. června 2013 v 10:32 | Fluffy |  Černá perla
autorka: Hanka


Kapitola třetí

Šíp

Evan projížděl lesem. Jeho kůň Oskar jel krokem. Princ se pořád vracel v myšlenkách k rozhovoru s hraničářovou dcerou. Mezitím vyšel měsíc a on nechal Oskara, aby si jel, kudy chce. V tom něco upoutalo jeho pozornost. Zrak mu padl na jakýsi blýskavý předmět na zemi.

"Prrr, hochu," zastavil Oskara. Seskočil z jeho hřbetu. Princ se vracel na hrad stejnou cestou, jakou přijel a shodou okolností zastavil právě na místě, kde našel Teressu. A tam, zachycený na kořenu starého dubu, ležel stříbrný řetízek. Evan ho zvědavě zvedl a přidržel ve výši očí. Na řetízku se skvěl přívěsek ve tvaru šípu. Uvědomil si, že něco takového viděl na Tessině krku, když s ní tančil, a u chaty už jí chyběl. Uvažoval, jestli se má vrátit, ale pak si strčil řetízek do váčku na opasku, kde nosil peníze a jiné důležité věci. Vrátí jí ho zítra. Odjíždějí až pozítří a on se s ní stejně ještě chtěl vidět.