STRÁNKY V REKONSTRUKCI!
Už brzy. =)

Květen 2013

Omluva

31. května 2013 v 19:01 | Fluffy
Ahoj,
mám doma problémy s internetovým připojením, takže se nemůžu blogu věnovat tak, jak bych chtěla - nenačítají se mi rubriky, mám problém dostat se do mailu a podobně. =) Moje připojení by se mělo jakž takž obnovit kolem 3.6., takže pak budu zase schopná odpovědět na vaše zprávy - mějte prosím trpělivost. =)

Taky bych vás chtěla upozornit, že do 19.6. blog najede na trochu volnější režim z důvodu mého zkouškového období. =) Musím se dost učit a moc volného času mi nezbývá. =) Doufám, že budete mít strpení. =)
Děkuju moc za trpělivost!

Vaše Fluffy

Vysněné povolání - 18. kapitola

29. května 2013 v 20:23 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola osmnáctá

Zaklepaly jsme na dveře.

"Dále," ozvalo se zevnitř.

Otevřely jsme dveře hraničářské chaty a vstoupily dovnitř.

"Ahoj," pozdravila jsem Willa už objímajícího Alyss a šla si sednout na svoje obvyklé místo na lavici.

"Ty jsi ještě tady?" zeptala jsem se Toma vedle sebe.


Snová realita - 18. kapitola

27. května 2013 v 17:11 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion


Tak toto už nikdy nechcem zažiť! pomyslela som si, keď som sa s kašľaním vytiahla z priepastí, ponad ktorú ešte pred chvíľou viedol most. Ten sa zrútil na jej dno, ako náhle zhoreli hlavné trámy, čo sa stalo práve vtedy, keď som sa cezeň snažila prebehnúť na druhú stranu potom ako Will s Evalyn upadli do bezvedomia.

Všetko sa zbehlo veľmi rýchlo, takže ani neviem čo a ako sa vlastne stalo. Nejako sa mi podarilo zachytiť na skalnej stene a vyliezť po nej tých niekoľko metrov, aby som stála na pevnej zemi, kde ku mne hneď pribehol Horác. Pomohol mi posadiť sa a zhodil zo mňa horiacu pláštenku, ktorý mi dal ešte Gilan. Mrzelo ma, že sa zničila, ale teraz sme mali na práci dôležitejšie veci ako toto...

Černá perla - 2. kapitola - Ples

25. května 2013 v 16:23 | Fluffy |  Černá perla
autorka: Hanka

Kapitola druhá

Ples

Alyss se na Tess usmála.

"Sluší ti to."

"Díky, mami," odpověděla Teressa. Měla vysoko vyčesaný drdol s pár pramínky natočenými podél obličeje. Do módy se dostaly korzetové šaty bez rukávů a Teressa měla jedny na sobě. Byly světle zelené. Šaty jí zdobil opasek vyšívaný stříbrnými dubovými listy. Alyss přistoupila blíž a zapnula jí kolem krku jednoduchý řetízek s přívěskem šípu. Halt ho Tess koupil k patnáctým narozeninám, ale ona jej nosila jen výjimečně. Bála se, aby ho někde v lese neztratila. Přistoupila blíž k zrcadlu.

Obrázek Volavky od Tammi!

24. května 2013 v 18:42 | Fluffy |  Obrázky
Tammi se s námi podělila o její kresbu Halovy lodi - Volavky!
Co na ni říkáte? =)
Za mě jenom samá chvála, přesně, jak jsem si ji představovala! =) Ty detaily mě úplně uchvátily! =) Skvělá práce a děkuju moc za poslání! =)


Hraničářka – 12. kapitola – Nikdy nevíš…

23. května 2013 v 12:33 | Fluffy |  Hraničářka
autorka: RenyNew


Hraničářka - 12. kapitola - Nikdy nevíš…

Willovi vrtalo hlavou, co přesně se Thonymu nezdá. Je mu jen divné, že byl včera tak unavený? Nebo se mu nezdá ještě něco? Udělali někde s Liou chybu? No samozřejmě, že ano, odpověděl si v duchu. Přišli na hrad téměř nepřipravení. Uniklo jim tolik věcí… Když se na to teď díval zpětně, měl štěstí, že Thony začal mít nějaké podezření až po lovu. Bez toho, co se tam odehrálo, by se vůbec neměli čeho chytit. Takhle snad alespoň Lia něco zjistí. Vlastně by to bylo ku prospěchu celé mise, kdyby na stěžejní informace přišla ona. Byla to její prověřovací výprava, a kdyby ji vyřešila více méně sama, nebylo by pochyb o tom, že má plné právo, být právoplatným členem hraničářského sboru. Ne, že by jeho samotného nezajímalo, co se tu vlastně děje. Všechno to bylo tak podivně zamotané. Popravdě prahnul po tom zjistit, jak je to s onou vzpourou, která snad jako by neproběhla, co se skrývá na první pohled nepřátelskou maskou sira Matthewa a vlastně i ten zdánlivě nezáživný problém se suchem jej začínal zajímat. Nakonec, celá tahle neobvyklá mise byla… jiná. A i to, že se díky ní dostal do party místních koňáků, bylo další věcí k dobru. Život hraničáře byl spíše samotářský. Ale Will měl odjakživa lidi rád. Cítil se tu jako ryba ve vodě. Dokonce i nějak pozapomněl na to, že je tu bez pláštěnky a bez luku, doteď jeho jistot a samozřejmých součástí. Takovou měla atmosféra stájí sílu. Jediné, co postrádal, byl nerozlučný Cuk a Haltovo lamentování.

Australské audioknihy

23. května 2013 v 9:00 | Fluffy |  NEWS
V článku z roku 2011 jsem upozorňovala na první dvě audioknihy Hraničářova učně, proto přidávám další odkazy na následující díly, kde si můžete u každého poslechnout krátkou nahrávku. =) Musím říct, že je to čteno celkem pěknou angličtinou - už jsem slyšela mnohem horší. =D
Tak pěkný poslech! =)

Ranger's apprentice bk 3: The icebound land

Ledová země (AUD 29.95)

Ranger's apprentice bk 4: Oakleaf bearers


Ranger's apprentice bk 7: Erak's ransom

Výkupné za Eraka (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 5: The sorcerer in the north


Ranger's apprentice bk 6: The siege of macindawRanger's apprentice bk 8: The kings of Clonmel

Králové Clonmelu (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 9: Halt's peril

Halt v nebezpečí (AUD 34.95)

Ranger's apprentice bk 10: The emperor of Nihon-Ja


Ranger's apprentice bk 11: The lost stories


Bratrstvo - audioknížky

23. května 2013 v 8:59 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Stejně jako u Hraničářova učně, i Bratrstvo má už svoji audio - formu. =) Jak to zní, můžete posoudit sami! =)

Brotherband #1: The outcasts

Vyděděnci (AUD 34.95)

Brotherband #2: The invaders

Nájezdníci (AUD 34.95)

Brotherband #3: The hunters

Lovci (AUD 34.95)

John Flanagan vyhrál Aurealis Awards!

22. května 2013 v 20:56 | Fluffy |  NEWS
Na konci března jsme se dozvěděli, že byl John Flanagan nominován za třetí díl Bratrstva - Lovců. Vyhlášení proběhlo 18. května v Sydney a podle pořadatele Chrise Barnese "představují vítězové to nejlepší z australského fantasy, hororu a sci-fi za celý rok 2012".

S radostí oznamujeme, že John Flanagan vyhrál kategorii "Nejlepší dětská fikce (prostřednictvím slov)"!

Příští rok se Aurealis Awards budou konat ve městě Canberra a my jen můžeme doufat, že John vyhraje znovu, koneckonců mohl by být nominován za poslední díl Hraničářova učně. Určitě budeme držet palce!


John Flanagan slaví narozeniny!

22. května 2013 v 13:24 | Fluffy |  NEWS
Dnes slaví John Flanagan svoje 69. narozeniny!
Přejeme všechno nejlepší!Snová realita - 17. kapitola

21. května 2013 v 18:04 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion

Klepali sa mi kolená. Áno, naozaj sa mi klepali, ale aj napriek tomu som pokojne stála ukrytá v tieni spolu s Horácom a Evanlyn a čakali sme, kým sa Will presvedčí, či je čistý vzduch.

Zrazu na nás z tmy kývla jeho ruka a my sme potichu prešli k nemu, i keď Horác mal pomerne ťažko kroky. Ako stráž sme nechali Cuka, ktorý nás upozorní, keby niekto prichádzal.

Ukázka ze třetí knížky!

19. května 2013 v 20:12 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Jestli je někdo z vás nedočkavý a ještě si nestihl koupit třetí díl Bratrstva, na stránkách českého vydavatelství může najít úryvek - pár prvních stránek Lovců. =)
Přikládám odkaz, pěkné čtení!


Vysněné povolání - 17. kapitola

19. května 2013 v 16:52 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

Kapitola sedmnáctá

Od Willa jsem dostala ještě pověření pro stráže. Fungovalo bezvadně, stačilo ho ukázat a průchod jsem měla volný. Od brány jsem se šla podívat do stáje za Ass.

Už když jsem stála ve dveřích, slyšela jsem hlasité pozdravné zafrkání. Došla jsem k ní do stání. Nebyla tam sama.


Černá perla - 1. kapitola - Cizinec

18. května 2013 v 10:50 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaKapitola první

Cizinec

Z hradu Redmontu ještě před svítáním vyklouzla postava v černém plášti. Byla malá a seděla na grošovaném koni středního vzrůstu. Projela vesnicí a pokračovala do lesa, tak jako každý den. Byla to Teressa, hraničářova dcera.

Již od svých deseti let, kdy dostala k narozeninám od svého otce luk, vyjížděla brzy ráno cvičit střelbu. Dříve používala dvojitě zakřivený luk, teď už měla luk dlouhý jako hraničáři, i přestože ji převyšoval o hodný kus, když stála. Síly k nátahu však měla dost, a tak to nebyl žádný problém.

Hra o čas - 11. kapitola

16. května 2013 v 14:26 | Fluffy |  Hra o čas
Co jste četli minule?

"A zatímco spolu mluvili, příliš zabraní přítomností toho druhého, do stáje vstoupila třetí osoba. Spodní krempa matně fialového pláště se zatřepetala pod náporem větru, jakmile dotyčný vklouzl dovnitř."
Přeji pěkné čtení. =)Snová realita - 16. kapitola

15. května 2013 v 15:03 | Fluffy |  Snová realita
autorka: Casion

"Čože?!" spýtali sa šokovane Evanlyn a Horác a neveriacky pozerali na Willa, ktorý sedel oproti nim.

"Cez Trhlinu stavajú most. Ešte nie je hotový, ale onedlho bude. Ak cezeň prejdú, naša armáda taký náhly zvrat neprežije," pochmúrnym hlasom zopakoval Will a ja som začínala cítiť, ako mi z tváre mizne farba. Tak nejak som stále dúfala, že sa dej druhej knihy zmení. Že tu mosť možno nebude a nebude ho treba ani zničiť. Ale nie, tak to nie je a ja sa musím realite postaviť čelom.

KNIHA TŘETÍ - Lovci

14. května 2013 v 10:00 | Fluffy |  Lovci
Bratrstvo 3 - LovciHal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců.

Posádku Volavky čeká nelehký úkol - najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt.
Datum vydání: 14. 5. 2013


Vysněné povolání - 16. kapitola

13. května 2013 v 15:49 | Fluffy |  Vysněné povolání
autorka: Iviis

EDIT (17:57): Z důvodů potíží kapitola aktualizována, teď už by měla být celá - předtím chyběl kousek, moc se omlouvám! =)


Kapitola šestnáctá

Oblékla jsem si noční košili z Araluenu a vešla do obýváku. Tom na mě zíral s vytřeštěnýma očima.
"No co, v tom jsem odešla, v tom se vrátím," pokrčila jsem rameny.

Vzala jsem jeho ruce do svých a chvíli si hrála s jeho prsty. Konečně se mi je podařilo narovnat do správné polohy.


Černá perla - Prolog - Strýček Halt

12. května 2013 v 15:18 | Fluffy |  Černá perla
autorka: HankaProlog

Strýček Halt

Přišla zima. Venku se polehoučku snášel první sníh a začínalo se smrákat. Na okraji lesa seděl ve své útulné chatě Will Dohoda, jako obvykle s nohama na stole, a pročítal nějaké papíry. Pod židlí ležela jeho fenka Černá a spokojeně poklepávala ocasem o podlahu.

Will odložil papíry, které právě dočetl, a znechuceně se zahleděl na možná ještě větší štos listin, jenž ležel před ním na stole. Vedle stála miska s kávou. Lákavě se z ní kouřilo. Snadná volba, pomyslel si Will, pozvedl misku k ústům a pořádně si lokl.

BRATRSTVO - LOVCI - 14. 5. NA PULTECH KNIHKUPECTVÍ!

12. května 2013 v 11:03 | Fluffy |  BRATRSTVO - NOVINKY
Bratrstvo 3 - LovciZa dva dny se na pultech českých knihkupectví objeví třetí díl Bratrstva. A na co se můžeme těšit?

Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců.

Ve stejný den se zřejmě spustí i e-shop, proto přidávám odkaz. =)